Zatajone bogactwa naturalne Polski. Komentarze na zakończenie.

Obrazek użytkownika Jurand
Gospodarka
Komentarz polityczny | Grzegorz Braun
 
W czasie swojej kampanii wyborczej poprzedzającej wybory na prezydenta w 2015 roku Grzegorz Braun rozpowszechniał informacje o zatajanych od lat wielkich bogactwach naturalnych jakie występują w Polsce. W późniejszym czasie doszło do spotkania z ekspertem w tej dziedzinie prof. Ryszardem Kozłowskim, którego fragment można zobaczyć na poniższym filmie:
 
Dziś chcemy przypomnieć o czym mówi w swoim wystąpieniu prof. Ryszard Kozłowski. Najwyższy czas uświadomić sobie, że nie jesteśmy żadnym zaściankiem Europy, ale dumnym narodem z piękną historią, z ogromnym potencjałem intelektualnym, gospodarczym i wielkimi bogactwami naturalnymi, który zamieszkuje najważniejsze miejsce na kontynencie bramę między Wschodem i Zachodem. Najwyższy czas zrozumieć, że walka o suwerenną Polskę to nie tylko walka o piękną ideę, ale bój o prawdziwy dobrobyt całego społeczeństwa.
 
Dotychczas polityka realizowana w naszym kraju polegała na zamykaniu kopalń by zrobić miejsce dla dotowanego węgla z Rosji, wyprzedaży polskich zakładów energetycznych francuskim koncernom, które natychmiast podnoszą dla odbiorców ceny energii elektrycznej, a także budowaniu drogich i nisko efektywnych farm wiatrowych w oparciu o stare, wysłużone wiatraki wciskane nam przez Niemców. Podczas gdy ten wiatrakowy szrot instalowany jest u Polsce Niemcy u siebie forsownie rozwijają energetykę opartą o spalanie węgla brunatnego i geotermię. W Polsce wiele mówiło się o łupkach (ang. Shale Gas) zatajając przy okazji informacje o ogromnych pokładach gazu naturalnego w podziemnych zbiornikach (ang. Tighten Gas). Na takich zbiornikach stoją np. dwa miasta polskie: Poznań i Rzeszów. Ukrywając wiedzę o naszych bogactwach władza warszawska podpisała z Rosją maksymalnie niekorzystne umowy na dostawy gazu i ropy. Obecnie płacimy Rosji najwyższe na świcie ceny za ropę i gaz dzięki wieloletnim kontraktom podpisanym przez Pawlaka.
 
Spotkanie z prof. Ryszardem Kozłowskim, ekspertem w tej dziedzinie. 
https://www.youtube.com/watch?v=ZMlpmgsJ46k
 
Mój Komentarz.
 
Przdstawiłem Państwu 10 części zatajonych bogactw naturalnych Polski.  Przedstawiłem bogactwa naturalne, które zalegają pod Polską i dlaczego są niewykorzystywane. Od siebie dodam tylko słowa Kisingera, byłego sekretarza stanu USA. Otóż powiedził on, że gdyby Polakom popuścić to rozwaliliby cały układ gospodarczo polityczny na świecie. Z bardzo prostej przyczyny. Mając takie bogactwa, przy jednorodności etnicznej,  niesamowitej wręcz innowacyjności naszego narodu plus najwyższym na świecie etosie pracy, Polska stałaby się najbogatszym krajem świata, stałaby się potęgą międzynarodową w bardzo szybkim czaie. Maksymalnie do 8 może 10 lat, a pierwsze wyraźne oznaki poprawy nastpiłyby po ok 4 latach. Skutkiem tego Polska zaczęłaby dyktować warunki. A  tego nikt na świecie nie jest w stanie nie tylko zrozumieć, ale nawet dopuścić do głowy, dlatego nasz naród jest tłamszony a nasze bogactwa ukrywane. Problem w tym, że wszyscy poważni gracze na świecie o tym wiedzą. Wiedzą, że Polska jest potencjalnym globalnym graczem.  Nie wiem jakie handelki przeprowadziły tzw elitky, wszystkich maści, i z kim, aby ukryć to bogactwo przed zwykłym, szarym i najczęściej biednym obywatelem naszego kraju, ale nic nigdy nie uda się ukryć na wieczność. 
Wielu Polaków nie wierzy, że Polska może posiadać tak wielkie bogactwa naturalne, "przecież  coś  by się o tym mówiło". To wszystko było powtarzane wielokrotnie na różnych forach. I patriotycznych, i fachowych. Ilu Polaków zechciało to usłyszać? I nie mówię tu o tubylcach, bo w conajmniej 80 procentach są to obcy i każdy wzrost siły Polski i zamożności Polaków, jest odbierany przez nich bardzo, bardzo, bardzo źle. Każdy wzrost siły Polski i zamożności Polaków oddala ich od celu jakim jest zniszczenie Polski!
 
Jest znamienne, że z polityków, wszystkich opcji, jedynym, który zajął się tematem był pan Grzegorz Braun. Cała reszta nabrała wody w usta. Ciekawe, dziwne i bardzo niepokojące to zjawisko, ale może przynajmniej niektórzy chcą postępować jak to w tym rosyjskim przysłowiu jest, "tisze jediesz, dalsze jediesz" Zobaczymy.
Wielu Polaków pewnie się martwi skąd wziąść pieniądze na wydobywanie bogactw, na reindustializacje. Przecież banki są w rękach narodu, który chce zagarnąć Polskę dla siebie i nie da nawet centa na cokolwiek co wzmocniłoby Polskę. Przypominam, że oprócz tych banków są jeszcze banki japońskie, chińskie, koreańskie, i wiele innych,  które to bardzo chętnie dobiorą się do tych bogactw. Kwestia tylko czy rząd polski zechce wykorzystać bogactwa i położenie po to aby postawić Polskę wśród pierwszych narodów świata. Zobaczymy!
 
Zastanawiało mnie to, że "obcy" niezależnie czy to Niemcy, Rosja, Żydzi czy ktokolwiek inny tak bardzo pchają się do Polski, tak bardzo chcą zwasalizować Polskę. Było normalne, że dwuch pierwszych amatorów leci na starą i brzydką pannę bez posagu z przyczyn imeprialnych, ale ten trzeci? Coś tu nie grało! Okazuje się, że nawet bardzo nie grało. Okazuje się, że ta panna jest młoda, piękna i wręcz bajecznie bogata! A tylko wszelka obca i tubylcza swołocz wmawia Polakom bzdury. Czas, aby Polacy dowiedzieli się co mają. Dlatego proszę wszystkich co to czytali aby odcinek pierwszy(conajmniej) przesyłali emailem każdemu Polakowi!
Chciałbym zwrócić uwagę na jeszcze jedno. Na położenie geopolityczne. O ile w czasie wojennym jest to bardzo  niebezpieczne położenie, o tyle w czasie pokojowym, w czasie wymiany handlowej jest niesamowicie wręcz korzystne. Przez Polskę wiodą wszystkie szlaki handlowe ze wschodu na zachód i odwrotnie oraz z północy na południe i odwrotnie.  A opłaty celne to  następna żyła złota o której bardzo duża ilość Polaków nie zdaje sobie sprawy. Żydzi wiedzą.  Tylko samo pośrednictwo w tym handlu   jest w stanie  przynieść kokosy Polsce i każdemu Polakowi razem i z osobna. Jest w stanie uczynić z Polaków ludzi (wszystkich) bardzo bogatych! Polska w UE oznacza, że całe te zyski lądują nie w Polsce, ale w Berlinie, Paryżu, Brukseli, Tel Avivie i cholera wie gdzie  jeszcze. Bazując na skrzyżowaniu wszystkich dróg transportu i handlowych oraz centralnym położeniu geopolitycznym i geograficznym, Polska jest idealnym miejscem na działalność banków z dużym kapitałem specjalizujących się w tym wszystkim. Nie widzę natomiast miejsca dla banków z kapitałem spekulacyjnym. Ich droga jest tylko jedna. OUT!
 
 Jak powiedział prof. Kozłowski Polska płaci do UE 70 miliardów zł składki, a dostaje z powrotem w ramach "dotacji" 40 miliardów. 
 
 A więc kto kogo tu żywi i kto komu jest tak narawdę potrzebny? UE Polsce jest potrzebna niczym wrzód na dupie! Czy może już czas wyciąć ten wrzód? 
To. że Polsce i Polakom różnego rodzaju Niemcy, Holendrzy czy Belgowie nie okazują żadnego, nawet najmniejszego respektu, jest winą rządów lewackiej swołoczy, jest winą zdrajców i agentów obcych wywiadów, agentów wpływu, umieszczonych na szczytach władzy, których zadaniem było i jest zniszczenie naszego Narodu i naszego Państwa, Polski. To ta swołocz doprowadziła do tego, że Polacy muszą szukać chleba poza granicami Polski, będąc jednocześnie najbogatszym Państwem i Narodem w Europie, i jednym z najbogatszych na świecie. Jak długo to będzie trwało? Jak długo będący u steru władzy będą Polaków oszukiwali? To zależy tylko i wyłącznie od samych Polaków! Gonić swołocz! Wszelkiej maści swołocz!
 
https://youtu.be/o_VL6ZYv2bE
 
Dziękuję za cierpliwość i uwagę.
 
Boże Pobłogosław Wolną Polskę!
 
Jurand.
 
Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:22)

Komentarze

Ciężką pracę wykonałeś przybliżając NP fakty, których większość albo nie zna ...albo nie chce znać.
Okazuje się, że tylko Grzegorz Braun zajął się tym tematem chcąc wyciąć "wrzód na dupie".....podczas gdy inni nabrali wody w usta....po to by pluć na Brauna. Jedni woleli w tym czasie zachwycać się "Idą", inni przeprowadzali wywiady z "jedynie słusznymi" politykami. No cóż. Niepoprawni to też Polska....tylko mam wątpliwości co do tej jednorodności etnicznej, o której wspominasz. Zresztą sama nie wiem czy to głupota czy prowokacja.
Redaktor W.Michałowski,( Rurociągi)za swoje wypowiedzi na temat polityki energetycznej był wzywany na badania psychiatryczne.
Serdecznie pozdrawiam.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Verita

#1508651

Polacy, właściele tej ziemi i tych bogactw są jednorodni etnicznie. Są Polakami. Mogą być naturalizowani, ale w dalszym ciągu są to Polacy. Pan Grzegorz Braun podzielił mieszkańców krainy między Odrą/Nysą Łużycką i Bugiem oraz Bałtykiem a Tatrami, Bieszczadami, Sudetami i Karkonoszmi, na Polaków i tybylców. I jednych i drugich bardzo łatwo odróżnić od siebie. Polacy to ci co palili znicze przed siedzibą Prezydenta w 2010 roku, a dzisiaj martwią się "wypadkiem" Prezydenta Andrzeja Dudy. Tubylcza swołocz to ci co oddawali mocz na palące się znicze, wyśmiewali się, a ostatnio pisali swoje "przemyślenia" na twiterze związane z "wypadkiem" Prezydenta Dudy.

Tubylczej swołoczy jest sporo w Polsce, wiadomo, że coś trzeba z nimi zrobić, a rząd Premier Beaty Szydło nie robi nic, aby pokazać im miejsce w szeregu, mało tego pan Prezydent Andrzej Duda wypisuje liściki miłosne do czytelników gówna koszernego. Czy teraz też ma zamiar napisać liścik z przeprosinami, że żyje? 

Myślę, że większość byłej "opozycji", a przynajmniej jej czołówki nie zdaje sobie sprawy, że wojna zapoczątkowana w 1939 roku dalej trwa!!!!. Jeszcze się nie skończyła!!!! A skończy się w momencie kiedy do władzy dojdą zdecydowani Polacy. Patrząc na działania rządu Beaty Szydło mam coraz większe wątpliwości, czy są to właściwi ludzie na właściwym miejscu.

A teraz do pani Premier i pana Prezydenta. Czy jeszcze pamiętacie kto na was głosował? Czy jeszcze pamiętacie jakie były i są oczekiwania tych co na was głosowali? Pamiętajcie, że jesteście przestawicielami Polaków a nie tubylców. Tubylcy wyrżnęliby was w mgnieniu oka! Pracujcie dla Polaków, dla Polski!!! Nie dla tubylczej swołoczy i UE!!!!!! To wszystko.

Pozdrawiam.

Jurand

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1508656

Mysle ze na nic blagania i apele, juz po tych miesiacach rzadow PIS-u i prez. Dudy widac golym okiem
ze ta formacja bedzie lukrowac szambo 3 rp, ze nie ma woli urwania lba hydrze. Widac takze ze nie maja
ochoty dekomunizowac ani lustrowac, nie mowiac o rozliczeniu zdrajcow,mordercow i megazlodzieji. Nie ma
ani slowa o "ewakuacji" z jewrokolchozu ktory jest smiertelnym zagrozeniem dla suwerennosci Polski i
przechowalnia dla polskojezycznej agentury sluzacej obcym. Zamiast tego serwuje sie gawiedzi kielbase
typu 500 +. Dlatego jedynym ratunkiem jest tworzenie struktur panstwa podziemnego, ktore bedzie zdolne
poderwac Narod a takze likwidowac zdrajcow i zaprzancow. Belkot o "demokracji" budzi tylko pusty smiech.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0
#1508683

" Jak powiedział prof. Kozłowski Polska płaci do UE 70 miliardów zł składki, a dostaje z powrotem w ramach "dotacji" 40 miliardów. "
 
 
niezły interes, kółko się kręci, tylko w która stronę
 
ps.
Jurandzie co tam u was na wsi
 
Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1508659

Znajomy wybierający się do Polski zamówił znaczącą ilość kiji bejsbolowych. Z tego co mi wiadomo, wybiera się  z przyjaciółmi na manifestacje kodziarzy. Mówi, że jak to nie pomoże, to szwagier pracuje w firmie produkującej M-16 i ma spore zniżki, nawet na I gatunek.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1508676

Wspólnie z moją......... znajomą też wesprzemy Twojego znajomego, przyznam że to nie M-16 ale też coś "wystrzałowego"

                           

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0
#1508678

Przecież ta "wystrzałowa" nawet nie musi strzelać z tego co ma na ramieniu. Wszystkie kodowe "młódki" dostaną zawału lub wylewu z zazdrości a alimenciarz udławi się własną śliną.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1508681

to zdanie - miód na serce

Jest znamienne, że z polityków, wszystkich opcji, jedynym, który zajął się tematem był pan Grzegorz Braun. Cała reszta nabrała wody w usta.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1
#1508673

Nie damy sobie wydrzeć tych zasobów o których Pan pisał w swoich notkach, a te które nam częściowo już ukradli trzeba odebrać. Presja na PiS musi być totalna. .. i damy radę !

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1508700

Witaj Ulo, no tak...czy pamietacie, gdy PiS pospolu z innymi stawial pierwsze kroki w parlamencie ? Czy przypominacie sobie zacnego pana Kaminskiego i pana Ziobro ? Gdy wzieli do reki przyslowiowe kije i zaczeli tluc po tych komuszych lbach ?Co bylo niemalze zaraz po tym ? ano rozpad koalicji, pan Kaminski oskarzony i zamach Smolenski...Naturalnie podczas, gdy Kaminski pospolu z Ziobro ostro wzial sie za czystke, to bylo mi bardzo przyjemnie, bylem pelen podziwu i optymizmu. Z drugiej strony bylem rowniez przerazony, gdyz wiedzialem, ze na reakcje "drugiej strony " nie bedzie trzeba dlugo czekac...A owa "druga strona" oznacza u nas w kraju SMIERC ! i to od 44 roku...Naszym mottem jest BOG HONOR OJCZYZNA ich mottem jest MORD i PRZEMOC...Dzisiaj nie jest inaczej. Moi Drodzy, MY wygralismy wybory...i to jest TYLKO TYLE ! Prosze nie zapominac, ze numenklatura nadal posiada niemalze wszystkie sznurki w reku. I co wazniejsze w kazdej chwili gotowa jest by nadal mordowac. Przyklad "opony " jest tego najlepszym dowodem. Naturalnie nie oznacza to bysmy chowali rece do kieszeni i trzesli portkami. Jednak nalezy bardzo rozwaznie poruszac sie po tym polskim trzesawisku, gdyz na bagnach, to i "zwloki" trudno znalezc...Zawsze bylem i jestem za ODWAGA, ale jestem przeciwny zwaklej GLUPOCIE , nawet jezeli opakowana jest jakas brawura...Tutaj rozchodzi sie o nasze Panstwo, a wlasnie teraz o nasze byc lub calkowity NIEBYT...Osobiscie uwazam, ze w tej konstalacji PiS i Prezydent zachowuja sie bardzo rozwaznie i dokonuja wrecz cudow..., bowiem nasza sytuacja i mozliwosci sa bardzo ograniczone. Juz nasza obecnosc w EU jest nasza zguba..., a to jest tylko jeden "trybik" w tej maszynierii, ktora nami kreci...

pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508712

Gdyby w owym czasie wygral Grzegorz Braun, a ponadto poprzez "Pospolite Ruszenie" zmienilibysmy polityczna forme w naszym kraju, to konstalacja wygladalaby inaczej. Wybralismy " miekka wersje", a ta posiada wiele konsekwencji. Jedna z nich jest tolerowanie i aranzacja z rodzinym badziewiem. Maja prawo wyborcze i nic na to poradzic nie mozemy...Przed ostatnimi wyborami zachodzila slaba mozliwosc, aby zmienic strukture naszego panstwa. Niestety Narod nie byl jeszcze przygotowany do tak odwaznych zmian. Nie mozemy od PiS-u wymagac cudow, gdyz nie zyjemy na Marsie...

pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508713

ZA zabawiłeś się trochę w Kubusia Fatalistę. My wyborcy jesteśmy od tego aby naciskać w kierunku obiecanych zmian i to nie tych miękkich, ale tych całkowicie zmieniających struktury. Na początku 2006 roku zgłaszałem zastrzeżenia, po czym nastąpił rok 2007. Wniosek? Miękko czy twardo swołocz będzie robiła swoje. Jedyny język który swołocz rozumie to walenie w mordę.

Posunięcie numer jeden. Zlikwidowanie Trybunału Konstytucyjnego, natychmiast. Numer dwa delegalizacja KOD oraz aresztowanieludzi KOD za groźby karalne. Posunięcie numer trzy to całkowita rekonstrukcja Policji i Służb. Powołanie między innymi służby całkowicie niezależnej od nikogo. Niezależnej od Sejmu, Senatu, rządu czy Prezydenta, posiadającej bardzo szerokie uprawnienia, a odpowiadającą tylko i wyłącznie przed Radą Dyrektorów. Owa służba powinna być powołana na conajmniej 50 lat, a następnie, po 50 latach ogólnonarodowe referendum winno zadecydować o tym czy zostanie poddana komuś czy pozostanie niezależna.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1508720

Witaj, alez w nic sie nie bawie. Poprostu staram sie pragmatycznie podchodzic do tematu. Czy PiS-owi trzeba cokolwiek tlumaczyc i naciskac ? jezeli by tak bylo, to znaczyloby , ze dokonany wybor nie byl calkiem szczesliwy...Mi Jurandzie tlumaczyc nie musisz, ze swolocz tylko jeden jezyk rozumie...i ze TK powinno byc od zaraz rozwiazane, to tez jasne...Pytanie retoryczne, dlaczego to sie nie dzieje ??? o tym zasranym KODzie juz nie wspominam, gdyz to jest zwykly bandytyzm polityczny i nalezy sie od zaraz za kraty ! I to rowniez sie nie dzieje, dlaczego ??? Odnosnie tych sluzb, o ktorych piszesz i ich Dyrektorow, to odbieram to nieco enigmatycznie...Nie powinno byc w kraju ciala, ktore nikomu nie jest podporzadkowane. Moim zdaniem , tym kims powinien byc Prezydent, tak jak dawniej byl to KROL ! Jurandzie my u nas w kraju powtornie kola wymyslac nie musimy. Starczy, iz pozbedziemy sie rodzimych szkodnikow. Od czasow naszej swietnosci i sily uplynelo juz troche czasu. Pomiedzy bylo bardzo zle. Dzisiaj, jezeli juz musimy miec ta "demokracje" , to powinien rzadzic jedynie Prezydent, podobniej jak dawniej Krol. My obecnie potrzebujemy wiele generacji, poki ponownie wyksztaltuje sie "czysta tkanka narodowa" o konkretnych walorach etyczno-moralnych jednoczesnie z duza swiadomoscia patryjotyczna. Dlatego teraz wszelakie " zycie parlamentarne "  jest dla nas "gwozdziem do trumny ". Bowiem jezeli dzisiaj byle jaka kurwa i zlodziej maja prawo glosu i naturalnie z niego korzystaja, a nawet pchaja sie do pilityki..., to o czym my tutaj dywagujemy ??? Ja bylem i jestem za Braunem. Za tym, by rozpirzyc to polityczne polskie trzesawisko. W przeciwnym razie jeszcze przez lata bedziemy taplac sie w tym postkomuszym gownie, ktore okraszono ostatnio psedoliberalami i innymi koszernymi "specjalami" . Dlatego napisalem powyzej, ze wybierajac PiS wybralismy miekka wersje i ona to wlasnie posiada niejakie konsekwencje...

serdecznie pozdrawiam

Krzysztof

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508781

I jeszcze jedno, gdyz przedtem uszlo to nieco mojej uwadze. No Jurandzie z Ciebie jest wielki optymista, gdy zakladasz tak dlugie plany. Osobiscie uwazam, iz powinismy skupic sie na najblizszej pieciolatce. Poza tym w polityce nie jest dobrym zalozeniem "ustawiac" cokolwiek na tak dlugi czas. Horyzonty, a i owszem, lecz zadne konkrety tego typu...Jest to bowiem wielce niebezpieczne i to z roznych wzgledow. A sluzby jakiekolwiek, ktore mialy by byc niezalezne od nikogo ( tak jak piszesz ), to jest w prostej linii rezim. Masz swoje lata, to zapewne pamietasz film, ktory u nas wyswietlano " Haiti Wyspa Przekleta "

pozdrawiam Szczesc Boze

Krzysztof

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508937

Czas odgrywa wielką rolę. Dlaczego 50 lat? Bo 50 lat to dwa pokolenia! I dopiero po dwuch pokoleniach dorastających  w normalnym kraju, Naród będzie mógł zadecydować co im się bardziej opłaca. Czy zmienić, czy zostawić jak jest. Przypomnę Ci wędrówkę Żydów na pustyni, trwała 40 lat. Na pustyni którą można przejść w tydzień!

Piszesz o reżimie. Niestety to prawda wykończyć ten głęboko zakorzeniony komuszy reżim może wykończyć tylko służba niepodlegająca żadnym wahnięciom politycznym. Najlepszym przykładem jest tu kompletne wybicie zębów CBA przez reżim Tuska. Politycy to krowy i ktoś musi uważać aby nie wlazły w saladerę, jak wspominał klasyk, Gadający Grzyb. A więc te "krowy" muszą wiedzieć, że jest na nie bat. Mało tego, tego bata nie są w stanie zatrzymać, jak wlezą w "saladerę". Dlatego ta służba musi mieć zagwarantowany w konstytucji swój punkt, który mówi, że w każdym budżecie jest dla tej służby zarezerwowany na stałe, stały procent budżetu. Nie pozwoli to w przypasku kiedy Prezydentem zostanie "tusk" a w wyborach zwycięży PO/Nowo/ZSL na uduszenie finansowe tej służby.

Co do systemu prezydenckiego, to jest jedyny system który w Polsce się spradził. Wszelkiego rodzaju parlamentaryzmy prowadziły zawsze do tragiedii.

Oglądałem ten film. Różnica między tym co proponuję a tym co działo się w tym filmie jest zasadnicza. Służby podlegały Prezydentowi, a Prezydent był dyktatorem. W tym przypadku służba nie podlega Prezydentowi, a gdyby Prezydent zechciał zostać dyktatorem, tej samej godziny zostałby aresztowany przez służbę. I to jest ta różnica, że każdy siedzi w swoim kącie i wszyscy się do siebie pięknie uśmiechają.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1509418

Witaj :)

Naciskałam kilku ważnych z PiS min. Posła Czarneckiego w temacie przyspieszonych wyborów samorządowych ... no i lipa. Do końca roku wydaje się że nic w tym temacie nie planują - a szkoda. Robi mi się niedobrze kiedy o tym myślę -  i chyba odejdę na emryturę bo marnotrawienia czasu nie zniosę.

Nie dotarło do pisiorów że kluczem w dobrym rządzeniu i szybkich zmianach są samorządy?!

No nie chce mi się w to wierzyć, że tak prostej sprawy nie kumają :(

Ale ... być może toczy się gra, nawet rozumiem o co mogłaby się toczyć, tylko że ja mam z tym zawsze problem. Zdrajca czy renegat jest dla mnie tym czym być powinien :(

 

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

Ula

 

#1508738

Kilka miesięcy temu  rozmawialiśmy na temat PiS-u. Wówczas przekonywałaś mnie, że się mylę. Chciałem się mylić, niestety obawiam się, że jednak się nie mylę.

Piszesz, że być może toczy się jakaś gra, to że toczy się jakaś gra, to jest pewne, pytanie czy PiS wie w co gra. Według mnie PiS gra bardzo intelektualnie, taką samą grę prowadził w 2005, 2006 i 2007. Czym to się skończyło? Tragiedią! Nie dla PiS-u! Dla Polski!

Pisałem wielokrotnie, że swołocz rozumie tylko jeden język. Walenie w pysk. Brutalnie i bezpardonowo! To, że to czy tamto "Europie" czy komukolwiek innemu coś się nie podoba, należy olać ciepłym moczem z drapacza chmur. Nie zwracać na nich uwagi. To jest banda tchórzy i oportunistów! Robić swoje! Nie bać się. Mieć respekt tylko dla własnego Narodu, dla Polaków a tubylcom pokazać ich miejsce w szeregu. Pokazać, że są kloaką tego Narodu i niczym więcej!

Zakończyć głupią i nikomu niepotrzebną zabawę z TK. Głównego mafiozo aresztować za łamanie konstytucji a resztę rozpędzić.

Żadne UE czy "weneckie prawniki" nie będą Polsce dyktowały co Polska i Polacy mają czy muszą zrobić. Nikt nie ma prawa uczyć nas demokracji! To my możemy ich uczyć demokracji! W RP demokracja była w praktyce już w XIV wieku. W reszcie europki zaczęła się przebijać dopiero w wieku XIX. W 500 lat później! A więc do diabła z nimi wszystkimi!

A w ostateczności, być może trzeba będzie zacząć obywatelski projekt wyjścia z UE!

 

Pozdrawiam

PS. Przestań z tym "panem"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1508764

Ulo, wiesz ze pospolu z Markowa bylismy i jestesmy nadal za Grzegorzem Braunem. Dlaczego? Nam nie rozchodzilo sie personalnie o Brauna. Mielismy z Markowa na uwadze calkowita przebudowe i odnowe Panstwa Polskiego. Rowniez w jego strukturze i formie.Oboje z Markowa wybralismy PiS jak i Andrzeja Dude. Dlaczego wowczas tak "glosno" artykulowalismy swoje racje ? ano , bo juz wowczas zdawalismy sobie sprawe z "obecnych ograniczen"... Osobiscie wydaje mi sie, ze PiS czyni to co w obecnej konstalacji jest mozliwe. A zamach "OPONOWY" juz swiadczy, ze i to  jest juz  za duzo...

I piszac Twoim zargonem...nie wydaje mi sie, ze pisiory czegokolwiek nie rozumieja...Ja osobiscie od zaraz zyczyl bym sobie, by "tamat" Jedwabne natychmiast zostal odpowiednio potraktowany ! i co ! i GOWNO ! Zydki osrali nas na arenie miedzynarodowej i NIC ! Nie slysze dotychczas by Prezydent Duda, czy pani Premier wypowiadaly sie w tym temacie. Ze obecnie nie ma czasu, ale zaraz po biezacych problemach zajma sie tym problemem . Nie slyszalem, by bylo to glosno i sensownie wyartykuowane w przestrzeni medialnej ! Poza tym co z Lozami ? Dlaczego nie sa natychmiast rozwiazane ?...Tak jak przerozne koszerne "fundacje"...oplacane przez miedzynarodowe zydostwo, a ktorych celem jest "rozmontowywanie tego wszystkiego, co polskie ??? itd.itp. ...

Ja Ulo naleze do ludzi o profilu...albo rybka, albo pipka ! tym razem zadne akwarium!

Ale jezeli wybralismy wlasnie akwarium, no teraz to trzeba "plywac" i nic na to poradzic nie mozna. No i wlasnie plywamy. Czasami duzo szumu, bo z jakiegos powodu wielu ludzi nie rozumie, ze AKWARIUM posiada szklane sciany, ktore go ograniczaja...i to jest juz caly ambarans...

serdecznie pozdrawiam

Krzysztof

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

chris

#1508782