Śmieszne Państwo

Obrazek użytkownika Jurand
Kraj

Po dwuch latach rządów PiS w Polsce odnoszę wrażenie, że Polska nierządem stoi, przy czym nie można zaprzeczyć  rządowi PiS pewnych sukcesów, jak choćby rodzina 500+, czy mieszkanie+, to chyba najważniejsze, no i kilka pomniejszych. Były również, nie moiżna zaprzeczyć pewne sukcesy w polityce zagranicznej, oprócz bardzo wielu porażek. To w dalszym ciągu niue tworzy Polski jako państwa poważnego. W dalszym ciągu jest państwem śmiesznym.

O powdze i sile państa stanowi bowiem organizacja i siła wewnętrzna. Nawet najwięcej wojaka na granicach nie pomoże o ile w kraju panuje burdel na kółkach, a takowy niestety panuje w Polsce!

Wygląda na to, że PiS nigdy nie wyszedł z magdalenkowych ustaleń, ale i mentalnie dalej siedzi w głębokiej opozycji, nie ma najmniejszego pojęcia jak sprawnie zarządzać nowoczesnym, silnym państwem. Pisowskie orły w dalszym ciągu rozglądają się co by tu jeszcze spieprzyć!

Za harce które odstawiają totalniacy w conajmniej 80% odpowidzialny jest PiS i ich g**********a polityka wewnętrzna. PiS pozwala totaniakom na wszystko, nie potrafią chwycić tego bydła za pysk Dominują zabawy i okrzyki w rodzaju: "nie dajmy się sprowokować"!?!? Komu, czemu? Bandzie geriatów stojących nad grobem? Takie podejście dosprawy powoduje całkowite zaćmienie umysłowe. PiS przypomina mi starego żółwia, który natychmias chowa się do skorupy jak ktoś tępnie.

A hasła typu "co powie Europa", "co powie świat" wręcz przyprawia PiS o drżączkę i prwdopodobnie pełne portki, a ten potworny strach przed prowokacją i co powie....powoduje rozrost bezkarność totalnej opozycji. Potwornym błędem jest traktowanie totalnej hołoty jak Polaków, oni nimi nie są. Już p. Braun dawno temu zaznaczył, że w Polske mieszkają dwa narody. Polacy i tubylcy, którzy to tylko mieszkają w Polsce, ale Polakami nie są. I o ile.Polacy pragną , Polski, silnej, Polski prawa i dobrze zarządzanej Polski. O tyle tubylcom wystarcza "ten kraj" z mottem HHiKK. W jaki sposób to pogodzić? Jest to fizycznie i mentalnie nie do pogodzenia. Ktoś musi ustąpić. I dotychczas tymi ustępującymi sa Polacy. Za rządów PiS niewiele lub nic się nie zmieniło. I jużnaprawdę dużo nie bakuje aby Polska przestała istnieć. Burdel na kólach nas zniszczy.

Wrócę trochę do prowokacji. Jedyną odpowiedzią na prowokacje totalniaków jest zrobienie mega prowokacji, pozwalającej na wszdzenie ich wszystkich do więzień. Mając do dyspozycji MON, MSZ, Ministerstwo Sprawiedliwości, tudzież kilka innych organizacji, nie wydaje się to trudną sprawą.Na pewno totalniakom pomogą kilkuletnie wyroki ciężkich robót. Mamy w Polsce gazowe kopalnie, kamieniołomy, niedobór dróg i wiele innych.

Kilka słów natamat wymiaru sprawiedliwości. Zlikwidować Trybunał konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Sąd Administracyjny oraz KRS. W wyborach powszechnych wybrać raz na 10 lat sędziów oraz prokuratorów, powidzmy 1500, żaden z nich nigdy nie dostanie sprawy czy wokandy bliżej niż 500 kilometrów od miejsca zamieszkania. Prokuratorzy to samo, poza tym będą prowadzili sprawy pod kierunkiem prokuratury krajowej. Natomiast sędza będzie dostawał wiadomość w jakim mieście ma być wokanda na jeden dzień przed, a akta sprawy już na miejscu.

Jeszcze jedno. Ciekaw jestem ilu jeszcze "kaziów" pałęta się po PiS? Ostatni, niejaki PAD pozwolił sobie na mały przytup, chciał pokazać jaki to on jest ważny i zamiast zachować się ja człowiek jak Prezydent, zachował się jak zdrajca. Lekkim usprawiedliwieniem byby to , że PiS spartolił te dwie zawetowane ustawy. Pan Prezydent Duda poczuł się bardzo ważną osobistośćią, no bo to i Merkl i Malaronpchali się do rozmów , a i Prezydent Trump uścisnął rękę, z tym, że to nie oni będą go wybierali na następną kadencję.

Jeszcze jeden temat, Temat V Kolumny w Polsce.Jak wiemy mamy Niemiecką, świtnie zorganizowaną, krwiożerczą ukraińską ze swoim zawołniem "Smert Lacham": żydowską, która praktycznie opanowała sfery rządzące Jak się ich pozbyć? Z dwoma pirwszymi nie mażadnych problemów. Poprostu wykopać, trzeciej zabrać pieniądze i możliwości robienia pieniędzy i sama pójdzie. Czy jest wola w rządzie PiS aby to zrobić? Na samą myśl o tym wpdam w paroksyzm śmiechu.

To że jest wystarczająco dowodów nato aby główne ośrodki V kolumny zdelegalizować niemalże natychmiast a przywódców skazać na długoletni ciężkie roboty. Wszyscy wiedzą. Oprócz PiS. Nie należy przy tym zapominać o tym że istnieją dodatkowe kary, takie jak pozbawienie mienia czy banicja oraz pozbawienia obywatelstwa polskiego a wielu przypadkach status persona non grata.

Niestety, zainteresowanie Polaków swoim losem i losem państwa jest w sumie znikome. Dopiero młode pokolenie daje nadzieję na poprawę, o ile oczywiście nie zostanie skanalizowane przez wielkie partie, a zatem jedyną nadzieją Polski, Polaków musi być możliwość samorganizacji "młodych wilków", bez żadnych "basiorów" z innych partii "prawicowych". W jaki sposób to zrobić? Ano należy zacząć rozmawiać wśród przyjaciół, sąsiadów współpracowników. Rozmawiać raczaj z lidżmi znanymi i powoli dowiadywać się o poglądach, możliwości i chęci działania, czy są samodzielni, czy też szukają przewodnika. Od tego zacząć, a dalej to już poleci samo. Ktoś powie, no dobra, a pieniądze na prowadzenie działalności? Pieniądze są wtedy potrzebne, jeśli buduje się robudowaną organizację, Ale jeśli nie będzie żadnej biurokratycznej organizacji, tylko lużno ze sobą powiązane ogniwa? Jeżeli nie będzie organizacji pionowej tylko pozioma? Pieniądze nie są ażtak bardzo potrzebne i w tak dużych ilościach.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:9)

Komentarze

   Od lat powtarzam, że PiS nie jest w stanie zreformować państwa, bo nie posiada w pierwszych szeregach ludzi, którzy mieliby spójną wizję tego, jak to państwo ma wyglądać. Najgorsze jednak jest to, że lewicowy PiS, celowo określany jest prawicą bądź  mianem partii konsetwatywnej, przez co, jeśli PiS- owi noga się podwinie ( a się pewnie podwinie), to skutecznie i na długie lata jakąkolwiek prawicę Polakom zobrzydzą. 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

              

#1545842

Zlikwidować Trybunał konstytucyjny, Sąd Najwyższy, Sąd Administracyjny oraz KRS.

Czyli co, proponujesz rządy dyktatorskie i to w kraju należącym do UE i NATO?

Pojęcia nie masz na temat obecnych uwarunkowań geopolitycznych i jak je wykorzystywać do naprawy państwa.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1545843

A doczytałeś do końca ten akapit? Wytłumacz mi po co Polsce Trybunał Stanu, Trybunał Konstytucyjny, Naczelny Sąd Administracyjny? A już szczedgólnie KRS jest całkowicie zbyteczny!!!!!!!!!

Moja propozycja była aby wybrać w głosowaniu powszechnym, powidzmy 1500 sędziów na cały kraj. Z tych 1500 kilku sędziów seniorów może pełnić rolę Sądu Najwyższego, jeżeli zajdzie taka konieczność. Oczywiście nie ci sami, ale za każdym razem inni..

PS. Obecne uwarunkowania polityczne gówno mnie obchodzą. Polska i Polacy są zdolni sami tworzyć swoje własne uwarunkowania polityczne!!!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1545847

O'k Nero, ale... jak wyznaczony sędzia rozpozna sprawę jeśli czeka go kilka/kilkanaście opasłych tomów akt, droga ~500 km i tylko 1 dzień na all?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

casium

#1545978

Mam pytanie. Czy wszystkie sprawy prowadzone w Polsce mają po kilka lub kilkanaście tomów opasłych akt? Po drugie. Nie musi być 500 km, może być 499 km Chodzi o to drogi kolego, że sędzia ma pracować tam gdzie nie ma znajomych, kolegów, koleżanek itd, itd. Po trzecie. 1 dzień wystarczy aby zapoznać się z aktem oskarżenia zrobionym przez prokuratora, a reszta będzie wypływała w trakcie procesu, jak bowiem praktyka wskazuje 90 procent owych akt wogóle jest nie przydatnych do przeprowadzenia procesu i wydania takiego czy innego wyroku. Akta jako takie są potrzebne prokuratowrowi do wytoczenia procesu.

Krótko mówiąc owe opasłe, nikomu nie potrzebne akta spowalniają czynności procesowe do tego stopnia, że sprawy toczą się po kilka lub nawet kilkanaście lat, a i  tak na końcu nikt nie wie o co w tym wszystkim chodzi, a niektórych uczestników już dawno nie ma wśród żywych.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1546023

Popieram kolego.

Zwłaszcza te zmiany, które decydują o sprawności i wydolności polskiej sprawiedliwości. 

Oby żadna wdowa po tragicznej śmierci męża nie musiała czekać blisko 7 miesięcy na ... "Opis sekcji zwłok", a urzędnik sprawiedliwości nie okazywał własnej niemocy!!!

Co dalej nastąpi i ile czasu zajmie biegłym, prokuraturze i sądowi  przeprowadzenie sprawy Bóg raczy wiedzieć.

Serdecznie dziękuję w imieniu wdowy Krystyny W. naszemu blogerowi "xylen" oraz Stowarzyszeniu "Jedna Polska"!  Dziękujemy Panie Prezesie za serce, za okazane bezinteresowne zainteresowanie problemem, dziękujemy za rady i wsparcie!

Pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1546040

Mój znajomy, młody człowiek, który jest przeciwnikiem PIS-u, przechodząc niedawno temu ulicą Świętokrzyską w Warszawie widział dwie grupy demonstrantów: lewaków i z ONR-u, które oddzielała policja. Znajomy był pod ogromnym wrażeniem pracy policji, która nie pozwoliła na to, by komukolwiek z protestujących stała się krzywda. Podobnie zachwalał zachowanie policji w stosunku do protestujących w licznym w tamtym czasie innych demonstracjach.

Jestem za radykalnymi reformami, zwłaszcza kompletnie zdegenerowanego sadownictwa, ale nie wydaje mi się, by oznaką siły było stosowanie siły! 

Pozdrawiam  

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1545848

Siła. Zależy co rozumiesz pod pojęciem siły. Ta brutalna siła, walenie po mordzie czy nawet strzelanie, jest ostateczną ostatecznością. Tej ewntualności należy unikać jak ognia, co wcale nie oznacza, że należy ją wykluczyć w sytuacjach ekstremalnych.

W tym przypadku pod pojęciem siły rozumiem zdecydowanie w ograniczaniu bydlęcych zachowań, nie obrażając przy tym bydląd. Należy wyznaczyć  miejsce na tzw "speakers corner" gdzie mogą się spotkać adwersarze i podyskutować. \jeśli ktoś nie potrafi dyskutować i zabiera się do mordobicia, wkracza policja a sędzia z bomby wali każdemu 6 miesięcy robót publicznych, niezależnie od wieku.

Siła to zdecydowanie w utrzymaniu porządku.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1545905

Czy państwo śmieszne? Czy żałosne? Diagnoza właściwa.....ale. Takie państwo - jak jego obywatele, jaka ich moralność. Wiele można zarzucić PiSowi ...ale PiS za nas państwa nie uzdrowi, nie naprawi. To musimy zrobić MY,Polacy, każdy na swoim podwórku, w mieście ,rodzinie, na portalu społecznościowym itp. Widzisz sam, jak trudno się przebić z prawdą, z merytoryczną dyskusją, z życzliwością.
Wszystkiemu winna demokracja oraz większość bezmyślnych telewidzów i leniwych analfabetów. Sama magdalenka, podobnie jak sam hitler niewiele wskórają gdy za nimi nie opowie się banda bezkrytycznych, zmanipulowanych "patriotów". Niepoprawni są tego najlepszym przykładem.
Wspominasz V kolumnę, ci są wszędzie. Tu też. I PiS o tym wie. Kilka prób zmiany sytuacji miało miejsce w Polsce...i tyle ile było prób, tyle mniej więcej było seryjnych samobójców. Potwierdzam,że zainteresowanie Polaków swoim losem i losem państwa jest w sumie znikome. Ale jednoczśnie wątpię aby same "młode wilki" były wstanie "ruszyć bryłę z posad świata." A jeżeli nawet ktoś ich do tego popchnie...to skończy się tak jak powstanie warszawskie.
Potrzeba dobrych ,mądrych, odważnych przewodników...a tych ze świecą szukać ! Potrzeba Jurandów a nie satyrycznych, zwiedzonych, jazgocących gawronów:-)
Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

Verita

#1545878

A ja już widzę oczyma wyobraźni na fotelu "premierki".....Verite
Mielibyśmy taką Kopacz-bis a może i jeszcze "lepszą"

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1545892

Tutaj na moim blogu piszę właściwie o tym samym.

Powoli zniechęcam się do PIS. Konkretnych spraw nie załatwiają. Np. komisarza dla Warszawy. Skazują pospólstwo stolicy na rządy złodziei i nic z tym nie robią. A 40000 eksmitowanych lokatorów popadło w bezdomność.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2
#1545910

Uważam, że już teraz należy wybrać następnego kandydata na prezydenta. Andrzja Dudę patrioci polscy winni wyrzucić ze swoich list ludzi na których warto głosować!

Moim kandydatem na następnego Prezydenta RP jest pani Premier Beata Szydło!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1545912

                   Obecnie  Szkoda Jej do "pilnowania" żyrandola.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1545989

Do pilnowania żyrandola nie, ale dobrze byłoby mieć kogoś lojalnego do wyborców na tak eksponowanym stanowisku. Po drugie. Czas najwyższy aby zmienić system polityczny panujący w Polsce, na system prezydencki, ale zanim to się stanie to wydaje mi się, że dobrym Prmierem mógłby być p. Zbigniew Ziobro a ministrem sprawiedliwości Patrik Jaki. Myślałem również o p. Macierwiczu, ale dyskwalifikuje go zbyt duża proukraińskość, niestety nie zauważa tego że na ukrainie banderowcy odgrywają coraz większą rolę, a niedługo zdominują ukrainę całkowicie.

PS. Banderowską ukrainę zawsze będę pisał z małej litery.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1546026