Następne kopnięcie

Obrazek użytkownika Jurand
Blog
No i Ukraińcy znowu kopnęli Polskę i Polaków w cztery litery. Podaję za Niezależną.pl.
 
"Dodano: 10.04.2015 [07:32]
Niestety: Ukraińcy uczcili UPA - niezalezna.pl
Ukraina - a dokładnie Rada Najwyższa tego państwa - oficjalnie uznała UPA za "bojowników o niepodległość Ukrainy". Autorem ustawy - nazwanej paradoksalnie - "O upamiętnieniu zwycięstwa nad nazizmem w czasie II wojny światowej w latach 1939-1945" - jest Jurij Szuchewycz z Partii Radykalnej Ołeha Laszki.
Według ustawy "bojownikami" godnymi upamiętnienia są wszystkie osoby biorące udział w walce o niepodległość ukraińskiego państwa. Chodzi więc m.in. o żołnierzy UPA i OUN.
Autor ustawy - Jurij Szuchewycz - to syn Romana Szuchewycza, który jako główny dowódca UPA ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za zaakceptowanie rzezi wołyńskiej jako taktyki UPA przeciwko Polakom oraz przeprowadzenie ludobójczej czystki etnicznej w Małopolsce Wschodniej na polskiej ludności cywilnej.
Do przyjęcia ustawy doszło w dniu, w którym w parlamencie ukraińskim przemawiał Bronisław Komorowski."
 
A przy okazji ośmieszyli wielu  tych co to przekonywali Polaków, jak to upowcy kochają Polskę i Polaków! Poza tym nie wiem czy data jest datą notki czy również datą uczczenia herojam z upa. Jeżeli jest to data uchwały w Radzie Najwyższej Ukrainy..... to trzeba przyznać, że jest to ciekawy "przypadek"  Uznanie to przeczy również tezie, że OUN/UPA istniały 70 lat temu, a teraz...... a teraz to już przeszłość, jak przekonywało mnie i wielu innych lobby ukraińskie na tym forum.  Hm, jeśli to przeszłość, to coś dużo tych około "stuletnich dziadków" zostało. Okazuje się, że są bardzo żywotni.
 
Jednym z koronnych argumentów proupowskiego lobby jest powoływanie się na spuściznę Marszałka Józefa Piłsudskiego, na słynny "Kordon", który to miał sens i logikę w roku 1920. Nie ma żadnej w roku 2015. Wystarczy spojrzeć na mapę. Na dwie "dziury", ktore to powodują, że "kordon" jest melodią przeszłości, ale nie przyszłości. Kaliningrad i Białoruś. Przy obecnym stanie LWP bis, dowodzonego przez generalicję wychowaną na kursach GRU, i co najważniejsze, "masowej ochocie"  do obrony kraju, nawet "zielone ludziki" będą w Warszawie za ok dwa dni. a armia rosyjska za dwie godziny. Wielu zacznie krzyczeć o defetyźmie, ale czy to aby napewno jest defetyzm? A może realna ocena sytuacji. Nie po to obronność Polski została sprowadzona niemalże do zera, aby Polska mogła sobie pozwolić na machanie szabelką, bo i ta może okazać się sztachetką.
 
Powtarzałem i powtarzam, na dzień dzisiejszy, spokojnie, dbać o własne interesy i zbroić się, zbroić się i jeszcze raz zbroić się!!!! Powołać ok 350 rysięczną armię zawodową plus armie z poboru! Żołnierze z poboru przechodząc do rezerwy zabierają ze sobą umundurowanie i broń. Tylko to zapewni Polsce spokój i pokój! Czy "spokojnie" oznacza uleganie sąsiadom w każdej ich zachciance? Wprost przeciwnie! Należy zdefiniować Polską Rację Stanu i trzymać się takowej, czy się to komuś z sąsiadów podoba czy nie. Respekt trzeba sobie wywalczyć. Nikt nie da go Polsce i Polakom na kredyt, muszą na niego zapracować.
 
Patrząc na sposób prowadzenia wojny przez Rosję na wschodzie Ukrainy, jestem coraz bardziej zdziwiony. Coraz bardziej mi to wszystko śmierdzi. A może tu wcale nie chodzi o to aby złapać króliczka, a może tu chodzi o to aby go gonić? Może chodzi o wykreowanie bohaterów, "obrońców ojczyzny"? Któż bowiem zyskuje na tej dziwnej wojnie? Wygląda na to, że największymi jej beneficjantami są sojusznicy i sprzymierzeńcy Niemiec. Ukraińscy nacjonaliści o upowskich korzeniach. 
Dlaczego tak myślę. Otóż ile razy "zielone ludziki" z pomocą Rosji przyciskają ukraińców niemalże do stopnia ich eliminacji, tyle razy zwalniają i ukraińcy dostają czas na przeprowadzenie kontrofensywy. I to się powtarza cyklycznie.
 
Za pierwszym lub drugim razem można uwierzyć w przypadek, ale za trzecim lub czwartym lub piątym itd,itd. Zaczyna to być trochę nudne. O co chodzi? A może oprócz wykreowania herojam chodzi o wciągnięcie Polski w zawieruchę, aby złapać dogodny pretekst? Pretekst wiarygodny i wygodny zarówno Rosji jak i Niemcom? W każdym razie rzecz warta przemyślenia.
 
A tak już całkiem na marginesie. Godłem Rusi zawsze był Św. Jerzy. Godłem Ukrainy jest tryzub. A tryzub to symbol i godło Chazarii i Chazarów. Kim zatem są ci co używali i używają tego godła? Do czego dążą?
 
Potraktowałem temat trochę powirzchowni. Tylko zasygnalizowałem pewne rzeczy, które mnie niepokoją. Nie każdy musi je przyjąć za swoje, ale dobrze byłoby je sprawdzić i przemyśleć. Czego nie spodziewam się po bandzie czworga na NP. Na ich zaczepki również nie będę odpowiadał. Z nawiedzonymi, w najlepszym przypadku, się nie dyskutuje, nawiedzonych, w najlepszym przypadku, się ignoruje. Co też mam szczery zamiar uczynić i "bandę czworga" kompletnie zignorować.
4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (22 głosy)

Komentarze

Zgadzam się z tobą Jurandzie całkowicie. 350 tysięcy zawodowców plus pobór jako obrona terytorialna. To wystarczy aby w obecnej sytuacji nie tylko prowadzić wojnę OFENSYWNĄ przeciw Niemcom, ale i Rosji. Słabo mi się robi, gdy słucham kandydatów prawicy, którzy mówią o obronie na własnym terytorium. Tylko uderzenie wyprzedzające i trzymanie wrogiego terytorium mają sens.
Osobnym, zupełnie przemilczanym tematem są ukraińskie ofiary UPA. Nikt nie chce wspomnieć tych, którzy na przykład żyjąc w rodzinach polsko - ukraińskich również zostali wyrżnięci, bo nie chcieli- "w imię sprawy" - wyrżnąć swoich mężów, żon i dzieci. Nasza cywilizacja czci ofiary- tamta dzicz katów.
Tylko zamachu nabiałowego na Komorowskiego zabrakło.

Vote up!
10
Vote down!
-4

              

#1473428

Masz całkowitą rację, jeżeli już zachodzi konieczność prowadzenia wojny obronnej, to najlepszym miejscem na taką wojnę jest terytorium wroga. Preferencje, uderzenie wyprzedzające.

Drugie. Nieżyjący już Wiktor Poleszuk twierdził, że ukraińskiech ofiar terroru nazistów z UPA było conajmniej 80 tys, a to był człowiek, który raczej zaniżył liczbę ofiar niż zawyżył.

Vote up!
5
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473565

piąteczka :))

 

znów wytrąciłeś tryzuby z rąk  tutejszych jazgotliwych separatystów :))

 

//A może oprócz wykreowania herojam chodzi o wciągnięcie Polski w zawieruchę, aby złapać dogodny pretekst?//

no właśnie, teraz zabrali się za środowisko motocyklowe...teraz pytanie, kiedy Ukraińcy zrobią napad na "gliwicką radiostację", choć podejrzewam, że tych "gliwickich radiostacji" kilka już było...ważne, żeby Polacy nie dali sie wciągnąć..liczę na mądrość Polaków...pozdrawiam

Vote up!
9
Vote down!
-8

http://trybeus.blogspot.com/

#1473430

Dlaczego Rosja to zagrożenie dla Polski i dlaczego bliska współpraca z Ukrainą jest w naszym najlepiej pojętym interesie. (...) nie można krytykować całego środowiska narodowego - wśród narodowców jest bardzo wielu porządnych ludzi i szczerych patriotów. Prorosyjskie postawy reprezentuje bardzo niewielu działaczy środowisk narodowych.

Powód takiej postawy w większości przypadków jest bardzo prozaiczny - środowiska narodowe są generalnie "ubogie" - nie mają więc szansy na skuteczne konkurowanie na scenie politycznej z dysponującymi ogromnymi środkami największymi partiami.

Niektórzy działacze narodowców wymyślili więc sobie - że jeśli zaczną prezentować prorosyjskie postawy - to może Rosja sypnie jakimś groszem na frakcję promoskiewską.

Stąd brednie niejakiego Roberta Winnickiego o tym, że w sprawie konfliktu na Ukrainie powinniśmy Rosji "drogo sprzedać neutralność". Stąd też podobne dyrdymały autorstwa redaktora naczelnego portalu "kresy.ru" Tomasza Kwaśnickiego.

https://www.facebook.com/rosja.wrog.wolnego.swiata/posts/811927888885288

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473600

nareszcie , nareszcie coś poza epika, liryką ale pozostaje dramat (yczna) dyskusja, jak ja to lubię:-)))))))))

pozdrawiam

ps.

a gdzie ja jestem sklasyfikowany?

bo wiesz SKS i nie wiem:-)))))))))

Vote up!
8
Vote down!
-2
#1473433

Narazie jesteś skalsyfikowany daleko poza pierwszą czwórką, w  środku peletonu.  A  SKS? Zdarza się  nawet  w najlepszej  rodzinie. Musisz to jakoś  przeżyć.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Vote up!
7
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473446

Dysponuje marnej klasy rowerem :-))))))))))

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1473454

Może czas zmienić rower? Rozumiem, że z biegem czasu człowiek przyzwyczaja się nawet do własnej żony, a co dopiero do roweru, ale czasmi trzeba zmienić przyzwyczajenia i wymienić na młodszy model. A nie mówię tu o żonie tylko o rowerze. 

Jeśli chodzi o żone to pewien mądry człowiek powiedział, że mija się całkowicie z celem, szukanie nowego wroga, kiedy ma się starego, znanego od iluś tam lat pod bokiem. I napewno miał rację. Ja ze swoim wrogiem jestem już ponad 40 lat i.... wyobraź sobie chwalę to sobie. Wiem, to już jest masochizm, ale.....

Vote up!
4
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473568

No to ja przy Twoim "stażu" to młokos jestem.Tylko 38 rok walczę z własnym wrogiem:-))))

Vote up!
3
Vote down!
0
#1473575

A zatem życzę następnych xxxxxxx lat.

Vote up!
2
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473588

Nie trzeba wcale wiele, wystarczy tylko w imię ponoć wyższych racji, w imię wiecznej i niezmąconej niczym przyjaźni polsko-ukraińskiej, zaklinać się, że problemu banderyzmu na Ukrainie nie ma. W takim razie gestem "wyjątkowej przyjaźni" w stosunku do Polski i Polaków jest fakt, że syn głównego ideologa OUN-UPA wynosi do godności bohatera jednego z najbardziej zdziczałych zbrodniarzy XX wieku na forum ukraińskiego parlamentu, i to zaraz po przemówieniu prezydenta Komorowskiego?! Niewątpliwie o takie "pojednanie polsko-ukraińskie" chodzi następcom zbrodniarzy spod znaku OUN-UPA!

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

jan patmo

#1473457

Bo to nie sami Ukraińcy są odpowiedzialni za Zbrodnię Wołynska ale rosja soviecka, która mordowala Polaków na masową skalę już od lat trzydziestych ubiegłego wieku. 

Teraz parlament Ukrainy okreslil nazizm i komunizm za ideologie przestępcze, z czego należy się cieszyć.

To daje nadzieję na szybki proces normalizacji politycznej w tym kraju i znaczny postęp na drodze pełnej integracji z UE.

Vote up!
4
Vote down!
-4

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473465

     I dlatego, że komunizm i nazizm został uznany za ideologie przestępcze nazistowskie znaki zdobią ukraińskie jednostki. 

Chciałbym abyś rozwinął tę odpowiedzialność Sowietów za Wołyń, bo Sowiety odpowiadają za tę masakrę tak samo, jak Niemcy za Katyń.

Vote up!
9
Vote down!
-5

              

#1473468

glosno i wyraznie !

cyt:Bo to nie sami Ukraincy sa odpowiedzialni za Zbrodnie Wolynska....

 

Jest tyle materialu zrodlowego, ze doprawdy nie rozumiem jak mozna pisac podobne rzeczy...

No tak najpierw NIE SAMI , a pozniej WOGOLE NIE...

Coz to za brednie ?

Ukraincy mordowali na Wolyniuto ! to jest fakt !

a ze Bolszewicy rowniez  mordowali to jest  rowniez fakt !

Oba fakty sie nie wykluczaja .

I tu nie ma co manipulowac i nie pomniejszac odpowiedzialnosci...

Przede wszystkim tu rozchodzi sie o naszych pomordowanch rodakow !

 

 

 

Vote up!
6
Vote down!
-3

chris

#1473591

zajrzyj tu:

http://niepoprawni.pl/polecanka/chocholi-taniec-z-pogrobowcami-bandery

Pozdrawiam i 5.

Vote up!
7
Vote down!
-6

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#1473476

Osobiście nie jestem wielkim wielbicielem Putina czy Rosji, ani Engelberga, ale to nie ma nic do rzeczy. W Polityce nie powinno być ani przyjaciół, ani wrogów, tylko partnerzy, z którymi przy mądrej polityce można sobie nawet podać ręce, od czasu do czasu, ale tylko pod warunkiem, że jest się równym partnerem. Szanującym się partnerem. I zawsze na zasadzie wzajemności. Niezależnie, ćzy jest się Goliatem czy Davidem.

Vote up!
5
Vote down!
-3

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473571

Osobiście nie jestem wielkim wielbicielem Putina czy Rosji, ani Engelberga, ale to nie ma nic do rzeczy. W Polityce nie powinno być ani przyjaciół, ani wrogów, tylko partnerzy, z którymi przy mądrej polityce można sobie nawet podać ręce, od czasu do czasu, ale tylko pod warunkiem, że jest się równym partnerem. Szanującym się partnerem. I zawsze na zasadzie wzajemności. Niezależnie, ćzy jest się Goliatem czy Davidem.

Vote up!
4
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473572

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Rosja chce skłócić Polskę i Ukrainę.

Deszczyca: Wołyń to tragedia obu narodów. Nie może nas skłócić.

- Trzeba zacząć rozmawiać. Nie wolno się bać rozmawiać o Wołyniu. Trzeba szukać rozwiązania, jak doprowadzić do tego, żeby ten temat mógł być przedstawiony z punktu widzenia obu stron, z poszanowaniem wzajemnej prawdy o tych wydarzeniach. Sprawa Wołynia jest dla nas, Ukraińców, tak samo tragiczna i ciężka, jak dla Polaków. Trzeba uszanować wszystkich, którzy zginęli. Jeżeli popełniono zbrodnie - należy je osądzić. Ale nie możemy dopuścić do tego, żeby sprawa Wołynia stała się przedmiotem politycznej gry, żeby została wykorzystana do skłócenia naszych narodów - mówił Deszczyca.

Ambasador powiedział też, że w ostatnich dniach polski IPN i władze Ukrainy podjęły decyzję o kontynuowaniu wspólnych badań nad sprawą Wołynia. Ze strony ukraińskiej kierować nimi będzie Wołodymyr Wjatrowycz, przewodniczący Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rzezie-na-wolyniu-czescia-wojny-w-donbasie,518871.html

Vote up!
4
Vote down!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473483

To, co ci zdziczali banderowcy robią teraz, choćby w parlamencie, to jest jawna kpina, zwłaszcza z polskich OFIAR nacjonalistów spod znaku OUN-UPA. Ktokolwiek usiłuje to haniebne działanie w jakikolwiek sposób usprawiedliwiać staje w jednym szeregu z tymi zbrodniarzami, staje się zwyczajnie propagatorem ludobójstwa, upodabniając się tym samym do neofaszystów czy neobolszewików - jedna swołocz!

Vote up!
7
Vote down!
-4

jan patmo

#1473488

To jest stała zagrywka propagandzistów putina, którzy praktycznie przy każdym temacie dotyczącym Ukrainy, wyciągają rzezie wołyńskie - wyłącznie w celu podżegania do nienawiści polsko - ukraińskiej. Ma to także na celu żeby całkowicie odwracać uwagę od przedmiotu dyskusji, którym jest dzisiejsza sytuacja na Ukrainie. Jako Polak nie mam nic przeciwko, żeby temat zbrodni wołyńskiej był poruszany łącznie z całym tłem wydarzeń, w którym mówiłoby się także o poprzedzających je masowych wywózkach Polaków przez ZSRR w 1940, bo to są sprawy mało znane młodszym pokoleniom. Jednak jestem calkowicie przeciwny cynicznym manipulacjom rosyjskiej propagandy która poprzez pisujących tu współpracowników, jedynie hańbi pamięć o tragedii wołyńskiej eksploatując ją tylko dla swoich aktualnych, bandyckich celów. Czas najwyższy, żeby także moderatorzy nie patrzyli przez palce na to deptanie grobów wołyńskich i uwzględniali polskie przepisy prawne, które nie zezwalają na szerzenie nienawści na tle narodowym czy rasowym.

źródło: Internet

Vote up!
3
Vote down!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473492

    Bardzo ciekawe to źródło: "internet". Akurat każdy nie może go zweryfikować. Cwane i nierzetelne. Następnym razem proponuję "anonimowego informatora" albo "życzliwego" :D

    Chciałbym też zauważyć, iż jest cała masa literatury, filmów tak fabularnych jak i dokumentalnych o sowieckich rządach na Kresach ( vide pokazywana ostatnio "Syberiada"). Natomiast zbrodnie ukraińskie na Polakach to zwykłe tabu. 

    Ucz się chłopaku od Żydów jak dbać o własną historię i pamięć o ofiarach. 

    Ciekawe czy nasz "dialog" z Niemcami mógłby się opierać w przypadku kultywowania przez Niemcy Hitlera lub Goebbelsa. Może nowe lotnisko koło Berlina imienia Kutschery? Albo batalion mieszany imienia Dirlewangera. 

    Można też sobie wyobrazić miny Francuzów, gdyby Niemcy nazwali jakąś przygraniczną jednostkę "Der Fuhrer".

Vote up!
7
Vote down!
-4

              

#1473508

Tak więc zamiast wykręcać językowe akrobacje w iście bolszewicki sposób, trzeba jedynie brać przykład z Żydów. 

Vote up!
3
Vote down!
-2

jan patmo

#1473538

     W tej kwestii Janie możemy czerpać garściami. Cały czas zastanawiam się dlaczego nie możemy mieć swojego Lasu Yad Vashem, gdzie swoje miejsce mieliby nasi Sprawiedliwi, choćby mieszkańcy Arnhem, którzy z takim poświęceniem walczyli o przywrócenie należytej godności Sosabowskiemu i jego żołnierzom. 

Vote up!
5
Vote down!
-3

              

#1473541

jak przyjaciele Putina i piewcy  sprawności państwa rosyjskiego stali się nagle jego zajadłymi i nieprzejednanymi krytykami. Po "naszych"  politykach spodziewałbym się więcej, myślę że komentatorzy z ławeczki w Wilkowyjach potrafiliby trafniej ocenić sytuację.Roztrwoniliśmy partnerstwo wschodnie, dla amerykanów najpewniejszym sojusznikiem stała się Rumunia , mimo życzeń Sikorskiego lokują brygadę pancerną na Łotwie a nie u nas. Tak że nie zdziwił bym się jeżeli ci sami ludzie przeorientowali by się kolejny raz zawiązując jakiś nowy FJN i wpisali przyjażń do Rosji do konstytucji.

Vote up!
6
Vote down!
-1

hobo

#1473563

Rosja to nie jest normalne państwo. To kraj rządzony przez opętany neoimperialnym marzeniem reżim, stanowiący zagrożenie dla Polski, Europy i świata.

Osobom które chciałyby dowiedzieć się czegoś o Rosji od Rosjan mieszkających w Polsce - polecamy tę stronę. Pamiętajmy - nie każdy Rosjanin to opętany wielkomocarstwowymi rojeniami kretyn. 

https://www.facebook.com/rosja.wrog.wolnego.swiata

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473594

Dobry artykul,

pzdr.

Vote up!
4
Vote down!
-3

chris

#1473592

Dlaczego Rosjanie mieliby dokonać inwazji Łotwy czy Estonii? Zajęłoby im to pół dnia, a rezultat żaden. 

Inwazja na Polskę byłaby znacznie bardziej spektakularna - powiedział w "Faktach po Faktach" były oficer wywiadu PRL Aleksander Makowski. Publicysta Marek Ostrowski zaznaczył zaś, że w opinii społeczeństwa rosyjskiego Polacy są drugim, po Amerykanach, największym wrogiem Rosji.

Marek Ostrowski z "Polityki" powiedział, że przez działalność kremlowskiej propagandy rosyjska opinia publiczna uważa Polaków za większych wrogów niż np. Niemców.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/polska-na-pierwszym-miejscu-rosyjskiej-inwazji,523959.html

Vote up!
3
Vote down!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"
/G. Orwell
Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1473596

   Czyżby Polska była większym wrogiem od Japonii, z którą to Rosja jest nadal w stanie...wojny?

Vote up!
4
Vote down!
-3

              

#1473601

Tę pułapkę omijają szerokim łukiem. Wysłali na zwiad SMa i JzLa.

To bractwo albo ma wrodzony debilizm polityczny lub pochodzi z Targowicy.

Weźmy takie mikre państwo jak Czechy, które szybko poddawało sie Niemcom, czy ZSRR w 1968 roku, a Polsce, jak tylko nadarzała się okazja podskakiwali i tak w konflikcie o Zaolzie, w większości zamieszkałe przez ludność polską, Czesi wykonali zakulisowe działania dyplomatyczne i teren ten przypadł Im i to bez plebiscytu. Czesi skutecznie wykorzystali fakt, że Polska była związana wojną z bolszewią, więc starali się nam ze wszech miar szkodzić i osłabić, więc nie puścili przez swoje terytorium żadnego transportu broni dla walczącej Polski.

W 1938 po napadnięciu na Czechosłowację przez Niemcy Polska zajęła Zaolzie. Po II WŚ oddziały czeskie próbowały zdobyć dla swojego kraju Kłodzko, ale zmiękła im rura, gdy wykonaliśmy zdecydowane ruchy naszych wojsk. Czesi w ramach regulacji granicy po II WŚ rąbnęli nam paręset hektarów i dopiero ostanio coś tam oddali. Z tego widać, że nawet małe państwo, o ile stara się być poważnym to pilnuje swojego interesu i jak okazja się nadarza to zaczyna go realizować. Tylko te nasze nieszczęsne sotniarze namawiają nas do pilnowania nieswoich interesów. Wystarczyło raz Santo Domingo, poprawione Monte Cassino z wiadomymi skutkami dla nas i wypiąć się należy na walkę za czyjąś wolność, bo z tego nie będzie ani pieniędzy, ani wdzięczności, a jedynie próbować będą ugrać swoje naszym kosztem, a nawet wystawić nas Rosjanom, a w lepszym wariancie do wiatru..

Jak sotniarze są tacy chętni do pomocy, to niech idą śladami gen. Waltera albo Ernesta Hamingwaya i tworzą brygady międzynarodowe i idą brać udział w tej wojnie domowej.

Widać, że "zawiedliśmy" srodze Ukraińców i teraz starają się nam pokazać, gdzie nas mają; ba, nawet naszego ukochanego p.Rezydenta.

Vote up!
6
Vote down!
-5
#1473630

// Tę pułapkę omijają szerokim łukiem. Wysłali na zwiad SMa i JzLa.

To bractwo albo ma wrodzony debilizm polityczny lub pochodzi z Targowicy.//

 

szukaj debila (politycznego) w swojej rodzinie ok. lub spójrz w lustro to znajdziesz, to pewne

Vote up!
5
Vote down!
-2
#1473633

Bardzo się spociłeś?

Bo przekonywujący nie specjalnie jesteś.

Piszesz o banderowskiej ukrainie z równym przekonaniem,

jak spin-doktorzy platfusów o lewackiej, gejowsko lesbijskiej Polsce.

Z punktu widzenia kibiców i obserwatorów niebieskiego szkiełka, to pewnie i racja.

Bo skoro szkiełko powiedziało, że w Smoleńsku była katastrofa, to musi być prawda.

Przecież i rząd i żyrandolowy przytakują - czyż nie?

Do tego, kolejny raz wyręczasz Rodziny pomordowanych?

Jakie masz do tego prawo?

Zdezerterowałeś, uciekłeś do Kanady, aby z perspektywy

ciepłego fotela i bezpiecznego oceanu udzielać rad Polakom?

Podsuwasz jakieś mrzonki na nieokreśloną przyszłość, jednocześnie

starając się wplątywać nas w konflikt z choćby tymczasowym sprzymierzeńcem?

350 tyś. wojska?

A przyślesz choćby 350 tyś. patyków do uzbrojenia tychże?

Weźcie, zróbcie, zorganizujcie i dlaczego tak wolno?

Nie, drogi Jurandzie.

To nie Ukraińcy postawili Iskandery na Polskiej granicy, wycelowane

w Polskie miasta.

To nie Ukraińcy sklasyfikowali Polskę jako drugiego po USA swojego wroga.

To nie Ukraińcy napełnili cały Polski aparat państwowy swoją agenturą.

Zrobił to nasz WSPÓLNY wróg.

Na Ukrainie znacznie bardziej niż w Polsce.

Polityką mordów, wysiedleń i zapełniania całych obszarów swoimi

zsowietyzowanymi trybikami.

Na Ukrainie Rada Najwyższa uhonorowała banderę?

A popatrz, w Polskim Sejmie byli tacy, którzy bronili WSI, choć

wiadomo było że to mordercy, przemytnicy i handlarze bronią.

Dlaczego akurat ludobójcę banderę?

A może mieli honorować ludobójcę stalina?

W Polsce ta propaganda, mimo że jeszcze jest wielu ŻYWYCH

patriotów, spowodowała że 38 milionowy Naród sprowadzony został

do roli rzeźnych baranów.

Czy zatem dziwne, że po tak długiej obróbce ukraińcy

skłonni są uczcić każdego, byleby tylko nie był waciakiem?

Nie widzisz w tym rozpaczy narodu skazanego na zagładę

przez moskiewski reżim?

Być może z Kanady nie widać spokojnych rodzin chcących

tylko mieszkać we własnym kraju.

Być może nie słychać lamentu rodziców dzieci,

którym sowieccy ordyńcy odrąbują kończyny,

albo mordują strzałem w tył głowy.

Nie wiem, co cię ustawia w szeregu putlerów,

ale spróbuj choć nie hańbić swojego nicka w sprawach,

do których ani cię nikt nie zapraszał, ani nie upoważniał.

Za p. Minakowskim - zostaw te sprawy Rodzinom

ofiar Wołynia - bo Oni sobie takich adwokatów

nie życzą.

A co do tytułowego kopania, to zamiast kopać

następne rowy podziałów, przyjedź może

kopać transzeje na granicach z sowietami.

To dużo bardziej się przyda, niż porady z kosmosu, i wnioski

z Łubianki.

 

Vote up!
3
Vote down!
-4

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473640

Hej, leniu czy plemniku, jak tam sobie życzysz, szkoda czasu i atłasu abyś się pchał do Parnasu. Teraz już naprawdę wiem z kim tańczę. Nie denerwuj się tak bo żyłka w odbycie pęknie. Znalazł się adwokat pomordowanych, oczywiście w imieniu tychże pomordowanych i ich rodzin wspaniałomyślnie wybaczasz wszystkim upowcom i ich pomiotowi. Ciekawe dlaczego, czyżby jakieś koneksje rodzinne? 

Pozwól, że zarówno przyjaciół jak i wrogów będę sam sobie wybierał, a ty? Nie jesteś ani jednym ani drugim. Wybacz ale matołów odpornych na wiedzę nie wybieram ani na jednych ani na drugich. Szczególnie wrogowie muszą sobie zasłużyć na miano wroga, a ty? Na ciebie można tylko popatrzeć z politowaniem, a zdanie o dezercji nie tylko mnie powiedziało kim jesteś. Myślę, że jesteś poprostu zerem, nikim. A zatem, życzę zdrowia.

Vote up!
6
Vote down!
-4

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473655

Z pamięcią kłopoty?

Pisałem Ci przecież:

Szklanka zimnej wody, Nervosol i spacer na świeżym powietrzu.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale już słowiki śpiewają.

To Ci pozwoli odnieść się do mojego tekstu, zamiast

do nicka i twojego wyimaginowanego obrazu.

Nadmienię także, że im bardziej próbujesz

mnie obrzucać inwektywami, tym bardziej

pogrążasz siebie.

Bo w oczach każdego Czytelnika, mieniący się

inteligentem Jurand, przegrywa z Polskim plemnikiem.

Nie wstyd Ci, że przegrywasz z jednokomórkowcem?

Opanuj także tę pianę, bo zaklei Ci jedyne oko,

na które i tak już marnie widzisz - sam przecież

pisałeś o "bandzie czworga"?

Widzisz poczwórnie?

To powinien obejrzeć specjalista.

Tymczasem, Jurandzie

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473674

Leniwiec został odznaczony za zasługi drugim zerem. A z dwoma zerami to już naprawdę nie ma żadnej dyskusji.

Vote up!
5
Vote down!
-5

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1473718

Do tekstu, a nie do nicka.

Choć być może jad nienawiści już Ci oczy wyżarł,

co skutkuje niemożnością czytania, co myślą inni.

Swoje odznaczenia przypnij sobie na pidżamkę -

będzie Ci z nimi do twarzy.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473737

Przypominam że w Polsce w aleji zasłużonych na Powązkach nadal spoczywają zdrajcy i mordercy własnego narodu. 

Dlatego nasz głos przez nikogo nie jest brany poważnie. 

Jeśli chcemy uważać całe UPA-OUN a formację zbrodniczą to tak samo musimy oceniać berlingowców i wszystkich członków GL i AL - działali przecież w strukturze zbrodniczej armii sowieckiej. A powojenny KBW? Czy gdy walczyli w Bieszczadach i z UPA a nie polskim podziemiem wybiela to ich? 

Oczywiscie istnieje rozsądne rozwiązanie które odzieli bohaterów od zbrodniarzy. Kto się dopuszcza zbrodni jest zbrodniarzem niezależnie od sztandaru pod którym służył. A jeśli się nie dopuszcza to możliwe są rozbieżne oceny . 

 

 

 

Vote up!
4
Vote down!
-2
#1473723

Jeśli mowa o "berlingowcach", to zgoda jeśli chodzi o tych nieco wyższych stopniem. Szeregowi żołnierze trafiali tam z branki, lub by uniknąć pozostania w Sowietach czy wcielenia do Armii Czerwonej.

Vote up!
2
Vote down!
-2

              

#1473726

Cytat"
Jeśli chcemy uważać całe UPA-OUN a formację zbrodniczą to tak samo musimy oceniać berlingowców i wszystkich członków GL i AL - działali przecież w strukturze zbrodniczej armii sowieckiej."

Bezczelność tej banderowskiej swołoczy przechodzi wszelkie granice.

Ten tutaj znalazł kur...a DOBRYCH UPOWCÓW , których w domyśle było więcej.
A może to twój dziadek rezał Polaków kanalio...

Co mają wspólnego berlingowcy z UPA chyba to ,że z nimi walczyli.
Nawet tzw zbrodnicza armia sowiecka nie mordowała Polskich dzieci jak planowo i z premedytacją robili to UPOWCY

Vote up!
5
Vote down!
-5

Pozdrawiam

Lutek
Tankuję na Łukoilu

#1473735

"Nawet tzw zbrodnicza armia sowiecka nie mordowała Polskich dzieci"

No popatrz jakie te kursy na WUML były stronnicze.

Niewątpliwie nie wiedziałeś o tym, że wskazywane przez towarzyszy

z AL i GL rodziny, wraz z dziećmi były pakowane do bydlęcych wagonów,

i bez wody i ogrzewania wiezione w głąb rosji?

O tym, że w czasie każdego postoju tych pociągów, ciała dzieci

były przez NKWD zakopywane przy torach?

Prawda, jaka ta krasna armia była miłosierna?

Pozwalała nawet Rodzicom obejrzeć śmierć własnych Dzieci.

Nie nazwę cię.

Ty wiesz sam.

Vote up!
5
Vote down!
-3

Tylko ta myśl ma wartość, która przekona kogoś jeszcze

#1473742

Nazywasz kogoś kanalią , to poczytaj ty ofiaro sowieckich plemników o tym tu:

http://antonkornyak.ucoz.lv/Syg.Biuletyn_Historii_Pogranicza_Nr_6-Grodno.pdf

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=3&cad=rja&uact=8&ved=0CDIQFjAC&url=http%3A%2F%2Fkresy24.pl%2F50712%2Fsowieckie-zbrodnie-na-obroncach-grodna%2F&ei=jyMsVZn_L8bjaq2UgJgC&usg=AFQjCNFVRj864agvF1haRaVfa3GLBtBJlA

http://natemat.pl/133231,aresztowac-polskich-szpiegow-ujawniamy-materialny-dowod-na-masowy-mord-nawet-200-tys-polakow

moge ci prostaku sowiecki ......... ?   takich setki

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1473748

DOBRYCH BANDEROWCÓW

Vote up!
4
Vote down!
-4

Kazek

#1473758

ukraińskich, niemieckich, czy rosyjskich a nawet tureckich na Ormianach.....i licytowanie się jest bez sensu. Całe to ludobójstwo powinno być osądzone  i ukarane.Dopiero po naprawieniu krzywd można próbować mowić o wspieraniu "bratnich" narodów.

Vote up!
4
Vote down!
-3

Verita

#1473760

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kazek nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

i nie stawiają pomników hitlerowcom. Rosjanie ustami Jelcyna jednak przeprosili za Katyń a co zrobili Ukraincy?

 

"Ukraiński Parlament zamierza uczcić na szczeblu państwowym Petro Diaczenkę, kata Powstania Warszawskiego…Był żołnierzem kontraktowym Wojska Polskiego do 1939 r., potem jako oficer ukraiński w służbie nazistowskich niemiec walczył z BCh i AK, pacyfikował polskie wsie Lubelszczyzny i mordował Polaków w Powstaniu Warszawskim"
“Dwanaście popiersi, wystawionych na ekspozycji, wykonanych zostało z metali szlachetnych, bursztynu i marmuru. Autorem prac jest członek „Związku Artystów Ukrainy”, Iwan Lipowka.
Wystawa rozpocznie cykl „Bohaterowie Ukrainy” w małych formach. Zaczęliśmy od Stepana Bandery i będziemy uzupełniać tę kolekcję tworząc galerię bohaterów Ukrainy. Następnymi będą Szuchewycz i bohaterowie „Niebiańskiej Sotni” „- powiedział Lipowka..”

Vote up!
3
Vote down!
-4

Kazek

#1473768

sluzyl sprawie Polskiej.Wrog naszego wiekszego wroga jest naszym przyjacielem ,kiedy Polacy zaczna w koncu myslec politycznie i nie beda sie dawac szczuc przez kacapow.
Szczucie na Ukraincow w tej chwili jest tylko na reke Moskalom.
Gdzie zescie panowie byli do tej pory ze nie pisaliscie o zbrodniach banderowcow tylkonagle teraz gdy Polska jest zagrozona od kacapskiego terroryzmu uzywacuie tej okrutnej karty przetragowej.
Stawiajmy pomniki Wolyniakom i potempiajmy banderowcow ,a to jakos takos tego w Polsce nie slychac zeby takie akcje byly robione, a jak sa to badzo skromne -dlaczego?

Ukraibcy reki na Polakow nie podniesliby gdyby nie wojna,znane sa fakty ze banderowcy byli podzegani i mieli pomoc i Rosyjska i Niemiecka to rekami UPOwcow sobie czyscili okupanci tereny.Banderowcow nikt nie rozliczyl za PRLu nawet nie bylo takiej kwesti ,pozniej tez nie bylo za PRLu bis jak by Polskei panstwo bylo niepodlegle i mocne to tam by banderowcow nie czcili,a Polactwo zaprzale siedzi w UNI i nawet dzioba na ten temat nie otworzy, i tu jest ten problem - Polski przez duze P nie ma.
Od porzadku wewnetrznego trzeba zaczac i byc silnym wewnetrznie to beda nas szanowac i liczyc sie z nami, a nie jak jest teraz.
Obronnosc Polski jest zerowa na dzien dzisiejszy w porownaniu z kacapami,a wyprzedzenie atku to samobojstwo za duzo Sienkeiwicza ktos sie naczytal.

Ten kto na kolana przed Ruskiem padnie tego Rusek latwiej w ziemie wbije.
Dla sytuacji polsko/rosyjskiej nie ma znaczenia czy pomagac bedziemy Ukrinie czy nie,my jestesmy nastepni w kolejce tylko kwestia czasu.
I niech ktos sobie nie mysli ze wyrobi sobie alibi dla Kacapow jak wejda ze niechcial pomagac Ukraincom, niz tego tez pojdzie pod scianke.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1473807

Nie jest prawdą, iż temat Wołynia nie był poruszany. Był w takim samym stopniu, jak przypominani są Pocztowcy z Gdańska, Wieluń etc. Pewne ożywienie tematu przyniósł Majdan, szczególnie po występach J.Kaczyńskiego z powiewającymi w tle flagami OUN-UPA.
Ukraińcy wielokrotnie podnosili rękę na Polaków. Nawet w II RP.
Mógłbym tak ciągnąć punkt po punkcie, ale jest to temat wtórny i szeroko omówiony.
Oczywiście, istnienie Ukrainy jest w naszym interesie, takiej wielkości Czech albo Słowacji. Na rękę jest Polsce również trwanie tego konfliktu. Nie jest natomiast w naszym interesie Ukraina w NATO i w UE. Niech się buforują. Na zdrowie.

Vote up!
2
Vote down!
-2

              

#1473810

w latach od 60 roku do 89 bylo cos o Wolyniu,ale pamietam ze o Pocztowcach Gdanskich, prowokacji w Gliwicach i bombardowaniu Wilunia bylo gdyz to dotyczylo Niemcow nie zas
Radzieckiej Socjalistycznej Republiki Ukrainskiej.
W latach 80tych zaczeto mowic o Katyniu ludzie na Powazkach w zaduszki tworzyli "pomnik katynski" z kwiatow i ze zniczy.
Ktory byl szybko rano sprzatany jak ten krzyz smolenski sprzed Palacu Namiestnikowskeigo na Krakowskim Przedmiesciu.
Uwazam ze nie masz racji zeby Ukraina nie byla w NATO gdyz rosjanie by przeniesli swoje cele z Polski na Ukraine,a i Ukraina bedaca w NATO bylaby bezpiecznym sasiadem dla nas.
Co doUkrainy w Uni to sie zgadzam, na dzien dzisiejszy to by moglo byc dla Polski nie najlepsze.

Vote up!
3
Vote down!
0
#1473818

zakonczyly sie wraz z zamachem i smiercia Glownego Atamana Wojsk Ukrainskiej Republiki Ludowej

Symona Wasylowycza Petlury 26 maja 1926 roku. w Paryzu.

 

http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0004/62896/1-25094.pdf

http://ipn.gov.pl/__data/assets/pdf_file/0004/62896/1-25094.pdf

 

UPA i OUN , to juz inna Ukraina .

Na  kanwie tej spuscizny historycznej o zadnych pozytywnych relacjach miedzy naszymi Narodami

mowy byc nie moze. Ukraina musi wpierw na nowo sie zdefiniowc i okreslic swoja tozsamosc.

Relacja putinowskiej Rosji z Ukraina, relacja Panstwa Polskiego z Ukraiina

i  nasza relacja z putinowska Rosja, to bermudzki trojkat.

O zadnych kompromisach w stosunku do Ukraincow nie moze byc mowy,

tzn. zadnego wspolczucia politycznego i to tak dlugo , az sie jak napisalem powyzej okresla,

jak rowniez jasno okresla obecny ich stosunek do Panstwa Polskiego.

Jakiekolwiek animozje  z ich strony w stosunku do Polakow  sa niedopuszczalne.

Sytuacje z tym narodem musimy miec jasna. Z milosierdzia Bozego mozemy w trudnej sytuacji

pomoc im materialnie, ale zadnej aktywnosci politycznej nie powinnismy z nimi prowadzic.

Nie mozemy klasc poskich  glow pod rosyjski topor,  by nas na koncu  sami Ukraincy dorzneli,

Drugi Wolyn powtorzyc sie nie moze !

 

 

Vote up!
3
Vote down!
-2

chris

#1473987

Zachodzi pytanie, jaka ona jest ta polska racja stanu? Bo jak narazie to nie widzę żadnej definicji w polskiej polityce. Polska polityka zatacza się niczym kompletnie pijany facet, kóry to dopiero wyszedł z baru, w którym walił gorzałę od conajmniej tygodnia. Tak zachowują się polscy? politycy. Tak zachowują się Polacy, a przynajmniej znaczna mniejszość. Trzeba przyznać, że oparli swoją "polską rację stanu" na dewizie "za wolność WASZĄ i naszą" z tym, że ta WASZA jest dużo ważniejsza jak ta nasza.

W przeszłości ówcześni Kozacy, a dzisiejsi "Ukraińcy", bo jak wszyscy wiedzą, Ukraina i Ruś nie są tożsame, wielokrotnie byli powodem wyniszczających Rzeczypospolitą wojen. Zawsze korzystali na tym inni, a szczególnie Rosja. Czym to się skończyło? ROZBIORAMI. W niedalekiej przeszłości Rzeczypospolita praktycznie uratowała Kozaków/Ukrańców od całkowitej zagłady, gdyby bowiem cała Ukraina została ogarnięta przez moskali to byłoby 20 do 30 milionów ofiar głodu na Ukrainie a nie 10. Pewnie z wdzięczności upowska swołocz wyrżnęła 250 tys swoich sąsiadów, przyjaciół, rodzin. Polaków i Rusinów. Ludzi niewinnych, starców, kobiety i dzieci, bo tam gdzie napotykali opór to uciekali gubiąc łapcie i portki. Dlatego do upowskiej swołoczy nie mam żadnego szacunku czy respektu, bo nawet jako mordercy nie potrafili powalczyć o swoje. Ich jedyną pzryjemnością było wyrzynanie nieuzbrojonych i zaskoczonych ludzi. Nie mam i nigdy nie będę miał najmniejszego respektu dla tych co popierają upowską swołocz.

Inną sprawą jest pomoc humanitarna. Dla Rusinów zmieszkujących tam powinna pójść rzeka tej pomocy z Polski. W ogromnej mierze to są nasi rodacy. Rząd Polski powinien również otoczyć Rusinów mieszkających na terenach Małopolski Wschodniej, Wołynia, Polesia czy Podola opieką konsularną, oczywiście z wyłączeniem upowskiej swołoczy. A jest bardzo dobrze udokumentowane kto brał udział w rzeziach Polaków i Rusinów. Należy z tego skorzystać!

Vote up!
3
Vote down!
-2

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1474149

W obecnej  sytuacji na naszym terytorium nalezy sie zajac wylacznie "posprzatniem "  i pomoca humanitarna przede wszystkim dla Polakow zamieszkujacych poza obrebem dzisiejszych granic...Na wszystko inne poprostu nas nie stac.

Trzeba sobie doprawdy zdac sprawe z tego, iz Rzeczpospolita od 1939 roku ne tylko stracila duza czesc swojej populacji,ale rowniez zmieniono nam granice Panstwa. A i w obrebie tychze granic okupanci wysiedlajc np. Lemkow z ich domostw , tym samym  zmienili kulturowo, obyczajowo, gospodarczo obraz poludnia kraju.Jednym slowem uderzono w Rzeczpospolita na roznych poziomach i w roznej przestrzeni. Polonizacja na wschod, to przede wszystkim zasob kulturowy i w takim rozumieniu powinnismy dalej postepowac. Rowniez prawica w Polsce nie moze zachowywac sie tak, jak ktos ,komu amputowano noge, a tenze upiera sie, by wziac udzial w olimpiadzie i to w biegu przez plotki...Gdy kraj nasz siegal od morza do morza, to   w tej czesci Europy bylismy w stanie cokolwiek poruszyc, obecnie  jest zgola inaczej. Do dzisiejszej Ukrainy powinnismy byc nieco bardzeij powsciagliwi....Ma ona bowiem takie nieslubne dzieci jak UPA i ONU i  nie wolno nam wchodzic z nimi w zadne rodzinne koligacje.

 

 

 

 

Vote up!
2
Vote down!
0

chris

#1474617