Aby sprawiedliwości stało się zadość.

Obrazek użytkownika Jurand
Idee

Czytając różnego rodzaju wiadomości z dziedziny zdziczenia politycznego i nie tylko totalnej opozycji i ich popleczników doszedłem do jednego wniosku. Nie ma żadnej możliwości aby tą dzicz w jakikolwiek sposób ucywilizować. Nie ma żadnej cywilizowanej metody, aby zrozumieli, że donosicielstwo na własny kraj jest nie do zaakceptowania. Jedynie co można zrobić to musi im się to przestać opłacać. Za zdradę interesów politycznych i gospodarczych, za podrywanie wizerunku Polski muszą nastąpić bardzo ostre kary do wysokich kar więzienia, utraty majątku całej rodziny oraz banicji włącznie. Wiem również to, że nie może się tym zajmować rząd RP, że musi to robić wyspecjalizowana agencja czuwająca nad bezpieczeństwem obywateli, kraju i konstytucji Powołanie takiej agencji w drodze ustawy jest niemożliwe, bo, co powołano, to można odwołać, a więc musi to być zapis konstytucyjny, bez najmniejszych możliwości zmiany czy przekształcenia czyli bez możliwości ubezwłasnowolnienia i wyrwania zębów.

Agencja musi działać jako kompletnie nezależne ciało. Niezależne organizacyjnie oraz finansowo z niepodlegającą nikomu, żadnemu osrodkowi władzy politycznej, państwowej czy sądowniczej, z własńa Radą Dyrektorów zarządzających agencją. Aplityczność ma być wpisana do działalności agencji.Aby działać efektywnie agencja musi mieć szeroki zakres praw, między innymi TK musi być zlikwidowane a prawa i obowiązki przekazane do agencji. Agencja musi mieć prawo do odwołania ministrów, premiera, a nawet Prezydenta RP w przypadku kiedy nastąpią permanentne próby łamania konstytucji. W przypadku udowodnionych personalnych czy grupowych korupcji czy afer korupcyjnych. We wszystkich przypadkach agencja ma prowo samodzielnie podejmować czynności śledcze.

Wspomniałem już o niezależności organizacyjnej, ale aby działać efektywnie  musi być również niezależna finansowo. Aby to osiągnąć, w każdym rocznym Budżecie państwa musi być zarezerwowany pewien stały procent dla agencji, zapisany konstytucyjnie, gyby ktokolwiek próbował ograniczyć ten procent, byłoby to złamanie konstytucji. Poza tym agencja miałaby prawo o ubieganie się dwuch dodatkowych grantów, ale nie przekraczających 10% sumy zapisanej konstytucyjnie. Agencja mogłaby również prowadzić działalność gospodarczą ale tylko w jednej dzidzinie gospodarki. Rolnictwie.

To co napisałem jest pewną ideą, która, wierzę potrafi wyciągnąć Polskę jako zakładnika totalnej dziczy. Myślę, że jest to jedyne wyjście aby przełamać pat w Polsce. Agenja jako taka byłaby organizacją nie mającą nic wspólnego z rządem, Sejmem, Senatem czy Urzędem Prezydenta RP. A więc działalność nie obarczałabyrząy czy czego lub kogolowiek będącego u władzy. A więc każda próba obarczenia rządy byłaby bezcelowa. Agencja mogłaby być powołana na lat 50 a później Polacy w referendum zadecydowaliby nad dalszym jej utrzymaniem lub też na stałe.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

I kto ma być w jej składzie ? Czy znajdziesz 12 sprawiedliwych ? A może tylko 9 ? No to chociażby 5 ? Przynajmniej 3 ? Co było dalej sam wiesz.

Tak szerokie uprawnienia mógłby mieć tylko król, gdyby oczywiście był. Ale go nie ma i nie zanosi się aby się pojawił. A póki co, to mamy to co mamy. Może nie na miarę naszych marzeń, może nie wszystko robią tak jak byśmy chcieli, ale robią co mogą i jak potrafią.

Miejmy nadzieję, że przy następnych wyborach otrzymają taką większość, iż nie trzeba będzie odwoływać prezydenta (gdyż każde veto będzie obalone), nie trzeba będzie pleniącej się dziczy cywilizować, gdyż nie wiele będzie mogła, a więc straci na znaczeniu.

Jestem takim samym marzycielem jak Ty, Jurandzie. Różnimy się tym, iż Ty mówisz; "musi"; ja natomiast: "mam nadzieję".

Pozdrawiam serdecznie

Vote up!
8
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551094

Najpierw odpowiem na ostatnie pytanie. Ja już nie mam nadziei. Straciłem. Może zbyt długo czekałem? Może zaczyna mi już brakować czasu?

12 sprawiedliwych. Czyżby w całym Narodzie zamieszkałym w Polsce i poza granicami nie można było znaleźć 12 sprawiedliwych? Poza tym tych 12 może zawsze wymienić tych mniej sprawiedliwych.

Agencję o której mi się marzy może wprowadzić do Konstytucji tylko nowa konstytucja. Niestety w Polsce brakuje siły politycznej zdolnej do wprowadzenia tak radykalnych zmaian jakie są konieczne, chodzi nie tylko o agencję, a nawet jeśli znalazłaby się taka siła Polacy nie zagłosowaliby na nią. Niestety , wielokrotnie już pisałem, nasz Naród został wykastrowany w swej przygniatającej większości. Teraźniejsi Polacy w większości są mistrzami świata w samoograniczaniu się, w autocenzurze.

Tak więc jedyne co mogę zrobić to pośnić, a rano obudzę się i wrócę do rzeczywistości. Takiej jaka ona jest.

Vote up!
6
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1551111

i przetrwała. Natomiast naród cały czas się odradza. Czy jeszcze kilka lat temu spodziewałeś się, że będziemy tak sobie dyskutować i nikt nie przyjdzie do Ciebie nad ranem i Cię nie zakuje ?

Cała nasza bida wynika z katastrofalnego rozkradzenia kraju. Moim zdaniem należy się skupić na odgrabieniu miliardów i zapakowaniu do pierdla grabieżców. Na to nawet wykastrowani dadzą przyzwolenie, a później robić następne kroki.

Pozdrawiam serdecznie

 

Vote up!
4
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551113

Denazyfikacja i rozprawa ze zdrajcami zajęła Norwegom dwa lata, a wszystko rozegrało się w latach 1945-1947. W ciągu tego krótkiego okresu przeprowadzono 92 805 rozpraw sądowych, z czego 347 spraw przeciwko Niemcom.

Efektem było skazanie 30 osób na śmierć, z czego wykonano 25 wyroków, między innymi na samym Quislingu, poza tym 12 na Niemcach. 45 tys. osób skazano na karę więzienia, z czego 17 tys. skazano na bezwarunkowe kary pozbawienia wolności. Przeciw 37 150 osobom umorzono postępowanie z braku dowodów.

http://www.polskatimes.pl/artykul/345962,norwegia-sprawnie-rozliczyla-sie-ze-swoja-brunatna-przes
zloscia,id,t.html?sso_token=eyJhbGciOiJSUzI1NiIsImtpZCI6InZlcjEiLCJ0eXAiOiJKV1QifQ.eyJpZCI6InNzby1mNzYzZDVhNTE2MGJlMzgyOWUxNzcxNTZlMTRiZmJmNiIsInJlcXVlc3RfaWQiOiI2RkI4Rjk1MzJCNkQxNkRDIiwiZXhwIjoxNTA5MTA4OTEzfQ.bG6QMY5bNoxm4mg_al5C7SyOyPg2Y1YyBjVAewxTeizwzBoJAX5XOgPwU1d0radaaOtOE1TrNjo6ZQhOUUpJxQjvIe5iNHlevjo7XItCnG9IajV62czrAu5oohSys8DcmK4JngyqNyU4gnldVu0bufk5j01s3885IIW_LXEfcjA

Vote up!
3
Vote down!
0
#1551121

... natomiast dekomunizacja jest "be" - wśród lewaków, więc szanse są mizerne.

Vote up!
2
Vote down!
0

Apoloniusz

#1551124

Po co agencja? Wystarczy traktować takie działania jako akty zdrady i karać!

Vote up!
3
Vote down!
0

Stasiek

#1551147