Szafa Kiszczaka otwarta ! A co z szafami akademickimi-nadal tajnymi ?

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Apel na rzecz otwarcia szaf akademickich

Szafa Kiszczaka została otwarta w okolicznościach budzącej zdumienie. Jakie okoliczności muszą powstać, aby zostały otwarte/ujawnione szafy akademickie, tam gdzie formowane są elity III RP !

Obecne środowiska akademickie to beneficjenci politycznych weryfikacji kadr akademickich prowadzonych w PRL, a w szczególności tych prowadzonych u schyłku PRLU [ 1982, 1985-6]. Usuwano na podstawach pozamerytorycznych, tych którzy zostali uznani za wrogów systemu, stanowiących zagrożenie dla socjalistycznych uczelni, dla uczelnianego aparatu partyjnego/nomenklaturowego.

Uczelnie do dziś stanowią filary braku rozliczenia z przeszłością, lustracji i dekomunizacji.

Zobowiązane do poszukiwania prawdy i na tą okoliczność finansowane, prawdy znać nie chcą, szczególnie prawdy o swojej przeszłości, o swoich korzeniach i robią tym wielką krzywdę Polsce, bo formują sobie podobne elity.

Haniebna twarz Haraschina – niedoszłego profesora UJ – została odsłonięta przez publicystę, pianistę a nie profesora UJ !https://blogjw.wordpress.com/2016/02/05/obecna-twarz-uj-widziana-przez-pryzmat-twarzy-juliana-haraschina/

Od profesorów uczelni wychodzą tezy o dezaktualizacji lustracji i dekomunizacji ! I nikogo (niemal) to nie bulwersuje. Media pierwszego, a nawet drugiego obiegu – milczą ! Widać, że uczelnie i świat akademicki znajdują się pod parasolem ochronnym.

Od lat piszę, że wzorcowy dla innych uczelni – UJ znajduje się na uwięzi mgr Ługanowskiego (lub obecnie – jego następców), któremu rektor UJ grzecznie przekazywał -mnie niedostępne – moje akta uczelniane z lat 80-tych ( moja teczka kończyła się na wiośnie roku 80, a potem chyba historia się skończyła co potwierdzają Dzieje Uniwersytetu Jagiellońskiego, w których stanu wojennego nawet nie zauważono). https://blogjw.wordpress.com/2009/03/25/lustracja-dziejow-uniwersytetu-jagiellonskiego/

Tych akt – od lat 30 tu- bronią nie tylko kolejni rektorzy UJ, ale bronił także Rzecznik Praw Obywatelskich, zarazem podwładny rektora UJ ! – prof. rzecz jasna – Andrzej Zoll, argumentując za wyższością prawa stanu wojennego nad Konstytucją III RP !https://wobjw.wordpress.com/tag/tajne-teczki-uj/,https://wobjw.wordpress.com/tag/pasja-akademicka/,  https://nfapat.wordpress.com/category/sprawa-jozefa-wieczorka/

Sąd pracy twierdził, że takich bezwartościowych papierów się nie trzyma, nie bacząc na to, że jako tajne trzymane są w szafie i to przez lat 30 !

Biedne uczelnie stać jest jednak na takie kosztowne szafy (!) i rzecz jasna na obfite wynagradzanie profesorów, którzy prawnie takie poczynania uzasadnią.

To tylko jeden osobisty przypadek, ale nie ma wątpliwości, że takich szaf jest wiele w naszym patologicznym systemie akademickim. I taki stan wiele Polskę kosztuje.

Bez otwarcia tych szaf – budując nawet kolejne wspaniałe nieruchomości akademickie – nie będziemy mądrzejsi !

Zarządzanie uczelniami, formującymi elity kraju, to sprawa bardziej skomplikowana i odpowiedzialna, niż zarządzanie nieruchomościami.

Apeluję o działania na rzecz otwarcia szaf akademickich.

Wiedza niezbędna dla zarządzania Polską znajduje się nie tylko w szafie Kiszczaka.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:9)

Komentarze

Haraschin jest zbrodniarzem. Ale dziesięciolecia komuny i następujące po nich dziesięciolecia postkomuny zaowocowały gromadą naukowców niekompetentnych, choć za to posiadających skuteczne umocowanie. Cóż wart jest uczony, nawet bez komunistycznej czy zbrodniczej przeszłości, jeśli po prostu nie potrafi być wartościowy dla nauki? Znam takich, jak już kiedyś tu napisałem, także z tytułami profesorskimi. Im wystarczy punktacja w oparciu o listę filadelfijską. A Prawda? To ch... Sami zresztą stworzyli ten system wartościowania nauki.

Pozdrawiam Wolnego Geologa

Honic 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1507437

 Witam! Pasterze akademiccy z skrzywionymi charakterami i zyciorysami, mieli ,maja nadal wielki wplyw na ksztaltowanie swiatopogladu moralnego studentow,prawie dojrzalych ludzi! To czesciowo duze grono slugusow POstkomuny, wywodzace sie jeszcze z betonu komuny! Kolesiostwo w srodowisku tych nierzadko figurantow ,jest porazajace!  Pozdrawiam! 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

ronin

#1507474

i emeryty najniższe w PL.niech czują,że jest na rym świecie sprawiedliwość.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia.

#1507480

Mnie się przypomina, jak Geremek dostal ataku wścieklizny w związku z propozycją lustracji na uczelniach. Widocznie miał powód. A z UMK, gdzie kończylam studia, pojawiały się przypadkowo nazwiska osób wspólpracujących z bezpieką, których nikt by o to nie podejrzewał. A nawet jeden wybitny astronom (już w USA ) dostałby Nobla, gdyby nie ujawnione papiery.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1507506