Kiedy w Polsce nastąpi pozbawianie tytułów za komunistyczną przeszłość

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Kiedy w Polsce nastąpi pozbawianie tytułów

za komunistyczną przeszłość (i teraźniejszość) ?

Niedawno cały świat obiegła wiadomość, że światowej sławy uczony, laureat Nobla – Konrad Lorenz, został pośmiertnie pozbawiony doktoratu za faszystowską przeszłość. Uczony ten po Anschlussie Austrii w 1938 roku złożył wniosek o przyjęcie do NSDAP, w którym napisał m. in., że „całe swe naukowe życie oddaje w służbę myśli narodowo-socjalistycznej.”[]]>http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Laureat-Nobla-Konrad-Lorenz-zostal-posmiertnie-pozbawiony-doktoratu-za-faszystowska-przeszlosc,wid,18052099,wiadomosc.html?ticaid=11629b]]>]

Co prawda chodzi tu o doktorat honorowy, ale takie doktoraty w świecie nauki mają szczególną wartość, i niewątpliwe ludzie honoru pozbawieni nie powinni być takimi doktoratami obdarzani, a kiedy coś takiego miało miejsce -na skutek niewiedzy- po stwierdzeniu faktu o niedoborze honoru trzeba takie tytuły odbierać. I dobrze się stało, tym bardziej, że Konrad Lorenz to wielki autorytet naukowy.

Ciekawe, czy ten przypadek będzie miał jakikolwiek wpływ na dyskusję i działania na rzecz lustracji i dekomunizacji nauki w Polsce. Dobrze by było poznać tych, którzy swe naukowe życie oddali w służbę systemowi komunistycznemu, bądź co bądź słusznie określanemu jako system kłamstwa, gdy nauka – to służba prawdzie !

Sprzeczność oczywista i wydawałoby się naturalne, aby służących kłamstwu wykluczyć ze służby akademickiej, mającej polegać na poszukiwaniu prawdy, przenieść ich w stan nieszkodliwości i pozbawić tytułów. Pozostawanie takich na etatach/stanowiskach i to decydenckich, niewątpliwie nauce szkodzi, a przede wszystkim szkodzi formowaniu nowych kadr akademickich, bo to wpływa negatywnie na młodzież akademicką.

Rzecz jasna o przeprowadzeniu takiego procesu nie chcą słyszeć beneficjenci systemu kłamstwa, a pozostali w tej materii są spolegliwi, a nawet ich bronią !

Przez ponad 25 lat nie zdołano nawet ujawnić tych, co byli jawnymi współpracownikami systemu komunistycznego, a ujawnianie tajnych współpracowników idzie nader opornie i bez większych konsekwencji dla ujawnionych.

Nasz system akademicki aprobuje tych, którzy życie oddali w służbę systemowi komunistycznemu, a nie aprobuje tych, którzy oddać nie chcieli.

No cóż, trudno spojrzeć prawdzie w oczy, a odmieńców akademickich, i to antykomunistycznych, najlepiej wykluczyć z przestrzeni akademickiej/publicznej, aby swymi obliczami nie deprymowali beneficjentów systemu.

Co więcej pojawiają się głosy o dezaktualizacji lustracji i dekomunizacji, czyli o dezaktualizacji historii, dezaktualizacji prawdy. Zbudowany mozolnie system kłamstwa ma zatem pozostać na wieki ?!

Ale co z uczelniami/nauką ? Jak prawda się zdezaktualizowała, to po co utrzymywać obiekty/etaty przeznaczone do jej poszukiwania ? Oczywistej konsekwencji takiej postawy najtęższe głowy wyselekcjonowane w tym systemie nie są w stanie przewidzieć – więc czeka ich spadek z gałęzi, którą sami podcinają.

W dzisiejszym systemie prawnym nie grozi im jednak odebranie tytułów, bo te są dożywotnie, nawet jak zostały zdobyte na służbie w systemie kłamstwa.

Fanatyczne umiłowanie tytułów przez uformowane w schizofrenicznym systemie społeczeństwo i tak spowoduje, że upadli (z podciętej przez siebie gałęzi) akademicy nadal będą się cieszyć prestiżem i dominować w polskiej przestrzeni publicznej.

Mimo tego pesymistycznego kontekstu uważam, że trzeba działać na rzecz ograniczenia tej dominacji utytłanych – czego sobie i sobie podobnym życzę w Nowym Roku.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Naród niewolników jest zbyt strachliwy.

Vote up!
6
Vote down!
-1

ess

#1503390

Szanowny Ess,

nigdy nie był narodem niewolników !

Gdyby był, to już by GO dawno nie było.

A Przetrwał Dzięki Bogu ponad 1000 lat, i będzie już niedługo Obchodził 1050 lat Trwania...

Jako wymowną ilustrację tego TRWANIA, pozwolę sobie przytoczyć słowo wstępne mojego tomiku, poświęconego Pamięci Naszego Papieża. Tomik nosi tytuł "Drogą Topolową do Sykstyny". Książeczka jest gotowa do druku, no ale.....

......I wołam !
Ja Syn Polskiej Ziemi a zarazem Papież.
Wołam z głębi Tego Tysiąclecia.
Wołam w przeddzień Święta Zesłania.
Wołam wraz z wami wszystkimi.....
Niech Zstąpi Duch Twój !
Niech Zstąpi Duch Twój
I Odnowi Oblicze Ziemi.
Tej !
Ziemi.....
 
Ośmieliłem się rozpocząć to moje słowo od autora Słowami
Papieża Polaka.
Papieża, Który Ma miłość naszą Polaków i miłość Ma całego
świata.
Wszystkich ludzi, miłujących Boga, miłujących Jezusa.
Miłujących Matkę Jego - Maryję.
Naszą Królową....
Królową Naszej Polski...
Polski, Którą przed wiekami oddał Jej w posiadanie Król Jan
Kazimierz.
TOTUS TUUS......
Te Słowa zna każdy.
I One już na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Jako Symbol
Niezniszczalny.
Wieczny.
Słowa, Które przywołują nam dziś i przywołają zawsze Naszego
Papieża.
Które przywołają Jego Naukę i Jego Postać.....
Jego Świętość Będzie z nami już zawsze.
.....Niech Zstąpi Duch Twój
I Odnowi oblicze ziemi.
TEJ ZIEMI......
Homilia wygłoszona do tysięcy Polaków zgromadzonych wokół
Grobu Nieznanego
Żołnierza w Warszawie.
Homilia wygłoszona do milionów Polaków w Polsce,
do milionów Polaków, których wiatr historii rozrzucił po
świecie.
Homilia wygłoszona podczas pierwszej pielgrzymki do
Polski.
Do Ojczyzny Papieża Polaka......
Słowa głoszone przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Tego
Żołnierza, który walczył o wolność naszą i waszą.
Który krew swą przelewał wszędzie tam, gdzie była przemoc.
Gdzie tej wolności nie było.
A przecież jesteśmy powołani do bycia wolnymi.
Powołani jesteśmy do życia w pokoju.
Do oddawania swym życiem czci TEMU, Który nas do życia
Powołał w Edenie.
Który nas Stworzył,
Który Ukształtował nas na Wzór Swój i na Podobieństwo......
....Przyszłość Polski zależy od was ! Mówił Papież.
I musi od was zależeć !

Nie lękajcie się !

 

Niżej okładka mojego tomiku, książeczki z której słowa od autora zaczerpnąłem tekst powyższego wpisu.

 
Zwróćcie proszę uwagę na dwie daty na tej okładce. Gdy korzystając ze "ściągawek" pisałem o Naszym Papieżu, czerpiąc obficie z Jego niezwykle bogatego życiorysu. Konstatacja tych dwu dat, sens z nich wynikający i przesłanie, prawie mnie "zwaliły" z nóg......
Ta informacja, TYCH biblijne 40 lat, stały się dla mnie inspiracją do nadania TEGO właśnie tytułu dla mojej książeczki......
 
Zdjęcie przedstawia młodego Karola Wojtyłę, studenta pierwszego roku Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, na scenie Krakowskiej Filharmonii, podczas spektaklu, który nosił tytuł...."Drogą Topolowy Most"......
15 Października 1938 Roku....a później Habemus
Papam, Biały Dym nad Sykstyną....
16 Października 1938 Roku....
 
Równe 40 lat..... Czy TO przypadkowy zbieg okoliczności ??? Równe 40 lat trwała wędrówka Naszego Karola Wojtyły z Krakowa do Rzymu...
 
Wspomnijcie biblijne historie związane z TĄ liczbą 40:
 
- 40 dni trwał biblijny potop za czasów Noego. Pan Ziemię wodą raził....
 
- 40 dni biblijny Mojżesz na Górze Synaj rozmawia z Bogiem....
 
- 40 lat trwała wędrówka narodu wybranego, 
( wtedy), Izraelitów przez pustynie do Ziemi Obiecanej....
 
- 40 Dni Jezus przed Swym Powołaniem, przebywał na pustyni, rozmawiając z Bogiem, Swym Ojcem Niebieskim.....
 
I stąd właśnie tytuł mojej książeczki....
 
 
Mam chyba 4 wydawnictwa tutaj w USA, które zareagowały pozytywnie, pisząc do mnie - with honor.
na moją propozycję wydania u nich tomiku.
No i jedno wydawnictwo mam w Chinach, które podobnie zareagowało na moje zapytanie....
 
Póki co czekamy. Na dobry los. Na loterii....Albo jakiegoś bogatego sponsora. Choć dużo nam nie potrzeba. Naście setek i książeczka dotrze wszędzie TAM, gdzie Polskie Serca Biją.
A wszystko sie zaczęło od wygrania ogólnopolskiego konkursu poezji w Dukli, którego tematem był Nasz Papież oraz św. Jan z Dukli.
Było lato 2012......
Wybaczcie mi tę długą dygresję. Zareagowałem jeno na wpis Kolegi blogera, który zasugerował, że jesteśmy niewolnikami.
Nie Jesteśmy ! i nigdy nie Byliśmy ! 
 
Długo wyjaśniałem dlaczego tak uważam. 
A wystarczyłyby przecież tylko dwa, trzy słowa. 
Prawda ?
 
NIE JESTEŚMY !  niewolnikami

Vote up!
3
Vote down!
0
#1503423

Przepraszam, że odpowiadam dopiero teraz. Zostałem źle zrozumiany, nie twierdzę, że jesteśmy NARODEM niewolników! Muszę precyzyjniej zabierać głos. Chodziło mi o zbyt dużą jeszcze liczbę ludzi "ze zniewolonym umysłem", bojących się mówić a co dopiero działać. Wiem, jesteśmy na początku drogi do normalności i trzeba b. mocno wspierać JK. Odbieranie/weryfikacja tytułów itp. to oczywistość.
PS JPII był/jest dla mnie Świętością. W skrócie: 16.10.1978 byłem zateizowanym gnojkiem, nie rozumiejącym Tej chwili; Potem byłem w Watykanie na uroczystościach kanonizacji i wyniesienia na ołtarze naszego Rodaka, zawsze podczas pobytu w Rzymie muszę Go odwiedzić, mam Mu wiele do powiedzenia.

Vote up!
0
Vote down!
0

ess

#1504112

System zakłamywania, zamilczania i fałszowania historii był fundamentem III RP. Wtedy bowiem konfidenci i kanalie mogły robić za autorytety, a prawdziwych bohaterów zamilczano po prostu. tworcy tego przemysłu pogardy powinni nie tylko oddac tytuły ale także publiczne pieniądze garnięte garściami przez ćwierc wieku do siebie...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1503429

#Yagon 12> Piszesz "System zakłamywania, zamilczania i fałszowania historii był fundamentem III RP". Powiem więcej, ten system działa od tysiąca lat. 

#Poeta> Nie twierdziłbyś, że państwowość nasza ma 1050 lat, gdybyś znał prawdziwą historię Polski a nie tylko tę, którą Kościół i zaborcy do dzisiaj chcą abyś znał i głosił. Wpisujesz się tym w antypolski nurt, czyniąc to prawdopodobnie z niewiedzy, a nie złej woli. Zapoznaj sie z przekazami historycznymi, które są dostepne. W goglu znajdź sobie obraz przedstawiający Poczet Królów Polskich, który wisi w bocznej nawie Jasnej Góry w Częstochowie i odpowiedz mi dlaczego ukazuje 14 władców przed Mieszkiem1? (Niektórzy mówią to byli tylko jacyś książęta. Może i Ty tak powiesz, lecz czy wiesz, że w tamtych czasach "książe" znaczyło więcej niż "król"?)

Polecam również mapy Lechina Empire, Sarmatia itp.

Co do glównego wątku pozbawiania tytułów agentury i innych szkodników popieram te dążenia.

Pozdrawiam

Vote up!
1
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1503443

Czas na odkłamywanie histori powinien się zacząć od Bolka mądrali.

Vote up!
3
Vote down!
0

RAK

#1503431