Czy PiS uderzy po kieszeniach

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

Czy PiS uderzy po kieszeniach

akademickich tajnych i jawnych współpracowników

systemu komunistycznego ?

III RP jest państwem wyjątkowo niesprawiedliwym, preferującym tych, którzy instalowali i utrwalali komunistyczny system w czasach PRL, oraz tych, którzy z nimi się układali/kolaborowali. Upływają kolejne lata, a nawet dziesięciolecia i nic się nie zmienia. Zarówno utrwalacze władzy ludowej, jak i kombatanci walki o Polskę niepodległą coraz częściej przechodzą na emeryturę, z tym, że utrwalacze systemu zniewolenia przechodzą na emerytury dostatnie, a kombatanci – na emerytury bardzo niedostatnie. Różnice bywają kolosalne – 10, a nawet 20 x więcej otrzymują utrwalacze.

PiS zapowiada, że uderzy po kieszeniach esbeków,[ PiS uderzy esbeków po kieszeniach. Redukcja emerytur!]]>https://www.fronda.pl/a/pis-uderzy-esbekow-po-kieszeniach-redukcja-emerytur,65291.html]]> ] bo stan obecny jest nie do zaakceptowania. Brak dekomunizacji powoduje, że nie tylko esbecy, ale także ich tajni współpracownicy oraz jawni współpracownicy systemu komunistycznego znajdują się w pozycji uprzywilejowanej.

Co więcej kombatanci, którzy dożyli do dnia dzisiejszego mają zwykle zdrowie nadwyrężone, po miesiącach, a nawet latach internowania, czy więzienia, więc potrzebują więcej pieniędzy na leczenie.

Ale na tym nie koniec. Wielu kombatantów w IIIRP / PRL bis bynajmniej nie zaprzestało walki o wolną Polskę, bo z wolnością w III RP nadal są problemy. Walcząc o prawa człowieka, o wolne media, o dekomunizację/desowietyzację przestrzeni publicznej, nadal są narażeni na sądy/pobicia/aresztowania. A to kosztuje, także wiele zdrowia.

Zupełnie beznadziejnie sprawa wygląda w sektorze akademickim, który nie zdołał się wyzwolić z systemu komunistycznego. Nadal na uczelniach są zatrudniani tajni, a tym bardziej jawni współpracownicy, a PiS nie zapowiada dla nich redukcji etatów. Nie zapowiada dla nich redukcji emerytur, gdy na ogół są zatrudniani niemal dożywotnio, mimo emerytur, na uczelniach często tworzonych przez utrwalaczy systemu.

Wygląda na to, że ofiary Wielkiej Czystki Akademickiej nadal będą poza uczelniami/na kiepskich emeryturach. To wielka dziejowa niesprawiedliwość i wielka strata dla nauki w Polsce, która mimo posiadania nieruchomości na poziomie światowym, jest na marginesie nauki światowej i mało przydatna dla rozwoju Polski.

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (5 głosów)

Komentarze

.... panie Józefie- proszę bez obrazy - ale czy tak mocno inteligenckie społeczeństwo , jakim jest Krakółw, nie może przegonić kijami tych czerwonych palantów ?

Naprawdę do tego potrzebny PiS ?

pozdrawiam

M.S.

Vote up!
4
Vote down!
0
#1507080

Przeież inteligenci są najjbardziej czerwoni !  np. na UJ  są i Tajni i jawni wspólpracownicy a inteligenci ( także z "S" ) przeganiali kijami  tych co im zagrażali !

Vote up!
3
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1507104

Ubole, tewu i inni utrwalacze na emeryturze to w ogromnej większości zdrowe, wypasione byki. Ci którzy walczyli z systemem to ludzie conajmniej schorowani lub nawet kaleki po przejściach różnych ścieżek zdrowia fundowanych przez zomo i utrwalaczy. I to jest podstawowa różnica!

A co robi podobno solidarnościowy rząd aby wyrównać te dysproporcje emerytalne? NIC!!! KOMPLETNIE NIC!!!. Chyba czas najwyższy zacząć przygotowywać pytania do rządu Szydło i Prezydenta Dudy. A napawno nie będzie to głaskanie!

Vote up!
1
Vote down!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1507081