Pomnik in spe na Pustyni Błędowskiej

Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

Poważni, obiektywni i apolityczni badacze z państwowej (sic!) placówki działającej w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk zechcieli wyrazić swój pogląd na temat niestosowności lokalizacji pewnego pomnika in spe. Poniżej przytaczam ów pogląd, wyróżniając wytłuszczoną kursywą fragmenty, które wydały mi się szczególnie, hmm... interesujące....

 

 

List otwarty w sprawie lokalizacji projektowanego pomnika Sprawiedliwych Polaków

04.04.2013 08:42:58

Ed. SG img. 11:20
Publikujemy list otwarty Centrum Badań nad Zagłądą Żydów w sprawie lokalizacji projektowanego pomnika Sprawiedliwych Polaków
 

List otwarty w sprawie
lokalizacji projektowanego pomnika Sprawiedliwych Polaków

list w formacie PDF

     Dowiedzieliśmy się, że w 70. rocznicę powstania w getcie warszawskim ma zostać ogłoszona decyzja o budowie pomnika Sprawiedliwych Polaków, którzy podczas wojny nieśli pomoc Żydom. Pomnik ma zostać wzniesiony w pobliżu Muzeum Historii Polskich Żydów w Warszawie, na terenie byłego getta. O ile idea wybudowania takiego pomnika jest ze wszech miar słuszna i godna poparcia, o tyle moment jej ogłoszenia oraz lokalizacja pomnika są według nas niewłaściwe i mogą być źle zrozumiane zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pomnik Sprawiedliwych wystawiony akurat w tym miejscu, siłą rzeczy będzie odczytywany jako polemiczne uzupełnienie Muzeum, jako „polski suplement” do „żydowskiej” historii – będzie więc de facto zaprzeczeniem głównej idei Muzeum.

     Działania takie wpisują się w zgubną logikę polsko-żydowskiej rywalizacji na cierpienie i heroizm, którą poznaliśmy dobrze w czasach PRL-u, instrumentalizują te doświadczenia, przesłaniając męstwo zarówno polskich Sprawiedliwych, jak i żydowskich powstańców. Wyrządzają więc jednym i drugim krzywdę, czyniąc ich wyłącznie przedmiotem doraźnych manipulacji politycznych. Pomnik stanąć ma w sercu byłego getta warszawskiego. Jest to miejsce uświęcone krwią i męczeństwem setek tysięcy Żydów, którzy właśnie tutaj umierali z głodu i z chorób, których stąd wywożono na śmierć w komorach gazowych Treblinki i którzy tu, w kwietniu i w maju 1943 r. zginęli w ostatecznej, przerażająco samotnej walce z Niemcami. Jest to też teren upamiętniający w sposób symboliczny męczeńską śmierć trzech milionów polskich Żydów.

     Tych kilka ulic i skwerów stanowi jedyną w swoim rodzaju strefę pamięci, na której terenie powinno się przede wszystkim oddać cześć żydowskiemu cierpieniu, a nie polskiemu heroizmowi. Tym bardziej, że Sprawiedliwi toczyli swoją własną walkę w wielkim osamotnieniu: z jednej strony groziły im najsurowsze kary ze strony okupanta, a drugiej- spotykali się z brakiem zrozumienia i wrogością ze strony antysemicko nastawionych rodaków.

     Ci, którzy chcą przedstawić postawy Sprawiedliwych jako postawy charakterystyczne dla ogółu Polaków podczas wojny, rozmijają się z prawdą historyczną i dokonują nadużycia. Pomnik Sprawiedliwych w sercu getta, niejako w opozycji do Muzeum Historii Polskich Żydów, będzie tryumfem narodowego samozadowolenia i tak też zostanie odebrany na całym świecie.

     Jak Polska długa i szeroka, nie brak miejsc na pomnik Sprawiedliwych - ale niech teren warszawskiego getta pozostanie nietykalną ostoją pamięci pomordowanych Żydów.

inicjatorami niniejszego listu są członkowie i współpracownicy Centrum Badań nad Zagładą Żydów
Barbara Engelking, Jan Grabowski, Agnieszka Haska, Marta Janczewska, Jacek Leociak, Dariusz Libionka, Małgorzata Melchior, Jakub Petelewicz, Alina Skibińska, Jean Charles Szurek, Andrzej Żbikowski`

Zapraszamy do wyrażania swoich opini oraz poparcia:
http://www.petycje.pl/petycja/9492/list_otwarty_w_sprawie__lokalizacji_projektowanego_pomnika_sprawiedliwych_polakow.html

 

Właściwie nie ma sensu komentować tej opinii poważnych, obiektywnych i apolitycznych badaczy z PAN. Mówi ona sama za siebie. Pozwolę sobie tylko zasugerować właściwą lokalizację owego pomnika in spe. Wydaje mi się, że powinien on stanąć na Pustyni Błędowskiej. Tam będą mogli oglądać go wszyscy, którzy oglądać go powinni, a wszystkie przybywające do Polski oficjalne i nieoficjalne delegacje zagraniczne będą mogły w spokoju i pięknych okolicznościach przyrody oddać hołd tym, którym pomnik in spe ma być poświęcony. Lokalizacja ta podniesie także walory turystyczne regionu, a region podniesie walory historyczne pomnika in spe.

 

0
Brak głosów

Komentarze

Seiko.Patrioci inaczej.Coś tych inaczej od cholery.
Kochający inaczej,wierzący inaczej,myślący inaczej.....
Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#348650

Naukowcy inaczej, obiektywni inaczej... :-(

Pozdrawiam

PS. Niestosowny czas, twierdzą naukowcy. Kiedy będzie stosowny? Swoją drogą, bardzo jestem ciekawy jak będą wyglądały oficjalne obchody zbliżającej się rocznicy powstania w warszawskim getcie???

Vote up!
0
Vote down!
0
#348652

Łonet zawrzał z oburzenia. Ale nie na cytowany list otwarty. Łonet zawrzał z oburzenia na pewien wywiad pewnego profesora. Też z PAN zresztą... ;-)!

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/skandaliczne-tezy-profesora-pan-zydzi-byli-sami-so,1,5460135,wiadomosc.html

Vote up!
0
Vote down!
0
#348654

No i zacznie się oddawanie orderów.
Gazetka na kolanach błaga o przebaczenie.
Rada się zbiera, samobiczujące oświadczenie już jest pisane.

Tylko co jest skandalicznego w słowach tego Profesora?
Chyba tylko to że ośmielił się powiedzieć prawdę.

A jaki antysemityzm płynie z komentarzy pod artykułem. Strach się bać.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#348661

Nie przeczytałem całego wywiadu Jasiewicza, ale w użytych na Łonecie cytatach nie ma nic skandalicznego.

Mówią, że jeśli chce się uderzyć psa, to łatwo znaleźć kij.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348665

... no wielkie dzięki za ten link.
Tylko wiesz Autorze.... trochę się boje o prof. K. Jasiewicza.
Gazownia z Walterownią, tego artykułu nie darują .
Oby jakiś "zabłąkany samobójca", nie odwiedził pana profesora KJ.
Ja czekam, jak społeczność żydowska, wystawi pomnik tym przedstawicielom swego Wybranego Narodu, którzy tak ochoczo dawali pieniądze na uzbrojenie tego malarza Hitlera.
pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348672

Profesor Jasiewicz powinien otrzymać wsparcie tej części opinii publicznej, która jeszcze nie oszalała. To najlepszy sposób zapewnienia mu bezpieczeństwa, choć akurat nie sądzę, aby zagrażał mu "zabłąkany samobójca". Zagraża mu raczej wyrok śmierci publicznej i jego egzekucja.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348675

A mnie spodobał się ten fragment:

"Ci, którzy chcą przedstawić postawy Sprawiedliwych jako postawy charakterystyczne dla ogółu Polaków podczas wojny, rozmijają się z prawdą historyczną i dokonują nadużycia."

 

Polak to antysemita i morderca!

To że tam dwóch czy trzech ratowało kilku biednych i brudnych żydów to nie znaczy że duża część polaków ma jakieś odczucia litości.

Charakterystyczne dla ogółu Polaków jest to że to są antysemici. Tak ma być i basta i nie próbujcie tego zmieniać.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------------------------------------------------------

http://www.kapela.info/mp3.php?id=578

#348655

Mnie tam podoba się cały ten list... otwarty ;-)!
Ale trudno byłoby podać całość wyboldowaną kursywą... ;-)

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348657

[quote=tł]Mnie tam podoba się cały ten list... otwarty ;-)!
[/quote]
Prawda? Dobrze, że polecieli otwartym tekstem, bo będzie można zacytować.
Wprawdzie pan Bartoszewski już się nie odzywa, ale czasem inny "widzący" coś chlapie o wspólnej historii, wspólnocie losów i doświadczeń, itp. Szewach Weiss bardzo lubił takie wątki.
Cały list w swojej treści stoi w rażącej sprzeczności z tymi deklaracjami, choćby pana Weissa.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348726

To dopiero początek konkursu na najbardziej oburzonego ;-). Wszystko przed nami. Jest jeszcze przecież tzw. czynnik oficjalne, rabin Sudrich...że nie wspomnę o minister Kudryckiej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348727

Seiko.Przeczytałem..Wiele racji ma prof.Jasiewicz mówiąc
że Żydzi są sobie winni.Zawsze mnie dziwiło że Żydzi
postępują jak...samobójcy.Z każdego kraju w Europie
byli wyganiani,a to jest konsekwencja ich czynów.
Jesli kogoś się nie lubi,nie lubi się go za coś.
Jeśli ich czyny byłyby;neutralne;,postawa wobec nich
byłaby obojętna.

Vote up!
0
Vote down!
0

Seiko

#348660

Otóż sami Żydzi - niektórzy, oczywiście ;-) - potwierdzają opinię Jasiewicza! Już po wojnie przedstawiciele niektórych środowisk ortodoksyjnych twierdzili, że Holocaust był karą boską. Ale o tym raczej nie usłyszymy w dyskusji w mainstreamowych mediach...

Vote up!
0
Vote down!
0
#348662

podzielasz tezę owych środowisk ortodoksyjnych ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksandra

#348667

Nie jestem środowiskiem ortodoksyjnym.

Ale jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, co niektórzy Żydzi sądzili niegdyś o nastawieniu do nich narodów, wśród których mieszkali, to poczytaj sobie Theodora Herzla. O nastawieniu Boga do Żydów zapewne dużo informacji znajdziesz w tekstach rabinicznych, ale nie potrafię wskazać Ci konkretnych autorów.

Jako (były) historyk i (nadal) katolik unikam wyrażania poglądu, że Bóg karze narody...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348668

Po ukazie Hadriana diaspora wykształciła różne metody przetrwania. Jeżeli one miałyby uzasadniać słuszność Holokaustu - to ludzkość niegodna jest przetrwania. Stosunek do Holokaustu jest papierkiem lakmusowym człowieczeństwa.

I na tym kończę.

Vote up!
0
Vote down!
0

Aleksandra

#348671

Zdumiewa mnie ten komentarz. Wolałbym, żeby papierkiem lakmusowym człowieczeństwa był stosunek do ludobójstwa w ogóle, a nie do konkretnego ludobójstwa. Ale de gustibus...

PS. Cesarze rzymscy nie wydawali ukazów. To się nazywało "dekrety".

Vote up!
0
Vote down!
0
#348674

Nie jest Pan postępowy ;-) Założę się, że nie docenia Pan muzyki klezmerskiej i nie dostrzega jej wyższości nad oklepanymi utworami Chopina czy Wieniawskiego. Pewnie nawet Pan nie wie, że teraz jest taki trend. Wprawdzie Wieniawski tez na skrzypcach, ale po salonach grywał, a nigdy na dachu.
O, podpisali się ci, co zawsze: pani Engelking (do niedawna Boni) i Libionka, przynieś-podaj-pozamiataj Grossa.
Pustynia Błędowska jako zanikająca nie nadaje się na miejsce dla tego pomnika. Pustynia Gobi będzie lepsza, bo i dalej, i mniej przejezdna, i nie urazi się "uczuć" libionków, zaś przypadkowi Mongołowie nie zorientują się, o co chodzi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348680

Jestem bardzo postępowy! Podoba mi się jazz na motywach muzyki klezmerskiej grany przez John Zorn Masada Sextet ;-)!

Pozdrawiam

PS. Postulowałem Pustynię Błędowską, chcąc aby pomnik in spe pozostawał w aktualnych granicach III RP.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348681

Postępowa jest Katarzyna Janecka, taka gwiazda okolic Tygodnika Powszechnego. Zapytana w wywiadzie o jedno miejsce, które wskaże obcokrajowcom w Krakowie, żeby mogli lepiej poznać Polskę, z entuzjazmem wybrała: "Jest taka żydowska knajpka Ariel na Kazimierzu..."
To jest postępowe! Ukazanie historii Polski przez "knajpkę Ariel".

Vote up!
0
Vote down!
0
#348692

Upieram się, ze jestem postępowy! Gdyby zawartość portfela pozwalała, chętnie odwiedziłbym jakąś knajpkę z naprawdę dobrą, żydowską kuchnią ;-)! Ale przyznaję, że niekoniecznie z obcokrajowcem... :-(.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348693

W "żydowskiej knajpce Ariel na Kazimierzu" czekałem, swego czasu, na realizację zamówienia ponad 50 minut.
Noga moja więcej tam nie postanie.

Oczywisćie, przyczyną jest mój zwierzęcy antysemityzm.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348697

Trudno spodziewać sie innej opinii po żydowskich pogrobowcach z Centrum Badań nad Zagładą Żydów.
Dużo większe szanse zaistnienia i wydania pozytywnej opinii przez CBZŻ miałby projekt postawienia pomnika niemieckim ofiarom z SS pacyfikującym getto, którzy podczas "pracy" stracili życie lub pomnik ku czci gen. SS Jürgena Stroopa za niemiecką systematyczność w likwidacji getta godną podziwu i naśladowania.
Pomnik dla Polaków ? A po co ? Polacy niech siedzą cicho, bo jak nie, to znów przypomnimy im o Jedwabnym lub wyrywaniu złotych zębów trupom (zdaje się nam mówić ta tzw. komisja)

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
0
Vote down!
0

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#348658

O!!! A ja myślałem, ze poruszam temat zastępczy, kanalizacji służący...

Vote up!
0
Vote down!
0
#348663

...

Vote up!
0
Vote down!
0
#348666

No, skoro zapraszają to swoją opinię trzeba wyrazić. Na razie tylko 6 głosów przeciw. Mam nadzieję, że wieczorem będzie już dużo więcej.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348670

Też mam nadzieję.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348673

z artykułu dotyczącego prof. Jasiewicza:

"Czują się oni upoważnieni do interpretacji wszystkiego, także doktryny katolickiej."

Wystarczy poczytać w łżemendiach jakąkolwiek wypowiedź na temat katolików, choćby ostatnia próba "reformy" Kościoła w trakcie i zaraz po konklawe.

"Jak donosi "Gazeta Wyborcza", Król będzie rozmawiał z Jasiewiczem, zbierze się też Rada Instytutu, a wcześniej naukowcy PAN mają wydać oświadczenie."

Bo PAN jest oczywiście departamentem GW-na  ds. wspierania jedynie słusznych tez wygłaszanych przez jaśnieoświeconych.

_____________________________________________________

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348676

Zastanawiające, że "skandaliczne wypowiedzi" zawsze i tylko zdarzają się określonej stronie tzw. dyskursu...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348677

Jasnogród zawsze wyraża prawdy objawione, więc są słuszne, jedynie słuszne, powszechnie obowiązujące.
KAŻDA polemika jest skandaliczna i należy ją sekować!

A w wypowiedzi prof. Jasiewicza znalazłam wiele własnych przemyśleń.

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348679

... Gray Cat, napisała :
// A w wypowiedzi prof. Jasiewicza znalazłam wiele własnych przemyśleń.//
...................................................
-No widzisz Kocie,a Ty się dziwisz, że "ludziska cie lubio":-)))
Miłego Dnia
ps.
.... ja też tam znalazłem sporo moich...

Vote up!
0
Vote down!
0
#348684

to ta lepsza połowa :-))), bo mainstream, gdybym była kimś znaczącym, zapewne by mnie nienawidził. Ale mam ich..... no nie wypada dalej pisać ;-)))
Pozdrawiam mile!

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348690

ci "poważni, obiektywni i apolityczni badacze" biorą takie polskie nazwiska? Podobnie jak pani? Elzbieta Janicka  walcząca z "Kamieniami na Szaniec"?  Przeciez z pewnością to nie są Polacy.

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#348688

Nie wiem skąd, ale wydaje mi się, że jest to kwestia drugorzędna. Znacznie bardziej istotna jest kwestia skąd się biorą tacy poważni, obiektywni i apolityczni badacze.

Pozdrawiam

PS. Casus pani Janickiej, podobnie jak casus sławetnego serialu ZDF oraz wiele, wiele innych, to tylko kolejne akty tej samej sztuki. Nazwałbym ją tragifarsą.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348691

Zdjęcie świetne, zwłaszcza z dodatkiem strzałeczki, ale... to chyba nie jest Pustynia Błędowska ;-)))) Byłam, widziałam, wiem. Tam już jest prawie całkiem zielono, a piachu odrobinę.

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348694

Niewłaściwy adres reklamacji ;-)! Zdjęcie jest darem pewnej Dobrej Duszy. A właściwie, dwóch Dobrych Dusz!

Vote up!
0
Vote down!
0
#348695

Nisko kłaniam się wszystkim Dobrym Duszom :-)))

_____________________________________________________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
0
Vote down!
0

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#348696

.... myślo i sie martwio, ze im zarasta : Ludzie marzą o Swojskiej Saharze, a stan pustyni jest taki oto : PS. .... jak wytną wszystkie kosodrzewiny, pewnikiem tryśnie ropa naftowa i będzie, New Kuwait City/Olkusz
Vote up!
0
Vote down!
0
#348699

Jak wiesz, nie jestem gospodarzem nazbyt restrykcyjnie traktującym Gości - z małymi wyjątkami ;-) - niemniej jednak wolałbym w tym wątku komentarze poważne i dotyczące tematu.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348701

... jesteś bardzo tolerancyjnym Gospodarzem.
No ale jako Bloger, wyszedłeś na prowadzenie , może właśnie dlatego?
Tak trzymaj !
Nie mam "narzędzi"... może Ty zechcesz wykasować ten mój, niefortunny- komentarz?
Musi być ...ORDNUNG !
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348708

Nie mam ani zamiaru, ani narzędzi aby cokolwiek kasować ;-)!

Ordnung nie musi być. Normalny - co nie znaczy, stereotypowy - Polnische Wirtschaft wystarczy ;-).

No problem, Maruś :-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#348710

gość z drogi

wiedziałam,ze to Niemcy mordowali Polaków i Żydów...a tu mi wychodzi,ze to my winowaci..:(

jestem więc za pomnikiem na pustyni i to w granicach Naszego Kraju...

serdeczności dla Wszystkich... i 10 dla Autora

a dla Pana Profesora wielkie wsparcie moralne...i duchowe...

 

Vote up!
0
Vote down!
0

gość z drogi

#348729

Na Pustyni Błędowskiej będzie równie wielce niestosowny.
Wszakże Mojżesz przewodził Izraelowi przez czterdzieści lat wędrówki po pustyni.
A zatem i pustynia każda będzie się i winna bardziej z nimi kojarzyć, niźli z polskim heroizmem.

Nie wiem czy jest jakieś wolne miejsce na ten pomnik.

Pozdrawiam

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#348732

O kurczę!!! Bardzo przepraszam, nie pomyślałem :-(. To może gdzieś na bagnach Biebrzy? Nie, też niedobrze, za blisko Jedwabnego...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348735

Wszak AK (Afrika Korps) ćwiczyło na niej przed wyruszeniem do Afryki. Paraprofesor Bartoszewski powinien być za, bo ci z Afrika Korps byli Dobrymi Niemcami i w przeciwieństwie do Złych Polskich Sąsiadów nie donosili na ukrywających się narodowowybranych do nazistów, którzy, jak każdenjeden wrażliwy i wykształcony wie, współpracowali ze złym AK (nie Afrika Korps), Tak w ogóle, to cały jasnooświecony i Postępowy Świat wie że II Wojnę Światową rozpętali Polacy o czym zaświadcza film dokumentalny w trzech częściach "Jak rozpętałem II Wojnę Światową".

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#348746

Niektóre oddziały tworzące Afrika Korps to, zdaje się, w okolicach Bornego Sulinowa ćwiczyły ;-).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348749

Steinbach i boska Angela by się bardzo ucieszyły - kolejny pomnik Wpędzonych, czemu nie? :-))) I Bronisław Komorowski będzie mógł go odsłonić i nic o Niemcach nie powiedzieć. Warto, doprawdy warto, ponieść każdą ofiarę aby o nas dobrze za granicą napisali (że Nałęczem polecę).

Pozdrawiam

HdeS

Vote up!
0
Vote down!
0

HdeS

#348755

No, to może iść za ciosem? Pustynię Błędowską przemianować np. na Cyrenajkę, a Borne Sulinowo na Rommlelowo ;-)?

Vote up!
0
Vote down!
0
#348756

nawet z filosemity lub obojętnego zrobią antysemitę! Wyraźnie leży to w ich brudnym interesie - muszą utrzymać swoje dobrze płatne posadki i uruchamiać holocaust industry. **********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#348747

To nie jest tylko kwestia zawodowego raison d`etre. Pamiętasz zapewne z lat `60 sprawę hasła "Oświęcim" w WEP? A i wcześniej różne rzeczy zdarzały się w "nauce".

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348751

Gdyby, brać pod uwagę i przetworzyć na logikę, działania organizacji żydowskich od końca XIX wieku do czasów Hitlera, współpraca i porozumienia tych organizacji z Niemcami i Hitlerem, już w czasie jego totalitaryzmu, dojdzie do słusznego wniosku i zgodzi się ze zdaniem wypowiadanym, nie tylko przez profesora, że Żydzi sami, również do tego przyczynili, jako wlaściwa? Musimy zdawać sobie sprawę, że Holokaust zaistniał akurat w czasie, kiedy Żydzi i ich organizacje czyniły starania o utworzenia państwa Izrael? Były, specjalne fundusze na które Żydzi wpłacali pieniądze, przeznaczone na wykupywanie ziemi w Palestynie? Cóz, Palestyna w tym czasie była pod jurysdykcją Angielską, A jej wysokość król, nie chciał zgodzić się na powstanie odrębnego bytu? Mimo to, Żydzi posiadali juz w Palestynie tyle ziemi, że mogli już wysyłać osiedleńców i tworzyć przyczólki nowego państwa? Szansa dla Żydów stał się Hitler i jego polityka ekspansji, jego nienawiść do Żydów, Problemem dla żydowskich planów, był brak chętnych na wyjazd do Palestyny, zaczynać nowe życie, ogromna większość wolała pozostać na swoim, w Europie? Trzeba wiedzieć, że wielcy ŻYDZI i ich organizacje swoje siedziby miały głownie w USA i tam decydowano, że osiedlenie nowego Izraela nastąpi przez Żydów Europejskich, szczególnie środkowo europejskich, bo tutaj, było największe skupisko Żydów, biednych żydów, Niestety okazało się, że nawet ci biedni nie chcą wyjeżdżać? W związku z nowymi wyzwaniami dla Żydów w ich nowym państwie, uprawa ziemi, całkowicie obca tej nacji, porozumiano się z Hitlerem, że Niemcy i niemieccy bauerzy(rolnicy), będą szkolić przyszłych izraelskich rolników? Podobno ostatni statek z przeszkolonymi wypłynąl w 1940roku do Palestyny, tyle wiemy. Nie wiemy dokładnie, jakich kwesti jeszcze dotyczyło, bo w tym samym czasie narastał terror skierowany na Żydów, który miał (mógł) ich zmuszać do emigracji. Tworzono obozy koncentracyjne, getta, terror. Niestety chętnych nie było, niewielu chciało emigrować? I nadszedł punkt krytyczny, z którego Niemcy nie potrafili znaleść wyjścia, bo wszystkich okradziono z domów, mieszkań, majątku, Niemcy stracili wpływy na Bliskim Wschodzie, podjeto tą straszliwą decyzję o eksterminacji? Czasem, jednak zastanawiam się czy jeszcze ktoś, poza znanymi decydentami niemieckimi, mógł brać udział w tej decyzji? Po Holokauście, nie było już problemu z uzyskaniem międzynarodowej zgody na budowę państwa Izrael, które wbrew arabskiej ludności lokalnej, utworzony z resztek zmaltretowanych terrorem, obozami, gettami Żydów, zbierano i wywożono, wielokrotnie wbrew ich woli do Palestyny? Mogłoby to oznaczać, że Holokaust, był aktem załozycielskim Izraela i wiekowe Rabinów marzenia spełniły się, państwo Izrael powstało! Przy tym Żydowskim Holokauście oponenci, krytycy i szydercy zapominają, że zginęło 6 milionów Polaków w tym Żydzi? Oczywiście, że jest to po łebkach, moja interpretacja znanych faktów, z których można tworzyć różne mniej lub więcej logiczne konfiguracje, bo nie wolno pozostawać biernym nieustannej agresji na Polskę i Polaków owego straszliwego czasu?

Vote up!
0
Vote down!
0
#348769

Ciekawe. A skąd wypłynął ten statek z przeszkolonymi, ponieważ ten fakt jest mi zupełnie nieznany?

Dużo tu domniemań. Ale chętnie podrzucę pewien interesujący fakt. Otóż jeszcze przed wybuchem II WŚ funkcjonariusz SS, Adolf Eichmann, prowadził szerokie studia nad możliwością przesiedlenia Żydów niemieckich do Palestyny, spotykając się m.in. osobiście z Wielkim Muftim Jerozolimy... To daje do myślenia.

Mnie osobiście wydaje się, że prawdziwym aktem założycielskim państwa Izrael stał się dopiero proces Eichmanna. Czy wiesz, że informacja o miejscu pobytu Eichmanna została przekazana Mossadowi przez niemieckiego urzędnika państwowego wysokiej rangi?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348778

To co opisałem, jest tylko małą interpretacją wiedzy, jaką zdobyłem w wieloletnim kontakcie z internetem? O tym że Niemcy szkolili przyszłych rolników i wywiązywali się z tego porozumienia, napewno czytałem w jakimś większym opracowaniu, który głównie był poświęcony histori powstania państwa Izrael, jak dobrze pamiętam to autorem była autorka pochodzenia żydowskiego, tak że nie ma tam nic złego, tak jak i ja, nie mam nic złego na myśli. Próbuję tylko przypomnieć, by nie zapominać o wielu aspektach holokaustu. A przede wszystkim, by sami Żydzi spojrzeli na całośc swojej histori i analizowali przyczyny, nie opierając się jedynie na kulminacyjnym efekcie zbudowanej przez nich cywilizacji. Jeśli odnajdę ten materiał, natychmiast wrzucę link do tej notki. Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348786

Pytałem dlatego, że informacje na ten temat są mi zupełnie nieznane.

A propos szkoleń, warto przyjrzeć się postaci Zeeva Żabotyńskiego...

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348790

Czy Adolf Eichmann był Niemcem, bo tak zdecydował Goering (czy Himmler, który też do nordyka był mało podobny)?

Pozdrawiam

cui bono

Vote up!
0
Vote down!
0

cui bono

#348791

O ile mi wiadomo Adolf Eichmann był niewątpliwie etnicznym Niemcem.

Jeśli zaś idzie o to decydowanie, to sławne powiedzenie Goringa (O tym, kto w Luftwaffe jest Żydem, decyduję ja!) dotyczyło generała E. Milcha ;-).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348795

podrzucam..

Vote up!
0
Vote down!
0
#348800

Bardzo dziękuję :-). Przeleciałem po łebkach (dokładnie zapoznam się z tekstem później). Ciekawy artykuł, powołujący się na poważne pozycje literatury naukowej i popularnonaukowej. Wiedzy nigdy dosyć... ;-)!

Pozdrawiam

PS. Tylko ten autor :-)))!

Vote up!
0
Vote down!
0
#348802

Bo to nie ten autor ;)
http://www.bibula.com/?p=25019

Vote up!
0
Vote down!
0
#348811

Acha ;-)))! Czyli miałem rację! Tylko ten autor... ;-).

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348815

Dziękuję ci, za przywołanie prawdziwego autora tekstu. Dla mnie ważna była treść, przyznam że z pośpiechu nie spojrzałem na podpis pod spodem. Przykro mi, że ŁŁ nie zalinkował źródła? Ważne, że się wyjaśniło, chcę zaznaczyć, że to nie jest jedyny tekst w tym temacie. Powinien jednak wystarczyć na wprowadzenie zainteresowanych do niezaprzeczalnych faktów, które dziś na fali poprawności politycznej, przemilcza się zakłamując w bezczelny sposób prawdę. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam!

Vote up!
0
Vote down!
0
#348863

Gwoli ścisłości, ŁŁ wspomniał o istnieniu artykułów w "Minute"

"Wystarczy sięgnąć do książki Feliksa Konecznego „Cywilizacja Żydowska” napisanej w 1942 r. a wydanej w 1995 r. w Warszawie, oraz do artykułów z francuskiego pisma „Minute” (nr 1843 i 1844) przedrukowywanych niegdyś przez Najwyższy Czas, by włos się zjeżył na głowie w obliczu cynizmu i obłędu z jakim mieliśmy do czynienia i jaki ponownie może być zrealizowany, kosztem wywołania i „wygrania” kolejnej wielkiej wojny – Plan A, lub kosztem Polaków, gdyby wojna ze światem arabskim okazała się „przegrana” – Plan B.".

ale zapomniał wspomnieć, że to właśnie je streszcza ;-). I ubarwia. Niezbyt ładny, ale dość powszechny obyczaj internetowy ;-)))!

Ale nie zmienia to oceny artykułu, który jest interesujący, choć może stawia tezy zbyt radykalne. Faktografia jest najciekawsza ;-).

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348869

Czy Ty naprawdę nie jesteś w stanie poczytać kiedyś w necie po co istnieje ZNAK ZAPYTANIA?

Używając go tak, jak to uskuteczniasz obecnie, robisz z siebie durnia, nieuka, cymbała.

Twoja sprawa.

Uwagę zwracam z życzliwości. Nie mam ochoty na głupawe dyskusje, nie musisz zatem odpowiadać.

W sumie, to Twój wybór.

To Ciebie, a nie mnie, czytelnicy uznają za półgłupka kwestionującego co drugie własne sensowne zdanie bezmyślnie wstawionym pytajnikiem.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348870

I tak jest lepiej, bo pytajniki są pojedyncze, a nie potrójne, jak kiedyś, wtedy całkiem nie dawało się czytać. Też zwróciłam kiedyś uwagę.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348885

Ja doskonale wiem, po co są znaki zapytania i nie potrzebuję, by mi jakieś nick "kulturalnie", zwracało uwagę. Nie jesteś pierwszym moim "naprawiaczem", dziękuję! Jesteś na blogu pana @tł, więc odnieś się do notki i nie próbuj poprawiać innych, wprowadzając własną cenzurę dla osób dobrze czy źle, stawiających znak zapytania i odwracaniem uwagi, bez odnoszenia się do meritum?
Kto chce, to zrozumie moje nadmierne używanie znaków interpunkcyjnych?????!!!!!,,,,,To, że przeszkadza ci to, w zrozumeniu treści, to twój problem? Ja przy znaku zapytania, zawsze się zatrzymuję i zastanawiam się nad nim, ale nie pytam dlaczego tam jest? Nie będę cię pozdrawiał, bo na pewno byś sobie tego nie życzył.

Vote up!
0
Vote down!
0
#349093

Podrzucam jeden z materiałów źródłowych, jest tam napewno o szkoleniu rolników, ale nie wiem czy jest coś o ostatnim transporcie? Oczywiście, że wiarygodność tego materiłu pozostawiam ocenie indywidualnie? Link:

http://wolnemedia.net/historia/zydzi-z-hitlerem-wywolali-holokaust/

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#348799

Zaś my Polacy mamy z Historią błądzić
Protest stanowczy i czynienie według naszego myślenia
To droga by się wyzwolić z upodlenia
Skowyczą ci co chcą naszą Ojczyznę zawłaszczyć
Lecz nam wypada Armaty z Prawdą wytaszczyć
Pozdrawiam
PS
Mało nas przeciw głosuje
Czy się coś blokuje?

Vote up!
0
Vote down!
0

"Z głupim się nie dyskutuje bo się zniża do jego poziomu"

"Skąd głupi ma wiedzieć że jest głupi?"

#348816

Sytuacja z "listem otwartym" w sprawie lokalizacji pomnika przypomina mi przedwojenny tekst: Wasze kamienice, nasze ulice. Teraz okazuje się, że z tymi ulicami to nie do końca prawda... :-(.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#348825