Polak jest niewolnikiem

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Jak nigdy dotąd w Polsce Tuska widać , że zwykły Polak jest niewolnikiem. Jak na dłoni widać kastę panów , którzy mają w rękach dobra i rozdzielają je według swojej woli i uznania.
Decydują, kto ma żyć w luksusach a kto w biedzie. Kto ma być karany a kto nie. Kogo wymiar niesprawiedliwości ma ścigać a kto ma być bezkarny. Oni decydują co jest kłamstwem a co prawdą. Kto ma żyć a kto umrzeć. Panowie decydują w co niewolnik ma wierzyć.
Polak-niewolnik zgadza się z tymi zasadami a wręcz pochwala je. Zgadza się być niewolnikiem jeżeli tylko pozwala mu się żyć na minimalnym poziome egzystencji a w mediach może oglądać badziewia-seriale pokazujące życie panów.
Jak niewiele trzeba było aby z Polaka walczącego za Wolność Waszą i Naszą zrobić Polaka-niewolnika godzącego się żyć w pogardzie i strachu.
Kiedy Polak-niewolnik zerwie kajdany i powstanie z kolan?
Czy to jest możliwe? Patrząc na sondaże w których ponad 40% poparcia uzyskują partie panów myślę, że nie jest to możliwe.

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

Nie patrz tak pesymistycznie. W drugiej połowie lat 70. też mieliśmy "po kokardy" rządzenia towarzyszy. A Naród się sprężył i pogonił "waaadzę" na cztery wiatry z "ichniejszych kumitetów".
Inna sprawa, że po wygraniu tej bitwy uwierzył swym przywódcom, zawiesił oręż i... przegrał wojnę o Polskę. Ale tym razem będzie chyba mądrzejszy.

Pozdrawiam z 10, Satyr   
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301701

 Niestety, masz rację.  

 Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301711

Polska zawsze była w niewoli od czasów Mieszka I dlatego przyzwyczailiśmy się do tego. Zamknijcie papugę w klatce, historia będzie podobna, ptak wyda na świat dzieci i one już nie będą w stanie latać ani nawet myśleć o wolności. Tak samo jest z Polakami i naszym krajem, podświadomie boimy się wolności. Poza tym i tak nie potrafimy myśleć samodzielnie, ponieważ nawet nie mamy wyobrażenia co to jest wolność. Podświadomie wracamy do klatki jak ta papuga.
Polska staje się krajem drogim gdzie nie ma pracy a wolność? Czym jest wolność dla przeciętnego Polaka, kory i tak musi mieszkać poza krajem?
Przerażające jest dla mnie jak drogie życie jest w Polsce, jak drogie są nawet rzeczy, które w mojej nowej ojczyźnie czasami sprzedaje się prawie za darmo.
Wszystko opłaca się sprzedawać w Polsce w kraju gdzie obcy zarabia miliony sprzedając to wszystko czego nie da się już sprzedać w Europie.
Mój szef sprzedaje na przykład nowe i używane części ma części do wszystkich aut osobowych i dostawczych :
Car Parts List UK
w Polsce i interes kwitnie. Sprzedajemy nowe części po dużo niższej cenie (prawie 70% taniej!) niż w Polsce i każdemu się jeszcze opłaca!Przesyłka z UK takich części jest o 50% tańsza niż z północy Polski na południe i wierzcie ze człowiek ten na pewno by zbankrutował gdyby w Polsce było inaczej.
Podatki w Polsce to jakaś porażka, wszystko w Polsce jest tak skonstruowane aby nic się w Polsce nie opłacało dla obywateli naszego kraju i aby się opłacało "obcym kapitałom".
ZUS do tej pory jest drogi i wykańcza wszystkich uczciwych i nawet nie uczciwych obywateli, nikt tak naprawdę nie chce z tym zrobić porządku, łapówki?
Trzeba to zmienić ale kto to zmieni i czy w ogóle zmieni? Przez 20 lat nikt tego nie zmienił to dlaczego ktoś miałby to zmienić?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301734

Kiedy byłem na marszu pod haslem "Obudź się Polsko" w Warszawie 29 września, to mnie psychicznie podbudowało, że nie jestem sam w dzialaniu. Uwierzyłem, że moja walka nie jest osamotniona, a osiągnięcie sukcesu jest tylko kwestią czasu, bo z cała pewnością nadejdzie i to jeszcze za mojego zycia.

Pozdrawiam, Satyr 
________________________ 
"I złe to czasy, gdy prawda i sprawiedliwość nabiera wody w usta".  
(ks.J.Popiełuszko)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301748

Polak niekiedy staje się POniewolnikiem...
Gdy po właściwych działaniach obywatelskich - adekwatnych do wagi zagrożeń ( wobec „swojego społeczeństwa” ) ... próbuje to POlitycznie POdZielone społeczeństwo RATować - ostrzegać praworządnymi narzędziami „społecznymi” …

Którymi POwinni posługiwać się profesjonalnie – OBYWATELSKO ODPOWIEDZIALNI Prokuratorzy RP…

Którzy powinni przy pomocy pryncypialnych Policjantów RP profesjonalnie zbierać codzienne dowody, potwierdzające przestępcze zajścia...

aby pielęgniarsko wypełnić swoje zawodowe powinności wobec PAŃSTWOWEGO Wymiaru Sprawiedliwości...
- korzystającego z sądowej niezawisłości przedstawicieli państwa ...

– Obywateli posiadających wystarczające doświadczenie życiowe, fachowe i zawodowe – uprawniające do wydawania prawomocnych postanowień w imieniu PAŃSTWA milionów Obywateli - WIERZĄCYCH w instytucjonalną praworządność obowiązującą wszystkich Obywateli...

i nadObywateli służbOwych wysokich urzędów administrujących - zawodowymi działaniami matemaEtycznymi - obowiązujących PRAW społecznych…

NieKiedy (?) Obwiązujących – krępujących „zniewalających” obowiązkami prawnymi CZŁOWIEKA ...

świadka przestępstw ; anty pacjentskich, anty petentskich, anty prokuratorskich, anty sędziowskich, anty parlamentarnych, antypaństwowych, anty obywatelskich, anty LUDZKICH + poKrewNych projektów współCzesnego ludobójstwa ( za które odpowiadamy wszyscy … świadomie lub nieświadomie… )

NieKiedy ?...(raz w roku ?) stajemy skrępowani odpowiedzialnością obywatelską ...

przed „skrępowanymi” nieodpowiedzialnością służbową Obywateli ważnych funkcjonariuszy państwa…

- winnych dOstrzegać ewidentne kłamstwa i fałszerstwa, którymi nafaszerowane są „prokuratorskie” sPRAWOzdania, słane do Prokuratury Generalnej + Ministerstwa Sprawiedliwości...

[ słone od łez Prokuratorek Apelacyjnych „nadzorujących Prokuratorki Rejonowe” , czy słono opłacone przez lokalne siTWy (?) przestępstwami zniewolonych Obywateli ?]

Winnych na bieżąco sPRAWdzać aktualne warunki środowiska pracy swoich podwŁadnych Policjantek, Prokuratorek, Przedstawicielek sądów … i innych ważKich MiniSter elit zawodów obywatelskich, czy nie są zbyt skrępowane, zniewolone przestępczymi proPOzycjami siTW lokalnych realizatorów antypaństwowego gospodarkobójstwa i ludoZAbójstw szpitalnych szzz bo tajnych ?...
Obywatele skrępowani powinnościami prawnymi „zniewoleni miłością polityczną” do Obywateli, czy państwa ?...

NieKiedy ?... ( od roku 2008) bywają POzbawiani możliwości wykonywania dochodowej działalności zawodowej - PRACY społecznych organizatorów sensownej – podatkoDajnej wytwórczości „wolnorynkowej” i eksportowej …

Niekiedy (kiedy ?) Polacy bywają zniewoleni taką PObezczelnością urzędników podwładnych ( rządowym „zniewalającym” projektom) realizowanym przez „ Ich funkcjonariuszy”…

- jak POurzędnicza kradzież samochodów i innego wyposażenia produkcyjnego (mojego) obywatelskiego (rzemieślniczego) zakładu wdrożeniowego - unikatowych technologii produkcyjnych…
Którymi nie mogę służyć Polsce… jako niewolnik PRAWA, praworządności, czy bezprawia w instytucjach „prawnej użyteczności pubLicznej” POdległym licznym Pubom POlitycznym…

Odległym od właściwego ludzkiego Wymiaru Sprawiedliwości OBYWATELSKIEJ …

Pozdrawiam.

Janusz Krzemiński – ojczystegoiowego@interia.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#301839