Na Woodstocku tańczyli na minach.

Obrazek użytkownika recma
Kraj

 Festiwal Woodstock odbywa się w Kostrzynie nad Odrą od 2004r.

Teren na którym został zlokalizowany był w czasie drugiej wojny terenem walk oraz w późniejszym okresie do 1998 roku poligonem. W związku z tym w 2004 roku wykonano sprawdzenie detektorami elektronicznymi 46 ha.  w celu znalezienia materiałów i substancji niebezpiecznych. Znaleziono i zniszczono ponad 550 przedmiotów.

Na mapce poniżej kolor fioletowy

W roku 2005 na obszarze nie objętym sprawdzaniem odkryto niewybuch. W związku z tym zalecono sprawdzenie tego obszaru przed imprezą w 2006r. Nie znaleziono wówczas niczego niebezpiecznego.

Na mapce poniżej kolor niebieski

W 2009 Burmistrz Kunt zwrócił się do Ministra Obrony Narodowej o objęcie sprawdzeniem saperskim obszaru na którym odbywał się Festiwal. W wyniku tego w czerwcu 2009 sprawdzono 5.5 ha i wydobyto granaty moździerzowe i ręczne pociski artyleryjskie oraz miny w łącznej liczbie 256 szt.

Na mapce kolor pomarańczowy

w 2011 wykonano kolejne badanie na obszarze o pow 100 ha w przeważającej części nie objęty wcześniejszymi badaniami na głębokości ok 1 m ( stąd chyba inspiracja pani Kopacz). Całość kosztowała 106,4 tys. zł brutto, w czym 84,8 pochodziły ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Znaleziono 1516 sztuk amunicji, łusek, pocisków, granatów, min oraz zapalników.

Na mapce kolor zielony (zacieniowany)

 

I tak oto przez lata całe młodzież na Woodstocku tańczyła sobie a może i tańczy nadal, na minach.

Tu już nawet trudno o jakiś komentarz. Beztroska ludzi zaangażowanych w organizację tej imprezy jest przerażająca i porażająca. Przez lata dzieciaki narażone były na i kto wie czy nie są nadal,  utratę życia. Jednak "poprawność" związana z Owsiakiem każe ludziom w to zaangażowanym   i mediom mainstreamowym  o tym milczeć.

 

 

 Zawsze byłem przeciwnikiem i jestem nadal, atakowania Owsiaka w czasie trwania WOŚP. Efekty jakie prawica uzyskuje wówczas, są dokładnie odwrotne od zamierzonych. Sympatię zdobywa wówczas Owsiak. No ale wtedy właśnie tzw prawica dostaje wściku. Notki pojawiają się w tempie dwóch na godzinę.  A dziś kiedy dobiegł końca kolejny Woodstock? Ja widziałem tych notek może ze dwie. Choć teraz krzyk o minach na Woodstocku przynajmniej miałby szansę dotrzeć do rodziców dzieciaków biorących w tym spędzie udział. O co zakład że i ta notka przejdzie niezauważona?

 

Dla porównania rzeczywisty obszar Woodstock

Wybrałem część zarzutów jakie NIK umieścił w swoim raporcie, te które uznałem za najbardziej bulwersujące. Reszta dostępna w samym raporcie tu 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:11)

Komentarze

bo to kompletne bzdury. Teren festiwalu zawsze jest w pełni zabezpieczony i był taki od samego początku, nie ma i nie było nigdy żadnego zabezpieczenia. Nikt by nie ryzykował życia tylu tysięcy ludzi.
Ludzie chcą widzieć te wszystkie 'złe' rzeczy jakie dzieją się na Woodstocku, a tak naprawdę pomijają fakt, że tam jest pół miliona przyjaznych, dobrze bawiących się ludzi. Zagrożenia sobie można wymyśleć na KAŻDYM koncercie, festiwalu itd. Nie jedno czytałam na temat tego jaki to niby Woodstok jest niebezpieczny. Mam nadzieję, że ludzie już takich bzdur czytać nie będą...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#1435534