Jeszcze o cytrynie

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

W poprzednim wpisie podałem informację, jakoby dopiski na karcie wyborczej unieważniały głos. Informacja okazała się błędna. Za zamieszanie przepraszam.

Otrzymałem od kolegi z komisji wyborczej następującą wiadomość:

Z aktualnych przepisów, kodeks wyborczy, rozdział 6 "Przepisy wspólne dla głosowania", art. 41: "Dopisanie na karcie do głosowania dodatkowych numerów list i nazw lub nazwisk albo poczynienie innych dopisków poza kratką nie wpływa na ważność oddanego na niej głosu". Liczy się TYLKO to co w kratce.

Sprawdziłem i zgadza się:

http://pkw.gov.pl/ustawy-wyborcze/ustawa-z-dnia-5-stycznia-2011-r-kodeks-wyborczy-wraz-z-przepisami-wprowadzajacymi-te-ustawe.html

Czyżby zatem bloger Canaris miał rację? Może istotnie warto napisać na karcie głosowania imię i nazwisko swojego pupila i podpisać to imieniem i nazwiskiem? Co Państwo o tym myślą?

Jakub Brodacki

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

artykuł 227, który określa, kiedy głos jest nieważny.

Tylko, czy dopisywanie czegokolwiek na karcie do głosowania ma jakikolwiek sens? Czemu miałoby służyć, jaki cel realizować?

No, może słowa: "uwaga: postawiłem tylko jeden krzyżyk" byłyby jakimś utrudnieniem dla fałszerzy, jako ostrzeżenie, dodatkowe poświadczenie ważności głosu? Czy skutecznym? Nie wiem.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#189322