Internal server error

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Dziękuję, Dixi! Za Twoje ostrzeżenie - czas budować arkę.

Nie wszystko co pisałeś mi się podobało, nie wszystkie Twoje zachowania były dla mnie czytelne i zrozumiałe. Oskarżano Cię, że jesteś Trollem, ale... jak to bywa - nikt nie jest doskonały. Odnosi się to tak samo do mnie, jak do Ciebie, jak i do Jarosława Kaczyńskiego, który niczym nie przypomina pomnika ze spiżu, jakiego na próżno poszukują nasi idealiści.

Nikt nie jest doskonały. Nikt, poza trollami. Troll zawsze jest doskonale prawicowy lub doskonale lewicowy. Doskonale przewidywalny, gdy tylko zostanie wykryty i namierzony przez społeczność. Doskonale sprawny, zawsze gotowy, żeby komentować, pałować i dzielić ludzi.

Po powrocie "do życia" portal niepoprawni.pl został zdominowany przez blogerów, których nie podejrzewam o to, że są trollami. Podejrzewam ich natomiast o doskonały idealizm, integralny światopogląd, w którym miejsca na niuanse i poczucie humoru nie ma. Ten światopogląd idealnie oddaje umysłowość prawnicza, której - o ile dobrze rozumiem - daje wyraz kolega Gawrion. Z taką umysłowością spotkałem się poprzednio tylko na Nowym Ekranie.

Nie ma tu też miejsca na samokrytycyzm i jakiekolwiek ustępstwa - choćby tylko słowne i wirtualne, nie w przestrzeni rzeczywistej, gdzie każdy czynić musi mnóstwo kompromisów i wchodzić w rozmaite relacje wedle reguł grzeczności. Tutaj, w przestrzeni wirtualnej, ludzie ci mogą realizować swój idealny, wydumany świat, którego nigdy nie było i nigdy nie będzie.

W tej sytuacji ściągnąłem swoje publikacje, zabezpieczyłem i zapewne zgromadzę je na innym blogu, niczym w przechowalni. Część z nich można znaleźć pod adresem http://podstrzechy.alchymista.pl, ale grubo nie wszystkie, tylko te historyczne. Pewnie otworzę jeszcze jednego bloga z tekstami "zaangażowanymi" politycznie. Wszystkim, którzy cenią swoje publikacje polecam to samo. Zresztą ja i tak przechowywałem swoje teksty zanim wpuszczałem je na stronę - edytor na niepoprawnych działał zbyt kiepsko, aby powierzać mu moje dokonania... ;-)

Było mi bardzo tutaj miło, mam nadzieję, że spotkamy się na nowym portalu tworzonym przez Budynia i towarzystwo.

Jakub Brodacki

post scriptum: tym, którzy nie wiedza jak założyc własnego bloga polecam swój przewodnik, amatorski przewodnik tworzenia bloga od podstaw: http://herbarz.alchymista.pl/varia/zaloz-wlasnego-bloga/

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

http://niepoprawni.pl/blog/6448/sklad-rzadu?destination=node%2F129958

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#396581