Co zrobić z ZUS?

Obrazek użytkownika Anonymous
Blog

Przeczytałem tekst Anny Mieszczanek

http://pojedyncze.salon24.pl/
89665,index.html

i zachęcony przez panią Annę - poczytałem - co też nam tu wypisuje rzecznik prasowy ZUS.

Najpierw swoim zwyczajem nieco się zdenerwowałem i zacząłem coś pisać o ścierwach, złodziejach i nachalnych paniach nie najcięższych obyczajów.

Facet pisze na przykład o ludziach przymusowo obdzieranych z forsy, jako o klientach!

„Obecnie z usług ZUS korzysta około 20 mln klientów, co stawia Zakład w czołówce największych instytucji finansowych w Polsce i w Europie”

Rozumiecie to ludzie? Jesteśmy klientami i korzystamy z usług!

To ja dziękuję!

- Proszę mi oddać to, co dotychczas wpłaciłem – tak, może być przelew na konto!

- Dobrze, nich będzie połowa odsetek!

- Bardzo dziękuję! Do widzenia, panie rzeczniku! I nawzajem.

Jerome Klapka Jerome, autor kilku fajnych książek i jednej genialnej, zatytułowanej „Trzech panów w łódce, nie licząc psa” opowiadając o wycieczce łódką swoich miłych bohaterów w górę Tamizy, miedzy innymi wkłada jednemu z nich w usta opinię, co należałoby zrobić z właścicielami gruntów przybrzeżnych, którzy zagradzają brzeg rzeki i stawiają tablice zakazujące wysiadania z łódki i odpoczynku na nadrzecznej trawce.

Cytując z pamięci, spróbuję sparafrazować ten fragment, aby zachować ducha stuletniego oryginału.

Co należy zrobić z ZUS?

Jerzy - Przede wszystkim należy wybić całe kierownictwo ZUS, wszystkich pracowników, ich rodziny, przyjaciół, zwierzęta domowe oraz dalszych znajomych.

Siedziby ZUS należy spalić, podobnie jak domy wymienionych powyżej, następnie je zburzyć a gruz wywieźć w odludne miejsce i wysypać na „kupę” Potem wejść na tę kupę i zaśpiewać wesołą piosenkę!

- Jerzy - a co z twoim miłosierdziem? Wszak jesteś chrześcijaninem!

Po dłuższej dyskusji Jerzy zgodził się oszczędzić osoby małoletnie i dalszych znajomych a także zrezygnować z odśpiewania „wesołej piosenki” co każdy, kto poznał jego możliwości wokalne, powinien uznać za znaczne złagodzenie stanowiska.

Jerome Klapka Jerome był genialnym gościem. Jeśli ktoś nie czytał - niech przeczyta.

Na Allegro można kupić „Trzech panów w łódce” – dosłownie za grosze.

Specjalnie dla was skopiowałem z netu kilka cytatów z książki. Nie chcę upolityczniać notki, ale nasz dzielny Tusiu - nie wiem czemu - stanął mi "przed oczami"

„Choć byście dali mi nie wiem ile roboty, zawsze będzie mi jej za mało: gromadzenie pracy stało się moją pasją. Obecnie gabinet mam tak zawalony różnymi pracami, że szpilki byś nie wetknął. Jeśli tak dalej pójdzie, będę musiał w najbliższej przyszłości pomyśleć o przybudówce.”

„Nie potrafię siedzieć spokojnie i patrzeć, jak ktoś tyra za dwóch. Muszę wtedy wstać i pilnować roboty, krążyć wokół tytana pracy z rękami w kieszeniach i udzielać mu wskazówek. Taką już mam czynną naturę.”

„Genialni ludzie nigdy nie wcielają w czyn swoich ideałów”

Jeszcze dodam, bo to popularny wątek, że Nicpoń może swoją piramidę sobie "wsadzić"

W porównaniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - Nicpoń jest:

"...sam świątobliwy Cadyk"

Ocena wpisu: 
0
Brak głosów

Komentarze

skrót ZUS należy tłumaczyć jako Zakład Utylizacji Szmalu. To tak się przedstawia. Płaci się na armię urzędasów oraz pseudorencistów dorabiających sobie na czarno. Tak to wygląda.

ZUS to należałoby najpierw zdecentralizować, a potem sprywatyzować. Skończyłoby się to wtedy. Dodam, że ten moloch może do 2015 roku splajtować.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#2578