Lody i przekręty w ZUS' ie

Obrazek użytkownika cosmosis
Blog

Pragnę tutaj podzielić się z wami niezbyt ciekawą perspektywą. Chodzi o bankructwo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Według prognoz różnych analityków, instytucja ta upadnie najpóźniej w 2012 roku. Upadek, bankructwo tej instytucji jest właściwie przesądzony. Jest to największa pralnia pieniędzy w Polsce i chyba także w Europie. Rzadko kiedy zdarza się, iż tak ogromna mafijna instytucja wraz z toczącą ją sitwą rodzinek i kolesi działa legalnie. W Polsce, niestety, dorobiliśmy się ogromnego molocha. ZUS właściwie już teraz jest niewypłacalny. I już w tym roku ma potężne kłopoty finansowe. Proszę pamiętać, iż ZUS pożycza pieniądze, bo ma kłopoty z wypłacaniem nawet bieżących świadczeń. Czyli zapożycza się po to, aby wypłacać pieniądze obecnym emerytom. Również w tym celu pobiera składki od obecnie pracujących ludzi. Ale, jak widać, taki system nieuchronnie zmierza ku katastrofie, gdyż jest skrajnie niewydolny.
Teraz oto pożyczki, jakie ZUS wziął w tym roku:
1. do maja, czerwca 2009 3 (trzy) miliardy złotych
2. do lipca, sierpnia 2009 5 (pięć) miliardów złotych.
Robi wrażenie, prawda? No właśnie. Ale żeby tego było mało to ZUS jeszcze w tym roku zamierza pożyczyć od 4 do 5.5 miliarda złotych:
3. pod koniec października: pożyczka 2.5 miliarda złotych
4. także w październiku: ZUS negocjuje kolejne 3 miliardy złotych kredytu.
Żeby było śmieszniej, to przytoczę coś, co zakrawa o prawdziwy skandal, tylko że w mediach jest to skrzętnie przemilczane. Otóż ZUS celowo nie korzysta z pożyczek rządowych, chociaż mógł by to robić. Bierze za to drogie i niekorzystne kredyty komercyjne. Po co taka samobójcza strategia? Odpowiedź jest jedna: jeśli ZUS weźmie komercyjną pożyczkę to ukryje wtedy swój deficyt. Na papierze tego deficytu po prostu nie będzie, będzie tylko pożyczka od banku komercyjnego. Prawda, że całkiem fajny to manewr? W taki oto sposób rządząca Polską sitwa kolesi tuszuje rzeczywisty obraz deficytu w tym i przyszłym roku. A to dopiero wierzchołek góry lodowej.

więcej moich tekstów na:

www.astral-projection.blog.onet.pl - zapraszam!

Brak głosów

Komentarze

to jeszcze dobrze, że tak nie doi budżetu, tylko bierze kredyty w komercyjnych bankach. Poza tym ktoś mający łeb na karku powinien dawno zrobić z tym porządek i to sprywatyzować: podzielić na kilka mniejszych ubezpieczalni, a następnie opylić.

Tylko że zaraz zaczęłyby się krzyki. Pisałem o tym w tekście:

http://kirker-zoologicznieprawicowy.blogspot.com/2009/10/mordercy-staruszkow.html

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#33494