Wygramy czy nie? Rozważania w momencie przełomu nad losem RP Część IV

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

Część IV

Kolejne 26 lat historii Polski stracone przez rządy zdrajców i nieudaczników.

W roku 2015, po 8 latach wyjątkowo bezczelnej, aroganckiej i zakłamanej władzy Polacy mieli już tego wszystkiego dosyć. Nie jesteśmy ludźmi spolegliwymi i uległymi, dającymi sobie bezkarnie długo w kaszę dmuchać.
Poza tym odezwała się wzburzona duma narodowa, której nie udało się, mimo usilnych starań rozmywania Polski w Europie, zniszczyć.
Powiedzieliśmy w wyborach dość.
 http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wygramy-czy-nie-rozwazania-w-momencie-przelomu-nad-losem-rzeczypospolitej-wstepCz. I
http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wygramy-czy-nie-rozwazania-w-momencie-przelomu-nad-losem-rp-czesc-iiCz. II

http://niepoprawni.pl/blog/jazgdyni/wygramy-czy-nie-rozwazania-w-momencie-przelomu-nad-losem-rp-czesc-iiiCz. III

...

Jedynym ugrupowaniem, partią, która była w stanie przełamać dotychczasowy system, oparty na wyzbyciu się podstawowych wartości, odwoływaniu się do tysiącletniej tradycji i praktycznie oddaniu pełnej suwerenności w ręce zewnętrznych metropolii, co w prostej linii prowadziło do anihilacji państwa, było Prawo i Sprawiedliwość. Nie było żadnej alternatywy.
PIS ciągle był w głębokim szoku po traumie Tragedii Smoleńskiej. Także trzeba pamiętać, że w rozbitym na małe kawałki samolocie prawica RP straciła wiele swoich wybitnych postaci, z wielkim patriotą – wizjonerem i strategiem – prezydentem Lechem Kaczyńskim. Bardzo to osłabiło przeciwników władzy Tuska i Komorowskiego.
Cudem przeżył, bo również miał lecieć tym samolotem, brat bliźniak prezydenta, lider partii, Jarosław Kaczyński.
Przez moment wydawało się,że tragiczna utrata brata bliźniaka i ulubionej bratowej załamie Jarosława i wycofa się on ze służby państwu. Lecz on zdawał sobie sprawę, że byłby to koniec Polski. Siły patriotyczne potrzebowały przywódcę. Przeciwnicy byli silni i bogaci, wspierani neoliberalnym lewactwem, które praktycznie panowało nad Europą i dla którego Polska mogła istnieć wyłącznie jako twór neo-kolonialny.
Pozostając w żałobie Kaczyński podjął walkę i walkę tę wygrał.

Tragedia Smoleńska, mimo szoku i rozpaczy większości Polaków, jak widzimy po czasie, miała też jeden ważny, pozytywny efekt.
Rozpacz i dosłownie cierpienie po zdarzeniu z 10 kwietnia 2010, które dotknęły niemalże cały naród, obudziła po raz pierwszy od pamiętnych sierpniowych dni Solidarności 1980, czyli po trzydziestu latach, poczucie narodowej więzi, patriotyzm i godność, odrywając od codziennych drobnych spraw.

Tą rodzącą się siłę wspólnoty natychmiast rozpoczęto zagłuszać i niszczyć.
Śmiało można powiedzieć, że antypolskie centrale i ich wewnętrzni sojusznicy rozpętali pierwszą w historii tak wielką wojnę propagandowo – informacyjną. Dezinformacje i ordynarne kłamstwa bez przerwy lały się z niepolskich stacji TV. Wypuszczono w internecie tysiące trolli i hejterów, by kpili z tragedii i obrzydzali zabitych. Politycy ówczesnej władzy deprecjonowali tragedię i sprowadzali ją do poziomu wypadku samochodowego.
Gdy te kłamstwa szły w świat, trafiając do niedoinformowanych i od dawna zmanipulowanych odbiorców na wschodzie i zachodzie, którzy z obrzydzeniem słuchali o polskich pilotach ryzykantach, pijanym generale i prezydencie państwa, który przejął kontrolę nad samolotem ( niestety, dzisiaj, po wielu latach opinia publiczna zachodu nadal w to wierzy), to w kraju szybko narastał odruch sprzeciwu i protestu. Ewidentne kłamstwa, nawet najbardziej prawdopodobne, zawsze w końcu muszą przegrać z prawdą. Dodatkowo skala chamstwa i wulgarności podjudzonego lub opłaconego motłochu przekroczyła wytrzymałość najbardziej spokojnych i opanowanych ludzi. To było niszczenie kultury i tradycji polskiej. Ba – niszczenie fundamentów naszej cywilizacji.

Wzbudzona po tragedii postawa coraz większej części Polaków spowodowała, że pięć lat później wybory prezydenckie wygrał prawicowy Andrzej Duda, mimo, że jego przeciwnik prezydent Komorowski miesiąc wcześniej miał w sondażach 80 procentowe poparcie.

Parę miesięcy potem w wyborach parlamentarnych wygrała Zjednoczona Prawica, której żelazny trzon stanowiło Prawo i Sprawiedliwość Jarosława Kaczyńskiego.
Rozpoczął się nowy etap historii Polski. W zamierzeniu etap, który ma przeorać Polskę i zasiać suwerenność i siłę państwa, wraz z jednoczesnym wzrostem dobrobytu wszystkich obywateli i niwelowaniu regionalnych dysproporcji.

Jak wspomniałem, PIS ciągle w szoku po tragedii, z niemłodym przywódcą, który stracił najbliższych i nie najlepszych zasobach kadrowych, musiał dokonać czegoś niemalże niemożliwego - podjąć walkę z potężnym wrogiem, aby móc zacząć realizować swoją wizję państwa, diametralnie różną od tego, co dotychczas serwowali nam poprzedni rządzący, przeciwnicy suwerennej,silnej i bogatej Polski.

Po przegranej w wyborach wrogowie PISu natychmiast jednoznacznie ogłosili, że są "opozycją totalną", co w praktyce oznacza, że nie będzie żadnej współpracy z demokratycznie wybraną władzą; jedynym działaniem jest destrukcja z użyciem wszelkich brudnych metod, jak wywoływanie niepokojów społecznych, oczernianie i deprecjonowanie kraju na arenie międzynarodowej i wkładanie kija w szprychy działań władzy. Metodę tą nazwali "ulica i zagranica". A jedynym celem do którego dążą jest – "żeby było tak, jak było". Cytaty pochodzą z ich oficjalnych deklaracji.
Znając potencjał intelektualny opozycji śmiem twierdzić, że taką rolę i taką postawę skonstruowano dla polskiej opozycji w centralach poza granicami kraju.
Hipotezę tą uwiarygadnia równoległy, natychmiastowy atak na Polskę, ze strony centrów zagranicznych, w szczególności organów Unii Europejskiej.
Należy przypomnieć, że Europa zachodnia i UE są obecnie opanowane przez lewacki neoliberalizm, z silnym kryptokomunistycznym komponentem. Do władzy doszli ludzie, których poglądy zostały ukształtowane w trakcie rewolucji 1968, kiedy to, jako młodzi hippisi w kieszeni nosili czerwoną książeczkę Mao, ubrani w koszulki z podobizną komunistycznego oprawcy Che Guevary i będącymi praktykującymi wyznawcami tzw. wolnej miłości. Obecne efekty ich młodzieńczych głupot to realizowane ideologie multi – kulti, LGBT i walka z religią (głównie z chrześcijańską i judaistyczną – islamu nie tykają).

Pojawienie się w centrum Europy po 2015 Polski, jako państwa neokonserwatywnego, co już samo w sobie nie mieści się w ideologicznej wizji sfederalizowanej Europy, a na dodatek dążącej do pełnej suwerenności, budowania siły, w tym także militarnej, oraz z wielkimi programami prospołecznymi likwidującymi biedę, regionalne dysproporcje i generalnie poprawiającymi dobrobyt obywateli, dla europejskich rządzących elit było i jest nie do zaakceptowania.
Jak to już opisałem ośrodki decyzyjne, w tym wspomniany Klub Rzymski zdecydował dla Polski inną rolę – słabego państwa peryferyjnego, niemalże neokolonialnego, któergo państwowość w przyszłości powinna się całkowicie rozmyć w planach tak zwanej regionalizacji, federalizacji Unii, polityki dwóch prędkości, oraz, co również bardzo istotne, wspólnej waluty, nadzorowanej przez centralny bank we Frankfurcie.

Jeszcze jeden,niesłychanie dramatyczny ciąg zdarzeń należy podkreślić
Praktycznie dokładnie 80 lat, od roku 1939 i napaści nazistowskich Niemiec na Polskę, a chwilę potem sowietów Stalina, kraj nasz był systematycznie doszczętnie niszczony. I to w sferze materialnej, jak i ludzkiej.
Rzeczpospolita miała być starta z powierzchni ziemi, dosłownie zaorana, a Polacy i reszta Słowian, tuż po zagładzie Żydów, identycznie eksterminowani.
Już w pierwszym momencie zdobycia Warszawy, hitlerowskie oddziały saperskie nawierciły otwory w Zamku Królewskim i innych ważnych obiektach, a następnie je zaminowały. Świadczy to o tym, że od samego początku wojny była planowana zagłada państwa i Polaków. Na przykład nie zrobili tego w Paryżu.
Nazistowscy, niemieccy bandyci, już wojnę przegrywając i wycofując się do siebie, po drodze nadal niszczyli wszystko co wpadło im w łapy. I nadal zabijali.
To co nastąpiło potem i zniewoliło kraj na kolejne 45 lat było równie okropne.
Tak zwane "wyzwolenie" było niczym innym, jak kolejną okupacją i kontynuacją dewastacji państwa w stopniu identycznym, tylko dziewięć razy dłuższym niż II WŚ.
To czego hitlerowcy nie zdołali, albo nie zdążyli zniszczyć, dokończyli za nich sowieci. Rozbierali całe fabryki, ładowali na pociągi i wywozili za Ural.
Połowę dóbr kulturalnych, obiektów muzealnych, dzieł sztuki rozkradli Niemcy, a resztę Rosjanie. Pozostały tylko nieliczne zabytki pochowane przez przezornych patriotów.
Dziś, nawet gdy wiemy dokładnie gdzie znajdują się ukradzione dzieła sztuki, to niemieccy i rosyjscy grabieżcy ani myślą, by cokolwiek zwrócić.

Wreszcie w 1989 gliniane nogi komuny zaczęły się sypać na kawałki i w Polsce dokonano tak zwanej "transformacji" – przeskok od komunizmu do kapitalizmu.
Dokonano tego fatalnie. Nie rozliczono komunistycznych oprawców. A ci zdjęli czerwone krawaty i w jedną noc przemienili się w kapitalistów. Te krawaty zamienili w klasyczny uniform biznesmena (w ich mniemaniu) – białe skarpetki frote i buraczkowy garnitur.I ruszyli w Polskę na szaber.

Jednakże największym, wprost fatalnym błędem sił patriotycznych po transformacji i upadku komuny, choć raczej nie błędem, lecz niemożnością rozliczenia i odsunięcia od strefy publicznej komunistycznych tajnych służb i ich rozlicznych współpracowników. Pozostawienie ich w spokoju, było jak hodowanie na łonie państwa wrogiej V kolumny.
Służby te, pierwsze wyczuwające zbliżający się upadek struktur obozu komunistycznego, niemalże całkowicie przekształciły się w organizację mafijną, bardziej zorientowaną na wszelakie przestępstwa, niż dbanie o bezpieczeństwo państwa. Dowodów historycznych mamy wiele, a sztandarowymi są afery "Żelazo" i Afera FOZZ (Fundusz obsługi zadłużenia zagranicznego).
Złowrogim sygnałem wówczas powinno być dla wszystkich Polaków postawienie w niepodległym kraju na stanowisku wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych generała Kiszczaka, autentycznego bossa i mózg mafii służb specjalnych.

Nawet dzisiaj, po trzydziestu latach, ludzie tajnych służb odgrywają ważną rolę w życiu państwa. Oczywiście wrogą i negatywną do władzy Dobrej Zmiany.

Nierozliczenie służb specjalnych, tajnych współpracowników i partyjnych bonzów skutkuje nadal tak, że wiele ważnych dla państwa środowisk, także opiniotwórczych, walczy z rządem aby "było tak, jak było". To w dużym stopniu sędziowie, uniwersyteccy akademicy, aktorzy, lekarze, i samorządowcy. Oraz, jak widać, nauczyciele.
Jeśli na to popatrzeć spokojnie i obiektywnie, to są ci, co czerpali benefity służąc poprzedniej władzy. Także spora część przedsiębiorców i pozarządowych organizacji ( z angielska zwanych NGO – non-government organization) była "podpięta" do pieniędzy, które władza miała do rozdysponowania, Także instytucje kultury i sztuki.
Teraz ostro protestują, czując, że kończy się era łatwych zarobków, układów towarzyskich i innych źródeł szybkiego profitu.
Walkę z obecną władzą po cichu wspierają również zasiedlone w Polsce międzynarodowe instytucje, korporacje, czy sieci handlowe, często posiadające nieuzasadnione przywileje.

Czy kolejne władze po 1989 roku, a w szczególności ostatnia władza przed przełomem 2015,rządy Donalda Tuska i koalicji PO+PSL, zakończyły destrukcję państwa i wymazywanie Rzeczpospolitej z map świata?
Gdzież tam – kontynuowali niszczenie w skali nawet większej niż poprzednicy. Dając ludowi marne zabawki, jak Stadion Narodowy i kawałki autostrad, jednocześnie na prowincji likwidowani szkoły, szpitale, posterunki policji, komunikację lokalną. Zniszczyli wszystkie polskie stocznie. Zamykali kopalnie węgla. Niemalże już sprzedali obcym narodowego przewoźnika -linie lotnicze LOT.
Nawet kolejkę na Kasprowy – historyczną perełkę Tatr sprzedali.
A co najgorsze, wyprowadzili z kraju prawie 3 miliony najbardziej przedsiębiorczych młodych obywateli, zmuszając ich do poszukiwania pracy za granicą.
Prawdziwą skalę tych dewastacji ocenią dopiero naukowcy i historycy. To była zbrodnia na ojczyźnie i powinna być osądzona przez Trybunał Stanu.

Kolonialne państwo – Polska – się skończyło.
Nie udało się wymordować wszystkich Polaków. Nie udało się rozpędzić po całym świecie. I w końcu nie udało się, jak to deklaruje z dumą polityk opozycji Róża Thun krzycząc – Jestem Europejką a potem Polką! - rozmyć naszego narodu w obłędnej idei likwidacji państw narodowych.

No dobrze, przyjmując na dzisiaj raczej wielce prawdopodobne założenie, że w październikowych wyborach parlamentarnych 2019 Dobra Zmiana ponownie zdobędzie władzę, co na wyższym poziomie geopolitycznym prawica ma robić?
Oczywiście kontynuować obrany cztery lata wcześniej kurs, bo wektor zmian jest prawidłowy i korzystny. Czyli nadal reformy pro-społeczne; krok po kroku ważne zmiany systemowe, strategiczne inwestycje, nie tylko na poziomie wewnętrznym, lecz całego regionu Międzymorza (hub gazowy na wybrzeżu, Centralny Port Komunikacyjny, rozbudowa portów morskich, w tym przekop Mierzei Wiślanej i budowa nowych (Ustka?), szlaki szybkiego ruchu na kierunku północ – południe; wzmacnianie siły militarnej kraju; odzyskanie utraconych na rzecz wrogich środowisk mediów publicznych. I bardzo ważne – budowanie zgody narodowej.
To oczywiście tylko pobieżny zarys koniecznych prac do wykonania. Działania na dobre 20 lat.

Jednakże mamy pełną świadomość, że nie jesteśmy w stanie w takim zakresie i w taki sposób, unikając autorytaryzmu, przebudować Polski sami.
Potrzebne są oczywiście duże pieniądze i potrzebne jest wsparcie gwarantujące stabilność i bezpieczeństwo. Mówiąc prosto – niezbędne są geostrategiczne sojusze.
Mając na uwadze dzisiejszy rozkład sił i perspektywy na następne dziesięciolecia i nie zapominając o naszym geograficznym, strategicznym położeniu, oraz zakładając, że Polska dąży do tego, by stać się politycznym graczem na poziomie globalnym, na przykład liderując obszarowi Międzymorza, jedynymi logicznymi strategicznymi są trzy możliwe sojusze:

 

  • "... dużo bliższa współpraca z USA przy amerykańskim istotnym wsparciu geoekonomicznym opartym na konstrukcie Międzymorza, który będzie osłabiał Rosję. Przy czym nie może być on oparty tylko na sprawach wojskowo-obronnych. Musi bowiem zmieniać strukturę ekonomiczną, tak by Rzeczpospolita stała się odrębnym biegunem siły (gospodarczo i wojskowo) dla regionu. [...]"
  •  
  • "... europejski projekt kontynentalny i "przylgnięcie do gospodarki kontynentalnej Europy, w tym przede wszystkim do Niemiec i w ten sposób próba nadrobienia czasu zabranego przez historię, dualizm na Łabie i PRL. [...]"
  •  
  • "Trzecia droga – najbardziej teoretyczna i nigdy jeszcze nie mierzyliśmy się z podobną, czyli "balansujące" wpływy rosyjskie, niemieckie i amerykańskie, otwarcie na współpracę przy chińskim Nowym Jedwabnym Szlaku, ale najlepiej bez rezygnacji z sojuszu wojskowego z USA [...] [1]
  •  

Rozważając te trzy realne drogi działań geostrategicznych Polski na dosyć bliską przyszłość i przed którymi nie uciekniemy, należy bardzo głęboko przemyśleć, co będzie dla naszego państwa najbardziej korzystne i co tak naprawdę jest realne.
Robiąc pełny bilans za i przeciw najbardziej kusząca wydaje się trzecia droga. Tylko należy mieć świadomość, że jest to najcięższe zadanie, wymagające dużej politycznej mądrości, ustabilizowanej mocy sprawczej i osiągnięcia pewnego poziomu autorytetu na płaszczyźnie międzynarodowej.
Natomiast przekonany jestem, że obecny rząd Dobrej Zmiany wybrał już drogę pierwszą – ścisły sojusz gospodarczo-wojskowy z USA. Osiągnięcie realnej pełni tego sojuszu wymaga wielu wyrzeczeń i ustępstw, bo jest to ewentualne zawarcie paktu o przyjaźni i współpracy pomiędzy najpotężniejszym światowym mocarstwem, a państwem na wczesnym etapie dorobku, aczkolwiek z dużym potencjałem geostrategicznym.

Dokonując słusznego wyboru strategii, trzeba również mieć na uwadze prognozy analityków, gdzie wielu z nich mówi o nieuchronnym zmniejszaniu się mocarstwowości gospodarczej Niemiec, a w stosunku do Rosji prognozuje się nawet początek chaosu podobnego do tego, jaki powstał w 1918 po traktacie ryskim.

W dalszej części postaram się omówić podane powyżej alternatywne rozwiązania dla strategii budujacej siłę i prestiż Rzeczpospolitej.
Zastanowimy się także,o czym już kiedyś pisałem, czy będziemy w stanie przeciwstawić się w razie napaści militarnie Rosji i jaki może być tego rezultat.

CDN

[1] Jacek Bartosiak, , " Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju"

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.7 (głosów:21)

Komentarze

PiS musi wygrać 2 kadencję mimo swych wad trzeba pozgniatać te wszystkie kodziarstwa, czerwone związki i nadzieję 3RP na powrót do tego co było. PIS dużo się nauczyło ze sztuczek politycznych. Kiedyś ruj DonaldXXVII rozgrywał ich jak chciał. Teraz jest inaczej. Poradzili sobie z podstawionymi niepełnosprawnymi, dali radę ze strajkiem politycznym Broniarza. Prezes dostał wszystkie instrumenty polityczne jakich potrzebował. A że jest w te klocki wirtuozem, to gra, a inni tylko patrzą i słuchają.

Są w ofensywie. Dobrze

Nie ma się co obrażać na "Judasza" itp, to wkurwia ale stawka jest większa. Pamiętajmy

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-5

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587547

Witaj

 

Wkurw naszych powodowany głównie jest niezrozumieniem,emocjami i brakiem cierpliwości.

Nie potrafią pojąć kształtowania się naszych stosunków z USA i konieczności  tolerowania ambasador Mosbacher.

Podejście autarkiczne, czyli Polska - Zosia-samosia rozłożyła by proces rozwoju na stulecia. A to jest to, co proponują tzw. narodowcy.
Amerykanie są, jacy są. Lecz w skali 10 punktowej wiarygodności oceniam ich na 7,5, podczas gdy Rosję na 2, Francję i Niemcy na 3,5. Nie możemy też się oprzeć na Chinach, czy Indiach.
Amerykanie są aroganccy, niedouczeni, są pod silnym wpływem różnych lobby; 10 milionowa amerykańska Polonia, ma sto razy mniejsze znaczenie niż 6 milionowa żydowska. Jedno dla nich jest bardzo ważne - można na nich polegać, gdy sami widzą dla siebie duży zysk. Nie są bezinteresowni. A koncepcja Międzymorza z centrum w Polsce musi być dla nich bardzo atrakcyjna, jako bardzo ważny obszar geostrategiczny i ekonomiczny.
Teraz dopiero zabiegamy o sojusz. Jako mały z dużym. Musimy znosić nieprzyjemności i ambasador Mosbacher, albo się obrazić. Bardzo cierpi duma i godność, ale jak już poważnie zainwestują i podpiszą umowy, to możemy wtedy powiedzieć - hola, hola!
I na koniec - albo trzymamy się jakiejś wizji mając dosyć sprawny rząd, co chyba strajk nauczycieli potwierdził, albo siadamy na leżaku przy piwku i grillu i stopujemy.

 

A zapytajmy naszych antypisiorów - m.in. Jjj, amatora, czy Veritę, jakie dobre rozwiązanie dla Polski proponują. Tylko skuteczne i realne.

 

Pozdrawia,

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587558

... by wam pluto w twarz, a wy jeszcze mówicie że deszcz pada, to wasza sprawa.

Jesteście bez honoru, bez ambicji, wytresowali was jak psy aportujące, gdy puszczą bąka w USA i w Izraelu, to jeden przez drugiego krzyczycie "na zdrowie" i takie upodlenia jakie stosują wobec Polski i Polaków z ich strony a wy jeszcze się z tego cieszycie.

W biznesie jeden drugiego nie obraża, nie wspomnę o przyjaźni, a w naszym polskim przypadku, jankesi mówią, zapłacić żydom to będziemy zwami rozmawiać. To się nazywa szantaż polityczny, a wy w euforii i popuszczacie w majty z orgazmu.

A przecież kupujemy za setki miliardów broń i gaz łupkowy od jankesów i jeszcze im w dupach źle, to może zmieńmy dostawcę. Bo ja nie kupował bym towaru w takim sklepie, gdzie ciągle by mnie opluwali.

Ale sługusy z PiS-u nie mają honoru ani ambicji.

Setki miliardów za friko na cele żydowskie w Polsce, renowacje cmentarzy żydowskich, kulturę - teatry, muzea, gminy żydowskie i jeszcze na banderowców ukraińskich, to ma być ten dobry interes dla polski.

A na sprowadzenie Polaków ze wschodu nie ma kasy, bo PiS ma ich w dupie, woli wydawać obywatelstwo Polskie żydom.

I ty i inni na ten cały burdel mówicie że to wspaniały program dla rozwoju polski, to chyba pierdzielnełeś się w głowę i teraz szwankujesz na umyśle, chyba że robisz to......

Chciałeś mojego punktu widzenia , to masz i zapamiętaj, sługusów nikt poważnie nigdy nie będzie traktował.

Jankesi już raz nas sprzedali kacapom, jak ktoś już zdradził to może zrobić to ponownie. A Polska nigdy nie zdradziła swoich sojuszników i to jest ta różnica.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6
#1587562

Weź się człowieku uspokój, lub, jak mówią młodzi, ogarnij.

Wiem, że łatwo się podniecasz, gdy chodzi o twój honor i godność. Zrozumiałe. Lecz zależy, co chcesz osiągnąć.

Osobiście miałem taki przypadek w latach 80-tych. Dostałem świetną propozycję pracy na niemieckim statku. Było strasznie. Poza małymi wyjątkami sami gestapowcy nienawidzący Polaków. Dobra, powiedziałem sobie, mam parę wyjść - dać im po mordach, wylecieć z roboty z hukiem i pewnie dostać wilczy bilet na międzynarodową żeglugę; unosić się honorem, kłócić się, za co też wylecę, ale bez konsekwencji. I na koniec -uśmiechać się, wytrzymać, bo byle głupiec nie jest w stanie wyprowadzić mnie z równowagi. A najważniejsze - w domu mam rodzinę, której muszę zapewnić środki na dom i życie. Takie miałem priorytety. Przyjechał po paru miesiącach młody polski mechanik zastąpić Niemca. Charakter i postawa życiowa dokładnie jak ty. Postawił się tym, co mu pensję płacą. Po tygodniu, z następnego portu wyleciał z roboty i musiał wracać na własny koszt, bo udowodnili, że złamał umowę pracy. Powiem ci jeszcze jedno - takie właśnie są standardy na całym świecie. Jesteś małym, nic nie znaczącym klientem, to musisz znosić kaprysy wielkiego, z którym musisz się dogadać. A my, jakkolwiek czujesz się obrażony, musimy się dogadać.

No dobrze, ale może widzisz i zaproponujesz jakąś inną drogę, gdzie nie będziemy musieli tak cierpieć.Ale pod jednym warunkiem - w takim rozwiązaniu cały naród nie będzie za ciebie cierpiał w biedzie.

 

Ps. Widzę, że z braku argumentów chętnie posiłkujesz siępałowaniem.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587566

Więc się wrzuca osobistą bajeczkę, tylko w tym przypadku nie o ciebie chodzi a tylko o Polskę.

Ty możesz osobiście upaść na cyce i bić pokłony dla eskimosów i jankesów, to tylko o tobie świadczy.

Gdyby z twojej kasy wydawali komuś, to byś wołał pomstę do nieba, ale że to kasa państwowa to masz to w dupie.

I właśnie tym się różnimy, ja dawałbym dla Polaków, a ty akceptujesz to że PiS wydaje dla żydów i banderowców.

O ile by wzrosła stopa procentowa życia Polaków, gdyby te wydawane miliardy dla żydów i banderowców, trafiły by do Polaków.

Ale ty wolisz wchodzić w odbyt tak jak to robi PiS dla eskimosów, by ich zadowolić.

I na tym kończę tę jałową dyskusje z tobą, bo jestem gościem na twoim blogu 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5
#1587572

Możesz sobie kończyć, bo i tak nic nowego, a tym bardziej twórczego nie wnosisz. Jesteś jak zepsuta katarynka - od roku grasz tę samą nudną melodię, która na dodatek się zacina. Ja rozumiem, nie wszyscy muszą być kreatywni. Ale wszyscy muszą myśleć. Tym bardziej jak się produkują w internecie, czyli strefie publicznej.

W emocjonalnym rzyganiu na PIS niczym się nie różnisz od Gasiuk-Pichowicz, czy tego komunisty Wunderlicha -mistrza pustej gaduły i kręcenia się w kółko.

Gdy grzecznie proszę, byś zasugerował jakieś swoje własne rozwiązanie, to nie potrafisz, więc uciekasz w swoj tradycyjny bełkot.

Więc powodzenia i mam nadzieję, że gardzisz i nie korzystasz z 500+, 13-tki dla emerytów i pozostałych głupich łapówek, które durny PIS rozdaje. Oczywiście Polakom daje grosze, a żydom miliardy.

 

Ps. Pojmujesz, co to jest metafora? Uważasz, że Biblia i ewangelie nie uczą poprzez przywoływanie konkretnych przykładów?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587573

Co kacapom w odbyt też włazili jak ty teraz eskimosom, co korzenie żydokomusze dają znać o sobie..

Wtedy komuchom, a teraz koszernym, o to twoja godność.

Będąc rocznikiem 1952 nie korzystam z 500, widzę to że z doświadczenia piszesz mając gdzieś młode dzieci zrobione na boku.

A nie daje miliardów dla żydów w Polsce, sam PiS się tym chwalił ustami vice premiera Glińskiego, ty oświecony sługusie eskimosów.

Napisałem ci moje sugestie jak to ma wyglądać, nic po za tym co przed wyborami obiecywał PiS.

1) Rozliczenie żydo-komuny zero.

2) Naprawa państwa Polskiego zero

3) Udawane reformy sądownicze i degradacyjnej.

4) Brak sprowadzenia Polaków ze wschodu

5) Wydawanie kasy dla żydów i banderowców.

6) Tłumaczenie się żydom z Polskich ustawy z IPN..

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-6
#1587575

Weź idź gadać z kolesiami, bo tu tylko zaśmiecasz.

Morawiecki zabezpieczył matury więc może byście chociaż je sobie teraz zrobili.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587593

Z Gdyni, co wszystkie rozumy pozjadał

Ja mam maturę, a ty wyższe wykształcenie, ale co z tego jak jesteś tuk i tępy, po prostu jesteś już niereformowalny i tyle.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#1587597

Proszę cię uczciwie - daj sobie spokój zanim na dobre się rozkręcisz.

Tu jest poważny temat, może nie za łatwy, ale ważny.

Wpadasz ty i zaczynasz tekstem, który od  miesięcy znamy z gadaczki.

Co w ten sposób chcesz w dyskusji do mojej pracy wykazać?

Że PIS jest do dupy i sprzedał Polskę żydom? Znamy aż do znudzenia te twoje poglądy, przypadkowo dokładnie takie, jakie lansuje Kreml, bo codziennie powtarzasz je od roku. Twoja sprawa - ja z nimi nie dyskutuję. Stać mnie na moje własne, a nie podpowiedziane przez wrogów Polski.

Odrębną sprawą jest kwestia kultury. Tej dobrej - szlacheckiej, czy rycerskiej. Twierdzisz, że masz korzenie. Tylko pewnie głęboko zakopane, albo uschnięte, bo nie dajesz dowodów, że tą kulturę po przodkach przyswoiłeś i tradycje kontynuujesz.

Zachowujesz się jak typowy homo sovieticus, albo jak już jesteśmy blisko Kremla klasyczny раб.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587601

Wkleić twoją kacapską kulturę rodem ze stepów akermańskich do kobiet na tym portalu, więc mnie zmuszaj bym  stracił czas by to odszukać w twoich komentarzach, a twoje archiwum jest pełne takich kulturalnych perełek względem innych.

Moje korzenie pozostają wierne Polsce i Bogu, więc mi nie zarzucaj bycia kacapskim agentem, bo z tego słyniesz jak nie masz argumentów, to piszesz o kacapskiej agenturze.

Ina koniec by nie przeciągać, to ty zaprosiłeś mnie do siebie na dyskusje i mnie wypraszasz, ot żydo komusza kultura.

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4
#1587610

Ode mnie też pała!

To co tutaj przedstawiasz to mentalność niewolnika!! Dobrze, że nasi dziadowie a przynajmniej moi myśleli inaczej.

Najjaśniejsza Rzeczpospolita dzięki takim ludziom istnieje właśnie...

Chwała Wielkiej Polsce!! 

Pozdrawiam :)

PS

Co TY na moją propozycję na "gadaczce"

Weź to przemyśl i... wracaj :)

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1587609

Jeżeli twierdzisz, że zawieranie międzynarodowych sojuszy przez partnerów, gdzie jeden jest swiatowym hegemonem i najsilniejszym mocarstwem atomowym i gospodarczym, a drugi dopiero co się wyrwał ze szponów szubrawców i chce jak najszybciej iść do góry, jest niewolnictwem, to się mylisz.

Po prostu myślicie egoistycznie przez pryzmat wartości w swoich poglądach.

Czy macie w nosie resztę narodu, który w końcu chce żyć jak człowiekowi w XXI wieku się należy?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587612

Różnimy się w poglądach na przyszłość naszego kraju i ja i Ty wiemy, że jest nas sporo.

Kto na końcu wygra? Mam nadzieję, że Polacy, tyle, że każdy z nas ma inną wizję.

A Narodowcy? zauważ, że są tępieni i przez PO i PiS  Obie partie przebąkują o delegalizacji "faszystów".

To samo dzieje się w sprawie ustawy 447- milczenie - a nawet kłamstwa -nie zastanawia Cię to?

W Polsce powinno być miejsce dla wszystkich Polaków, tak uważam - dla tych co "chcą żyć jak człowiekowi XXI wieku się należy" również ...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1587614

Numery list wyborczych:

1 Konfederacja

2 Wiosna 3 KE

4 PiS

5 Lewica Razem

6 Kukiz'15

Moje oczekiwanie: to  zwycięstwo listy nr 4 i przekroczenie progu przez liste nr 6

8-)))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587603

Tak,oglądałem te losowanie. Dobrze wyszło - trzy pierwsze (bo zgubiłeś tumanów Skrettino) należy, jako spleśniałe odciąć i odrzucić, a czwartą skonsumować z apetytem.

Oglądałem okrągły-prostokątny stół o edukacji, bo chciałem usłyszeć co powie mój kolega z ławy szkolnej prof. Maciej Tanaś. Wybitny umysł.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587608

Nie , nie zgubiłem

Tylko uważam że wspomnienie o tych kretynach narusza godność przeciętnego Polaka

8-)))))))))))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587615

Czy ta jedynka na liście to oznacza aktualne poparcie w sondażach, czy jednak się zmobilizują i przekroczą to magiczne 2%

8-))))))

Pozdrawiam

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587687

W numerze "Do Rzeczy" (nr 17-18, 23 kwietnia 2019) jest świetny wywiad Macieja Pieczyńskiego z prof. Krystyną Pawłowicz, która m.in. mówi, że: "Profesorowie, którzy wulgarnie atakują dziś władzę, to nie jest żadna inteligencja."

Następnie mówi, że: "Ta nominalna obecna inteligencja podzieliła się na dwa oboozy, jeden popiera konserwatywną władzę, a drugi lewacko-liberalną opozycję. W tej drugiej grupie wyróżnić można wśród tzw. profesorskiej inteligencji dwie podgrupy naukowy palikotyzm i prawnicy anarchiści.

W pierwszej podgrupie nie ma naukowców z prawdziwego zdarzenia, a wulgarni pałkarze, bojówkarze ideologii lewackiej. Należą do nich profesorowie Hartman, Fuszara, Środa, Płatek. Do drugiej grupy zaliczam profesorów Gersdorf, Zajadło, Popiołka czy Łętowską, którzy wbrew ustalonym zasadom doktryny prawa anarchizują polski system prawny."

I dalej: "Obóz lewacko-liberalny cechują większa agresja i nienawiść do przeciwników politycznych."

Prof. Pawłowicz wymienia i opisuje także kilka innych znanych nazwisk lewackich degeneratów udających inteligencję, lecz szokujących swoją wręcz bolszewicką nienawiścią do polskiego patriotyzmu.

Wywiad ten znakomicie uzupełnienia znajdujący się w tym samym numerze “Do Rzecy” artykuł R.A. Ziemkiewicza “Choroba wściekłych profesorów”, w którym znajdują się nazwiska kilku innych wściekłych z nienawiści do polskości i polskiego patriotyzmu stalinowskich małp.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587693

Tytul mnie troche zmylil, bo myslalam plytko o wygraniu wyborow, a nie o daleko idacych planach jak do lepszej sytuacji Polski w Europie doprowadzic.Jezeli chodzi o wygranie wyborow do parlamentu europejskiego mam obawy, ze Kurski z jego jednostronna TV moze  zaszkodzic. Jezeli ja osoba sympatyzujaca z PIS-em nie moze juz tych politycznych programow ogladac, co mowic o inteligentnych telewidzach stojacych na rozdrozu. Kurski obraza nasza inteligencje.

Jezeli natomiast chodzi o wasza prywatna wojne - miedzy autorem i "JJJ" prosze was zuzywajcie swoja energie madrzej.

Mnie tez draznia miekkie kregoslupy rzadzacych, tez chcialabym troche wiecej dumy i pewnosci siebie. "JJJ" ma duzo racji ze swoim krytycyzmen, ale nie podaje zadnego pomyslu na poprawe sytuacji. Autor natomiast probuje to robic, chociaz z wieloma sprawami sie nie zgadzam.

Amerykanie sa sprawcami wielu ostatnich wojen i poprostu zla  na calym swiecie. Czy to w ramach przyjazni z Izraelem czy tez w ramach zdobywania ropy i gazu. My jestesmy zmuszeni do tej przyjazni - ale nie za wszelka cene. Oni maja duzo korzysci ze wspolpracy z Polska. Zacznijmy korzystac z naszego geograficznego polozenia. W Europie jestesmy jedynymi sojusznikami Ameryki, im nie bedzie tak latwo z nas zrezygnowac. Badzmy tym wezlem, tym punktem handlowym dla polnocy i poludnia Europy, a bardzo chetnie tez dla Chin, ale robmy to madrze.,pobierajmy podatki. Gdy sie wuj  Sam zdenerwuje, ze mamy kontakty z  Chinami, mozna powiedziec, ze to Biznes, i ze sie Amerykanow dalej lubi. Amerykanin rozumie slowo Biznes Musimy nauczyc sie robic wlasne interesy.

Najpierw wygrajmy wybory i modlmy sie za rzadzacych, zeby zmadrzeli i posluchali nieraz  tych co bardziej na prawo od nich,

Pozdrawiam

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

Gosia

#1587611

Witaj!

 

Czy wy na prawdę myślicie, że mi się podoba amerykańsko - żydowska głupota i arogancja?! Nie podoba mi się.

Także bardzo mi się nie podoba:

  • chamstwo i arogancja Francuzów. Macron, głupi palant właśnie nas wyrzuca ze strefy Schengen;
  • rasizm i pogarda Niemców i to do tego stopnia, że nie mogę ich nigdy polubić;
  • wściekłość i kompleksy ruskich, którzy przy najbliższej okazji posłali by nam parę atomówek.

Tylko... jakoś o tym się nie mówi. A Kreml nakręca wzajemny antysemityzm i antypolonizm, tylko po to, by nie nastąpiło zbliżenie RP - USA.

We Francji byłem poniewierany.

W Niemczech traktowano mnie jak bezmóżgiego idiotę.

W Rosji było spokojnie,może dlatego, że byli cały czas pijani.Jednak miałem paru rosyjskich pracowników około 50-tki, którzy Polakowi chętnie wsadziliby nóż w plecy. Jak całe arabstwo.

Polityka międzynarodowa to niełatwa sprawa. Sztuka kompromisów.

W Stanach Zjednoczonych, za wyjątkiem paru nowojorskich żydków, byłem przyjaźnie traktowany.

Cóż nam da strzelanie focha?

 

Co do Kurskiego pełna zgoda.To medialny debil. Przeczołgał Michała Rachonia, a teraz czołga Adriana Klarenbacha. Bo są świetni i mają własne zdanie. Robię co mogę by PJK się go pozbył.

 

Gosiu - ja Jjj ne zaczepiam i nie prowokuję. To on wchodzi regularnie na mój blog i zaczyna pieprzyć swoją litanię. To jest czysty trolling. Dranie korzystają z tego, że tutaj nie mogę moderować dyskusji i muszę cierpieć trolli, agentów i przygłupów.

I - tak jest - wygrajmy wybory. Nie ma alternatywy.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587625

Naprawde? Pewnie to Amerykanie wywołali także i dwie tragiczne dla Polski i Europy wojny: I wojnę oraz II wojnę światową?

Czyli dla autorki zbrodniarze komunistyczno-sowieccy czy niemieccy naziści to były propolskie aniołki? Jak widać, lewacka propaganda odniosła duży sukses narzucając jej taki sposób myślenia...

Z tego tekstu autorki wynika także i to, że wyniesiona z lewackiej propagandy nienawiść do USA bardzo mocno szkodzi jej zdolności do logicznego rozumowania...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587627

Jezeli pisze, ze na przyjazn z USA jestesmy skazani, ale nie za wszelka cene, nie znaczy to, ze USA nienawidze. Mam oczy otwarte!

Nie chcialabym sie znizac do poziomu dyskusji jaka Pan prowadzi.

Moja rodzina stracila przez ZSRR swoje ziemie na Kresach, a czesc zostala wywieziona na roboty wglab  bylej Rosji. Dlatego prosze mi tu nie zarzucac lewackiego sposobu myslenia.

Wlasnie dlatego mimo wszystko wybieram jako sojusznika zlego zza oceanu , a nie zlego zza miedza

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

Gosia

#1587659

Jednak oskarżenie napisane przez "mary", iż wyłącznie "Amerykanie sa sprawcami wielu wojen i poprostu zła" jest po prostu czysto bolszewicko-lewacką brednią.

Współczuję strat poniesionych przez Pani rodzinę z rąk bolszewickich zbrodniarzy. Moja była w AK, walczyła w Powstaniu Warszawskim i uratowała się z wywózki oraz tragedii warszawiaków po powstaniu.

Jednak trzeba pamiętać o słowach prezydenta USA Reagana o "imperium zła" i pomocy jakiej udzielał on Polakom żyjącym pod okupacją sowiecką w PRL...

Dlatego oskarżenia mary, że "Nie chcialabym sie zniżać do poziomu dyskusji jaka Pan prowadzi" - są żałosne i po prostu mnie śmieszą...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587695

w moim pierwszym tekscie nie bylo wyrazu  "wylacznie". Prosze mi nie wciskac czegos czego nie wypowiedzialam.  Powtarzam jeszcze raz Amerykanie sa mniejszym zlem niz Rosja i Niemcy,, ale niestety zlem. Nie oczekuje odpowiedzi, bo wszystko miedzy nami jest takie zalosne... i po prostu Pana smieszy

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1587740

No dobrze mary... Mniejsze zło - większe zło... Czy to dobry tok myślenia?

Bo poproszę, byś w takim razie powiedziała kto nie jest żadnym złem dla nas?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587743

Nie umiem odpowiedziec, Byc moze w tym jest sedno sprawy. Przez nasza  tragiczna historie stalismy sie nieufni i trudno nam znalezc kogos komu bysmy bezgranicznie zaufali. To zarzuca mi moj syn. Mowi czesto, ze my Polacy nie potrafimy sie cieszyc i ze wszedzie widzimy wroga. Cos w tym jest.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Gosia

#1587785

No widzisz - nie ma nikogo..

Bo my nie pasujemy do lewackiego schematu.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587790

Mam propozycję
Różnijmy się pięknie
Nie zaglądajmy już do tej lodówki
Przed nami wielkie wyzwania i nie są nimi żydzi,eskimosi,aborygeni czy inne nacje
Pozdrawiam

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587616

Właśnie o to chodzi - bo moim zdaniem to właśnie żydzi są najgroźniejsi dla przyszłości Polski i to trwa od setek lat...

Różnimy się? jak najbardziej! :)

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

Astra - Anna Słupianek

#1587622

Jeszcze raz powtórzę -przesada i strachy na lachy z tymi żydami. Temat zastępczy i zasłona dymna.

Pouczcie się - w II RP mieliśmy ich trzy miliony i panowaliśmy nad nimi. Nie było idiotyzmów z Polin.

A kto może podać, ilu znich przeszło na katolicyzm? Ja wiem.

A ilu Polaków przeszło na judaizm? Żaden ...pssst ... wróć; jednak paru wżeniło się w majątki

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587628

Dlatego warto przeczytać świetną książkę Kłopotowskiego "Geniusz Żydów: Na polski rozum".

Z okładki tej książki:

Żydzi stanowią 2 promile ludności świata. Zdobyli 23 procent nagród Nobla.

Jak to się dzieje. Jak powielić ich sukces? Ostra i niepoprawna politycznie książka Kłopotowskiego.

 

"Książka - myślozbrodnia. Autor stawia najtrudniejsze pytania o stosunki polsko-żydowskie, o ich przyszłość. Chce tę przyszłość uwolnić od kompleksów. Czy się na to odważymy."

-- prof. Andrzej Nowak, historyk i publicysta

 

"Żydzi - jak dowodzi Krzysztof Kłopotowski, specjalista od zadawania niewłaściwych pytań - są nie tylko ofiarami Holocaustu. To również naród, który potrafi skutecznie mobilizować elity do swoich celów.

Autor sądzi, że Żydzi jako patrioci prowadzący twardą walkę o swoje potrzeby odsuwają na bok wątpliwości intelektualne, czy etyczne. Świat słucha tych, którzy wytrwale i energicznie dbają o swoje interesy. Kłopotowski domaga się tego samego od Polaków."

-- prof. Jan Żaryn, historyk i publicysta

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587632

Zarówno Kłopotowski, jak prof. Andrzej Nowak (podaję pełne dane, bo tych Nowaków mamy chyba pięciu) to moje ważne autorytety. Prawdziwi zdroworozsądkowi intelektualiści na poziomie światowym. Dokupuję kolejne tomy historii Polski prof. Nowaka, bo to dzieło epokowe.

No i  cóż moi mili - mam takie same poglądy jak oni.

Czy to znaczy, że Braun, Korwin, Michalkiewicz, Coryllus są agentami, bo przedstawiają historię do góry nogami? Może... Lecz mogą być tylko głupkami, którym przyśniła się Sierotka Marysia i spacerują powtarzając - Szczęść Boże, Szczęść Boże, Szczęść Boże,  ...

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587636

Były szef MON, na antenie TV Trwam i Radia Maryja wypowiedział bardzo ważne słowa. - Apeluję do ludzi, których uważam za uczciwych, jak pan Michalkiewicz czy pan Braun: panowie, osłabiając Prawo i Sprawiedliwość – osłabiacie Polskę – mówił Antoni Macierewicz.

Antoni Macierewicz w swojej wypowiedzi dla TV Trwam i Radia Maryja zaznaczył, że w ostatnich tygodniach mnożą się informacje, czy raczej „dezinformacje” sugerujące rzekomo narastającą presję na Polskę przez Stany Zjednoczone.

– Miałaby ona doprowadzić do wypłacenia przez Polskę jakichś rekompensat, jakichś olbrzymich pieniędzy środowiskom żydowskim. Punktem odniesienia tego zjawiska jest ustawa podjęta przez Kongres Stanów Zjednoczonych, mówiąca o tym, że Departament Stanu ma monitorować proces reprywatyzacji – i ewentualnie także to, co zostało ustalone jeszcze przez ministra Bartoszewskiego w okresie Akcji Wyborczej Solidarność – zasilania środowisk żydowskich efektami mienia bezspadkowego, tak żeby rekompensować im dramat Holokaustu.

Jak wiadomo, ta sprawa została załatwiona już w 60. latach. Stany Zjednoczone otrzymały pieniądze od polskiego rządu (…). Nie ma żadnego tytułu prawnego ani w prawie międzynarodowym, ani w prawie amerykańskim, ani – co jest najbardziej istotne – w prawie polskim – mówił były minister obrony narodowej.

Całość na: niezalezna.pl

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-2

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587643

Ale służbowi nadal będą niedouczonych i niekumatych straszyć 447

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587649

kilka faktów z aktów (prawnych):

zawarta w 1960 r. umowa Kennedy-Cyrankiewicz (nie w żadnych „latach sześćdziesiątych”) stanowiła, że Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego. Gdyby roszczenia takie zostały bezpośrednio przedłożone przez obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych.

Z kolei pkt 5 JUST Act ma umożliwić władzom USA przegląd mechanizmów i przebiegu realizacji roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych ocalonych z Holokaustu jak i członków rodzin obywateli Stanów Zjednoczonych ofiar Holokaustu

Kto rozumie, czym jest World Jewish Congress (międzynarodowa federacja organizacji i gmin żydowskich), rozumie, że nie chodzi o amerykańskich Żydów (którzy nam mogą skoczyć w świetle powyższych ustaw wyżej cytowanych. Nasze władze (jak A. Macierewicz, ale też Czaputowicz) wprowadzają nas świadomie w błąd że „nie ma zagrożenia”, bo ono jest i to wielkie: grozi nam wprawdzie nie „Ameryka” ale diaspora żydowska, która Ameryką trzęsie (patrz podlizywanie się jej tego prowincjonalnego głupka wajsprezidenta Mike’a Pence’a w czasie wizyt(acji)y w Polsce).

Dobrze jest przypomnieć, co wygadywał sekr.gen. WJC,  już "były" ale co to zmienia?,  Israel Singer (amerykański prawnik), na kongresie tej organizacji w Buenos Aires w 1996 r.: Ponad trzy miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie pozwolimy (…) Będą słyszeli o tym od nas tak długo, jak Polska będzie istnieć. Jeżeli Polska nie spełni roszczeń Żydów, będzie „publicznie atakowana i upokarzana” na forum międzynarodowym.

W związku z powyższym, przekonanie Autora o „Ameryce” jest w kontekście 447Act (nie chciałbym tu oceniać, czy w ogóle) – hm, jakby tu rzec: dziecinne?

 

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7
#1587668

Dziecinna koleżanko

 

Nie wiem, jak wygląda wasza znajomość pewnych klasycznych cech i zachowań w różnych narodach.

Czy wiecie, że najszybciej można dostać  w dziób w brytyjskim pubie?

Czy wiecie, że jak w Chinach ludzie przyłapią kieszonkowca, to przyjeżdża policja i na oczach wszystkich katuje pałami złodzieja. I co istotne - ten się wcale nie broni.

A w Szwecji na prowincji, jak zechce mi się świeżych owoców, to idę sobie trochę po gospodarstwach, aż w końcu znajdę kompletnie bezludną skrzyneczkę, na przykład, jak ostatnio z agrestem, mogę sobie nasypać do torebki, która tam jest i w zamian wrzucić do słoika 10 koron.

Co kraj to obyczaj, a my się dziwimy.

Więc powtórzę tu mój jeden komentarz:

Nikt z naszych prostolinijnych, dumnych mistrzów fairplay nie chce pojąć, że w kowbojskim, amerykańskim świecie pertraktacje prowadzi się najlepiej, gdy drugiego trzyma się za jaja.

Lecz czy ktoś zna przypadek, że te jaja zgnieciono? Nie. Po zluźnieniu uchwytu obie strony idą przyjaźnie do baru na łyka.

Jesteśmy jeszcze tacy zaściankowi.

Po to właśnie, by nas na wszelki wypadek trzymać, uchwalili sobie to 447.

Co nie przekreśla faktu, że zarówno Komorowski, jak i Tusk obiecali temu żydowskiemu kongresowi duże pieniądze.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587691

Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić, nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu – mówiła w rozmowie z PR24 ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher.
Rok temu Kongres USA przyjął tzw. ustawę 447 o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Ustawę w maju 2018 roku podpisał prezydent USA Donald Trump, przy zdecydowanym sprzeciwie środowisk polonijnych.

- Myślę, że jest pewne niezrozumienie dotyczące tego, czym jest ustawa 447. Chodzi w niej o sporządzenie jednorazowego raportu, nikt nie mówi nikomu co ma robić, nie ma żadnych liczb, ile kto musi oddać komu. To jednorazowy raport na temat poszczególnych krajów i działań przez nie podjętych - tłumaczyła Mosbacher. Dodała, że służy tylko gromadzeniu informacji.

Mosbacher podkreśliła, że  raport ma służyć poinformowaniu "co kraje zrobiły ws. restytucji mienia, nie mówi o tym, co powinny zrobić, albo czego nie zrobiły, nie mówi też o pieniądzach. To jednorazowy raport, który nie będzie wiązał się z żadnymi dalszymi działaniami" - zapewniła.

Dodała, że ten raport prawdopodobnie gotowy będzie jesienią.

Ustawa JUST nie przewiduje żadnych sankcji dla państw-sygnatariuszy Deklaracji Terezińskiej, które nie spełniły swych obietnic dotyczących zwrotu mienia ofiar Holokaustu ich prawowitym właścicielom bądź ich spadkobiercom i dlatego ma głównie symboliczny, deklaratywny charakter.  

Nowe przepisy przyznają Departamentowi Stanu prawo do wspomagania organizacji międzynarodowych zrzeszających ofiary Holokaustu, a także udzielenia im pomocy w odzyskaniu żydowskich majątków bezdziedzicznych.

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587679

Nikt z naszych prostolinijnych, dumnych mistrzów fairplay nie chce pojąć, że w kowbojskim, amerykańskim świecie pertraktacje prowadzi się najlepiej, gdy drugiego trzyma się za jaja.

Lecz czy ktoś zna przypadek, że te jaja zgnieciono? Nie. Po zluźnieniu uchwytu obie strony idą przyjaźnie do baru na łyka.

Jesteśmy jeszcze tacy zaściankowi.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1587688

Powinniśmy się zwrócić do amerykanów o zrobienie w trybie natychmiastowym ustawy 448
Będzie tam można zgłaszać wnioski o odszkodowanie za mienie i majątek utracony przez "ofiary" ustawy 447.
Ponoć amator został na stare lata  z gołą dupą
Zróbmy jakąś ściepkę na tą ofiarę ustawy 447

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Prezydent Andrzej Duda 2020
Strefa wolna od LGTB
Strefa wolna od sekty 447

Howgh

#1587690

Tę Żydówkę zatrzymano w Oklahomie na gorącym uczynku za malowanie antysemickich haseł na rzeźbach.

Tłumaczyła że niszczyła je aby uświadomić wrogość do Żydów.

Mówią prościej tworzyła antysemityzm aby udowodnić że on istnieje

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587686

W USA było już kilka takich przypadków. I parę w Europie.

W  Polsce przecież także mamy politruków z bolszewickiego "GWna" szkalujących polskich patriotów i stosujących takie same metody wywoływania wzajemnej nienawiści.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587692

Krystyna Janda w najnowszej Polityce cz.2.

Naprawdę dobry wywiad.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587698

 na swoje antypolskie i lewackie teatry!

Dlatego teraz małpa płacze, że jest "zasrana", a bez tych milionów straciła radość życia, spokój itp. Bo nie może prowadzić antypolskiej wojny propagandowej w interesie postbolszewickiej mafii z PO...

Nigdy nie dostawałem rokrocznie kilku milionów na żądanie, za frico - więc chyba także nie powinienem mieć poczucia bezpieczeństwa i wolności...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

Przemoc nie jest konieczna, by zniszczyć cywilizację. Każda cywilizacja ginie z powodu obojętności wobec unikalnych wartości jakie ją stworzyły. — Nicolas Gomez Davila.

#1587719

Dzień dobry...
śniadanie zjedzone
czas na papierosa
dylemat
Marlboro czy Camel

oto jest pytanie....

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

Babies Lives Matter
White Lives Matter

#1587699

Twój tekst uważam za dobry i oceniłem go tak jak według mnie na to zasługuje. To co mnie zaskakuje, to bardzo burzliwa dyskusja na tematy o których można mówić spokojnie, i ekspresja niechęci w postaci punktacji ujemnej. Być może wśród "nas" tak musi być. Ale mam niejakie wrażenie że nie jesteśmy tu sami. Z mojej wypowiedzi oczywiście nic nie wynika. Taka obserwacja po prostu.

Honic

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1588035

To bardzo typowe dla tego właśnie portalu, gdzie nie ma możliwości moderacji i kontrolowania dyskusji.

Więc jak się ma, tak jak ja, sporą grupę wrogą, hejterską, to cokolwiek bym nie napisał, zlecą się i będą atakować personalnie. Tekst ich całkowicie nie interesuje.

Do dyskusji mam inne portale.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1588261