Międzynarodowe reperkusje akcji RATUJMY LASY

Obrazek użytkownika jazgdyni
Świat


 

 

 

 

 

 

.
Gdy startowaliśmy w niedzielę z akcją RATUJMY LASY, to rozesłaliśmy kilkaset maili do ludzi z informacją o tym zamierzeniu.
Osobiście sam wysłałem kilkadziesiąt, w tym wiele do moich zagranicznych przyjaciół, nawet do tak odległych zakątków, jak Malezja i Indonezja, bo wiem, że oni mają identyczny problem ze swoimi lasami, które są rabunkowo niszczone.
Nie tak dawno, przepływając cieśninę Malakka Strait, w drodze do Europy, zostawiając po prawej burcie Singapur, wpłynęliśmy w obszar o bardzo słabej widoczności, mimo pięknego, słonecznego dnia. To był właśnie dym z wypalanych lasów, daleko, wiele mil na morzu.
 
Wysłałem też Apel i informację do mojego dobrego przyjaciela z Norwegii, kapitana Frode Olsena. To wspaniały człowiek, pełen rozumu, dobroci, a przede wszystkim miłości do natury. Zaobrączkowaliśmy wspólnie setki przelotnych ptaków Morza Północnego. Frode zresztą też sam jest właścicielem sporej połaci lasów, na zachodnim wybrzeżu na północ od miasta Haugesund.
 
Nie trzeba było długo czekać, dosłownie parę godzin, kiedy nadeszła odpowiedź, w której Frode Olsen przyłączył się i poparł naszą akcję.
 
Captain
Even though I'm not Polish, I find it horrible that the Polish government whishes to sell off the peoples property for quick money. Once it has been sold, it will be lost forever for the Polish public.
Kepp up the fight against it!
#451 – Frode Olsen - 19-01-2015 - 13:02
[ Chociaż nie jestem Polakiem, widzę, że to co zamierza polska władza, sprzedaż dobra narodowego, dla szybkich pieniędzy, jest czymś okropnym. Jeżeli lasy zostaną sprzedane, to raz na zawsze będą stracone dla narodu.]
 
Przyznam się, że byłem pewny poparcia Frodego dla nas, bo to człowiek wrażliwy, pełen empatii i zrozumienia.
 
Sporym zaskoczeniem natomiast była zdumiewająca informacja od niego, którą mi przysłał następnego dnia.
Otóż pobudzony naszą akcją, postanowił sprawdzić, jak wygląda sytuacja w tym względzie w jego kraju, w Norwegii.
I o zgrozo! Odkrył, że tak samo jak u nas, rząd norweski manipuluje przy lasach narodowych i też usiłuje je po cichu sprzedać.
Gdyby nie sygnał z Polski, żyłby w spokoju i niewiedzy, aż byłoby za późno.
Okazuje się, że nie tylko polscy politycy czują się władcami państwa i bez zgody suwerena, po cichu manipulują majątkiem narodowym.
 
 

]]>Frode Olsen]]> udostępnił ]]>zdjęcie]]> w Twoim obszarze ]]>Oś czasu]]>.

]]>23 godz.]]> ·
Looks like we have a simmilar situation in Norway also.....


 
]]>Folkebevegelsen MOT privatisering av Statskog]]>
Vennligst DEL DETTE, med alle dine forbindelser. Vi trenger flere til å dele, -"like" siden, samt "like" bildet -del budskapet til regjeringen at norsk natur IKKE er til salgs!

]]>Nie lubię]]> ·

· ]]>Udostępnij]]>

  • Ty to lubisz.
  • ]]>]]>

]]>Janusz Kaminski]]> When is something that can be easily stolen - for sure it will be!
]]>21 godz.]]> · ]]>Lubię to!]]>
 
 
Przyznam się, że ta krótka wiadomość zbulserwowała mnie, a jednocześnie zbudowała. Potwierdziła moje przekonanie, z którym się od dawna noszę, że wszyscy politycy, niezaleznie od narodowości, gdy dorwą się do wladzy, to szuje i świnie, które w dupie mają naród, który ich wybrał.
Z drugiej strony, istnienie inernetu pozwala na wczesne ostrzeganie społeczności międzynarodowej. Szalbierstwo i oszustwo w twoim kraju, może przecież też się powtórzyć w innym państwie.
 
W tym względzie, czyli międzynarodowej współpracy zwykłych obywateli, internet dopiero raczkuje. Dlatego właśnie ja bardzo wysoko sobie cenię moje kontakty z przyjaciółmi i zwykłymi ludźmi z całego świata.
Kto wie, kiedy coś może się przydać, lub odwrotnie, moje osobiste doświadczenie pomoże komuś.
 
Akcja RATUJMY LASY rozwija się fantastycznie. Mamy już tysiące głosów poparcia. Profesor Jan Szyszko przeprowadził 20 stycznia, w TV Republika niezmiernie ważną konferencję prasową [ ]]>https://www.youtube.com/watch?v=sJa9xqHzzKU&x-yt-ts=1421828030&feature=p...]]> ].
Tygodnik "W sieci" opublikował materiały o próbach Tuska i Komorowskiego doprowadzenia do sprzedaży polskich lasów. Okazuje się, że majstrują przy tym od wielu lat.
 
Lecz może w końcu się im udać! I 30% polskiego terytorium nagle wpadnie w obce łapy. Czy to nie początek rozbioru?!
 
 
 
.

4
Twoja ocena: Brak Średnia: 3.9 (16 głosów)

Komentarze

.... no witaj Janusz - gratuluję !

Wykonałeś kolejną, dobrą robotę !

Ale nie omieszkam zapytać :

Jens,

Jeg lurer på om kapteinen Frode Olsen vet om handlingen *Rebeliantka* :-)))?

3m się żeglarzu,

Marek

ps.

.... powiedz mi proszę, co za  putka , walnęła pałą ?

Vote up!
7
Vote down!
0
#1462077

Marku

 

Frode ma bardzo fajną i wesołą żonę. Nie znosi złośliwości i ponuractwa. Wielebna po jednym dniu swej normalnej aktywności zostałaby wypędzona w góry do pilnowania reniferów. One by może z nią wytrzymały

Jeg vet ikke godt norsk ;-)

 

 

Czym się

Vote up!
5
Vote down!
-3

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1462078

Witaj !

Gratuluję - właśnie tak trzeba robić ! 

Jeśli chodzi o skuteczność ... wszystko w rękach szaraczków: być albo nie być wolnym Narodem ? - o to jest pytanie do Polaków.

Co wybiorą ?

Vote up!
6
Vote down!
-3
#1462101

Witaj

 

Wiesz co? To trzeba jak uczniom tępakom łopatologicznie kłaść do głowy.

Choć najgorsi, jak widzisz, są ci mądro/głupi.

 

Sedeczności

Vote up!
3
Vote down!
-2

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1462107

Są dobrem całego Narodu, bez względu na narodowość!!! Nie wiem czy to tylko moje spostrzeżenie, ale tak bezwzględnego pokolenia POmazańców bez względu na Państwo czy też  Naród w historii Europy jeszcze NIE BYŁO!!! Stworzyli towarzystwo wzajemnej adoracji w Brukseli i tworząc "prawo" dla wszystkich osłaniają sobie tyłki w razie wpadki!!! Można zrozumieć potrzebę stopniowej integracji Europy ale nie w wyniku maksymalnego zadłużenia a w konsekwencji pokrycia długów dobrem OGÓLNONARODOWYM!!!!, bo chyba taki jest plan!!!Cała nadzieja w Wielkiej Brytanii i Australii, bo tam jeszcze, mam nadzieję, znajdzie się trochę miejsca na własność i wydaje mi się, że powoli Narody Europy mają SERDECZNIE DOŚĆ pracy na brukselskich darmozjadów!!! Exodus Narodów  z Europy jest coraz bliższy, tak mi się wydaje, i ciekawe jak bez naszych npodatków wyżywią się te zastępy złodziei różnej nacji. Zastanawia mnie, także, KOMU?!?! planują sprzedaż dóbr ogólnonarodowych...Czyżby był to ruch w kierunku przymusowego zjednoczenia ze strony n.p. klubu Bilderberg,który w swym władaniu ma potężne zasoby finansowe... Tutaj, niestety,  znowu pojawia się pytanie KTO i KOMU zapłacił za Zamach Smoleński, bo to, że było to dzieło nie tylko Rosji wydaje się dość pewne, chociażby przez "przyklepanie" symboliczne tego tragicznego faktu absencją na pogrzebie....Nie jestem wrogiem wyznawców Mojżesza, ale syjonizm jest co najmniej tak zły jak faszyzm!!! Traktowanie a priori nieżydów jako podludzi jawi się jak Maine Kampf Hitlera, tyle, że żydzi byli pierwsi z segregacją rasową Narodów. Wypadało by niestety(!!!!! także) INACZEJ spojrzeć na holocaust...może jak na uderzenie wyprzedzające...!?. aryjczyków.... Ciężko jest wyrzucić z pamięci wbite na siłę "krzywdy żydów", ale skoro oni gotowali i nie wykluczone, że nadal gotują nam los taki jak hitlerowcy, to stanie się to SMUTNĄ KONIECZNOŚCIĄ w imię instynktu samozachowawczego Narodów...!!!!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1462145

Popieram i doceniam kazdy głos i inicjatywę w obronie polskich lasów............Boję sie,że wybory prezydencke wygra Pan Bul ......a do  sejmu PO....sfalszują.......to pewne......Sprzedadzą lasy..........kopalnie.....i co sie jeszcze da...........Jak już nie bedzie nic.......oddadzą władzę..........

Vote up!
6
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#1462174

Popieram i doceniam kazdy głos i inicjatywę w obronie polskich lasów............Boję sie,że wybory prezydencke wygra Pan Bul ......a do  sejmu PO....sfalszują.......to pewne......Sprzedadzą lasy..........kopalnie.....i co sie jeszcze da...........Jak już nie bedzie nic.......oddadzą władzę..........

Vote up!
3
Vote down!
0

<p>strychninka</p>

#1462175