Bez patosu

Obrazek użytkownika Gawrion
Idee

Odpowiedź na komentarz Marusia:

Nie trzeba wcale patosu. Chesz pragmatycznie? Ok.

Po prostu tak jak każdy człowiek muszę spać, mam rodzinę, muszę jeść, czasami fajnie zabrać bliskich do rodziny, żonę do restauracji, nauczyć syna męskich rzeczy, pograć z nim na konsoli, wziąć na dłuższy spacer. Czasami warto skupić się też na sobie i oddać jakimś przyjemnościom, kupić jakiś gadżet, posłuchać muzyki, choćby pograć w ulubioną grę na pececie. Nie mówię o moim ulubionym śnie.. Aaa - zapomniałem - kilkanaście godzin dziennie dojezdżam i jestem w pracy (nie na portalu).

Po prostu zniechęcenie i żałość bierze kiedy porównuję ilość swoich wyrzeczeń i pracy do pokładów ochoty innych na głupie i płytkie komentarze skupione na dosrywaniu innym, zaśmiecające portal i bazę za którą płacę setki złotych miesięcznie - i to wszystko ze strony osób, którym często wprost i między wierszami tłumaczę jak Konopnicka, że to bez sensu, że nie można tak. Jeszcze gorzej gdy widzę z pozoru poważnego blogera który poświęca cały post na prowokację i dosrywaniu innym (robiąc wielkie oczy żę spadło toto z głównej strony) aby za chwilę obrazić się na dosranie z drugiej strony dokładnie jego techniką i zgłosić mi naruszenie powodując dodatkową robotę. Opadają mi ręcę kiedy tłumaczę paru osobom że system taki a nie inny jest jedyną możliwością ogarnięcia przeze mnie portalu, który musiałoby normalnie prowadzić kilka osób (bez angażowania w inne akcje i projekty), a te osoby z uporem wiejskiego filozofa wciskają mi przez wiele miesięcy non-stop jakieś bzdury o moralności, o tym, że niszczę w ten sposób ludzi, że jestem jakimś nieetycznym eksperymentaorem, napuszczam jednych na drugich, padają insynuacje że moimi rękami posłałem do grobu blogerów. Zaśmiecając tym samym portal, powodując koszty, demotywując. W mędzyczasie - zupełnie równolegle - kilku nawiedzonych/zadaniowych* (niepotrzebne skreśl) prowokatorów nawija non-stop o szalejącej na portalu cenzurze, o widmie krótkoterminowego upadku, o jakichś spiskach o moim jakimś interesie i korzyściach które czerpię, o finansowaniu mnie z PiS, o związkach z hasbarą (do tego banderowską) itd. - wszystko w atmosferze szantażu i roszczeń, a czasami niejednoznacznych gróźb okraszone dodatkowo jakąś atmosferą konkurencji z jakimiś dziwnymi ludźmi czy portalami, na które nawet nie chce mi się wchodzić. Dziś np. dostałem na kontakt niezwykle motywującego maila o treści "ty zawistna k u r w o". Dostaję także groźby karlane. Mógłbym wymieniać jeszcze trochę. Po namyśle dodam tylko, że niezliczoną ilość razy różne osoby (przeważnie dziwne) próbowały mnie podbierać raz to z włosem, jak nie wychodziło - pod włos. Wszystko w prywatnej korespondencji...

W takiej sytuacji bierze po prostu pewne ludzkie uczucie na "w" (druga "k" i ostatnia "e"), gdy widzę jakieś nadąsane primadonny blogosfery, które będąc w blogosferze przez całe lata nie potrafią zrozumieć prostej zasady, że sopranowy solista bloger nie dyskutuje z najbardziej licznym chórem rzężących internetowych troglodytów-troli. Kto chce słuchać opery, ten będzie jej słuchał. Nie potrafi zrobić sobie przerwy, czy nawet po cichu odejść, tylko musi odchodzić w atmosferze jakiejś krokodylo-rozpaczliwej celebracji i innym akompaniamencie skądinnąd innych, prymitywnych i  rzężących, pełnych skrzypiącego dysonansu, chórów radości i poparcia takiej decyzji (z tyłu cienie zacieranych rąk). Oczywiście wszystko w atmosferze focha, obrazy i roszczeń w stosunku do ludzi którzy ledwo to wszystko starają się ciągnąć, a są oskarżani prawie o celowe i wesołe zamęczenie na śmierć biednego blogera i celowe powodowanie takiej martyrologii.

Tak się właśnie momentami czuję. Jeśli potrzeba więcej realistycznych czy turpistycznych przymiotników i rzeczowników chętnie jeszcze wierniej oddam stan moich chęci i emocji. Dom wariatów. Prawda? Czy to nie wygląda właśnie tak? Czuję się jakbym czasami zarządzał domem wariatów..

Dodaj do tego wszystkiego kontekst zewnętrzny - nasza społeczność ponoć walczy o normalność w Polsce. Nie wiem momentami czy to komedia, thriller czy dramat z elemementami obydwu gatunków. Zobacz z iloma demotywatorami muszę walczyć. Zobacz przez ile filtrów muszę przepuszczać to, co się dzieje. Ile analizy i trafnych decyzji przy interpretowaniu portalowej rzeczywistości.

Jak tu wykrzesać na weekend dodatkowe baterie i moce przerobowe dla pracy dla portalu? Ciężko prawda? Ale jakoś trzeba, bo istnieje coś takiego jak odpowiedzialność i konsekwencja działania. Istnieje jakaś wizja i misja.

Na szczęście jest przy mnie garstka ludzi, która mnie wspiera i która swoimi działaniami pokazuje, że jest w stanie być równie odpowiedzialna, równie zdeterminowana i konsekwentna, pomimo przeciwności i tych wszystkich działań innej głośnej i krzyczącej garstki. Na szczęście są tysiące (ostatnimi dniami kilkanaście tysięcy) unikalnych czytelników, którzy przychodzą tu do nas, czytać naprawdę dobrych blogerów, którzy nie wdają się w pyskówki tylko zupełnie za darmo w pocie czoła dodają swoje świetne wpisy - bo są także odpowiedzialni i mają misję. I na tym się skupiam, i to dodaje mi motywacji. Stąd już wiem, że nie porzucę tego wszystkiego, bo chcę być odpowiedzialny i wiarygodny. Gdybym był nieodpowiedzialny, wyłączyłbym portal dodając małą uwagę, że wiadomości możecie napisać, ale na żadną nie odpiszę..

Także - nie martwcie się - uczucie na "w" mi przeszło, bo z reguły szybko przechodzi. Przespałem się kilka godzin. Portal będzie trwał. Wiem że popsuł się tym samym humor niektórych - trudno robaczki :D Będziecie musieli dalej mnie prowokować.. :D

Przy okazji - zapraszam kolejne osoby, które chcą dołączyć do Redakcji i zrobić coś dobrego dla portalu, a tym samym dla misji którą portal urzeczywistnia.

Ja w ten weekend sobie odpocznę. Nie planuję większych prac. Jeśli nie macie nic przeciwko. Nawet jak macie - to mnie nie przekonacie. Mam dość ostatnich kilku tygodni, podczas których spałem średnio nie więcej niż 4-5 godzin.

Apeluję dodatkowo - nie marnujmy czasu na czcze pie@#$@#nie o dupie Maryni, myślmy zadaniowo i w sposób nakierowany na cel. Jeśli ktoś nas rozprasza pierdołami, prowokacjami, ad personam, napierw starajmy się mu uświadamiać że to złe i bez sensu. Jeśli nie rozumie tego, to mamy duże prawdopodobieństwo, że celem tej osoby jest właśnie rozmienianie na drobne naszej energii. Wtedy taka osoba powinna być olana i właściwie oceniona. Niech sobie "dyskutuje" z innymi podobnymi. To powinna być zasada wszystkich tych którzy chcą realnie coś zmienić, zrobić i odpowiedzialnie pomagać prowadzić mi portal.

Przypominam także o naszej akcji: http://ratujlasy.niepoprawni.pl Akcja zdecydowanie zwolniła - musicie wszyscy pomóc aby trwała!

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.5 (głosów:16)

Komentarze

Obserwowałem z boku, całą tą tragikomiczną zagrywkę, zdając sobie sprawę, że gdybym się tylko słówkiem odezwał, to ścierwojady mnie zeżrą żywcem.

I tak to oto, atak, durny i niesprawiedliwy skupił się na tobie.

Jeżeli mogę ci dać radę, która cię nieco uspokoi, to pamietaj zawsze, że w przeważającej mierze masz do czynienia po prostu z ludźmi głupimi. Taka jest niestety prawda i statystyki. W związku z tym należy w sobie budować potężne pokłady tolerancji i zrozumienia.

Dodatkowym elementem w blogosferze jest fakt nadreprezentacji frustratów, neurotyków i osób z zaburzeniami emocjonalnymi.

Czy to w życiu im nie poszło, czują się niespełnieni, a żal i rozgoryczenie zamienił ich w istoty złośliwe, uparte i kłótliwe.

 

Ty to dobrze przecież wiesz, lecz rozumiem, czasami szlag cię trafia. Ja z Klubem Dyletantów, który miał się świetnie, nie wytrzymałem, gdy nastąpił wściekły atak ze strony najbliższych współpracowników. Nie wytrzymałem i zlikwidowałem dobry projekt.

Chyba coś w tym jest, że w piekle diabli nie muszą pilnować polskiego kotła, bo jak tylko ktoś się wychyli, to rodacy ściągną go na dół.

 

Słuchaj - tych, co ciebie wspierają jest stokrotnie więcej. Ta garstka, która jest przeciwko, tylko hałasliwie szczeka, jak to ratlerki mają w zwyczaju.

 

Trzymaj się i nie daj się. Twardy przecież jesteś.

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1463292

.... witaj Janusz.

Napisałeś :

    //  Obserwowałem z boku, całą tą tragikomiczną zagrywkę, zdając sobie sprawę, że gdybym się tylko słówkiem odezwał, to ścierwojady mnie zeżrą żywcem. //

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

No, no.... nie widziałem, że jesteś takim dyplomatą :;))))

Ja , postanowiłem się włączyć w ten "wir", bo właśnie intuicja podpowiadała mi, że Rebeliantka , to znakomity i wartościowy-

 ludzki diament !...... Wcale nie żartuję !

Tam, pod tym oświadczeniem Krysi, było kilka dobrych komentarzy i pytań. .. m/innymi  Contessy i Leopardy.

Czekałem kiedy odpowie na pytanie Leopardy:

..... Krysiu ale powiedz wprost , co było głównym powodem Twej decyzji ?

Niestety - nie ma odpowiedzi !?

pozdr.

ps.

..... Januszu , a teraz bardzo poważnie:

Popełniłeś  następny dobry artykuł !

Odnisę się trochę później..... jeszcze co niektórzy muszą być w fabryce :-))))

pps.

..... wiesz ? nie wiedziałem, że Gawrion jest takim równym Gościem !

Marek

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
0
#1463297

Najważniejsze jest to, że ludzie wiedzą "who is who".

Myślę że katalizatorem i testem na to była nasza akcja.

Widać było ewidentnie kto chciał się włączyć, a kto robił wszystko żeby nie wyszło. Aż za dobrze :)

Ostatnio po innych działaniach widać kto chce coś zrobić i robi, a kto jest tu od kanalizowania i zapychaniqa eteru duperelnymi tematami albo wręcz od czarnej roboty - tematów skłócających i kontrowersyjnych.

Co jakiś czas zadaję sobie pytanie czy dobrym wyjściem jest robienie portalu bez cenzury, w którym każde idiotyzmy może wypisać pożyteczny idiota czy agent. Czy np nie lepiej wywalić tych, którzy test "zdali", na zbity pysk.

Uważam cały czas, że to bardzo dobre, bo prawda ma większą siłę przebicia. Kłamstwo i mnanipulacja ma zawsze krótkie nogi. Komicznie wyglądałyt te wszystkie zatroskane o temat osoby w momencie kiedy miały szansę przystąpić do działania a broniły się jak diabeł przed wodą święconą :)

Nie można ludzi wychowywać w propagandzie i osłaniać przed kłamstwem. Wręcz przeciwnie. Jeśli mamy byćrozproszoną siłą zdolną w każdej swej częsci do identyfikacji kłamstwa, to musimy niestety z nim obcować i je punktować. Być na nieuodpornieni. NIc nie da jeśli udamy że go tu nie ma :)

Aktualnie mamy do czynienia z ostatnią fazą egzorcyzmów na niepoprawnych :) I bardzo dobrze :)

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463321

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

chyba oszukujesz sam siebie.Katalizatorem wcale nie była twoja akcja.I nie o to poszło.Chamstwo grasuje i pałuje już kilka miesięcy..a do akcji nie przyłączyłam sie bo szansa na sukces zależy od tego z kim się projekt wprowadza w życie.Nie zawsze  i nie z każdym warto współpracować.A z twoimi współpracownikami..nigdy w życiu.Co do wywalania na "zbity pysk"..bierz przykład z RM.Tam wszystko można skrytykować ale nie po chamsku.Za chamstwo należy się kara a nie nagroda jak to jest u ciebie.Drugi raz się oszukujesz pisząc ,że kłamstwo ma krótkie nogi.Popatrz na Smoleńsk i na to jak chamstwo i kłamstwo może zabić i zagłuszyć prawdę.Cała akcja to był raczej papierek lakmusowy współpracy na tym portalu i twojego stanowiska.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-11

Verita

#1463343

"Co jakiś czas zadaję sobie pytanie czy dobrym wyjściem jest robienie portalu bez cenzury, w którym każde idiotyzmy może wypisać pożyteczny idiota czy agent. Czy np nie lepiej wywalić tych, którzy test "zdali", na zbity pysk"

Jesteś adminem, więc decyduj.

W każdym większym mieście jest taka indywidualność lub nawet kilka, które uwielbiaja jeździć autobusami. W moim mieście był to Andrzejek z zespołem Downa, który uwielbiał kasować ludziom bilety, prowadził w zeszycie "swoją" ewidencją kursów autobusów i tak wrósł w miasto, że gdy zniknął czegoś/kogoś w tych MPK-ach brakowało. I to było fajne.

Obecnie czasami jeździ jakaś baba obładowana kilkunastoma śmierdzącymi jak ona reklamówkami, tak ze momentalnie robi się wokół niej  kilkumetrowa wolna strefa. Kto wie, zawczasu przechodzi dalej, kto nie wie, kręci nosem, ale po chwili też się odsuwa. Kierowca czasami na prośbę pasażerów usuwa ją z autobusu, ale nie zawsze, w końcu ma prawo jeździć, a zresztą kto u niej odważy się sprawdzić bilet ? Byłem swiadkiem, ze młoda kobieta nawet zwymiotowała od tego zapachu.. I to już nie jest fajne.

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1463367

Hehe :)

Dlatego trzeba rzeczy nazywać po imieniu. Kazdy powinien wiedzieć że śmierdząca baba to śmierdząca baba i nawet jak śmierdzaca baba się kamufluje to powinniśmy to wytykać. Oczywiście nie można też odgradzać się od smrodu, bo byle niedomyty osobnik spowoduje że będziemy wymiotować. Powinniśmy mieć jednak granice ustawione racjonalnie, tak aby za chwilę w autobusie nie jechały same śmierdzące baby. :)

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
0

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463370

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trybeus nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

...he he a to ciekawe, zlikwidowałeś Klub ? Po prostu sam w nim zostałeś :))) spieprzyłeś z niego w podskokach zaczepiając się na łajbę Targalskiego, porzucając członków Klubu jak kapitan Schettino:)))...

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1463339

A pamiętasz jak temu zdrajcy Oparze właził w du..ę bez mydełka???

Panie Ryszardzie, wie pan jak pana cenię ... ble ble ble, stwórzmy cos razem...

Ale jak Targalski zabronił mu pisać na neonie (to jego słowa) to było jak piszesz... jak Schettino..

Jakoś innym nie zabronił bo piszą, ale widać wyczuł naszego Dyletanta i krótko go trzyma hehe

Tutaj za to rozpoczął taka nagonkę na byłych kolegów, że o koleżankach nie wspomnę... ubliżanie im to wręcz jego specjalność... taki dzielny chłopak !

 

pozdrawiam:)

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

Astra - Anna Słupianek

#1463345

A to pamiętacie?

A pamiętasz naszą wredną akcje jak próbowalismy z niego zrobić alkoholika i człowieka bez zasadi honoru? :)) Wyszło świetnie! Jedna z naszych lepszych akcji tu. No wiesz - z tym obrazem, już nie pamiętam czyim (swoją drogą bohomaz okropny)... Ledwo co namówiłyśmy sigmę aby na ten temat użyczyła nam swego bloga. :) W sumie Ci powiem że głupio to wygląda bo do dziś to wisi jako ostatnia notka u niej;/ Eee tam - hihihi :D Bo pamiętasz - był problem żeby umieścić to u mnie bo miałam już poprzednią tę notke o bogu i chrześcijańskim miłosierdziu, wybaczeniu i takie tam duperele. Mogliby nas wypunktować za niespójność. Ale miałam ubaw po pachy - hihihi. Jak się miotał i wił :)) Hihihi :)) Mam nadzieję że wyszarpałyśmy człowiekowi trochę nerwów i ubyło mu lat i ochoty :))) . Głupek, tuman -  pod imieniem i nazwiskiem występuje i mozemy go łatwo niszczyć. A wiadomo jak na naszej liście narzędzi do niszczenia ludzi działa wywklekanie prywatnych spraw :D  Frajer. Zabawne - bo to było jescze wtedy gdy nie odwróciliśmy oficjalnie Tryba na naszą stronę:D Hihihi. W sumie to Ci powiem że porównując to co tam pisze Tryb, to głupio to wygląda, ale nikt się raczej nie będzie kopał i domyślał że nie wyszedł nam plan to się chłopak musiał odwrócić. Psst. Cholera - komentarza nie usunie jak tej notki z netu o neonie.. No nic, ale skupmy się znów na synchronizacji w obsrwyaniu jazgota.

Ładne prawda :D To moja fabuła, ale świetnie pasuje.

Na poważnie - proponuję porobić screeny tego wpisu sigmy bo zaraz zniknie (z komentarzami) i Panie będą mogły znowu manipulować i zaśmiecać noramlane wątki.

Co do JzG - ostatnie tygodnie pokazały że jest kilka razy bardzej wartościowym i bezinteresownym człowiekiem niż Wy do kupy wzięte. Przekupki i jątrzycielki. Zaraz będziecie wołać że Was biją i na śmierć zamęczają i że Contessa będzie mogła palić Wam kolejne światełko. Później będzie kolejną święta notka o chrystusowej nauce, a później znowu poobsrywacie ludzi - jak to wy piszecie prawdziwych "Polaków". 

I taka to Wasza robota. Na razie grzecznie proszę o niestosowanie tej techniki manipulacji na moim blogu. Bo jak się wkurzę do iskry polecą... Panie święte :D Jeśli chcecie być wiarygodne to proponuję zostawić jakieś pozory działań powżnych i realnych przynajmniej w proporcji 1/3 (1 na pozorne, poważne działania; 3 na manipulacje, magiel i niszczenie ludzi). Tu już jesteście spalone na niepoprawnych - proponuję budowę nowego planu na nowych nickach..

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-4

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463354

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

..bardzo wrednie...niemal sam wywołujesz magiel i robisz dezinformację...jako rzetelny admin jesteś przekreślony

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

http://trybeus.blogspot.com/

#1463359

Hihihi :)) Tak jak sugerowałeś - przed chwilką - pomasturbowałem się kogucią kloaczką. Radziłeś żeby punkcikami, ale wolę kloaczką :D

Trybku mój koleżko kochany? Coś boli The Biggest Cocka na Grzędzie :))

Gdzie Twoje świetne poczucie humoru :) Przecież ty lubisz takie różne wysublimowane opowiadania. Bo teraz ty jesteś Cockiem bohaterem i nie pasuje?

Miej dystans do Sztuki :D:D Radzi Ci doświadczony Director Cock :D

Na poważnie - my już nie mamy od dawna o czym gadać, także prosze mnie nie zaczepiać na moim własnym blogu :)

A tu jeszcze ładna ilustracyjka:

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463362

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika trybeus został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...przyjcl grtlję mstrbcj:))...czywśc n mmy czym rzmwć b ty jstś prjkcją, hlgrmm, systmm smth z mtrx...wrtlnym btm...n stnjsz  :))...tk t wdzę dyrktrz Cck:))

 

ps...krt wclę mn n bdł w twjj prjkcj mój wątk, p prst zśmrdzł m tktyką Mnd Srvs, któr ttj jst tlrwn...n dszjkj sę tr spskwych ...

..pzdrów Dxg :):):)

 

http://trybeus.blogspot.com/

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11
#1463365

Rebeliantka miała dosyć i się pożegnała, widać dobrze zrobiła, bo ubliżasz już teraz i mnie i jej...mnie stąd wywalasz, nie owijajmy w bawełnę..

Nie interesują mnie niczyje "iskry" a od nowych nicków to tutaj są inni o czym doskonale wiesz...

A przyjaciól.. no coż.. każdy ma takich na jakich zasługuje..ja swoich cenię, Ty swoich...

 

pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

Astra - Anna Słupianek

#1463366

Widzisz - Marek poprosił mnie o "bez patosu" i dziś piszę w takim stylu. Możesz mnie zgłosić jeśli łamię reguły. Ile można byćpowaznym adminem? Dziś mam urlop :D

Właśnie ja nie owijam dziś nic, a nic. Nie życzę sobie Ciebie i Twojej bandy tu na moim blogu jątrzących, manipulujących i rozwalających mi rozmowę pod wpisem, bo wyczuwam od Was to co wyczuwam. Fałsz, obłudę - zakłamanie. To nie jest Wasz portal, o którego dbacie. Nie chcecie żeby się rozwijał i kwitnął. Wręcz przeciwnie - przychodzicie tu jątrzyć smrodzić, prowokować i macie z tego ubaw. Ile jeszcze będziemy udawać że jest inaczej? Jeśli macie teraz rozgrywać teatr odchodzenia z upadającego portalu to zróbcie ewakuację na raz i bez szopek. Wasze chrześcijańskie nauki się g mają do tego co tu robicie.

A jak chcecie zostać to szanujcie portal ludzi którzy tu są, pracują na jego rzecz i identyfikujcie się z portalem.. Moim zdaniem to mega nierealne., maski już spadły.. Wiadomo kto jest kto..

Przykro mi..

Aha - wiesz co mi uświadomiło i dało pewności co do Waszej roli? Poziom merytoryczności współpracy z ludźmi, których kompletnie nie znam, a którzy chcą coś zrobić. I Robią!! Czyli test w praktyce. Z Was nie ma żadnego pożytku - wręcz przeciwnie - przeszkadzacie.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463368

Jakaś banda, jakieś maski, coś tam wyczuwasz i piszesz do mnie w liczbie mnogiej?

 

//Czyli test w praktyce. Z Was nie ma żadnego pożytku - wręcz przeciwnie - przeszkadzacie.//

 

Nie jestem obiektem niczyjego testu, testuj sobie innych... nie piszę żeby ktoś miał "pożytek", piszę o tym co uważam za ważne... wolni ludzie tak mają :))

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-11

Astra - Anna Słupianek

#1463371

Jestem dziś zły. Bo przełamał się dysonans. Równowaga informacji przeszła na drugą stronę i raczej nie widzę odwrotu. Na pewno nie przez czyjeś czcze deklaracje. Musiałbym zobaczyć jakąś realną inicjatywę. Musiałbym zobaczyć poświęcenie. Dostrzegłem pewne rzeczy i mogę mieć tylko pretensje do Wszechmocnego, że tak jest. Przelała się czara goryczy.

Testy będę sobie przeprowadzał i porównania jakie będę chciał. Nic Ci do tego. Do póki jesteś nickiem i zbiorem bardziej czy mniej spójnej informacji, to będę Cię analizował ile zechcę..

W każdej chwili mogę z każdym podać sobie dłoń przeprosić i zacząć działać. Ale do tego nie dojdzie - jestem prawie pewien. Dlatego że Ty nie jesteś w stanie tego zrobić. Mega prosta sprawa. Część ludzi nie jest tu nakierowana na budowanie. Wręcz przeciwnie. 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-3

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463372

Jesteś dziś zły? no przykro mi :)

Ja jestem blogerką i żadnych deklaracji składać nie będę, tym bardziej czczych :)

Ja tylko piszę, podobno nieźle :)

 

//Dostrzegłem pewne rzeczy i mogę mieć tylko pretensje do Wszechmocnego, że tak jest.//

 

To dobry Bóg też Ci podpadł?? przynajmniej jestem w jak najlepszym towarzystwie :))

//W każdej chwili mogę z każdym podać sobie dłoń przeprosić i zacząć działać. Ale do tego nie dojdzie - jestem prawie pewien. Dlatego że Ty nie jesteś w stanie tego zrobić//

 

Ale dlaczego? Czasem bywam w Warszawie, możemy podać sobie dłoń, nie musisz przepraszać, wystarczy porozmawiać.

Jak widzisz jestem w stanie to zrobić...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1463375

się ośmieszam. Moim zdaniem nic w moich wnioskach śmiesznego nie ma. Mam rewelacyjną intuicję. Mogę zacząć współpracować od zaraz w konkretnych celach, nakierowany na konkretne zadania. Z kazdym kto zechce.

Potrzebujesz pomocy w jakiejś konkretnej sprawie? W jakiej? Jeśli ta sprawa będzie ewidentnie dobra, zgodna z moim systemem wartości - pomogę.

Ja potrzebuję pomocy. Mam konkretne zadania, obiektywnie dobre dla obiektywnie potrzebnych rzeczy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463377

Z moją intuicją też jest całkiem dobrze... i ona mówi mi, że Ty chcesz mnie stąd wywalić, bo... nie ma ze mnie "pożytku"

A ja jestem tylko obserwatorem, próbuję zrozumieć co się dzieje i przekazywać to co widzę, nieważne czy się to komuś podoba czy nie, już tak mam :)

Nie nadaję się do żadnych akcji, co nie znaczy że mam z tego powodu kompleksy.

Nie da się mnie "zanalizować"..

 

//Potrzebujesz pomocy w jakiejś konkretnej sprawie? W jakiej? Ja potrzebuję.//

 

No sam widzisz Gawrionie... pomocy oczekujemy od przyjaciół nie od wrogów a po Twojej "analizie" tak mnie zakwalifikowałeś.

//Do póki jesteś nickiem i zbiorem bardziej czy mniej spójnej informacji, to będę Cię analizował ile zechcę..//

Podtrzymuję co napisałam, zawsze możemy sie spotkać i porozmawiać, może wtedy przestanę być tylko nickiem :)))

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-10

Astra - Anna Słupianek

#1463380

Spotkać się można, ale po co? Skoro spotykamy się tu i nic z tego nie wynika. Marnujemy wzajemnie swój czas na czcze gadanie. Ja działam w necie. W realu niekoniecznie mam tyle czasu.

Ja po prostu nie lubię towarzyszących mi jątrzycieli, prowokatorów, wysysaczy energii, którzy nic nie robią i pomocy w niczym nie chcą. Dodatkowo - pomóc nie chcą nikomu w niczym, ale przeszkadzać lubią ludziom, którzy w coś konkretnego się zaangażowali. Permanentnie - tak siędziwnie składa - atakują tych co coś robią i stosują totalnie niekonstruktywną krytykę - cały czas wszystko, nikt im nie pasuje, ale nie mają nic w zamian. Gdyby krytyka była konstruktywna to chociaż można by nazwać takich ludzi jakimiś ekspertami, konsultantami, think tankerami. Nie dość że nie ma konstruktywnej krytyki to pojawiają się bezpodstawne insynuacje, oskarżenia, szyderstwa. Nisczy się ludzi którzy chcą spożytkować swoją energię pozytywnie.

Siedzą na portalu którego nie lubią, w śród ludzi których nienawidzą.. Dziwne - prawda..?

Dziwisz się że takie nioski większoiść wyciąga?

Zaproponuj coś konstruktywnego. Pozytywnego. Jeśli tego nie zrobicie jako grupa to niestety, ale tak jak powiedziałem - dla mnie ale i pewnie dla innych wiadomo "who is who", bo szala się przechyliła..

 

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463391

cytat:"

"Po prostu tak jak każdy człowiek muszę spać, mam rodzinę, muszę jeść, czasami fajnie zabrać bliskich do rodziny, żonę do restauracji, nauczyć syna męskich rzeczy, pograć z nim na konsoli, wziąć na dłuższy spacer. Czasami warto skupić się też na sobie i oddać jakimś przyjemnościom, kupić jakiś gadżet, posłuchać muzyki, choćby pograć w ulubioną grę na pececie"

...no więc zrób to kolego, zrób to i nie użalaj się na całą Polskę, jeśli w ten sposób zaniedbujesz rodzinę w celu prowadzenia jakiegoś portaliku to popełniasz ciężkie przestępstwo przeciwko rodzinie...niestety prawda jest brutalna, okradasz swoją rodzinę z pieniędzy i wyrzucasz w błoto, trzymając znów następną "ławeczkę" purpuratów wzajemnych wazeliniarzy...

...zrób to i nie zawracaj ludziom dupy, że prowadzisz jakiś portal "wolnej myśli", lub "niepoprawny"...

 

cytat 2"

Na szczęście jest przy mnie garstka ludzi, która mnie wspiera i która swoimi działaniami pokazuje, że jest w stanie być równie odpowiedzialna, równie zdeterminowana i konsekwentna, pomimo przeciwności i tych wszystkich działań innej głośnej i krzyczącej garstki."

 

...właśnie, jest przy tobie ta garstka, zdeterminowana i konsekwentna ...garstka "purpuratów", krzykliwa ławeczka, która ma siłę wywalania blogerów, których po prostu nie lubią, a nie mogą obronić swojej retoryki...masz rację, została z tobą garstka i właśnie z nią już zostaniesz do końca...miałeś ławeczkę "Dixiego", powinieneś wyciągać wnioski, teraz masz ławeczkę "jazgdyni" i jesteś "skazany na sukces"...powodzenia kolego, dbaj o rodzinę, bo możesz ją stracić przez "projekty" dla kilku wazeliniarzy...

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-12

http://trybeus.blogspot.com/

#1463303

polecanek i klejnoty Ci w mig spurpurowieją.  :D:D:D

 

 

 

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-5

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1463332

...wklejanie spamu byle małpa potrafi, nigdy mnie nie interesowało zbieranie punktów, to chyba oczywiste,...ale dla waszej "ławeczki" punkciki wprost bezcenne...każdy ma jakieś zboczenie seksualne, jeden zbiera znaczki inny masturbuje się punkcikami...:)))

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10

http://trybeus.blogspot.com/

#1463337

Rubryki "Polecanka" czy "Wiadomości" posiada wiele portali społecznościowych. Zdaje się, że neon też rubrykę  "Wiadomości" ma tylko, że nazywa się "Wydarzenia" ???

No ma! Właśnie sprawdziłam : http://www.neon24.pl/news/wydarzenia

 

I zauważ Trybeusie  - tam jakaś małpa o ksywie "Neon24-Wiadomości" wkleja newsowy "spam"  i wkleja. Inne "małpy" też. Ale to jest wg Ciebie zupełnie cacy, bo to jest jaśnie Neon24, kurnik kurników, hehehe ! I Trybeus jest jego użytkownikiem i wszystkie neonowe małpy - nawet te spamujące w "Wydarzeniach" są cacy bo "swoje"...

Inne "małpy" na innych portalach (nie będę ich wymieniać bo to można wygooglać)  też robią to samo co małpy z neonowych "Wydarzeń"  u ładują newsami podobne rubryki. Robią to również małpy na NP.PL , ale to już jest very be i very spam.

:D:D:D

Robuś, wiesz co?  Ty zmień ksywę z Trybeus na Kali ! :D:D:D Będziesz bardziej wiarygodny ! Również w kwestii małp od "copy+paste". :D:D:D    No i przede wszystkim... przeproś małpę o nicku "Neon24-Wiadomości" oraz pozostałe małpy z działu "Wydarzenia" na Neonie, że zesrałeś się im na ich pracę, nawet jeśli nie jest wolontariatem na rzecz i dobrość portalu, a jest etatowym obowiązkiem !

Powiem jedno - powyższym komentarzem o małpach miałeś zamiar definitywnie obsrać Niepoprawni.pl, a... zesrałeś się do własnego, neonowego gniazda! W zapędach zdyskredytowania i wypiórcenia Niepoprawni.pl, skompromitowałeś się i  wypiórcyłeś się sam !

:D:D:D

Nie wnikam w powody - z górolskiej matury (dla tych mniej lotnych - matura po góralsku to natura, temperament, nie egzamin czy świadectwo dojrzałości choć dojrzałości co niektórym tu produkującym się  brakuje mimo posrebrzonych skroni), ze złośliwości (płatnej czy wrodzonej), z nadgorliwości,  rozdętego ego, kulejącej znajomości zasad tzw."współżycia" w grupie (niepotrzebne skreślić). O głupotę i brak inteligencji na pewno Cię nie posądzę, zatem pozostaje któraś z wcześniej wymienionych przyczyn albo... syndrom PGR-u. Ale o to też Cię nie posądzę choćby dlatego, że mimo usilnych starań różnych "stowarzyszeń" by zamienić Niepoprawni.pl w PGR-owską menażerię, tu wciąż przeważają ludzie, natomiast inwentarz można policzyć na palcach jednej ręki.

 

Na koniec powiem jedno - życzliwość do współużytkowników danego miejsca można zachować pomimo regulaminu w nim obowiązującego Trzeba tylko po prostu... mieć taką wolę. Tylko i aż....

 

PS. Tak przy okazji ale w meritum komentarza Trybeusa z 30 Stycznia, 2015 - 19:35... Optowałam w Administracji Niepoprawni.pl (mam dowody na to w PW) by obsługujący Polecanki i Wiadomości z tzw.zadeklarowania czyli dobrowolnego zobowiązania się opieki nad nimi wolontariuszom (wg Trybeusa "małpom") nie inkasowali  punktów blogerskich (ani żadnych)  za tę działalność, przewidując, że wcześniej czy później wyjedzie z pretensjami jakiś kurak, niedopieszczona wirtualnie i realnie flądra albo kogut na "przedawnionej gwarancji". Z czystej "matury" czy z innych pobudek. Administracja swe powody do pozostawienia sprawy bez zmian wyłożyła, contessa - przez wieloletnią praktykę w necie - wie, że z pozycji użytkownika z Administracją się nie dyskutuje i/ale... ponieważ contessa, małpa i zboczeniec wg kilkakrotnie "re"habilitowanego "prof".Barto... pardon - Kukurykowskiego  Neonu24  - ma zasadę z zadeklarowanych ze swej strony i przyjętych przez drugą stronę zobowiązań się wywiązywać bo takie "zboczenie etyczno-moralne"  małpa i zboczeniec contessa już ma, dlatego po małpiemu w miarę wolnego czasu newsy w Wiadomościach (przez niektórych celebrytów zwanymi "Wydarzeniami",  uzupełnia. Robi to  również opiekun Niepoprawnych Polecanek i pomocnicy. Wszyscy w odróżnieniu od... no dobra, już nie będę paluchem pokazywać różnych NeoNeonuchów  asów przestworzy, przefarbujących się  eunuch... pardon - Neonuchów z rewitalizowanymi klejnotami, potem znów Neoeunuchów by w końcu uchodzić za NiepoNeoneunuchy - tj. ofiary terroryzmu, totalitaryzmu i gawrionalizmu Niepoprawni.pl,  wspaniałomyślnie przygarnięte na łono Neonucha24 !

:D:D:D:D:D......

 

 

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1463388

O w d...! Ale reprymenda ! Cyborg wziął, i się podpisał w całej rozciągłości. Poczem jął kopiować do pamiętniczka, smakowitsze fragmenty wężykiem zaznaczając.

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
0


#1463393

Czekałem na odpowiedź u Rebeliantki - http://niepoprawni.pl/comment/1463284#comment-1463284 , ale widzę, że to tutaj mnie wywołujesz do tablicy:

“Opadają mi ręcę kiedy tłumaczę paru osobom że system taki a nie inny jest jedyną możliwością ogarnięcia przeze mnie portalu, który musiałoby normalnie prowadzić kilka osób...”

I co? I portal już jest “ogarnięty”, już funkcjonuje jak należy?

Oczywiście, że nie, bo sprawiedliwość nie funkcjonuje – AIM(S) to jej parodia. Najwyższy wymiar AIM(S)-owej kary (choćby za gwałt w jakiejś internetowej formie) jest zaraz niwelowany pochwałą za byle co i to choćby od mafijnie działającej grupy swojaków, czy wspólników, a do tego z dalszym atakiem na nią na jej moralność np. czy nieskuteczność (no bo jak nie obroniła się sama to niech siebie wini, albo niech się przyłączy do bandy...).

Sam piszesz, że “jest możliwością” – tylko czy z niej korzystasz, a nawet , czy w ogóle da się z niej korzystać tak, żeby portal był “ogarnięty”, “schudny” “porządny”, “zadbany”, żeby jego życie toczyło się zdrowym, pokojowym rytmem? Żeby moderacja natychmiast przywracała ewentualnie zaburzoną sprawiedliwość i kulturę ładu międzyludzkiego gdy się coś złego przytrafi?

Co do tych potrzebnych do prowadzenia portalu kilku osób, to dlaczego ich nie zatrudnisz? To chyba nie jest taki problem?

Nieraz piszę o konieczności posiadania specjalnych narzędzi do walki zwykłych blogerów z przestępczością zorganizowaną bezkarnej mafii trolli pałkowych, czy ich innymi, a dotąd praktycznie bezkarnymi formami trollingu i dokuczania po wyraźne krzywdzenie, gdy machina zgłoszeń regulaminowych zniechęca do składania skarg, a administracja jeszcze sobie robi kpiny z ofiar (choćby, że zbyt dokładnie opisują trolling, bo ona nie ma czasu...).

I co, gdzie te narzędzia? Choćby uprawnienia administratorów dla blogerów na swoich blogach z odwoławczą administracją dyżurną? Przypomnę tu fragment naszej dyskusji: http://niepoprawni.pl/comment/1451416#comment-1451416

"Dalej widzę, że bronisz się przed dopuszczeniem „banowania ludzi przez ludzi”.

Samo w sobie szlachetne. Ale tylko „samo w sobie”, czyli w warunkach utopijnych. Bo pomija jednak drugą stronę: ochrony ludzi przed ludźmi – pomija „prawa krzywdzonych”. A te sprawy muszą być zawsze rozpatrywane razem.”

 

“te osoby z uporem wiejskiego filozofa wciskają mi przez wiele miesięcy non-stop jakieś bzdury o moralności”

A więc twierdzisz, że moralność to bzdura, że ochrona i budowa człowieczeństwa oraz ładu publicznego w oparciu o dobro to bzdura? To co Ty jeszcze robisz między ludźmi. Czy nie powinieneś już sobie wytatuować na czole “jestem bestia” i szukać towarzystwa satanistów?

Weź naszą wcześniejszą dyskusję tu: http://niepoprawni.pl/comment/1451334#comment-1451334 jest mowa o tym, że cały ten twój AIM(S) stawiasz ponad moralnością.

Dodam, że on ma tylko bronić sprawiedliwości. Całe to “krzywdzenie ludzi” bierze się z odwrócenia hierarchii ludzkich wartości wyższego rzędu w twoim systemie. Regulamin (prawo) i prawo, którym kieruje się AIM(S) mogą w najlepszym razie wprowadzić praworządność, ale nie sprawiedliwość – tą może dać tylko kierujący się sprawiedliwością i nastawiony na służbę dobru i dobru wspólnemu oraz człowieczeństwu dojrzałemu człowiek – moderator.

A więc lekceważysz tego, co jest tak pewny swego, że się przez kilka miesięcy nie zraża nieudanymi próbami przekonania ciebie i wciąż próbuje?

 

Mowa była w związku z brakiem odpowiedzialności za krzywdzenie innych. Jest analogia wiążąca to z pałkarstwem – dyskutowaliśmy szeroko – czemu do tego wracasz, czyżby już jej nie było?

W naszej dyskusji na gadaczce o eksperymencie Milgrama i jego przełożeniu na pałkarstwo było:

miarka: cd dla Gawriona: Miał być ich ułamek procenta, a bylo wiele procent. Sam proces karania bez odpowiedzialności za decyzje daje jakieś poczucie władzy, superwładzy – okazuje się że ludzie, gdy mają takie możliwości stają się źli i to bardzo. Tak i u nas – brak możliwości dla rozliczania dających destrukcyjne pałki obudził w nich jakieś poczucie bycia “nadczłowiekiem” i korzystania ze swojej władzy bez umiaru jak hitlerowcy wobec więźnów w obozach. W podstawowym eksperymencie to zostało wykazane, a nasz błąd w systemie punktowania okazał się niosącym te same skutki.3 miesiące 3 tygodnie ago

Nie zgodziłeś się wtedy ze mną, ale patrz na skutki:

Zauważ że zsynchronizowanym z atakiem na Rebeliantkę był bezpodstawny w rzeczywistości atak contessy (wprost z żadaniem opuszczenia przeze mnie forum pod urojonym zarzutem mojego kłamstwa) i również z urojonego powodu Uli Ujejskiej na mnie. Ciut wcześniej wyrzucali mnie jazgdyni i JzL. Jest cała seria osób niszczonych przez tą sektę, czy mafię “bezkarnych z władzą karania”.

Ten eksperyment Milgrama, który usiłujesz tu lekceważyć trwa i przeszedł właśnie w eliminacjonizm. Eliminacjonizm tych, co zagrażają swoimi niezależnymi opiniami ich niepodzielnej na form władzy “nadludzi” na których już wyrośli. Mamy nawet wpis o tym zjawisku: http://niepoprawni.pl/blog/andy-aandy/eliminacjonizm-czyli-wiara-ze-polityczny-oponent-jest-rakiem-na-ciele-i-musi-byc

Jesteś pewny, że nie wyjdą z tym na ulice?

 

Piszesz dalej o “niszczeniu”, “nasyłaniu”, “posyłaniu do grobu” że tobie się to zarzuca. Czy jesteś tu uczciwy? Tobie bezpośrednio? Czy nie systemowi AIM(S) i porządkom, które się wokół niego kształtują?

 

Dyskusji jeszcze nie czytałem, nie wiem co Ci poradzić. Ja w każdym razie nadal optuję za likwidacją AIM(S) z systemem ocen i powrotem do moderacji przez żywe, wysoce moralne, sprawiedliwe osoby.

 

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-8
#1463398

Nie pogadamy i nie pomożesz mi w niczym. Dlaczego? Bo nie przyjmujesz moich realnych i praktycznych założeń, tylko tworzysz swoje wirtualne. Nie dociera do Ciebie, że to moje mają pierwszeństwo. Różnimy się - ja mam umiejętności praktyczne i wykorzystuję je na codzień. Ty tworzysz niepraktyczną filozofię na papierze.

Dodatkowo - tak skupiasz się bardzo na moralności jakiejś idealnej, pouczasz, a w praktyce Twoja moralność nie miała problemu z tym aby insynuować mi złe intencje i zamiary niszczenia społeczności, skłócenia jej, czerpania jakichś korzyści.

Dziękuję, ale nie chcę Twoich rad - jesteś niespójny wewnętrznie i bardzo mało praktyczny czym w ogóle mnie nie przekonujesz. Jeśli chcesz mi jakoś pomóc to mam konkretne zadania. Doradztwa koncepcyjnego od Ciebie nie chcę. Ile razy jeszcze będziesz próbował?

Marnujesz czas mój i swój.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1

Ratujmy Nasze Polskie Lasy!
AIM(S) - Artificial, Intelligent Moderation (System) © Gawrion

#1463410

Widzę w twojej postawie jakąś niezdrową tendencję do wygaszania dyskusji o problemach moderacji, a przecież to nawet gorzej jak “chowanie głowy w piasek” – wszak patologie nie tylko pozostają, ale z powodu ich bezkarnej szkodliwości robią się problemem coraz większym. Widzę, że nie chcesz moich rad, dlatego nie daję ich na PW, tylko odwołuję się z nimi do oceny forum. Bo w sumie to nieważne czy my dwaj w naszych dialogach się ostatecznie dogadujemy, czy nie – ważne że coraz dokładniej nazywamy, czy definiujemy problemy i informujemy o nich resztę blogerów – w ten sposób przybliżamy ich rozwiązanie, bo już nie tylko my myślimy, tylko wiele głów myśli.

Wmawiasz mi “niepraktyczne” filozofie (Ciekawe które? – Czy nadrzędność moralności nad sprawiedliwością a ich obu nad prawem? – Przecież to nawet konieczność, pragmatyzm i dalekowzroczność) , kiedy to właśnie twoje filozofie są niepraktyczne, problemów na portalu nie rozwiązują (coraz to odchodzą dobrzy blogerzy, a przybywa poprawnopolitycznych), zaś praktyczne patologie narastają.

Twoje tłumaczenie o jakichś “założeniach realnych i praktycznych” (czy na pewno chodzi Ci o twoje oceny możliwości realizacji wartości czy sięgania po cele, po założenia misyjne?)  jest bałamutne. AIM(S) nie rozwiązuje problemów sprawiedliwości – on przyklepuje niesprawiedliwość, a więc jego ślepa obrona jest pośrednim krzywdzeniem osób dobrych i po ludzku wrażliwych zamiast ich bronić – bo to cel wymiaru sprawiedliwości (na portalu – moderacji).

Domyślam się, że z twojego punktu widzenia problemu nie ma, bo Ty sobie poradzisz, bo tworzysz relację “bloger – właściciel portalu” -  tyle że pomnożoną przez liczbę blogerów.

Jednak cechą takiego układu jest uznaniowość – nie sprawiedliwość. Uznaniowość, a więc zawsze uprzywilejowanie jednych, a tym samym dyskryminowanie pozostałych, albo dyskryminowanie innych, a tym samy uprzywilejowywanie pozostałych.

To relacja totalitaryzmu. Ty stajesz się stroną w każdym konflikcie – czy się posługujesz AIM(S), czy nie, a więc rozstrzygając skargi osobiście – a rezultat dziś widać w postaci narastających skłóceń, podziałów na swoich – ślepo popieranych, czy  obcych – ślepo traktowanych jako wrogów i mafijnie niszczonych po eliminacjonizm.

Mało tego – o ile nie da się żyć w społeczności, która równouprawnia dobro i zło, a nawet “tylko” toleruje zło, tak nie da się żyć w społeczności, która równouprawnia chamstwo i wrażliwość, czy choćby “tylko” toleruje chamstwo. Twój system niestety toleruje chamstwo, a AIM(S) go równouprawnia z wrażliwością (a w praktyce “mafijnej” trollingu pałkowego nawet promuje). Jest to tragiczne, bo z narastającym chamstwem mamy do czynienia w realnym życiu publicznym, co doprowadziło do rządów nieodpowiedzialnej przed nikim sitwy, czy mafii, tak przeniesienie tej patologii na nasz grunt – portalu jego obserwatorów i krytyków, czyni nas niezdolnymi do pełnienia swojej misji, sieje demoralizację wewnątrz.

Przywrócić normalność, to uzdrowić bezpośrednie relacje między blogerami. Tego się nie da zrobić inaczej, jak ustanowić reguły uniwersalne dla wszystkich – bez przywilejów i dyskryminacji, oraz powołać uczciwą administrację niezależną w swoich ocenach od Ciebie jako szefa nad całością  – z jej celem – sprawiedliwością. Niezależną

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-7
#1463549

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Verita nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Daremne żale - próżny trud, Bezsilne złorzeczenia! Przeżytych kształtów żaden cud Nie wróci do istnienia. Świat wam nie odda, idąc wstecz, Znikomych mar szeregu - Nie zdoła ogień ani miecz Powstrzymać myśli w biegu. Trzeba z żywymi naprzód iść, Po życie sięgać nowe... A nie w uwiędłych laurów liść Z uporem stroić głowę. Wy nie cofniecie życia fal! Nic skargi nie pomogą - Bezsilne gniewy, próżny żal! Świat pójdzie swoją drogą. (A.Asnyk)

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-8

Verita

#1463555

Odniosę się jeszcze do Twoich słów, którymi próbujesz dyskredytować moją osobistą moralność:

“Dodatkowo - tak skupiasz się bardzo na moralności jakiejś idealnej, pouczasz, a  w praktyce Twoja moralność nie miała problemu z tym aby insynuować mi złe intencje i zamiary niszczenia społeczności, skłócenia jej, czerpania jakichś korzyści”.

Niewątpliwie gdzieśtam były w przeszłości moje słowa krytyki twoich poczynań, czy zaniechań, które tu przywołujesz. Twoja jednak interpretacja zmierza do przedstawienia ich jako atak na osobę (a przy tym i związane z nią dobro – co by oznaczało postępowanie niemoralne).

Nie podajesz o które to dokładnie wypowiedzi chodzi, ale w mojej pamięci jednak były to tylko odniesienia krytyczne do samego zła w sensie braku dobra, braku promocji dobra, budowania na dobru, braku przeciwstawiania się złu, dotyczyły złych skutków dla osób, dla ich poczucia sprawiedliwości, honoru, godności, ludzkiej wrażliwości, czy tp.

Krytyka zawsze ma jedną z dwu intencji:

 - albo 1. Dązenia do zniszczenia kogoś, zaszkodzenia mu, zaszkodzenia dobrym sprawom o które walczy z przekonaniem, w dobrej woli, w dobrych intencjach, czy sprawom za które powinien być odpowiedzialny w relacjach międzyludzkich – wtedy to jest w ogóle agresja, destrukcja dobra, czy demoralizacja, czy manipulacja mająca na celu doprowadzenia tego kogoś do złej decyzji, a nie krytyka. Tu się nie poczuwam.

- albo 2. krytyka mająca na celu albo dobro tej osoby widziane z szerszej perspektywy jak to ona sama widzi, albo dobro spraw, czy innych osób, których jej działania, czy zaniechania działań dotyczą, krytyka, której cel jest konstruktywny, która nakierowywuje ją na decyzję mądrą, roztropną, dojrzałą, świadomą, wolną i dalekowzroczną, rokującą dobre owoce dla dobra wspólnego jak i dla niej samj. Dodam, że to może być  wbrew aktualnym chęciom tej osoby krytykowanej (wręcz często jest). Chęciom, które mogą mieć różne podłoże, ale ich kontynuacja może doprowadzić ją równiż do krzywdy dla niej wbrew „prawniczej”, fałszywej zresztą  zasadzie, że „chcącemu nie dzieje się krzywda”, zasadzie, która promuje nieodpowiedzialność, a więc i brak dobrego gospodarowania własnością, albo nieodpowiedzialność za „bliźniego swego” wywodząca się z zasady, że „ojciec daje dobre dary swoim dzieciom”, a więc daje im nie to, co chcą, a to, co powinny dostać – przy czym to on, jako bardziej świadomy ich sytuacji w perspektywie swojej zewnętrzności, nieulegania presjom i emocjom, widzi lepiej jak one nie tylko ich prawdziwe potrzeby, ale do ludzkie wartości wyższego rzędu, które powinny stać na straży ich chęci i decyzji. Dodam jeszcze, że to, iż często ta krytyka jest wbrew aktualnym chęciom tej osoby krytykowanej rodzi w niej opór przed jej przyjęciem, choćby była najsłuszniejsza. Myślę, że to ten przypadek.

Pozdrawiam

miarka

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-8
#1463694

...matki trzech córek napisałem propozycję :)... po co się kłócić jak można tak...

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

ardawl

#1463701