GDY GINIE PREZYDENT TO TAK JAKBY GINĘŁO CAŁE PAŃSTWO !

Obrazek użytkownika contessa
Kraj

W 70.Miesięcznicę Smoleńską...

Dlatego ustawa zasadnicza zawiera i nakazuje szereg procedur, mających po śmierci głowy państwa zapewnić jego ciągłość.
Ciągłość Państwa Polskiego po 10 kwietnia 2010 r. formalnie została zachowana ale dopóki nie zostanie do końca wyjaśniona tragedia smoleńska, dopóki nie zostaną wyjaśnione przyczyny tragicznej śmierci urzędującego Prezydenta RP, urzędujących urzędników państwowych, generalicji, dopóki państwo nie wyłoni i nie ukarze winnych tej tragedii, ta ciągłość w pojęciu zwykłego obserwatora będzie wciąż tylko pozorna, a właściwie teoretyczna.  
„Państwo polskie istnieje tylko teoretycznie”... Choć jeden z byłych ministrów byłego (na szczęście) rządu RP wypowiedział te słowa w kontekście dalekim od sprawy smoleńskiej to jest w nich niestety 100% prawdy bo teoretyczne śledztwo teoretycznych specjalistów komisji J.Millera i zespołu M.Laska tę teoretyczność potwierdza.
Nieteoretyczne są tylko koszty Rzeczpospolitej, które jej przyniosła tragedia smoleńska – te moralne i te finansowe. Nieteoretyczne są również skutki, które Polska od 10 kwietnia 2010 r. ponosi tak w wymiarze międzynarodowym, jak i lokalnym bo nie jest teoretyczny przemysł pogardy III RP, wciąż demonstrowany względem osoby poległego pod Smoleńskiem Prezydenta RP, jak i względem tych milionów obywateli RP, uważających, że „państwo polskie zdało egzamin” ten egzamin oblało z kretesem gdyż całe postępowanie  śledcze komisji Millera, zespołu Laska i prokuratur wojskowych urąga wszelkim zasadom, łamie podstawowe prawa fizyki i w ogóle nauki i służy tylko zniszczeniu dowodów, tak by już nikt nigdy nie miał możliwości dojścia do tego co w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. rzeczywiście się zdarzyło.
Swą pogardą III RP zaraziła również państwa ościenne, skaziła stosunek Unii Europejskiej do Państwa Polskiego co widać choćby po niemieckich karnawałowych ekscesach pod adresem Polski, po publikacjach w prasie europejskiej, po celowych przekłamaniach typu „polskie obozy koncentracyjne” nagminnie powtarzanych niby to przypadkiem czy całkiem jeszcze ciepły kanadyjski casus o „polskim SS” oraz  wrogim stosunku do Polski unijnych funkcjonariuszy, traktujących Rzeczpospolitą dosłownie jak prywatny folwark.
To są skutki i następstwa stosunku do Państwa Polskiego i jego obywateli obu rządów premiera D.Tuska, rządu E. Kopacz oraz byłego prezydenta B.Komorowskiego. Rządów,  które doprowadziły do tego, że organy państwowe, instytucje państwowe i media, zobowiązane służyć państwu i obywatelom, służyły jedynie partyjnym i osobistym interesom grupki funkcjonariuszy Platformy Obywatelskiej. Eskalacja tego zjawiska nastąpiła właśnie po 10 kwietnia 2010 r. i tak już miało zostać.
Te plany pokrzyżowały wybory prezydenckie i parlamentarne w 2015 r. i odradzająca się po nich  Polska w naturalny sposób stała się ich wrogiem nr 1  bo  po zmianie prezydenta i premiera nie mogą nie wyjść  na wierzch stare sprawy i sprawki poprzednich rządów i poprzedniego prezydenta, ich notariusza. Spraw i sprawek,  o których polski obywatel, Europa i  Świat nigdy nie powinni się dowiedzieć.
Wznowione śledztwo smoleńskie jeszcze więcej ich wyciągnie na światło dzienne bo taka jest naturalna kolej rzeczy, dlatego tak ważnym dla Platformy Obywatelskiej jest teraz narzucenie  narracji, że nowe śledztwo to kolejny taniec na trumnach smoleńskich, nikczemność, brak hamulców moralnych nowej władzy, zohydzenie jej w oczach obywateli i po raz kolejny zohydzenie sprawy smoleńskiej.
 
Wznowienie śledztwa smoleńskiego jest obowiązkiem Państwa Polskiego względem poległego Prezydenta RP, wszystkich Ofiar Smoleńskich i polskiego społeczeństwa jeśli Polska ma być nadal państwem i ma stać na straży swej suwerenności.
Zarzucanie przez funkcjonariuszy Platformy O. zemsty, dintojry, hucpy, taniego show itd. wszystkim tym, którzy dziś podejmują się arcytrudnego dzieła naprawienia szkód, czynionych śledztwu smoleńskiemu przez sprzedajnych funkcjonariuszy III RP od pierwszych chwil  po tragedii i kontynuacji śledztwa jest czynem podłym i jest przestępstwem względem Państwa Polskiego.
 
Zarzucanie zemsty, dintojry, hucpy czy taniego show wszystkim tym, którzy czekają od 6 lat by prawda smoleńska ujrzała światło dzienne jest przestępstwem względem całego Narodu Polskiego.
 
Nikt nie ma żadnego prawa zarzucać Rzeczpospolitej Polskiej, że wykonuje swój obowiązek względem własnej racji stanu i względem swoich Obywateli.
Tak postępuje tylko wróg, zdrajca lub  sprzedawczyk!
Platforma Obywatelska swym postępowaniem - zwłaszcza po zeszłorocznych wyborach -  swym szkodzeniem Polsce w jej granicach i poza nimi, doskonale spełnia kryteria w/w.
 
...Piszę te słowa dziś, w 70-tą Miesięcznicę Smoleńską. Piszę z pozycji zwykłego obywatela RP, któremu jest obojętne czy w Smoleńsku zginął sprawujący urząd Prezydenta RP Malinowski czy Kowalski, obojętnie z jakiej opcji politycznej się wywodził, czy był dobrym czy miernym prezydentem. Te szczegóły nigdy i w żaden sposób nie zmienią faktu dokonanego, że w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej - głowa państwa, którego jest obywatelem, głowa jego państwa.  
Gdy ginie nagle i niespodziewanie prezydent państwa, to tak jakby ginęło całe państwo...
Taki moment w podświadomości obywatelskiej (nie tylko polskiej)   niestety istnieje i jedyną ważną kwestią dla obywatela w chwili takiego zawieszenia jest -  jak długo będzie trwało teoretyczne istnienie jego państwa, czy tylko chwilę i machina państwowa zatrybi na nowo, podejmując obowiązki państwa względem swych obywateli, włącznie z obowiązkiem względem tego pierwszego obywatela RP – jej Prezydenta, podejmując proces wyjaśnienia jego śmierci.
 
Platforma Obywatelska traktowała śp.Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za życia tak samo podle i nikczemnie jak po śmierci. Dziś ma czelność zarzucać Polsce i Polakom, że podejmują się obowiązku, którego ona zaniechała 10 kwietnia 2010 r.  Takie równanie obywateli polskich do  poziomu jej zaprzaństwa jest równie podłe i nikczemne i zgody na to nigdy nie będzie. Żeby Polska była Polską – dziś, jutro, za 100 lat, tragedia smoleńska musi zostać wyjaśniona !
 
...Ofiarom Smoleńskim wieczne odpoczywanie, a światłość wiekuista niechaj Wam  świeci na wieki wieków. Odpoczywajcie w pokoju wiecznym. Cześć Waszej Pamięci!

 

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (17 głosów)

Komentarze

 

 

Contesso,
Zamiast komentować słowa Twoje, które Napisałaś powyżej, które są moimi także, moją myślą i głębokim przekonaniem moim.  Ośmielam się zamieścić raz jeszcze, przypomnieć mój wiersz "PRAWDA", który napisałem wtedy, przed Pogrzebem Naszego Prezydenta i Pani Marii Kaczyńskiej na Wawelu, i który, ten mój wiersz, gdzieś tam może jest w jakiejś szczelinie odwiecznych Wawelskich Murów. I może jest także, o co prosiłem Przyjaciela, w szczelinie Świętych Murów Jasnogórskiego Klasztoru.
 
Dziś w ten szczególny dzień, w ten szczególny wieczór kolejnej miesięcznicy smoleńskiej zbrodni zapaliłem Światełko Pamięci. 
I płonie ten płomyk w moim pustym domu. I jest ze mną Ten Wieczny Ogień Pamięci, która już zawsze i na zawsze pozostanie z nami. Wracałem dziś myślą moją do czasu przeszłego. Cofałem się myślą moją do tamtego tragicznego Dnia. Do Tamtych tak pełnych bólu, tak pełnych łez dni...... I czytałem swoje napisane wówczas wiersze. Czytałem je i wracały do mnie te same emocje jakie mną targały gdy pisałem wówczas. I dziwne jakieś miałem wrażenie, że to nie ja pisałem, że to nie moje słowa czytam, choć przecież wiem, że to są moje słowa..... Płonie wciąż przy mnie Światełko Pamięci. Myśli moje są z Tymi co Odeszli, i myśli moje są z Wami Moi Niepoprawni Przyjaciele. Dziękuję Wam, że Jesteście. Z Tobą są Contesso, Która Swoim słowem wywołujesz jakby echo, którym odpowiadam Ci. To echo od Was, od nas dociera nawet do Dalekiej Australii, gdzie biją także Polskie Serca. Dziękuję Wam, że Jesteście z Nami Polacy Australijscy:
 
 
Poniżej linki do moich wierszy ze "starych" niepoprawnych, które były lekturą moją przez wiele godzin dzisiejszego dnia.....
I cieszę się, że razem z Wami, przyłożyłem się troszeczkę do Tej Dobrej Zmiany, którą dziś mamy w Naszej Polsce. Ujadają zbrodniarze, POtuskie, komoruskie, komusze i POstkomusze WSIowe guano. No ale oni są na musiku. Wiedzą co mają za uszami i co im grozi. Stąd ich wściek. Ale my musimy iść, iść ciągle iść. W stronę Słońca. 
Jak kiedyś pięknie śpiewał zespół 2 + 1.........
 
I POLSKA POLSKĄ BĘDZIE !
 
 

" PRAWDA "

 
poeta - 13 października, 2010 - 04:00 

Śp. Lech Kaczyński, 23 grudnia 2005 roku przed Zgromadzeniem Narodowym wypowiadał następujące słowa:

"Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg".

" PRAWDA "

Głupiec Prawdy nigdy nie słucha.
Głupiec Prawdy boi się jak ognia.
Bo do Prawdy trzeba mieć Ducha.
Z Duchem Płonie Jak Wieczna Pochodnia.

Płomień Prawdy przetrwa każdą burzę....
Przeżyje Prawda katastrofę każdą.
Prawdy boją się mali tchórze.
Dodaje skrzydeł Małym Rycerzom.

Prawda Sama Wybiera Swoich Apostołów.
Prawda Wie Dobrze Kto Ma Godne Serce.
Kto Za Nią Stanie W Szeregu Aniołów....
Kto bez wahania odda Dla Niej Życie...

Prawda nie Pójdzie na zgniłe układy.
Prawda nie liczy się z czasem i z miejscem.
Prawda Ma Zawsze Swoje Zasady.
Dla NIEJ jest zawsze czas i jest zawsze miejsce.

Taki Byłeś Wielki Prezydencie...........
Jesteś TU z nami choć już z Tamtej Strony.
Tak szybko Stanąłeś na tym zakręcie....
Za szybko... 

Na Wieki Zostaniesz Ikoną.

Leciałeś Oddać Hołd Bohaterom.
Przypomnieć Światu Ofiary bezprawia.
A tylko ukłon Zdążyłeś Oddać chmurom....
Cisza spod Smoleńska Przemawia.....

I dzisiaj Spoczniesz Tu Na Wawelu....
Miejsce od wieków Czekało Na Ciebie.
Będziesz Prezydentem Pośród Królów Wielu.
I Spoczniesz w Królewskiej Chwale.

I Będziesz Dalej Czuwał Nad Polską...
I Będziesz Prosił Aniołów o Wsparcie...
Bóg Się Pochyli Nad Naszą Historią.
Dość Ofiar Już, Dość Krwi... Niech Zaświeci Słońce..................

Adam Szeluga
Kraków, Wawel 18 Kwietnia 2010

https://youtu.be/KtV-g3ao-gg

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Vote up!
6
Vote down!
0
#1506766

Witaj

 

Jest w tobie ciągle jeszcze ten ogień, ten zapał, który niestety powoli już wygasa wśród rodaków. Na to właśnie liczyli szubrawcy poprzedniej władzy. Dzisiaj miało już być wszystko pozamiatane. Na szczęście naród w wyborach wykręcił Systemowi psikusa. Mamy więc prawo i obowiązek w końcu dojść do prawdy.

 

Uściski

Vote up!
9
Vote down!
0

JK

Przepłynąłeś kiedyś sam ocean? Wokół tylko morze. Stajesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem.

 

 

 

 

#1506767

No widzisz - jest i ogień, i zapał. Bo to jest Smoleńsk więc zawsze bądą...

Ja w ogóle uważam, że Smoleńsk jest dobrym kołem zamachowym do wielu inicjatyw na rzecz Polski, jej naprawy i jej przyszłości. Choćby tylko po to by już nigdy więcej w jej historii nikt nie śmiał pogardzać polską racją stanu, tak jak robiła to Platforma Obywatelska. 

Powiem tak - zabijanie śledztwa smoleńskiego to zabijanie polskiej racji stanu!  Czyli działanie na szkodę państwa co jest przestępstwem. 

Zabijano je od 10 kwietnia 2010 r., w jego mordzie brały udział setki osób - od genproka i ministra sprawiedliwości po klozetowego w CLKP,   stosujących się do wydawanych przez kancelarię Tuska instrukcji jak postępować w śledztwie smoleńskim, jak wyjaśniać obywatelom raporty MAK i Millera, czynności  zespołu Laska, prokuratur wojskowych itd. I to wszystko to są przestępcy. Czy np.Parulski ma mniejszą winę od np.Arabskiego? Nie! On ma tylko winę innej kategorii. 

 

Co do Twoich słów - "ten ogień, ten zapał, który niestety powoli już wygasa wśród rodaków"...

Tak patrzyłam w nocy na zdjęcie z wczorajszego Marszu Pamięci, zamieszczone przez Honica na jego blogu i choć deszczysko zacina na nim tak jak i u mnie wczoraj wieczorem, to Polacy się deszczu nie bali i przybyli licznie na Apel.... Może jest pewne znużenie w społeczeństwie, no ale Platforma O. i jej wazeliniarze ciężko pracują by Polakom sprawę smoleńską znów zohydzać, znów deprecjonować i kompromitować nową komisję smoleńską, powołaną przez min.Macierewicza. Co chwila wypadają trupy z platformerskiej szafy - jakiś Pacek, jakiś Komisarczyk, tchórzem podszyty Siemoniak, roboty wieloczynnościowe Neumann z Kierwińskim i ruskie, kórym  nagle się przypomniało, że sprawa pomnika w Smoleńsku stoi w miejscu bo polski rząd od wiosny 2015 nie odpowiada na ich monity choć oni bardzo chcą i się starają żeby ten tak ważny dla  nich pomnik wreszcie stanął. Pewnie mają na myśli ten nowy rząd, PiS-owski, hehehe.... Wypadła z szafy naftaliną waniająca Paradowska mizdrząc się do Laska itd., itp. Ciekawe jaką kolejną mumię wyciągną platformersy z tych czeluści bo wyciągną na pewno, jakiś "ałtorytet" jeszcze nieufajdany w smoleńskim szambie platfonsów musi ich bronić... 

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#1506812

Nuiszczenie i wysmiewanie wizerunku śp. Prezydenta było zaplanowanym i celowym działaniem wszystkich tych, co przyczynili się do tragedii - zaniechaniem, zamilczaniem albo nieudolnoscią - ludzi Tuska, Kopacz, Komorowskiego...oni dklatego tak dziś wrzeszczą,że czują strach, panike iż ich brudne antypolskie działania w końcu dotrą do milionów Polsków....

Vote up!
5
Vote down!
0

Yagon 12

#1506770

Zanim ostatni pójdzie z Nas
W Niebieskiej Partyzantce służyć,
Wszyscy staniemy jeszcze raz ...
Może historia się powtórzy !

Niech się prostuje nieszczęść splot
I niechaj drżą moskiewskie karły.
Hańba wierzącym w Sierp i Młot,
Chwała za niepodległość zmarłym !

Vote up!
8
Vote down!
0
#1506783

Witam serdecznie. Jest dokladnie tak jak napisales. Ze swojej strony dodam jedynie, ze w ZAMACHU SMOLENSKIM zginelo dwoch polskich Prezydentow. Drugim byl sp.Ryszard Kaczorowski herbu Jelita . Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej na Uchodzctwie. Tak wiec kraj nasz zostal osierocony podwojnie ! A natomiast na temat tych naszych rodzimych POpluczyn, tego scieku i fekalii minionego systemu nie chce sie rozpisywac, gdyz oni sami poprzez jakies KOD-y i poprzez inne niedobitki w polityce sami sie na co dzien produkuja. Oddzwiek tych torsji sflustrowanych zdrajcow jest tak niestrawny dla normalnego Polaka, ze pozostaje jedynie wziac pale do reki i lac po tych glupich lbach. Mam nadzieje, ze PiS krok po kroku oczysci polska przestrzen medialna z tego dziadostwa. A, gdy juz niedlugo Europa popadnie w chaos i anrchie, to my im w tym pomozemy...w koncu rozchodzi sie o kwestie najblizszych kilku lat...

pozdrawiam

Vote up!
5
Vote down!
0

chris

#1506791

Zbrodnia smoleńska musi zostać wyjasniona , nie w imię zemsty , lecz w imię sprawiedliwości. Zbrodniarze musza ponieść zasłużona karę. Okazanie im litości , zapomnienie o ich zbrodniczych czynach , to okazanie pogardy ich ofiarom.

Vote up!
6
Vote down!
0
#1506796