Czym jest ”list”?

Obrazek użytkownika civilebellum
Świat

Obserwuję z coraz większym zakłopotaniem ten narastający na blogach i portalach informacyjnych kociokwik, jaki wywołał „list senatorów”. Ma niestety rację @krzysztofjaw – wszystko tu psieje (tu, znaczy w polskim życiu publicznym). Przegrany z kretesem Kukiz bełkocze coś o swoim (na szczęście niedoszłym) projekcie sejmowym, „uwalonym” przez PiS – aż dziw, że poszedł się łasić do arbuzów, a nie do narodowców… Na blogach jeszcze śmieszniej (i straszno), gdy rzucić okiem, co niektórym w się zagotowało w łepetynach. No to do rzeczy samej:

„list” jest oczywiście Listem Otwartym (a nie żadną korespondencją wewnętrzną), bo o to w tym geszefcie przecież chodzi: wywiązać się publicznie; autorzy mają gdzieś ew. reperkusje (ryzyko pogorszenia szans projektu Międzymorza), bo jak to się u nas mawia, bliższa koszula ciału, a przecież trzeba walczyć o dotacje na kampanie wyborcze (to, że obie strony są opłacane z jednej kasy pokazuje, jak nisko jankesi upadli w pogoni za mamoną);

krótko mówiąc: senatorowie „zadbali” o własną przyszłość (ten Pompeo już wcześniej zadbał w Warszawie i teraz go tam sprawdzą – będzie się niewątpliwie starał i trzeba go olać, przy czym wątpliwe, żeby Trump go wystawił na drugą kadencję: po co mu ten karierowicz?).

 

Co do kwestii „słoń a sprawa polska” to przecież opozycyjni będą milczeć i zacierać ręce, jak „patrioci się szarpią”, co i PiSowi winno być na rękę, bo w każdej chwili może przypomnieć, że wyrok na żydowski geszeft został wydany i się zmienić nie może.

 

Tak czy inaczej te wewnętrzne amerykańskie podchody mają się nijak do naszej pomyślności, a nie na darmo Kaczyński napomknął o zmianie konstytucji: widocznie prognozy mu na to pozwalają.

No oby!

 

P.S.

Senatory mamroczą coś o tych, co przeżyli, a nie dostali. No super! Niech nam Pompeo ciupasem zrobi listę – będzie się z czego pośmiać (jankesi lubią konkrety – za to Żydzi – „na okrągło”: tu ich mamy, jak opublikujemy w odpowiedzi indywidualne dane).

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:5)

Komentarze

pan się już nawysyłyał różnych fantów w odpowiedzi na żydowsko-amerykańskie uroszczenia - na przykład śpiwory dla bezdomnych w  Nowym Jorku.

Zostaw pan z łaski swojej Polakom jak odpowadać na żydowskie prowokacje.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1599134

- i stwierdzenie że to amerykańskie Żydy przyczynili się do wymordowania przez Hitlera Żydów europejskich liczcząc zapewne na przejęcie ich mienia bezspadkowego po wojnie. Znany jest powszechnie przypadek odpychania okrętu Louise nogami od brzegu kontynentu amerykańskiego portu kiedy Żydzi europejscy próbowali ratować się ucieczką z Niemiec przed komorami gazowymi.

Rząd USA nie przyjął statku z 937 żydowskimi uchodźcami z III Rzeszy. Franklin Delano Roosevelt okazał się nieugięty, mimo że żydowscy uchodźcy napisali do niego wstrząsającą prośbę o łaskę. Roosevelt uznał ich za "element niepożądany". Wielu z nich trafiło później do komór gazowych.

Uważam że amerykańskich Żydów należy oskarżyć o kolaborację z faszystami i hitlerowcami i pomoc w holokauście. Ponad wszelką wątpliwość są współwinni tego ludobójstwa bo po tym incydencie już każdy Żyd w Europie wiedział że nie ma gdzie uciekać.

To Wy amerykańscy Żydzi zamordowaliście swoich braci łapami Hitlera !

Może jakiś odważny reżyser nakręci film o tych zachłannych pasożytach zabijających nawet własnych rodaków Żydów dla zysku.

Nie mieli problemu zamordować Jezusa w obawie o utratę władzy i zysków i to samo zrobili ze swoimi rodakami.

To od nich wzięło się powiedzenie że: "istotą żydowskiej wiary jest złoto i dolary".

https://opinie.wp.pl/stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow-z-iii-rzeszy-6126041495422593a

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2
#1599137

warto by wysłać przedwojenną mapę Polski  i zaproponować by o swoje upominali się od Rosji i od dzisiejszej Ukrainy,Białorusi TOŻIE

a jako załącznik dodać słowa słynnej JAŁTA Jacka Kaczmarskiego

/ mały fragmencik z utworu/

"Ściana pałacu słuch napina
Gdy mówi do Kaleki Lew
Ja wierzę w szczerość słów Stalina
Dba chyba o radziecką krew

I potakuje mu Kaleka
Niezłomny demokracji stróż:
Stalin to ktoś na miarę wieku!
Oto mąż stanu, oto wódz!"

pozdr 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#1599177

Ogromnie irytują wypowiedzi polskich polityków i mediów które, muszę użyć tego słowa - bredzą że nic Polsce nie grozi. Niby dlatego że nasze przepisy na to nie pozwalają.

Kanadyjskie też nie. Afgańskie też nie. Szwajcarskie całkowicie nie pozwalały i to przez wieki. No i co z tego? Ugięli się amerykańskimi rządaniami bardzo szybko. Ilość instrumentów jakimi dysponują Stany jest tak wielka a ich siła tak ogromna, że kiedy przyjdzie co do czego to w 5 minut zaadoptujemy amerykańską usawę. Więc jaki jest prawdziwy plan by się tego ustrzec? Jakoś nie słyszę.

Herezją jest zaś głosić publicznie że "dopóki my rządzimy nie oddamy guzika od..." Znaczy będziecie rządzić wiecznie? 

No i jaki jest plan w przypadku nałożenia na Polskę sankcji?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
0
#1599308

- została poddana Ukraina. Z jednej strony ryk i paszcza lwa a drugiej rozdziawiona paszcza krokodyla i teraz wybieraj człowieku w którą stonę iść.

Z ruskimi utracą suwerenność, - czyli znowu niewola choć ruskie ich "srebra rodowe" czyli Dombas i Krym i tak ukradli, a z drugiej strony "demokratyczny zachód" pod zarządem żydo-bolszewików ogołoci ich z ostatniej pary gaci,- czyli będą mieli pozorowaną wolność ale "będą goli jak święty turecki".

Ten nowy Prezydent-magik może się okazać lepszy od Janukowicza bo zatrudnia najlepszych złodziei ze szkoły gangu żydo-bolszewika Balcerowicza. Nowak juz wrócił i miał trzy złote zegarki - czyli podejrzewam "zajumał" pieniądze na trzy autostrady.

Janukowycz to był człowiek skonfliktowany nawet z przyrodą - tu link do filmu,-trwa tylko 30 sekund:

https://www.youtube.com/watch?v=fkPNsvzx80M

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-3
#1599741

Żyd tu rządzi od 1944 i tyle. Dlaczego na zebranie podpisów i rejestrację list do październikowych wyborów dał tylko 25 dni?

MOTTO: Bo PiS MUSI wygrać wybory aby sprostać prośbom żydków z NYC (dlatego sprzedaliby własne matki ...)

447 JUST – moje uwagi:

Budowa Izraela na Bliskim Wschodzie była największym błędem żydostwa na przestrzeni 2000 lat, — bo ich koczownicza i egoistyczna psychika połączona z niską inteligencją oraz patologiczną miłością własną czynią zamieszkanie samodzielne zbyt trudnym, — jak na ich niedostateczny intelekt i słabowite barki, — a co dało im genetyczny nawyk oglądania się na goja, którego w Izraelu nie ma w dostatecznej ilości. Zatem to, co obecnie widzimy w Polsce i Izraelu, to przygotowania do skorygowania tego błędu. (K. Cierpisz)

 

Jarosław Kaczyński powiedział w ambasadzie USA, że Polska zapłaci żydom 20%. Skąd te 20%? Stąd, że nagle żądania podniesiono z 65 mld. $ na 300 mld. $ po to by zrabować te wcześniejsze 65 mld. $. Dzięki temu misz-masz PiS będzie mógł się pochwalić, że oszczędził 240 mld. $. Taki psychologiczny myk - jak to u żydokomuny zawsze bywało (patrz załączony link od 3:01). PiS chce zapłacić żydom, bo Polskę na to stać. I zrobią to po wyborach udając, że Kongres amerykański (jedyny sojusznik) ich do tego zmusił (po to się skłócili z Rosją aby nie było alternatywy). Oto dowód:

Po pierwsze i najważniejsze to NIC SIĘ NIE ZAWALI (państwo i naród polski) od planowanej uzurpacji żydowskiej na 300/65 mld. $ jak twierdzi pan Michalkiewicz. Jest to tylko działanie bezprawne i bezpodstawne oraz rasistowskie (i popierane przez PiS). I tyle.

 

Dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest prosty przykład jak to III RP płaci żydom rok-w-rok 40 000 000 000 zł w postaci odsetek od pożyczek i nic się nie wali. Kwota ta pomnożona przez 30 lat "wolności" już dała uzurpowane 300 mld. $.

Po drugie, dowodem na to, że nic się nie zawali od ewentualnej wypłaty żydom przez PiS 300/65 mld. $ jest to, jak PO ukradło w 8 lat 250 000 000 000 zł i nic się nie zawaliło a jeszcze udowadniali, że gospodarka kwitnie. I znowu kwota ta przełożona na w tym wypadku 32 lata (x4) również daje kolejne uzurpowane 300/65 mld. $.

Po trzecie, skoro ja to wiem to tym bardziej PiS to wie i stąd jego tajne kombinacje za plecami Polaków jak po cichu zapłacić żydom 300 mld. $ bo widać, że na przestrzeni 10 – 30 lat można i nikt się nawet nie zorientuje. Tu własnie się myli pan Michalkiewicz (tak sądzę), który twierdzi, że państwo się zawali. Nic się nie zawali.

Wynika z tego, że Polska to dosyć bogaty kraj i stąd żydzi żądają kolejnych 300 mld. $ z tym, że tym razem w postaci ziemi i nieruchomości aby ustanowić Polakom Judeopolonię (piąta próba zrobienia Polin na polskiej ziemi). Pięknie to wykłada pan Marian Miszalski w swojej nowej książce "Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu" - Marian Miszalski

https://capitalbook.com.pl/pl/p/Ukryta-wojna-%E2%80%94-cicha-kapitulacja.-Polityka-Polska-wobec-zydowskiego-rasizmu-Marian-Miszalski/3737

Po trzecie wielu propaguje błąd który sprowadza się do rozumowania „A jakby było stać Polskę to może Polska powinna zapłacić?”. To pokazuje, że Teheran i Jałta nic Polaków nie nauczyła a przynajmniej większości tego co zostało z Polaków. Pokazuje, że sprawa polaka jest trudna ale nie beznadziejna.

 

"Kiedy żydzi przyjdą ukraść twój dom, ten, w którym mieszkasz – Polskę…"

Poza tym to uratować żyda to jest tak, jak uratować węża... i tak cię potem ugryzie - bo musi.

https://www.youtube.com/watch?v=_zFWliYsb5w

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2

panMarek

#1599398