Chamstwo w Sejmie

Obrazek użytkownika civilebellum
Kraj

Jak się właśnie dowiaduję – do Kancelarii Sejmu wpłynął wniosek o umieszczenie w protokole wczorajszego posiedzenia Izby głosu ad vocem wobec incydentu (bo trudno to nazwać wystąpieniem z mównicy sejmowej), sprowokowanego przez posła Petru wobec posłanki Pawłowskiej. Przytaczam ten jeden z dwu (bo konsekwencją pierwszego jest wystąpienie do Komisji Etyki) otrzymanych via sekretarz sejmu dokumentów bez podawania (na jego prośbę) nazwiska wnioskodawcy.

Panie Marszałku! Wysoki Sejmie!
Moi wyborcy mają jeszcze w pamięci inauguracyjne przemówienia Prezydenta RP i Prezesa RM, skierowane do tej Izby, dające wyraz przeświadczeniu, iż dołożone zostaną wszelkie starania, by nasze procedowanie przebiegało w myśl ogólnie przyjętych zasad poszanowania dla oponentów. Już jednak kolejne dni pokazały, że dla niektórych obozów politycznych wzorcem stał się język znany m.in. z biesiad u Sowy – co nie dziwi o tyle, że biesiadował tam konkretny obóz polityczny, ale obóz, który jak się teraz okazuje był szerszy o tę nową dla ogółu emanację, której przywódcą został poseł Petru: potwierdzają to oklaski przedstawicieli jego ugrupowania po tym karygodnym incydencie.

Nie może być zgody nie tylko na wystąpienia w tej izbie trącące podchmieleniem, ale na wystąpienia rodem z melin – obojętnie czy „U Sowy” czy „Cafe pod minogą”, choć w tej ostatniej z pewnością nikt nie zwróciłby się do kobiety słowami „puknij się w łeb”.
Z pewnością też magister Petru nie wypowiedziałby się tak wobec jakiegokolwiek profesora wyższej uczelni; okazany mu zachwyt jego młodych koleżanek każe w tej sytuacji powątpiewać, czy standardy, na jakie powołują się w swoich wypowiedziach są im znane z rodzinnych domów, czy tylko nabyte w procesie edukacji: zle to jednak wróży ich przyszłości nie tylko w sferze publicznej (np. w deklaracjach feministycznych), ale i osobistej.

Incydent, do którego się pragnąłem odnieść, nosi w języku polskim tylko jedno określenie: chamstwo.

Dziękuje za uwagę.

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (20 głosów)

Komentarze

...nie tylko w parlamencie, nie tylko w urzędach czy "U Sowy", nie tylko w TV i Radio, nie tylko w blogosferze, w kontaktach rodzinnych, nawet wśród samej "elyty" Niepoprawnych się zadomowiło. Jak świat światem, nigdy dotąd nie było takiego chamstwa. Jeżeli tu nie możemy się go pozbyć, wątpię aby protesty, wnioski coś wskórały. Kultury i dobrych manier trzeba się uczyć bardzo wcześnie...i to od dobrych a nie od "profesorów" czy "dziennikarzy", celebrytów czy polityków. Wymaga wysiłku rozumu i opanowania emocji. Najlepiej zacząć od siebie i od zaraz...., to może za 20 lat, w następnym pokoleniu ,będzie lepiej ,czego sobie i "Niepoprawnym" życzę.
Pozdrawiam

Vote up!
8
Vote down!
-6

Verita

#1501580

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

grupy, ktora na bagnetach kacapskich zostala w naszym kraju zaimplantowana.
Ta pokacapska swolocz jest wszedzie bo to rozsiana agentura,ktora nienawidzi Polskosci.
To dzieci prymitywow ,ktorym PRL zamienil slome na onuce co bylo dla nich juz wielka nobilitacja - nie wiedzieli ze istnieja skarpety.
Te swolocz w onucach wyprodukowala obecnych chamow, uwazajacych sie za elitetaich buta i arogancja wynika z tego ze ich rodzice byli nietyklani jako funkcjonariusze PRLu majcy liczne przywileje to bylo panstwo w panstwie i do tego ta swolocz przywykla ,stad ten kwik jak ich sie odrywa od koryta.Wlasnie po chamstwie i wyzwiskach mozna poznac agenture,oni to maja w genach zjeb...nia wszytkich co im sie przeciwstawia.Ich celem jest niszczenie innych, tym zyja ,to ich pasja i zadanie za ktore im placa,czesto sa to dewianci,psychole,ktorym radosc przynosi dokopanie komus uzywajac swojej obecnej pozycji.
Masz racje ze chamstwo jest tu na NP tolerowane bo w mysl zasady blizsza koszula cialu.
Gawrion nie reaguje na chamstwo Satyra, ktory kazal mi stad spierda..ac.Brak reakcji Gawriona jest przyzwoleniem na panoszenie sie tu szambonurkow i zanizania poziomu NP.
Widzisz Satyr nie SPIER...ILEM i dalej pisze choc cenzura tutejsza mnie zlimitowala do 3 wpisow i braku obrony porzez punktacje oraz korespondencje ktora mi zabrano.
Zeby oczyscic Polske z chamstwa trzeba najpierw oczyszczac swoje podworko Gawrionie.

Vote up!
4
Vote down!
-5
#1501601

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1501602

Sam popisujesz się chamstwem, wyzywasz od palantów, czyli posługujesz się takim samym językiem jak POlszewicka "elyta" nagrana u Sowy.

Piszesz : Właśnie po chamstwie i wyzwiskach można poznać agenturę, oni mają to w genach ..

Przyznałeś się sam, że masz to w genach, a Satyra i jego żonę Evę, wyzywałeś i atakowałeś od bardzo dawna. "Po czynach ich poznacie".

 

 

Vote up!
5
Vote down!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1501628

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1501647

Posyłał wyzwiska pod moim adresem. Gratuluję towarzystwa!

Vote up!
3
Vote down!
0

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1501671

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Verita został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Verita

#1501672

Zgnilizna moralna tak się rozpanoszyła nie tylko w sejmie lecz także w srod yelit profesorskich oraz sędziowskim i innych super ekspertów lacznie z dziennikarzynami szmatlawcow  ze trudno będzie znalesc srodek aby to wyplenić .

Piętnowanie na każdym kroku klamst i fałszu to jeden z pozytywnych srodkow na te szambo intelektualne , nie ma się co cackac nalezy po imieniu nazywać sprawy , falsz , kłamstwo jest fałszem i kłamstwem i nalezy natychmiast wypominać to dyskutantom o ile się tymi negatywnymi dziedzinami posluguja .

Vote up!
8
Vote down!
0
#1501584

musimy jeszcze chwilę poczekać - do odzyskania mediów: tylko one mogą wyplenić ten prymitywny jazgot i tytułowe chamstwo; swoją drogą nie sposób nie zauważyć, jak niewielu sie temu przeciwstawia...

Vote up!
6
Vote down!
0
#1501588

w procesie edukacji, zastanawia się mój przedmówca, analizując zachowanie w sejmie posła R. Petru i jego słowną reakcję skierowaną do prof. Pawłowicz. Wszelkie standardy językowe i kulturowe nakazują nazwać to chamstwem! Ponieważ znana mi jest rodzina R. Petru, przyzwoici ludzie nauki, śmiem twierdzić, iż wzmiankowanej "rycerskości "w sosunku do kobiet nabył poseł Petru w trakcie edukacji, szczególnie tej warszawskiej.

Vote up!
2
Vote down!
0

mika54

#1501618

Jestem z bratem w restauracji dosc ekskluzywnej w Szczecinie.  Sluchamy dosc glosnej rozmowy facetow bo nie moge ich nazwac panami.  Co drugie slowo to slowo bardzo brzydkie.  Ci faceci tytulowali sie per: doktor,  profesor.  Studia pewnie pokonczyli w chlewie a swinie podpisaly im dyplomy.  Moze troche etyki w szkolach i domach ?  Zaczac od siebie samych.

Rozaniec, karabin, Bog, Honor i Ojczyzna.

Vote up!
3
Vote down!
0

casey

#1501638

TrepaNacja… medialnych „orzeczeń” - nie chce się POgodzić z demokratyczną wolą polskich suwerenów władzy…

Polaków opinie… – sędziowie - stosowani do wyPOwiadania mniemanologii POlitycznej, generowanej trepa-Nacją („skarb(D)onek”) na POsiedzeniach niejawnych) - czytają , czy tają (inteligentnie - pojednawczo ?)... : O! PINIE... Polacy uprawią samowolnie, a na to nie może być zgody POlitycznej „apercepcji”...

PO PO-wyborczej trepaNacji mózgów władz -> redAktorów - wygłaszających forMuły oSądowe : narodowe uprawianie OOO- PINII - Suwerenów uprawiających pinie , nawet w doniczkach – (jako bonzai pinii) dla pokojowych dekoRacji – musi być „niekonstytucyjne”…

Pozdrawiam.

Vote up!
1
Vote down!
-2
#1501642

- Jeść WIEŚci…

PO, JE - DNA – owcze…

PO JE wiedzę BARANINY... i trawi ( w profesjonalnych niszczarkach pro sądowych ?) - bo musi (?) marnotrawić demokratyczny czas milionów suwerenów władzy i pro produkcyjny kapitał społeczny – wyedukowany medialnie i materialnie -przedwyborczym, ośmioletnim łamaniem najistotniejszych – najbardziej POmijanych w KO-PO-mediach - powinności konstytucyjnych :

„MY, Naród Polski – wszyscy obywatele Rzeczypospolitej, zarówno wierzący w Boga będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna, jak i nie podzielający tej wiary, a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł, równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego – Polski, wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie Narodu i ogólnoludzkich wartościach, nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej, zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z ponad tysiącletniego dorobku, złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie, świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej, pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane, pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność, w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem, ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa, oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot. Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą stosowali, wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka, jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi, a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej Polskiej”…

Pozdrawiam.

Vote up!
2
Vote down!
-2
#1501643