Głupota czy interes

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Dożyliśmy czasów gdy nawet państwo Izrael wspiera PiS w jego walce z opozycją :) Bo czy nie taki jest właśnie rzeczywisty efekt ostatniej akcji Izraela? Czyż naród nie staje właśnie murem wraz ze swymi przywódcami do walki o dobre imię Rzeczypospolitej? Nawet serce największego sceptyka (mówię o sobie) raduje się, gdy ucho słyszy przemówienie Prezydenta w Żorach i gdy oko widzi wpis rzeczniczki PiS'u, że żadnych zmian w spornej z Izraelem ustawie nie będzie.. Alleluja!

Tak więc ponawiam pytanie: głupota państwa Izrael?

Bo przecież taka pomoc PiS'owi, to jednocześnie zrażenie do siebie jednego z ostatnich, względnie przychylnych Żydom społeczeństw. To płoszenie króliczka, który do tej pory, zdaje się spał pod miedzą, a teraz postawił wysoko uszy w gotowości do skoku. To konsolidacja rozproszonych sił w kraju z którego coś chcemy uzyskać...

Jestem ostatnią osobą, która ot tak przyjmie do wiadomości, że Izrael to państwo głupków.

A więc interes? Jaki?

Szukając dziury w całym, widzę tylko jeden interes – właśnie ową konsolidację społeczeństwa wokół rządu. Właśnie owo przeświadczenie ludzi, że oto jest w końcu władza, która potrafi się postawić Izraelowi i że możemy na tej władzy, w tej kwestii polegać!

A nie możemy? - ktoś spyta..

A co ta władza zrobiła w sprawie 447? - odpowiadam pytaniem..

A jakie ustalenia poczynił Prezydent w swych rozmowach z przemysłem holocaustu?

A jakie ustalenia poczynili ministrowie na wyjazdowych sesjach w Izraelu?

..nie wiemy..?

A więc skąd mamy pewność, że jutro, gdy już wszyscy ją poprzemy, gdy zdamy się na jej decyzję, władza nie powie: „..no trudno narodzie, musimy zapłacić te 65mld$..”?

 

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

... na tego polskiego zajączka więcej mięsożerców czyha niż państwo Izrael .Warto zwrócić uwagę ,na odbywającą się "na dniach" wizytę Natanjahu w Rosji i jakieś deklaracje o "niepozwoleniu na fałszowanie historii"

Ну, погоди!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wilk_i_Zaj%C4%85c
:-)

Prezes Kaczyński kluczy , zmienia kierunki ,może czasami niepotrzebnie ,może czasami brakuje takich zwodów , no ale chyba TAK TO MUSI WYGLĄDAĆ :-) .

A szpagat ,jaki wykonuje teraz red. Michnik jest niebywały . Ganić państwo Izrael z pozycji proislamiskich , chwalić Natanjahu za troskę o prawdę historyczną , nie zauważać spotkania z Putinem prezydenta Izraela, i szczuć na Macierewicza Piątka ,by tropił pro-rosyjskie powiązania .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556937

... krwiożercze króliki ( -> MontyPython and the holly grail ) . No ale to angielskie mutanty są ;-) .

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

Ludzie myślcie , to boli ,ale da się to wytrzymać .
Ceterum censeo, PKiN im. J.Stalina delendam esse.

#1556957