Punkt siedzenia, punkt widzenia. Czyli wielkie odwrócenie ról. Czyli CETA.

Obrazek użytkownika aty
Kraj

Podczas gdy PiS realizuje to, co PO wynegocjowało (..albo i nie wynegocjowało, tylko wzięło jak ubogi w torbę), SLD przejmuje narrację antyglobalistyczną. Szukają jakiegokolwiek sposobu na to, by odbić się od dna.. i oto dostają w prezencie temat bardzo nośny. Mogą wejść w buty ostatnich obrońców polskiego rolnictwa, polskich drobnych przedsiębiorstw i ogólnie suwerenności i niezależności ojczyzny w tej wielkiej dżungli międzynarodowego kapitału.. Strażnikami żywności najlepszej na świecie zostaną!

]]>http://wpolityce.pl/polityka/313616-sld-chce-powstrzymac-ceta-badamy-moz...]]>

A my przecieramy oczy ze zdumienia.. bo oto jedyne wsparcie jakie możemy dostać w walce o ocalenie kraju przed przejęciem przez międzynarodówkę banksterów pochodzi od SLD i PSL.. Strasznie dziwnie się czuję mając u boku takich „sprzymierzeńców”. Trzy razy zastanawiam się więc czy przypadkiem na pewno występuję jeszcze w dobrej sprawie..

Ale.. nie – ja nie zwariowałem. Ja trzymam kierunek. To tylko z boku, ni stąd, ni zowąd przylepia się gówno do statku i mówi płyniemy. Zapomnieli już jak wielkimi internacjonałami byli wczoraj. Dziś wielka międzynarodowa wspólnota im śmierdzi.. Otwartość – be. Oni teraz Polski będą bronić.. Zaścianka naszego!

Za to nasi dotychczasowi obrońcy suwerenności nagle zapałali miłością do tego, co światowe i „nowoczesne”, do wielkiego kapitału i do „wolnego” (..i co, że tylko z nazwy) handlu. Teraz to oni okna na świat nam będą otwierać.. Oświecać ciemnogród i wietrzyć zatęchłe zakamarki Europy..

..ech.. polityka próżni nie znosi :)

 

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (16 głosów)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lotna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Kiedy zobaczyłam, że Stefan Niesiołowski jest na liście bohaterów głosujących przeciwko CETA. 

Czyli szykuje się kolejna zmiana (w stylu ,,a teraz szpak drapał bociana"), żeby naród znowu miał gotową alternatywę wielkich patriotów walczących o dobro Polaków, skoro PiS zawiódł pokładane w nim  nadzieje.

I tak, dookoła Wojtek, jak to w polityce się dzieje....

Vote up!
8
Vote down!
-10

Lotna

 

#1524039

Polska polityka polega od co najmniej 10 lat totalnemu upartyjnieniu. Niezaleznie, czy to co wprowadza rzad (czy tez uchwala Sejm) - opozycja jest zawsze przeciw. nie ma tu znaczenia, czy dana ustawa jest dobra dla Polski i Polakow - liczy sie wylacznie "dobro" partii...

Vote up!
2
Vote down!
0

mikolaj

#1524288

Nie znane są wyroki...demokracji. a nóż znów Miller zostanie premierem? To byłby powrót znad grobu!

Vote up!
5
Vote down!
-5

              

#1524042

Widzę na zdjęciu uśmiechnięte gęby Tuska (który zbrukał Polskę) i Trudeau (syna człowieka, który był zbrukał Kanadę). CETA - przekręt stulecia się udał. Udał się przy pomocy naszych rządzących, tych, którzy byli przeciwko GMO, gdy na nich głosowaliśmy. Z reguły nie przeklinam, ale jedno słowo  w tej chwili, jako cały komentarz, ciśnie mi sie na usta: przech.je.

Vote up!
8
Vote down!
0

ość

-----------------------------------

gdy prawda ponad wszystko, życie bywa piękne

wtedy żyć się nie boisz i śmierci nie zlękniesz

#1524106

Przecież wielu z nas tu pisze, że WSZYSTKIE główne partie naszej sceny politycznej grają do jednej bramki, tej przeciwko Polsce. I swoimi decyzjami to za wszelką cenę chcą utwierdzić. Ale część jeszcze ślepo wierzy, że jest inaczej. Nie jest. Jak teraz SLD jest przeciw CETA tak jak PiS było przeciw GMO a PO przeciw podwyżce podatków itd. Dopóki byli w "opozycji" (HAHAHA). Gdy byli (lub są) u steru władzy robią dokładnie na odwrót zwalając winę na wszystko inne wokół. Przypomina mi się debata przed referendum konstytucyjnym gdzie na najważniejszy temat oddania emisji pieniądza w ręce banksterów nikt się nawet nie zająknął, za to wszyscy toczyli boje o w zasadzie nic nieznaczącą preambułę i odniesienia do boga lub nie. Ale to są właśnie tematy zastępcze (jak teraz aborcja) żeby ludzi podzielić i żeby wspólnie nie wystąpili przeciw rządzącej kaście. Próbuje sie nas gotować jak żabę. Powoli by nie odczuć tego że parzy. Jednak zbyt wielu widzi co się dzieje naprawdę. Jednak to co robi (nie)rząd PiSu w sprawie CETA i GMO pokazuje ich hipokryzję i przekupstwo od wielkich korporacji. Przypomnę tylko że Szydło jest absolwentką tego samego kursu w USA co "chrabia bul" Komorowski. To mówi więcej niż można się spodziewać.  A zatrudnienie Greya? Sami sobie odpowiedzcie. Czy powierza się lisom pilnowanie kurnika? 

A tak na koniec. Ostatnio było słychać, że nasi (p)osłowie mają jechać na pielgrzymkę. Zgłosiło się wielu jednak gdy się okazało (dzięki Kukiz'15) że nie odbędzie się ona na koszt nasz tylko będą musieli zapłacić z własnej kieszeni ich chęć zmalała do zera. To m.in. ci którzy głosowali przeciw podwyżce kwoty wolnej od podatku. 

Vote up!
4
Vote down!
-2

Napierw będą cię ignorować ,później będą się z ciebie śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
Mahatma Gandhi (1869-1948)
www.nexxblog.wordpress.com

#1524195

Czyms wyjątkowo kuriozalnym jest obrona przez PSL kraju przed traktatem, który negocjował nie-rząd PO-PSL. Co nie zmienia fakty dziwacznego zachowania PiS w tej sprawie...

Vote up!
2
Vote down!
0

Yagon 12

#1524213

temat umowy CETA przeczytala jej  tresc?

Przypomne, ze podobnie bylo przed wejsicem do UE : straszono dramatycznymi skutkami - a dzisiaj 3/4 Polakow daloby sie pokroic, byle tylko zachowac czlonkowstwo...

Vote up!
3
Vote down!
-1

mikolaj

#1524290