Straszliwa cena za przywleczone nad Wisłę stalinowsko/kominternowskie szumowiny.

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Gwoli przypomnienia jeszcze żyjącym oraz ich bolszewickim, czyli nie tylko żydo/komunistycznym potomkom: dzieciom wnukom, prawnukom przywleczonym przez Sowieta jako tzw Polskę Lubelską, na przypomnienie komu się wysługiwali i jakie koszty ich zainstalowania Polska poniosła.

Jakże wysoką cenę zapłaciła Polska po wojnie za tę kominternowską, antypolską zbrodniczą szarańczę pokroju rodziców Adama Michnika, teścia M. Święcickiego ( Szyra), dziadka/wujka M. Borowskiego ( Bermana), dziadka Węglarczyka ( Światło a właściwie Fleischfarb) tudzież innego, mnogiego podobnego im antypolskiego tałatajstwa jak Jaruzelski oraz im podobnych odrażających, służalczych szumowin.

Dziś, co rusz ci i owi czyli głównie ...jeno ci/owi!!! domagają się od nas Polaków, od Polski odszkodowań za mienie!

A gdzie nasze mienie?

Część zagrabiona już od wrzesnia 39r. przez najeżdzcę niemieckiego oraz sowieckiego.
Następnie wyeksploatowane w trakcie wojny przez Niemca i wywieziona przez nich przed nadchodzącymi ruskimi.

I to wszystko co się działo po wkroczeniu Sowieta na tereny Polski przedwojennej oraz terenów tzw odzyskanych mających nam przypaść.

Grabież, grabież, grabież!

Zjawisko to można chyba tylko porównać do tego, jakie zaznali mieszkańcy średniowiecznej Europy z najazdów mongolskich czy tatarskich.
Nawet Huno/Wandalowie nie dokonywali takich zniszczeń wkraczając, zdobywając tereny wspóczesnej im Europy IV/V w.

To co wyczyniali Sowieci na terenach czysto polskich oraz tych przyznanych czyli tzw Odzyskanych po prostu nie mieści się nawet w kategorii ... grabieży, gdyż miało to przebieg, charakter czegoś, na co aż trudno znależć właściwe określenie.

Totalne wyszarpywanie wszystkiego, co miało jakakolwiek wartość, ładowanie na wagony i na wschód.
Wszystkiego w dosłownym tego słowa rozumieniu.
W ten sposób rozgrabiono, rozkradziono resztkę tego co jeszcze pozostało po sześcioletniej dewastacji, wojennej eksploatacji za Niemca czyli nie tylko resztówki po COP.

Generalnie dość trudno jest wycenić wielkość szkód, strat poniesionych przez Polskę, gdyż prl'wskie szumowiny do 89 roku skrzętnie zamazywały te dane.
A potem tzw III RP nie kwapiła się do poczynienia tych rachunków.
Tak więc metoda wyliczenia jest trudna, ale możliwy jest szacunek wielkości tych strat, szkód grabiezy sowieckiej po 45r.
To na dziś daje wielkość ok. 60 mld $,( bez odsetek!!!) nie wliczając w to majątku zagrabionego z terenów tzw odzyskanych oraz tego rozkradzionego po 17 września 1939 na Kresach wshodnich.

Dziś dzieci, wnuki i prawnuki tej jakże dla Polski kosztownej kominterowsko/służalczej agentury nad Wisłą nadal są w głownym rozdaniu.
Ba!
Usiłują nas pouczać, rugać, zawstydzać.
Uczą nas nawet ... tolerancji i poprawnego pojmowania historii, ekonomii!
I o zgrozo ... patriotyzmu!

Jeden z nich, prawnuk Jakuba Bermana mordercy, zbrodniarza z okresu po wkroczeniu Sowieta tako rzecze na łamach czesrkiej gadzinówki, odmichnikowego GWna " "Nierówności społeczne i wysokość płac to nie są centralne problemy polskiej gospodarki" polemizując z dość odważną jak na M.Belkę oceną aktualnych polskich problemów!

Tekst ten chciałbym też polecić czołowej funkcjonariuszce PO, prezydent Warszawy, gdy będzie w najbliższych dniach znów fetować "dzieło" Stalina w sercu polskiej stolicy: symbolu zniewolenia i upodlenia
Zanim wypowie kolejne durnowate pochwalne zdanie n/t tego architektonicznego potworka/koszmarka niechaj pomyśli ile on nas Polaków kosztował plus oczywiście w wymiarze szkód niematerialnych, na psychice nie tylko warszawiaków.

pzdr

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (11 głosów)

Komentarze

Ale!. Po powrocie do normalności, za prezydentury Andrzeja Dudy i rządu PiS, czy nie można by powrócić do wypróbowanych metod?. Zaserwować potomkom uczepionych T-34 jarmółkom, oraz ich dobrym znajomym banderowcom z akcji Wisła, deportację do kraju urodzenia rodziców i dziadów?. Czy ludzie szkodzący sprawie polskiej i dobrym obyczajom, nie powinni być ukarani za nielojalność i zdradę?....

Vote up!
7
Vote down!
0
#1488119

Witam! To nie mysmy sie podzielili! To Oni nas celowo sklocaja! To sa celowe zabiegi tej czerwonej poruty! Skloconym narodem latwo sie steruje!Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1488120

Lewica nie ma żadnej roli do spełnienia obecnie w Polsce ! Zmiany socjalne PIS w ich programie są lepsze niż propozycje lewicy. Wymieńmy tu tylko powrót do wcześniejszego wieku emerytalnego, opiekę nad rodziną, w tym decyzje rodziców w sprawie ich dzieci, likwidacja umów ćmieciowych i bezrobocia, program mieszkaniowy dla młodych, itd.
To czym to lewactwo chce się przeciwstawić prawicy ??! Podpaskowym dla kobiet i pampersowym dla dzieci ??! Oni chcą się po prostu przeciwstawić dobru (a złe czynić), podobnie zresztą jak PO i PSL i inne podobnego typu Rozenki czy Napieralscy. Walka o koryta za wszelką cenę, chociaż nikt ich już nie chce !
Lewica ma jeden wspólny program ateistyczny: nienawiść do Kościoła i walka z nim !
A zamiast wiary - Ideologia ! Nie bardzo wyszło z Marksem i Emgelsem to teraz inna ideologia: GENDER ! Ponadto lewica proponuje in vitro jako metodę „leczenia niepłodności”, wolny obrót narkotykami (szczególnie palikociarnia), legalizacja prawna homosów, co w następnej konsekwencji będzie prowadzić do legalizacji bigamii, oraz innych odchyleń seksualnych jak kazirodstwo, pedofilia, zoofilia itd .... To przecież żwiry do kwadratu !!!
W Polsce wystarczą nam, podobnie jak jest w USA dwa ugrupowania polityczne jak demorkraci i niedemorraci, a więc centrum i prawica. Lewicę mieliśmy w Polsce ponad 40 lat, potem prawie 10 lat wojny Jaruzela przeciw narodowi polskiemu, i na koniec 25 lat tzw. „demokracji” postkomunistycznej. A więc dobrze wiemy co to za utopia. I nie chcemy tego więcej – WON !

Proponujemy im emigrację na wschód , jako szansę (cyt. A. Komorowska) na dalszą budowę komunistycznego smrodu, albo emigrację na południe gdzie mają doskonałą szynsę przeciwstawić się PI = Państwu Islamskiemi, które planuje ofensywę na Bałkanach, a z Polski – W O N !!!

Vote up!
6
Vote down!
0
#1488125

Zaraza komunistyczno -zydowska od 1920 roku infekowała polskie ziemie, po wojnie po to własnie niszczono elite wolnego kraju by potem spokojnie kilka pokoleń Bermanów, szyrów, Michników czy Holandów mogło spokojnie niszczyć i okradać...niestety III RP to państwo teoretyczne , wykonane z dykty i nic z tym nie zrobi....

Vote up!
3
Vote down!
0

Yagon 12

#1488128

pzdr

Vote up!
5
Vote down!
0

antysalon

#1488130

Możesz przybliżyć, o jaki baner w Poznaniu chodzi.

Pozdrawiam.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
1
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1488133

http://niezalezna.pl/69097-szok-porownali-armie-krajowa-do-wehrmachtu-i-sowietow-na-czyim-bilbordzie-taka-ohyda

Vote up!
4
Vote down!
0
#1488136

Choć mieszkam w Poznaniu, uszło to mojej uwadze.

Żydo ubeckie ścierwa z gazety gównianej, można się POnich sPOdziewać wszystkiego, bo te ścierwa to zdrajcy, sprzedawczyki i sługusy żydo ubecji, i POlakożercy.

Mówiący PO POlsku, ale już nie myślący po Polsku, czerwone świnie PO prostu, spadkobiercy Stalina, w niszczeniu i zawłaszczaniu Polski dalej.

Pozdrawiam i dzięki za link.

Beata Szydło premierem.

Vote up!
4
Vote down!
0

Jestem jakim jestem

-------------------------

"Polska zawsze z Bogiem, nigdy przeciw Bogu".
-------------------------

Jestem przeciw ustawie JUST 447

#1488138

Synod prowincjonalny w Piotrkowie Episkopatu Polski w 1542 r.

w memoriale do Zygmunta Starego zwracał się z prośbą, aby, “po­mnąc na wielkie szkody i straty, jakie dzieją się Kościołowi i chrze­ścijańskiej ludności w całym państwie polskim z powodu przyjmo­wania na jego terytorium tak wielkiej liczby przewrotnych i bezboż­nych żydów, wypędzonych z sąsiednich i innych krajów, zamknął całkowicie dostęp i napływ Żydów do Polski, zmniejszył i ograniczył ich liczbę w całym państwie…”

Synod warszawski w 1561 r. prosił Zygmunta Augusta “by Ży­dów nie naznaczano na urzędy publiczne, kierownicze i do poboru cła, jak się to dzieje, niestety, w wielu miejscowościach Polski…”

Synod chełmski 1604 r.

“… obrzydliwa przewrotność żydów zarówno w diecezji chełmiń­skiej, jak i całej Rzeczypospolitej doszła już do tego zuchwalstwa i bezczelności, że Żydzi górują nad chrześcijanami nie tylko wszelkie­go rodzaju handlem, ale nadto panują nad ludem chrześcijańskim, nad nim się coraz bardziej srożą i znęcają, zajmując podstępnie w posiadanie czy to w dzierżawę majątki i dobra ziemskie. Wobec ta­kiej przewrotności żydowskiej wszyscy wierni katolicy, pomni na od­powiedzialność przed Bogiem na Sądzie, powinni zerwać wszelkie stosunki z Żydami, nie popierać ich wcale i ze wszystkich sił po­wściągać ich niegodziwość…”

Synod poznański 1642 r.

“… nie można już dalej tolerować wzmagającego się z dniem każ­dym zuchwalstwa Żydów, którzy nie tylko przez zajmowanie się han­dlem i rzemiosłem pozbawiają chrześcijan środków do życia, ale nadto okazują się najbardziej nienawistnymi wrogami religii chrześcijań­skiej, gdyż z pogardy dla praw kościelnych poniżają niedziele i świę­ta katolickie, wykonując w te dni zakazane prace i handel…”

Synod płocki 1643 r.

“… słuszną jest rzeczą i zgodną ze świętymi kanonami, ażeby chrze­ścijanie całkowicie zerwali z Żydami…”

Synod wileńskil685 r.

“… Żydzi z pogardy i nienawiści do religii chrześcijańskiej szerzą wszędzie zepsucie, bezbożność i zgorszenie wśród chrześcijan”

“… Niewiasty chrześcijańskie, będące (…) karmicielkami dzieci ży­dowskich, uwodzone są przez Żydów, za umówioną cenę pieniężną do strasznych zbrodni, do pijaństwa i rozpusty, i o zgrozo, do wyda­wania im własnych dzieci, zabijanych następnie okrutnie przez Żydów dla celów rytualnych, jak to już niejednokrotnie w poprzednich czasach zdarzało się, o czem poucza historia…”

Vote up!
4
Vote down!
0
#1488143

https://www.youtube.com/watch?v=Xv1Sz-mHdEg

 

 

https://polonuska.wordpress.com/2012/03/04/zbrodnicze-plemie-jan-polak/

 

 

http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2015/06/Ze-strachu-przed-żydami.pdf

Vote up!
6
Vote down!
0
#1488144

bombowy zwlaszcza 2 link.polecam

dzieki za linki

Vote up!
0
Vote down!
0

marekpolo

#1488172