USbekistan w coraz lepszej formie - dodatkowe pieniądze dla SBeków szkolonych przez KGB

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Dla wszystkich mających jeszcze wątpliwości co do agenturalności i wspierania byłych działaczy SB naszego systemu, podaję kolejny dowód na takową działalność. Moim zdaniem jest to skandal nad skandale.

Jak donosi portal pch24.pl, o sprawie informuje specjalny raport opracowany przez ABW, „Współpraca SB MSW PRL z KGB ZSRR w latach 1970-1990 – próba bilansu”. Szkoleni w Moskwie funkcjonariusze SB mogą liczyć na wyższe emerytury. Szkolenia sąd kwalifikuje jako „okres nauki poza strukturami Służby Bezpieczeństwa”. W 2009 roku obniżono świadczenia emerytalne byłym funkcjonariuszom SB. Część z nich uniknęło jednak niższej emerytury, bo… wyjechali na szkolenia do Moskwy.

„Obecnie ten fakt również jest dla mnie korzystny, jesienią 2011 r. bowiem Sąd Pracy w Warszawie uznał mój 10-miesięczny pobyt na uczelni w Moskwie jako okres nauki i pracę poza strukturami SB oraz wydał orzeczenie o zastosowaniu przez Zakład Emerytalno-Rentowy za wspomniane 10 miesięcy nauki przelicznika 2,6” – stwierdza w raporcie jeden z byłych funkcjonariuszy SB.

Gdyby szkolenia w Moskwie sąd uznał za służbę w SB, to funkcjonariusz otrzymał by 0,7 proc. podstawy wymiaru za każdy rok służby w organach bezpieczeństwa.

Należy więc zadać sobie pytanie - ile jeszcze pozwolimy sobie na komunistyczną okupację? Zarówno wysocy rangą dygnitarze PRL jak i zwykli aparatczykowie mają wysokie emerytury, posady i pieniądze. A co z członkami NSZ, AK i ich rodzin? Co z prawdziwymi działaczami 'Solidarności'? Niestety - cierpią biedę i nędzę.

Znowu mamy sytuację, gdy ludzie, których powinno się wyłączyć z jakichkolwiek świadczeń emerytalnych (w niektórych sytuacjach nawet pozbawić majątku), zaś część skazać na wieloletnie więzienie, są nagradzani. Wszyscy ci, którzy donosili, mieli udział w katowaniu czy mordowaniu za patriotyzm, zostaną nagrodzeni przez system III RP. W takich sytuacjach zawsze pojawia mi się pytanie do starszego pokolenia. I nie jest to wyrzut, po prostu zadziwienie - jak mogliście dopuścić do takiej 'transformacji'? Czemu pozwoliliście ujść bezkarnie komunistom? I ci, którzy jeszcze popieracie byłych działaczy PRLu (poza samymi działaczami), którzy znajdują się w znacznej większości partii - dlaczego to robicie? Czy to po prostu głupota i ignorancja? Czy może jakaś forma ślepej wiary w to, że 'zmienili się i należy im odpuścić'?

Kiedy w końcu powiemy 'Dość!'?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Takich agentów bronił nie kto inny jak Pą Prezidą, on jedyny,nawet z PO, był przeciw rozwiązaniu WSI gdzie agentów "swoich" i obcych bez liku.
To ya.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#346692

Masz przykład z czerwonymi mordercami w generalskich mundurach,Jaruzelski,Kiszczak czy zmarły Siwicki,gdzie żegnał go wysłannik bula gajowego i wygłaszał jego komusze zniewalanie Polski za piękną kartę historji WP,a ci dwaj zbrodniarze co jeszcze czekają na sąd u Pana,Jaruzelski i Kiszczak,żyją sobie w dobrobycie,z cało dobową POmocą lekarską i ochroną,i są traktowani przez salon jako ludzie honoru,a taka bojowniczka o wolność państwa Polskiego,śp pani Walentynowicz nie miała czasem na lekarstwa,a takich bezimiennych bohaterów którzy poświęcali swoje życie o prawdę i wolność jest w Polsce bardzo dużo,a dziś to ludzie starsi,i często nie mają na jedzenie czy lekarstwa,a te kanalie generalskie,nawet ich nie zdegradowano,za zbrodnie które dokonali na ludziach i narodzie.
Przypomnę może młodzi nie wiedzą,Jaruzelski jest winien masakry na wybrzeżu w 1970r.
Kiszczak jest winien zabójstwa górników w 1981r w kopalni Wujek,i nie tylko.

Na POhybel tym czerwonym mordercom,i ich POmocnikom którzy ich wspierają.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#346694

prof Rycho:odp......

Polak mądry po szkodzie.
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.
pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#346700

Włosy się jeżą na głowie, ale niestety na dzień dzisiejszy taka jest nasza rzeczywistość.
...gen. Siwicki był miłym, starszym panem...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

<p>Bechis</p>

#346830