Szpitale

Obrazek użytkownika jazgdyni
Gospodarka

 

Podobno wszyscy jesteśmy lekarzami... Ten projekt napisałem latem 2019, kiedy jeszcze chyba (?) nawet w Chinach nie słyszano o COVID19. Czy teraz, po kolejnych dwóch latach rządów coś się zmieniło? Podobno nie ma czasu na reformy, bo od marca 2020 mamy pandemię. Lecz ta właśnie zaraza jaskrawo pokazała, że bez poważnej rewolucji w służbie zdrowia, paragraf Konstytucji o należnej każdemu opiece...

4.9
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.9 (10 głosów)
Obrazek użytkownika Romuald Kałwa
Kraj

„28 dni później” to dla mnie jeden z najlepszych filmów świata. „Zabawne”, ale odwiedzając Londyn kilka miesięcy temu, nie przypuszczałem, że już po kilku tygodniach świat stanie w obliczu katastrofy, a wirus uciekający „przypadkowo” z laboratorium, stanie się rzeczywistością.

Szczyt zachorowań dopiero przed nami. Bądźmy optymistami, ale zachowajmy rozsądek. Niech niefrasobliwość spacerujących...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (11 głosów)
Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Admin NP od roku co rusz upomina mnie, żebym się odezwał.
A tu kłopot, gdyż niewiele, ani nic nowego nie mam, czym miałbym się podzielić na stronach, gdzie już niemal na każdy temat się wypowiadałem.
Ponad rok temu ( koniec lutego) po raz ostatni wrzuciłem na NP moje co nieco ( nie co?).

Admin jest tak uparty, że można by go potraktować jednym z ulubionych zwrotów Kisiela ..." i zrób takiemu...

4.95
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (18 głosów)
Obrazek użytkownika krzysztofjaw
KawiarNIA

Minister Zdrowia prof. Ł. Szumowski nie ma żadnego pomysłu na reformę systemu ochrony zdrowia a już o jego zmianie to nawet nie pomyślał. Funkcjonuje w rządzie niczym administrator, który na zasadzie inercji pozwala dalej na funkcjonowanie tego, co już było i niestety jest. Nie słyszałem o jego jakiś nowych rozwiązaniach a jest to newralgiczne ministerstwo, bo dotyczy wszystkich Polaków. Na tym...

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika gps65
Kraj

Jeśli przychodzi do mnie bandyta i mówi: „Dawaj 60% swoich zarobków, bo jak nie, to cię zastrzelę. Ale w zamian możesz się zapisać do kolejki do mojego syfiastego szpitala i zostaniesz przyjęty za rok za darmo”, a ja odpowiadam: „O, super! - masz tu jeszcze dychę i kup więcej sprzętu do tego szpitala, może jedno dziecko więcej wyleczysz?”, to jest to przejaw głupoty, nie?

       Dokładnie na tym...

2.8
Twoja ocena: Brak Średnia: 2.8 (8 głosów)
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

W czwartkowe południe Donald Tusk wraz z ministrem Sławomirem Nowakiem wizytował kolejny odcinek drogi ekspresowej S8. Kolejnym nowym fragmentem z Oleśnicy do Sycowa pojedziemy już w piątek.

- Budujemy sieć dróg, która sprawi, że polscy kierowcy będą coraz szybciej przemieszczać się z miejsca na miejsce - mówił z dumą Donald Tusk na spotkaniu z dziennikarzami na trasie pod Oleśnicą.

Oto dwa...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

To takie nieistotne informacje, które tylko co bardziej wytrwali, lub posiadający wiedzę z tyłu sklepu warzywnego, są w stanie posiąść.

1. Szpital dziecięcy na Litewskiej w Warszawie nie przyjmuje dzieci, w tym noworodków wymagających pobytu w inkubatorach. Powód: awaria instalacji gazowej - chodzi o centralny system dostarczania tlenu do sal. To oznacza, że ileśtam noworodków po prostu umrze w...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika tonymld
Kraj

W tym wpisie zechce opisać postać naszego Pana Premiera – Donalda Tuska i jego braku zaradności w stosunku do służby zdrowia.

Nie jest on moim zdaniem idealną osobą do kierowania krajem, co najlepiej ukazuje przykład służby zdrowia. W tym wpisie zechcę udowodnić dlaczego tak jest. Jedną z ważniejszych kwestii jest fakt braku wcześniejszego doświadczenia, ale po pięciu latach powinien już umieć...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika 35stan
Kraj

I. Polityka śp. Prezydenta L. Kaczyńskiego i PIS-u wobec Izraela i diaspory żydowskiej na świecie i w Polsce

1. Jarosław Kaczyński podczas debaty w Sejmie na temat obecności polskiej armii w Iraku:

„Ta wojna jest także naszą wojną.”

2. Dzień 11.09.2006 roku, wizyta Prezydenta L. Kaczyńskiego w Izraelu. Na zamkniętym spotkaniu z politykami izraelskimi, żydowskimi intelektualistami polskiego...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika lucyna-anka
Kraj

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Mieszczuch7
Blog

O mało ojca nie wykończyli - powiedziała mi matka. Dowiedziałem się właśnie, jak w jednym z warszawskich szpitali odbyło się wczoraj badanie układu pokarmowego mojego ojca: bez znieczulenia, bez uśpienia pacjenta, zrobili tylko jakiś zastrzyk, tak że - cytująć pielęgniarkę - "pacjent nie wytrzymał badania".

Na żywca. Jak byle zwierzę. A tak wielu dzisiaj cytuje Szymborską, czego to się nie robi...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika GosiaNowa
Gospodarka

Ostatni rok „zbliżył” mnie do służby zdrowia. Wpadłam w jej objęcia, a może raczej w tryby. Nie należę do krezusów, więc musze korzystać z publicznych placówek.

Nie wiem, czy odwołanie minister Kopacz, o które zabiega PiS, coś by w tej zepsutej maszynerii zmieniło, ale jestem pewna, ze już dużo gorzej być nie może.

Obecny kryzys w polskiej służbie zdrowia trwa od wielu lat, ale jeszcze nigdy nie...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

Jakiż ten nasz jedynie słuszny premier biedny, jakiego pecha ma ogromnego ubolewają ciotki tuskowe dzwoniące do ojca Miecugowa.

A przecież on taki mądry, taki śliczny i do tego taki nowoczesny i lepiej wykształcony niż dwa kaczory razem do kupy wzięte.
Tylko pecha ma nieborak.
Jak nie powodzie to jeszcze ta katastrofa, o której ciotki tuskowe już nie chcą słyszeć.
I do tego jeszcze ten...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika sosenkowski
Gospodarka

Grupa amerykańskich prywatnych inwestorów poważnie przymierza się do przejęć w polskiej branży medycznej - dowiedział się "Puls Biznesu".

Do końca kwietnia Amerykanie - (już my wiemy, co to za "Amerykanie" ;) - założą spółkę White Stork Capital (WSC), która poszuka okazji w prywatnym sektorze medycznym. Są zainteresowani nie tylko dużymi centrami medycznymi, ale także przychodniami i...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika DOBOSZ
Blog

nie tylko będziemy leczeni ale możemy sobie od razu zorganizować stype a zaproszeni gośćie mogą się zrelaksować w salonie masażu- no jest postęp

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (1 głos)
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

- Totalna porażka Kaczyńskiego w sądzie - krzyczy Dziennik!
Sąd zakazał Jarosławowi Kaczyńskiemu rozpowszechniania informacji, że Bronisław Komorowski opowiada się za prywatyzacją służby zdrowia. Szef Prawa i Sprawiedliwości oskarżył o to kandydata Platformy Obywatelskiej na wiecu w Lublinie.

A dla mnie to całe PO z jej liberalizmem ale po kryjomu, byle tylko unikać słowa "prywatyzacja" to...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika Andrzej.A
Kraj

Dzisiaj rano w trzecim programie PR wysłuchałem pewnej wiadomości (cytat z pamięci): "... NFZ nie będzie płacił szpitalom za wykonane ale nie zakontraktowane usługi. ..."
Skutki takich działań są oczywiste. Oto jakie są możliwości.
1. Szpitale będą wykonywały swoją pracę zgodnie z zasadami sztuki i moralności - czyli pracowały normalnie, czego efektem będzie popadanie w długi, co niewątpliwie jest...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika kryska
Kraj

-" RATUJMY POLSKIE SZPITALE " tak moznaby powiedziec histerycznie zwrócił się do wszystkich dziś Pan Premier.
A w jaki sposób?Wiadomo,jedynym pomysłem na reformę służby zdrowia Tusk i Kopacz widzą w przekształacaniu szpitali w spółki prawa handlowego co skończy się ich prywatyzacją.

"Konieczna jest reforma szpitali, musimy przekształcać je w spółki – przekonywał na konferencji „Ratujmy...

0
Brak głosów
Obrazek użytkownika WTQ
Kraj

Gdy w ostatnich dniach słuchałem wypowiedzi Donalda Tuska odniosłem po raz kolejny wrażenie, że dla obecnego rządu nic nie liczy się tak bardzo jak prywatyzacja szpitali.

Gdy w 2007 roku PO przejęło władzę zapowiadało wprowadzenie reform w służbie zdrowia jako jeden z elementów koniecznych reform. Jednak nigdy nie mówiło, że chodzi im o kompletną prywatyzację szpitali, a jedynie o ich...

0
Brak głosów