Bolesławiec Śląski # zmienia nazwę na Kopaczowice Pieskowe

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

To naprawdę było li tylko kwestią czasu!
I stało się!
Dokonało się!

Pani premier została obdarowana malowidłem, portretem o jakże artystycznej i wymownie/przedżwięcznej nazwie "Dama z pieskiem".
Dama i piesek.
Piesek i dama!

Tak więc pani premier Ewa Kopacz ma już miasto swoim imieniem.
I nie jest nigdzie powiedziane, że tylko to jedno!

Tak, jak Bierutowice na cześć Bolka Bieruta, tak Bolesławiec Śląski zostanie od jutra przemianowany na Kopaczowice Pieskowe, na cześć pani Ewy premier!
Aby zachować dotychczasowy porządek heraldyczny, POzostanie nazwa dwuczłonowa!

POmysłem tym zajarzył natychmiast już na stopniach wagonu minister Miskiem zwany i natychmiast uruchomił specjalną komórkę urm, aby w terminie odwrotnym przygotować wszelkie formalności!

Jest tylko drobny spór, co do herbu tego odmienionego nazwą miasta Dolnego Śląska, bowiem aktualny; tarcza złota z czarnym orłem Piastów Śląskich, zakrywająca bramę murów obronnych z trzema wieżami nie może się ostać.
Tak bowiem doradza prof. Tomasz, ale czeka jeszcze na konsultację innego znawcy, prof. heraldyki, któren to niestety gdzieś zaginął w trakcie polowania na sobole ( mianowany przez pana Bronka na rektora huko/akademii, usiłuje zdobyć skórkę tego rzadkiego futrzaka, aby godnie otworzyć nowy huko/rok akademicki- taki JMR nie może mieć wyleniałego błamu z królika. Prawdziwy soból ma być.
Być może, że i ich szef, jak wypocznie po hucznościach Anki da też swój głos z Budy Ruskiej.
A on mocno wszak herbowy.( tyle, że w tych korczakach tak się zamotał, że do... kurczaków bliżej!).

Jednego można być pewnym do nowej, przemianowanej nazwy miasta będzie nowy herb.
Bo jakże inaczej!
Nie może być!

Rozgrzany, nagrzany minister Misiek mocno forsuje, aby znalazlo się na nim, czyli w nowym herbie to wszystko co namalowała## ta samorodna wdzięczno/zdolna artystka z Bolesławca Śląskiego, pani Jolanta Dusza czyli "Dama i piesek".

Minister ostro broni swego projektu heraldycznego.
Aczkolwiek prezydent Wrocławiu odradza ten zestwa/kompaktowy, sugerując, że może to w przyszłości, już nawet niedalekiej ( kampania wyborcza) być pretekstem np do niewybrednych nawet żartów w rodzaju: kto ładniejszy? sympatyczniejszy? milszy? i sugeruje, że bezpieczniej jest zostawić w herbie samego pieska, kundelka, skoro i tak nazwisko pani premier jest? będzie? już stało! niebawem w nowej nazwie miasta.

Nie wiadomo czy ta logika pana Dutkiewicza przekona ministra Miśka i samą beneficjentkę, tak po królewsku uhonorowaną na peronie Wrocław Główny.
Wydaje mi się, że logika prezydenta XXL ### może nie powstrzymać rozpędzonego ministra Miśka!
Ja też co do zdolności logicznych tego pana Rafała mam trochę uwag: Niby matematyk, semantyk, dr z logiki,( ale tylko formalnej), skoro miał chłop elementarny kłopot ze zrozumieniem nie tylko prawideł ruchu ulicy jednokierunkowej, lecz co gorzej, usiłował się mocować, zderzając samochodem terenowym z pojazdem nie tylko uprzywilejowanym, lecz także na ... szynach, zestawem tramwajowym.
Tak więc, może i dyplom z logiki on ma, ale li tylko formalnej! A z logiką użytkową, praktyczną, codzienną jak dowodzi ten wypadek/przypadek jest mocno, bardzo ostro na bakier!

Tak więc zapewnie w duecie Misiek/Ewka zapadnie decyzja co do herbu i nazwy nowoprzemianowego Boleśławca na Kopaczowice Pieskowe.

A moje zdanie? zbyt mało mam wiedzy heraldycznej, aby zabierać głos!

I co na to wszystko rada miasta Bolesławiec Śl? burmistrz?
Oni tu już doprawdy niewiele mogą, znaczą!( już tylko poprzeć P. Kukiza)
Albo zaakceptują te nowe warunki; zmianę nazwy i herbu, albo out!
Bowiem minister Misiek jest gotów na różne warianty.
W razie sprzeciwu, oporu burmistrza i rajców wchodzi komisarz!
A bezdyskusyjnym, naturaln wąręcz jest kandydatura zarządcy komisarycznego tej pani Jolanty Dusza, co z tym obrazem tak ciepło, wylewnie przywitała panią premier na peronie.
A rezerwie jest jeszcze nadal niespełniony polityk, z samorządową bogatą praktyką z nieodległego matecznika PO; złocisty Zbysiu, ten nie tylko od cmentarnych hazardowych ugaduszek/układanek z Rysiem.
Strachu więc nie ma.
Krótka piłka pójdzie do magistrackich.

I cóz by tu można jeszcze dodać?
Chyba tylko to, że tego jeszcze jak z tym malowidełkiem nie grali!
Ale ciekawsze wydaje się to, cóż to jeszcze zagrają!?
I nie tylko na peronie!

pzdr

p.s. aby podkreślić cała absurfalność tę okołoperonową celowo nie stawiam znaku zapytania.
# Przesympatyczne, urokliwe, gościnne dla mnie ok. 40 000 miasteczko. Onegdaj ciężko przepracowałem tam w Ceramice za Bobrem na dziekance ok. pół roku.
## Ptaszki ćwirkają, że autorem tego malowidełka jest niespełniony artysta, a ta pani Dusza, to jeno POsłaniec od wdzięcznego pana Tadka tworzącego w malowniczej części miasta w bliskości szpitala. He, he! to taka moja mała, zakamuflowana zemsta na tymże panu Tadku, za jego tępe, durnowate, bezrefleksyjne trwanie przy tuskaczach.( jeśli to przypadkiem przeczyta, to może odrobinę sie zarumieni?)
### mało chyba już kto pamięta tę naiwną próbę pewnych naprawdę porządnych konserwatywnych polityków, nie tylko z Wrocławia, forsowania Dutkiewicza na lidera ruchu XXL. Ja od razu pisałem, że to pomyłka. I nie myliłem się.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.9 (głosów:9)

Komentarze

Drogi Autorze!

Jesteś laikiem bez wykształcenia albo może nawet i prowoKATorem. Bierutowice to stara nazwa, występuje już w czasach pruskich, zob. słowniki niemiecko-polskie sprzed 1918 roku. Bernstein / Bierutowice. To Bierut wziął sobie ksywkę od tej miejscowości, co nie było przypadkiem i dotyczyło kilku innych konspiratorów.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Andi Pe

#1488655

nawet na rolę nieuka prowokatora.

Z niem. Bruckenberg, po polsku Mostowa Góra, czyli Karpacz Górny.

Aczkolwiek bardziej uznany jestem na tym forum jako znawca koni berberysjkich, kobył inflanckich tudziez pożycia gęsi irlandzkich, to azali ten zaś wzmiankowany przec Ciebie dawniejszy z geramańska  Berntein to wszak obecne Pełczyce w  pow. Choszczo, o ile mnie jeszcze moja wiedza z lat szkolnych nie wyparowała.

A to wszytko razem wzięte pozwala mi isć w zaparte, że tę dawną osadę założoną przez uciekinierów religijnych z Czech przemianowano na Bierutowice, aby tym bolszewickim łajdakiem dalej terroryzować wrażliwych Polaków.

Czemu do dziś nie zmieniono tego stanu?

Co prawda mieszkańcy i tak używają z uporem dobrej sprawy Karpacz Górny.

Tak więc Twoje po trzykroć wzmocnienie na mnie nie działają, bo mam skórę ... antysalona.

howgh

pzdr

 

p.s.

a ja tam sobie rąk nie zamierzam ... załamywać! 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1488657

Hucpa z portretem bije rekordy obciachu i głupoty...tylko PO-szuści mogli coś takiego wymyslić....wstyd mi,że Polska kieruje idiotka bez zasad i odrobiny wyczucia...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

Yagon 12

#1488661

Zazdrość człowieka bierze, gdy siedzi w gorącym pokoju i pracuje, a premiera jeździ sobie Pendolino jak szalona i jeszcze kawą ją malują.

 Kto w tym czasie premieruje? Czy rząd pracuje?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

markiza

#1488666

z siebie robić.

pzdr

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1488667

 

 
Mówisz Antysalonie, że to dama i piesek?
A ja mówię, że to pieska dama !
Jak cała ta psiarnia POszustów.
To psy co na smyczach tych z lewa i z prawa !
mutanty to są komuchów.
A kłamacz to całkiem już zeszła 
na psy.
Obrazek to tylko potwierdza.
TO zero POtuskie, 
kłamaczka kopana !
Co kłamie wciąż od Smoleńska.
 
 

 

 
Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0
#1488668