Sekretarki, kierowcy, sprzątaczki!?, to kto katował? wyrywał paznokcie? wymordował naszych patriotów?

Obrazek użytkownika antysalon
Kraj

Zaiste! ileż musi być w nich zaprzaństwa, buty, pogardy dla prawdy.

Ileż pogardy dla tych tysięcy Polaków, naszych rodaków-patriotów więzionych, katowanych i wymordowanych od 1944r. ( wcześniej też na Kresach po 17 września 1939r) przez sowieckich sługusów, zdrajców i zaprzańców, skoro jeszcze dziś, przy tak już powszechnej wiedzy o zbrodniach komunistycznych na naszym narodzie kwestionuje się ten fakt.

Zbrodniarze spod szyldu antypolskiego aparatu przemocy; ppr, mo, ormo, ub, NKWD, smiersza, informacji wojskowej, wsw, kbw, prokuratorzy, sędziowie tak naprawdę nigdy nie zostali rozliczeni.

Ba! dostali nie tylko ochronę, nietykalność mimo zbrodniczej przeszłości w tzw IIIRP poprzez tajemną układankę w zaciszu Magdalenki.
Otrzymali nawet miano ...ludzi honoru.

I zabezpieczenie emerytalno-rentowe, opiekę lekarską na poziomie nieosiągalnym dla zwyczajnego, normalnego polskiego rencisty i emeryta.

Gdy przychodzi mówić o ich zbrodniach, o zredukowaniu ich kosmicznych apanaży emerytalnych, wtedy co rusz ich gorliwi obrońcy usiłują poruszyć w nas z jednej strony strunę chrześcijańskiego miłosierdzia i wybaczenia.
Z drugiej zaś bezczelnie dowodzą, że w tych zbrodniczych formacjach służyli jeno przypadkowi, niewiniątka ... sekretarki, kierowcy czy sprzątaczki!#

I tak już od 1990r!
Niezmiennie ten sam ton!

Dobre sobie!

Po ukazaniu się kolejnego tomu o dzieciach resortowych niejaki Schnepf usiłuje dowodzić, że jego matka była li tylko zwykłą sekretarką!( i jaką karierę na tej sprzątaczkowej ścieżce zrobiła! a jego stryj także!).

Istotnie!
Nasz wuj Janek, aresztowany w r. 1946 w Jeleniej Górze; pierwej tam katowany, potem we Wrocławiu, skazany na kaes, potem z łaski Bieruta na 15 lat; w tym kamieniołomy! właśnie przez takie m.in. ..."sekretarki" był nieludzko przesłuchiwany.
I poddawany obróbce przez kierowców i nawet ...sprzątaczki!

Taa! niewinne sprzątaczki! kierowcy! sekretarki!

W takim razie, kto wymordował te tysiące naszych rodaków-Patriotów po 1944r?
Kto wyrywał paznokcie? sadzał w karcerach i na nodze od krzesła?
Kto ich fałszywie oskarżał? skazywał na śmierć?

Wczoraj w tvpinfo Jan Rulewski ( senator z PO) uderzył w nutę przebaczenia usiłując wkomponować w swą wypowiedż broniącą esbeków przed obniżeniem ich wysokich rent i emerytur słowa bł. ks Jerzego Popiełuszko!

Naiwność?
Głupota?
Poprawność?

Przy okazji ciekaw byłbym zdania n/t temat ( przywilejów emerytalnych aparatu bezpieczeństwa) posła Antoniego Mężydły ( też z PO)!, którego oficer wsw niemal wysłał na tamten świat uderzeniem w okolice splotu słonecznego.( Mężydło po ukończeniu studiów, odbywając służbę w ramach sor rozprowadzał wśród żołnierzy ulotki "S". I oficer wsw postanowił go załatwić na amen, oczywiście. Uderzył go tak fachowo, że gdyby nie bystrość lekarza w szpitali, to Mężydło byłby już dawno na tamtym świecie!).

Odbieranie przywilejów byłym ebeko-esbekom wszelakiej maści, to elementarna sprawiedliwość dziejowa!

To żadna zemsta, tylko przywrócenie oczywistej zasady!
Odpowiedzialność za czyny; za zbrodnie, za wyrządzone zło.

W normalnym kraju ci ludzie zostaliby osądzeni za zbiorową zbrodniczą działalność.
I ukarani.

Niestety! tzw IIIRP to twór nieprawy, kaprawy skrojony w zaciszu przez koncesjonowanych opozycjonistów ( dobrali sobie dla kamuflażu, dla niepoznaki kilku porządnych, uczciwych pokroju Jana Olszewskiego, śp Lecha Kaczyńskiego oraz paru naiwnych!) z bezpieką.

I dlatego odebranie bezpieczniakom nieprzynależnych im, nieprzyzwoicie wysokich, uprzywilejowanych bonusów w formie emerytur i rent, to minimalna, elementarna wręcz potrzeba!

To wymóg! dosłownie symboliczny, gdyż dla wielu z nich ich miejscem powinno być więzienie za zbrodnie, za wyrządzone krzywdy, za zło jakiego się dopuścili!

"...
Jakiż będzie płacz i łkanie,
Gdy dzieł naszych Sędzia stanie,
Odpowiedzieć każąc za nie.
...
Kiedy Sędzia więc zasiądzie,
Wszystko tajne, jawnym będzie,
Gniewu dłoń dosięże wszędzie.
..."

Nie było więc zdaniem nie tylko Schepfa czy Cimoszewicza oraz Marka Borowskiego i Baumanna tudzież! bezpieczniackich zbrodniarzy, tylko; sekretarki, kierowcy, sprzątaczki!
Tak samo zachowuje się wielu Niemców!# nie oni byli zbrodniarzami, ale ....nazi!

pzdr

# W Niemczech tak samo usiłowano i nadal to trwa, że relatywizuje się ich zbrodniczą przeszłość usiłując dowodzić niewinność i brak udziału w formacjach ss, grup specjalnych, gestapo, itd.
Okazuje się, że Niemcy po 1933 r. gremialnie służyli jeno w obronie przeciwlotniczej, służbach sanitarnych czy też organizacji Todt!
To kto jest winien zbrodni ludobójstwa, przeciw ludzkości?
Wiadomo!
Oczywiście...Nazi!

Twoja ocena: Brak Średnia: 5 (15 głosów)

Komentarze

W czasach PRL-u sekretarki w sferze budżetowej zarabiały bardzo marnie, wiem, bo sama jakiś czas pracowałam na takim stanowisku. Potem miałam sporo do czynienia z danymi z jednostek i zakładów budżetowych.

To jakie pieniądze zarabiały sekretarki ubeków i esbeków, że można im drastycznie obniżyć emerytury? Można też zapytać, za jaką pracę otrzymaly te emerytury.  O ile sie nie mylę,  od wynagrodzeń esbeków nie odprowadzano nawet składek na ZUS.

 

Vote up!
9
Vote down!
0
#1526534

 Witam! Póżna, ale trochę poprawiona będzie od lipca sprawiedliwość dziejowa. Mówię o znacznym obcięciu emerytur byłej SBcji.Tylko co z emeryturami etatowych prominętnych towarzyszy?  Pozdrawiam!

Vote up!
6
Vote down!
0

ronin

#1526541

Myślę też, że sekretarki i sprzątaczki nie były brane z ulicy, ale - z racji charakteru pracy i większych zarobków, niż odpowiedniki spoza resortu - były to córki, żony i kochanki wpływowych esbeków (itp.). Może należałby ustalić średnie emerytury sekretarek i sprzątaczek spoza esbecji i paniom z MSW dać takie średnie?

Vote up!
3
Vote down!
-3

Mirosław Naleziński

#1526544

winą jest, że nie odcięto się od PRL-u a III.RP jest legalną kontynuacją, moralną też, jako PRL-bis.

niestety, widać że nie było takiej opcji, komuchy dostały kryszę.

Tak więc umów trzeba dotrzymywać, nawet jak stanowili je zaborcy ze zdrajcami.

W innym rozdaniu mielibyśmy uznanie UB, IW i in. jako organizacje zbrodnicze oraz dekomunizację a skrupulatną lustrację reszty, wraz z prawidłową dekomunizacją i moralną choćby Norymbergą. Tą w dobrych lotach cały region by poparł, byłoby ważne wydarzenie historyczne, światowe.

Skoro jednak rządy dowolnie zmieniają emerytury, mogą i zmieniać je zaprzańcom, im powinno się dawno i w pierwszej kolejności.

Co do sekretarek i in., to kobiety sowieckie odegrały wyjątkowo niechlubną rolę. Bywały i katami w NKWD.

Inne, pozornie nieszkodliwe, były też ważnym elementem wprowadzania władzy ludowej, choćby wiele nauczycielek. O organizacjach partyjnych nie wspominając. Nie tylko partia wprowadzała komunę i kontrolowała ludzi, funkcjonariusze systemu mieli różną twarz. Do dziś taka mentalność przetrwała choćby w biurokracji.

Vote up!
4
Vote down!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1526553

Wystarczy pozbawic praw piblicznych wszystkich bylych UBekow, SBekow, ich agentow i wogole ludzi rezimu i tak samo potraktowac najblizsza rodzine bo korzystala z przywilejow slugusow zbrodni i zbrodniarzom. W nastepnym kroku pozbawienie preaw majatkowych i iles lat ciezkich robot aby choc czesc swych grzechow wobec narodu odrobili. jak odpracuja to bedzie im wolno znalzc sobie jaks pozyteczna prace aby mogli sie wyzywic. Albo sa zasady i sprawiedliwosc albo ich nie ma.

 

pozdrawiam,

Vote up!
1
Vote down!
0

Vik

#1526560