A kaktusiki od Meetoo wymachują #

Obrazek użytkownika antysalon
Świat

Dla jasności, żeby mnie żadna palancica, palant, matolica, matoł ( parytet zachowuję!) nie przypisał akceptacji dla zachowań lubieżnych, braku szacunku dla kobiet, ani przyzwolenia na gwałt, molestunek, itp.!

Początkowo bardzo nośna, hałaśliwa, wręcz obrzydliwa akcja meetoo jakby oklapła.
Ba! nawet doszła, do nazwijmy to ściany.

Albowiem jedna z inicjatorek tej akcji, włoska aktorka Asia Argento, jedna z pierwszych kobiet, które wysunęły oskarżenia o molestowaniu przez producenta filmowego Harveya Weinsteina, SAMA MOLESTOWAŁA SEKSUALNIE NIELETNIEGO!

Wg "The New York Times", Argento zapłaciła nastoletniemu aktorowi za milczenie, że go wykorzystała seksualnie.
Wedle tego dziennika, Jimmy Bennet otrzymał od aktorki 380 tys. dolarów za milczenie na temat ich spotkania w 2013 roku w kalifornijskim hotelu, gdy chłopak miał wtedy 17 lat.
W listopadzie 2017 roku prawnicy Benneta wysłali do aktorki pozew, w którym napisano, że " ...molestowanie zniszczyło psychikę chłopaka i zatrzymało jego rozwój zawodowy."

Sprawa wyszła na jaw w kilka miesięcy po tym, gdy aktorka oskarżyła publicznie o gwałt Harveya Weinsteina. W listopadzie 2017 roku prawnicy Benneta wysłali do aktorki pozew, w którym napisano, że molestowanie zniszczyło psychikę chłopaka i zatrzymało jego rozwój zawodowy.

Ściana meetoo!

Komu się dostanie ...hasztagiem?

Czy i kto się od niej odbije?

Kto najbardziej dostanie odpryskiem, rykoszetem? czyli hasztagiem!

Te, niby niewolnice, które ją wywołały, nagłośniły?
Czy też ci, co niby, albo na pewno je molestowali, gwałcili, wykorzystywali.

Sprawa rozdmuchana do granic niemal absurdu, stała się tak nośna, że spowodowała iż część oskarżanych producentów filmowych, reżyserów, aktorów przyznała się " bez bicia" do zarzucanych gwałtów, czynów lubieżnych itp.
Ile w tym ich przyznaniu się, pokajaniu się było prawdziwego żalu, poczucia winy i wyrządzonej kobietom krzywdy?
A ile najzwyklejszego strachu przed terroryzmem poprawności?
Tego nie wiemy i pewnie się nie dowiemy.

A co wiemy?, może raczej ile wiemy, znaczy się domyślać możemy!

Chyba bez większego ryzyka, że Magda dr Środa hab. i jej podobne, zapóźnione w rozwoju feministki nie przywalą mi stanikiem po oczach, mogę rzec, że takich miejscach, jak plan filmowy w słonecznym Hollywood ( i nie tylko ) aż roiło się od cicho i głośnodajek, które same pchały się do łóżek; producentów, reżyserów, scenarzystów i wpływowych, znanych aktorów.
Można bez nadużycia orzec, że to była norma, a delikatniej rzecz ujmując niemal, prawie norma!, aby dostać lukratywną rolę, kontrakt, obsadę!
Magia statuetek, akademii, czerwonego dywanu robiła swoje.

Czyli...róbta co chceta!

Po co więc ten krzyk? to hałaśliwe meetoo!

Tych właśnie! upadłych ...anielic z Hołlywood, z innych wytwórni czy planów filmowych!? skoro wiele z nich nawet nie było i nie byłoby w stanie przypomnieć sobie po nocy zakrapianej alkoholem, a potem po zażyciu koki czy innego wyzwalacza z więzów purytańsko/mieszczańskich z kim były, gdzie i czyim w końcu domu czy łóżku się obudziły?

A dzisiaj po latach, raptem sobie przypomniały, że ten i ów je wykorzystał, zgwałcił, molestował wbrew ich woli!
Wolne żarty! wykluczam oczywiście te przypadki, tę krzywdę, którą rzeczywiście doznały kobiety.

Nazywam je z grubsza, te hałaśliwe od #meetoo...KAKTUSIKAMI!

Skąd taki termin?

Onegdaj, szusując na moim ulubionym stoku Lola Brygida ( niemal 4500 m trasy o różnorodnej skali trudności) w Szklarskiej Porębie, poznałem mile towarzystwo z Wrocławia.
Przegadaliśmy trochę wieczorami, byli absolwentami wydz. prawa tamtejszego uniwersytetu.
Wspominaliśmy czasy studiów ( ja też zaczynałem od prawa, ukończyłem co innego, aby potem dorobić administracyjno/prawne podyplomowe).

I zapamiętałem sobie taką historyjkę przez nich opowiedzianą.
Profesor prowadzący seminarium z prawa rodzinnego był dość krytyczny wobec kierunku orzecznictwa za czasów prl, że to wyłącznie kobieta ma głos decydujący przy sporze w ustalaniu ojcostwa.
Jednakże jedna z jego seminarzystek ostro i zdecydowanie w dyskusji wypowiadała się, że wyłącznie kobieta, matka dziecka wie najlepiej, kto jest ojcem jej dziecka.
Pan profesor zwracał uwagę, że może to być fałszywa wskazówka szczególnie w przypadku, gdy kobieta, dziewczyna znana jest z prowadzenia się bardzo postępowego, "nowoczesnego" bezpruderyjnego trybu życia, by nie powiedzieć z każdym i byle gdzie i o każdej porze.

Studentka do końca uparcie trwała przy swoim.
i ta "doktryna" przyszłej być może sędzi sądu rodzinnego, bardzo zdenerwowała leciwego już profesora.

A ponieważ był miłośnikiem kaktusów, zaproponował takie drobne ćwiczenie.
Poprosił, aby ta uparta doktrynerka niemylności/ pewności kobiety co do wskazania ojca jej dziecka, usiadła na...kaktus i wskazała, który z jego licznych kolców ją ukłuł, wiadomo w co!
I od tego momentu do końca studiów przylgnęła do niej ksywka Kaktusik!

Otóż to!

A ileż tych kaktusików jest w gronie kobiet, tych ponad 30 000, które tak ochoczo, pewne siebie z purytańską żarliwością przypomniały sobie o swej niewinności, bezbronności i słabości sprzed wielu laty?

Gdzie jest granica? tego wariactwa!
A co z tymi, które molestowały, gwałciły, uwodziły nieletnich chłopaków.
Dla pełnego obrazu!, madame Brigitte, obecna I dama Francji za uwiedzenie małoletniego Emanuela dostałaby w USA minimum 15 lat, albo i więcej!

A czy ktoś jeszcze dziś, w czasach #meetoo, pamięta głośną sprawę jednego z dresiarskich laureatów ( czerskiej nagrody Nike ), który publicznie się poskarżył, że go wielokrotnie gwałciła, molestowała, wykorzystywała wbrew jego woli jedna z pań zasiadających w kapitule tej salonowej nagrody?
Czy będzie on też domagać się odszkodowania?, a onaż zostanie potępiona przez #Meetoo?

Wniosek! jest taki!
Trzeba bardzo być ostrożnym z dawaniem wiary tymi od #Meetoo, które to po wielu latach biegają po poprawnościowych mediach i wymachują, walą ...hasztagiem w kogo popadnie!, gdyż raptem przypomniały o swej krzywdzie.

pzdr

p.s.
Ciekawostka ornitologiczna z cyklu ...jaja!
Dlaczego do dziś żadna z kobiet nie oskarżyła o molestowanie, gwałty np. Micka Jaggera, jego kumpli oraz innych znanych, popularnych od wielu dekad członków kapel, choć przez zaplecze nie tylko sceniczne, hotele, domy przewinęły się tysiące żądnych wrażeń nastolatek, mężatek, itp.?
To proste!
Nie tylko Mick by je wykpił, a nie ugiął się przed ich oskarżeniami, gdyż ma głęboko w tyle czyli gdzieś tę całą poprawność.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

jestem niemal pewna, że ta opowieść Kory, jak to była "molestowana przez księdza" - to bujda z brudnego palca wyssana.

Pierwsze "po primo" (the first one) - w tamtych czasach gdy Kora była w sierocińcu (Domu Dziecka) - księża tam nie przychodzili, ani dzieci nie były prowadzone do kościoła;

Drugie "po primo" (the second one) - jeśliby założyć, że Kora jednak nie kłamała (a obserwacje psychologiczne wskazują na dużą częstość "mijania się z prawdą" wychowanków Domów Dziecka), to

Trzecie "po primo" (the third one) - nie byłoby żadną trudnością ustalenie w jakiej parafii znajdował się inkryminowany Dom Dziecka oraz jacy księża tam sprawowali służbę; i jakoś - nikt nie spróbował dotrzeć "do sedna".

Wreszcie czwarte "po primo" (the fourth one) - Kora ogłosiła "meetoo" w chwili, gdy stało się to popularne, a jej popularność, dla odmiany, robiła się  coraz mniejsza.

A piąte "po primo" (the fifth one) - ten katabas Lemański, który innego, nieznanego księdza oceniał negatywnie, a o znanym mówił "klecha" - gdy sam spowodował wypadek komunikacyjny - potrafił się jedynie głupio śmiać i nie był zainteresowany czy ktoś z ludzi w autobusie nie jest poszkodowany - jest raczej negatywnym "świadkiem" nieszczęść Kory. Innych świadków, jak dotychczas, brak.

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
0

_________________________________________________________

Nemo me impune lacessit - nie ujdzie bezkarnie ten, kto ze mną zacznie

katarzyna.tarnawska

#1571395

Gdzieś tam czytałem o jej 'krzywdzie", tyle, że co rusz wersja była inna, bodaj i siostrę w to wciągała.Wiem tyle, ż w tych latach 60 za Gomułki ( Kora rocznik 1951) księża nie mieli dostępu, wstępu do Domów Dziecka(sierocińców), a religia został wyrzucona ze szkół i odbywała się przy kościołach; np. zakrystiach, sal katechetycznych niemal nie było. Jedno jest pewne, że dzieci z D Dz nie mieli zgody na chodzenie na lekcje religii przy kościołach. Tak więc ten przypadek opisywany przez nieżyjąca już Korę jest mocno ety, naciągany. Mało wiarygodny.
pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1571408

Anrtysalonie, ale też trudno uwierzyć, że amerykanie urządzili "takie polowanie" nie mając twardych dowodów!

Nie bardzo interesuje mnie ten temat, więc nie będę polemizować, ale np. na stronach amerykańskich można odnaleźć informacje na temat aresztowań różnych dziwolągów i zboczeńców, w tym np. ponad tysiąca pedofili w USA i nie sądzę, aby to było kłamstwo!

https://www.justice.gov/opa/pr/office-juvenile-justice-and-delinquency-prevention-s-internet-crimes-against-children-task

Zatem może i opisana przez Ciebie informacja jest prawdziwa, pomimo dodatkowych, dziwnych okoliczności - nie wiem i nie będę sprawdzać, ale chyba warto to rozważyć!

Zresztą podobnie niepokojące informacje wynikają z przekazów np. Benjamina Fulforda i nie tylko jego!

Reasumując dzieje się wiele rzeczy, o których dowiadujemy się z opóźnieniem, a mają one niestety wpływ także i na nasze życie i chyba nie ma prostego wytłumaczenia tych dziwnych wydarzeń!?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0
#1571399

Sprawa w przypadku niektórych z tych kobiet jest zapewne poważna.
Mój tekst ma charakter po części satyryczny, więc mam świadomość, że swymi wyzłośliwieniami uraziłem ileś z nich, dotknąłem.
Wkurza mnie ta otoczka poprawnościowo/bełkotliwa jaka towarzyszy tej akcji, a szczególnie hipokryzja takich jak ta Asia.
pzdr

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#1571409

nie przeszkadzalo po domniemanym gwalcie i molestowaniu zyc 5 lat ze swoim molestatorem. A propos ceny, juz ja zaplacil Antony Bourdain, lewak bo lewak, cpun bo cpun ale szkoda czlowieka. Nota bene ostatni "chlopak" Argento-

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0
#1571458

nie przeszkadzalo po domniemanym gwalcie i molestowaniu zyc 5 lat ze swoim molestatorem. A propos ceny, juz ja zaplacil Antony Bourdain, lewak bo lewak, cpun bo cpun ale szkoda czlowieka. Nota bene ostatni "chlopak" Argento-

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#1571459

wiadomo, akcja przeciw patriarchalnym świniom (męskim) podczas gdy najgłośniej wymachujący seksem jakoś dziwnie mają najlepszy kontakt ze środowiskami rozpusty. i ani slowa o homo i związkach z pedo a tym bardziej nadużyciom ze strony i samych kobiet (odkąd feministka zgwałciła homosia, niewiele już mnie zdziwi). cały feminizm jest zakłamany, to ideologia szczucia w marksistowskiej taktyce konfliktu.

co by to było, jakby zamiast celebryckich akcji powstała taka w związku z innokulturowymi przybyszami. jakoś wielkich kar nie dostają. a statystycznie kobiety dostają niższe wyroki niż mężczyźni, tu walki o parytet też jakoś nie ma

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

„Od rewolucji światowej dzieli nas tylko Chrystus” J. Stalin

#1571549