Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie

Obrazek użytkownika Anonymous
Historia

8 lutego 1951 r. strzałem w tył głowy zamordowany został Żołnierz Wyklęty Bohater Narodowy major Zygmunt Szyndzielarz ps. „ Łupacszka”. Był oficerem z „ krwi i kości” dla którego Polska była czymś najważniejszym. Znał i w swoim życiu kierował się słowami Bóg – Honor – Ojczyzna.

Mamy wielu bohaterów, o których dziwnie cicho. Spoczywają gdzieś na tzw. Łączce, czyli w kwaterze Ł Cmentarza Wojskowego na warszawskich Powązkach. Tam właśnie odbył się uroczysty pogrzeb "Łupaszki" któremu cześć oddał Prezydent RP Andrzej Duda. Niektórych dziwiła ta obecność prezydenta. Przecież to świetna wiadomość! zwierzchnik sił zbrojnych uhonorował człowieka, dla którego mundur z orzełkiem był największą świętością.

"... Nie jesteśmy żadną bandą, tak jak nas nazywają zdrajcy i wyrodni synowie naszej ojczyzny. My jesteśmy z miast i wiosek polskich [...] My chcemy, by Polska była rządzona przez Polaków oddanych sprawie i wybranych przez cały Naród, a ludzi takich mamy, którzy i słowa głośno nie mogą powiedzieć, bo UB wraz z kliką oficerów sowieckich czuwa. Dlatego też wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków..." tak mówił Zygmunt Szendzielarz do swoich podkomendnych.

Dla tych, którzy zbrojnie opierali się sowietyzacji Polski także po 1945 roku, wojna się nie skończyła. Oni nie godzili się na porządek narzucony siłą, ślubowali dalszą walkę. Wybrali krętą drogę przez lasy. Wielokrotnie dowodzili swego bohaterstwa. Wolnej Polski nie było już sześć lat, ale nadzieja pozostała...

Zygmunta Szendzielarza komuniści oceniali jako wyjątkowo twardego, nieprzejednanego partyzanta. Obawiali się go nawet po śmierci, atakując jednego z żołnierzy "Łupaszki" – Pawła Jasienicę, a także satyryka Janusza Szpotańskiego, autora "Ballady o Łupaszce". Obawiali się i słusznie, bo legendarny dowódca V Wileńskiej Brygady AK, zwanej też Brygadą Śmierci, chciał Polski czystej jak łza. Polski niepodległej.

Zygmunt Edward Szendzielarz, ps. „Łupaszka” (ur. 12 marca 1910 w Stryju, zm. 8 lutego 1951 w Warszawie) – major kawalerii Wojska Polskiego i Armii Krajowej. Pośmiertnie awansowany do stopnia podpułkownika 29 lutego 2016, a 24 kwietnia 2016, w dzień pogrzebu, do stopnia pułkownika.

Żyjący w tych skomplikowanych czasach mjr Szendzielarz wierzył, że niepodległa Polska jest możliwa. Nie doczekał się. Ponad sześć dekad jego szczątki przeleżały w zwykłym, bezimiennym dole. Opluwany przez komunistów, a dziś - nawet po rehabilitacji i licznych odznaczeniach po 1989 roku – przez wolnych Polaków! To absurd. Brak w tym wszystkim zrozumienia dla okoliczności działania, motywacji, ale i szeroko pojętej tragedii Żołnierzy Wyklętych.

Dopiero po wielu latach gdy nadszedł czas szacunku i pamięci dla tych co ginęli za Polskę, po wielu latach zniewolenia pamięci i historii Wolnej Polski. Prezydent RP Andrzej Duda chyląc czoła przed trumną bohatera powiedział cytat :

"Panie pułkowniku, spoczywaj w pokoju, wreszcie w rodzinnym grobie niech się Polska przyśni Tobie… piękna..”..”65 lat, by przywrócić godność. Ale przywrócić godność nie panu majorowi Zygmuntowi Szendzielarzowi „Łupaszce”, pan pułkownik tę godność zawsze miał i nigdy jej nie utracił. A za walkę i bohaterska śmierć dla Ojczyzny, ma ją na wieki. Ma godność na wieki. Tak jak i jego polegli towarzysze broni. Dziś po 65 latach, poprzez odnalezienie doczesnych szczątków Pana Pułkownika, poprzez pamięć o bohaterstwie Żołnierzy Niezłomnych, poprzez te państwowe uroczystości pogrzebowe przywracamy godność Polsce. Godność, którą ci którzy kiedyś katowali i zamordowali majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, godność, którą podeptali, którą poprzez zacieranie pamięci razem z Żołnierzami Niezłomnymi wrzucili do bezimiennych grobów. Dziś ta godność wraca wraz z dumną Rzeczpospolitą , wraz z dumną Polską, która pochyla nisko głowę i oddaje hołd swojemu wielkiemu synowi, bohaterowi, niezłomnemu do samego końca. I dlatego chciałem z tego miejsca podziękować rodzinie Pana Pułkownika, rodzinom poległych Żołnierzy Niezłomnych, Żołnierzom Niezłomnym, ale także harcerzom, strzelcom, kibicom i wszystkim młodym ludziom, którzy już od lat czcili pamięć Żołnierzy Niezłomnych. Rodzinom chciałem podziękować za to, że zawsze zachowały godność i zawsze pamiętały o swoich najbliższych...” mówił Prezydent RP Andrzej Duda na pogrzebie tego wielkiego patrioty.

Gdy komuniści mordowali w kazamatach UB i NKWD najdzielniejszych z dzielnych Polskich Patriotów młoda niespełna 18 letnia bohaterska dziewczyna - sanitariuszka, tuż przed śmiercią patrząc się w oczy swoim katom – komunistom krzyczała do nich te słowa cytowane poniżej, a jej krzyk przetrwał do dzisiaj stajać  się ziarnem które urosło w sercach patriotów będąc  nie tylko przykładem ale i celem, ten cel to POLSKA !

..”Niech żyje Polska! Niech żyje „Łupaszko” – krzyknęła przed śmiercią 17-letnia sanitariuszka V Brygady Danuta Siedzikówna "Inka". Chwilę później młodziutkiej dziewczyny nie było już wśród żywych.

Pamiętajcie na zawsze.

Cześć i Chwała Bohaterom !

5
Twoja ocena: Brak Średnia: 4.1 (18 głosów)

Komentarze

Cześć i Chwała Bohaterom !

Kiedy wreszcie w Polsce nastąpi pełna dekomunizacja i rozliczenie tej czerwonej bandy zdrajców, kapusiów, sowieckich trolli spod znaku KOD i lewackich organizacji wrogich Polsce.

Vote up!
13
Vote down!
-5
#1611937

"najprawdziwsi patrioci"

 

sierp i młot w zakute łby

nieustannie im grzmoci

protestują przeciwko

patriotyzmowi patriotów 

"najprawdziwsi patrioci"

 

PS A najprawdziwsza bolszewicka prawda to gotowa była utopić się na Niepoprawnych, żeby tylko powstrzymać dalsze ukazywanie się tekstów Autora.

Serdecznie pozdrawiam 

Vote up!
11
Vote down!
-6

jan patmo

#1611968

Niestety pomylili się już piszę kolejne o Powstaniu Wielkopolskim ( wkrótce rocznica wybuchu), o Żołnierzach Wyklętych, o tym jak UB i NKWD mordowało Polaków ! Osobiście ich ścierwonówkowe wycia mam głęboko w .....poważaniu, nie robią one na mnie ŻADNEGO WRAŻENIA. W ogóle ta grupa osób z tymi poglądami mnie nie interesuje. Robię swoje na naszym patriotycznym portalu Niepoprawni.pl. I tak jest moja rola.

Dyskusja z ludżmi pokroju ścierwoneonówki rodem ze WSI i UB to przede wszystkim szkoda czasu.

Pozdrawiam świetne wiersze !

Vote up!
8
Vote down!
-5
#1611970

     Witam! Byliśmy z przyjaciółmi 25 marca 2019 r. w miejscowości Osielec w powiecie Sucha Beskidzka na uroczystości odsłonięcia pomnika Pułkownika " Łupaszki" Zygmunta Szyndzielorza. W miejscu, gdzie bezpieka schwytała "łupaszkę" 30 czerwca 1948 r. Uroczystość poprzedziła Msza Święta w lokalnym kościele. Po mszy tłumy ruszyły pod pomnik, a czoło zwięczyła kawaleria i poczty sztandarowe. Podczas uroczystości przemawiali oficjele lokalni, rządu, IPN i Armii Krajowej.  Była również Pani płk. Lidia Lwow Eberle była sanitariuszka oddziału ps. "Lala", życiowa towarzyszka majora. W czasie uroczystości, żołnierze oddali salut honorowy. Odział, wówczas majora Łupaszki" zwany "Szwadronem Śmierci", do dzisiaj swoją historią chwały budzi grozę i strach wśród obecnych komunistów w całym kraju. Cześć i Chwała Bohaterom, niezłomnym rycerzom naszej ojczyzny!

Vote up!
9
Vote down!
0

ronin

#1611989

Zazdroszczę wspaniałych patriotycznych przeżyć. 

Cześć i Chwała Bohaterom. 

Pozdrawiam. 

Vote up!
7
Vote down!
-5
#1611990

Problem nie leży w szmalcownikach i w żydach. Problem jest gdzie indziej. Problem leży w nas, Polakach! Ostatni - sprzed 4 lat - wynalazek wyborczy narodu pn. PiS najwyraźniej znowu się Polakom nie udał. PiS będzie np. zwalczał w Polaczkach faszyzm, więził Międlarów .... Widać sowietyzacja 1944-89 poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy). Ten sam scenariusz zastosowali w przypadku tysięcy (200 000?) największych patriotów i najodważniejszych, ideowych Polaków. Major Zygmunt Szyndzielarz ps. „ Łupacszka” to tylko jeden z tych 200 000 naszych Bohaterów. Takiej to puli genów żydzi pozbawili naród polski.
To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ‘44 na sowieckich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” wychodził Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000).

Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.
 

Vote up!
7
Vote down!
-6

panMarek

#1611997

Ktos celnie zauwazyl, ze gdyby Wybory mogly cokolwiek zmienic, to dawno by zostaly zdelegalizowane.

Nie mielismy tez rozsadnego wyboru, bo wybor pomiedzy dwoma wrogimi nam ludzmi nie posiada marginesu na zdrowy rozsadek. Ponadto Pan twierdzi, a ja sie nie zgadzam z ta liczba, ze UBekow jest ok. szesciu milionow.

Wynika z tego, ze proporcje pomiedzy Polakami, a naszymi wrogami swiadcza o przewadze przeciwnika. 

Dlatego uwazam, ze nie nalezy, wina za ten stan rzeczy, obarczac Polakow.

Zgadzam sie calkowicie z pozostala trescia Panskiego artykulu i pozostaje z szacunkiem.

Vote up!
4
Vote down!
-3

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612002

Wypowiedzieliśmy walkę na śmierć lub życie tym, którzy za pieniądze, ordery lub stanowiska z rąk sowieckich, mordują najlepszych Polaków - pisał w 1946 roku Zygmunt Szendzielarz, pseudonim Łupaszka.

Walczył w obronie wolności i godności Polski. Zamordowany przez UBeckich katów rodem z Moskwy. Obecnie pokolenie tych katów prosto z KOD i organizacji lewicowych pluje na Wolną Polskę. Czas na pełną dekomunizację o co walczył i bohatersko poległ Łupaszka.

Cześć i Chwała Bohaterowi

Vote up!
4
Vote down!
-3
#1612044

jednego z ostatnich rycerzy Rzeczypospolitej. On przyjal pseudonim "Lupaszka" na pamiatke, nieco zapomnianego obecnie, zagonczyka Jerzego Dombrowskiego. Wiecej szczegolow o Nim w linku: 

https://opinie.wp.pl/jerzy-dambrowski-lupaszka-bohater-trzech-wojen-zginal-w-niewyjasnionych-okolicznosciach-6126040017458817a

Ciekawostka jest, ze kresowi zolnierze majora Lupaszki, mowili o nim - Lupaszko i bardzo dlugo zwracali sie do niego Rotmistrzu, mimo ze juz byl majorem.

 

Vote up!
3
Vote down!
0

To się zaczeło od likwidowania polskości, od wyśmiewania i lżenia naszej przeszłości, naszych bohaterów i naszej wiary. To jest pierwszy krok, drugim będzie likwidacja Polski. J.M.Rymkiewicz

#1612089