Cwaniaki frankowe

Obrazek użytkownika Anonymous
Kraj

Z poniższym tekstem tym, zapewne nie zgodzą się Ci, którzy wzięli kredyty we Frankach Szwajcarskich. Trudno, ja mam prawo wyrazić swoje zdanie o otaczającej mnie rzeczywistości.

Moim skromnym zdaniem, zdaniem szarego obywatela RP Ustawa, którą uchwalił Sejm przed paroma dniami od razu podzieliła społeczeństwo na dwa obozy. Tak się dzieje zawsze, gdy Ci, którzy prawa mając strzec, naginają go dla własnych interesów. Gdyby obecna sytuacja tzw. frankowiczów zaistniała po wyborach lub w środku okresu pomiędzy wyborami – żadna partia by nie pomyślała nawet o takim bublu, jaki usmażył Sejm najjaśniejszej RP.

Niestety mamy okres przedwyborczy i panie oraz panowie posłowie, z małych partyjek( SLD, PSL) doprowadzili do uchwalenia Ustawy, aby podlizać się 700 tysięcy frankowiczów. Czerwono zielone towarzystwo, jak zawsze dało pokaz swoich niekompetencji i przedkładania interesów swoich i swoich partyjek, ponad interes Państwa i obywateli. Chłopy, jak to chłopy – im ciągle jest źle i mało, a czerwone sztandary jak zawsze myślą o sobie, a nie Państwie. Nie pomyśleli, że takim podejściem wkurzą wszystkich poza frankowiczami, a tych jest więcej niż 700 tysięcy.

Nie zgadzam się z tym, aby nagradzać cwaniactwo frankowiczów. Bo tak trzeba nazwać to, co oni zrobili. Najpierw chcieli przechytrzyć innych i wzięli potężne kredyty na luksusy nie w rodzimej walucie, a w walucie obcego nam Państwa, na którego finanse nie mają wpływu. W dodatku kredyty nie były na jedzenie, a na wielkie mieszkania, landary budowlane(wille). W umowach nie zastrzegli sobie własnej ochrony w razie skokowej podwyżki kursu Franka, a teraz robią z siebie cierpiętników i żądają, abyśmy znaczną część ich kredytów spłacili za nich. Piszę „my”, bo do tego się to sprowadza. Banki odbiją sobie straty na swoich klientach. Zapewne znikną darmowe bankomaty, przelewy i karty. To tylko początek. Tak więc, społeczeństwo płać, bo cwaniaki pokupowały mieszkania i wille, które im zostaną!

Frankowicz powie, że nie mógł przewidzieć skoku kursu Franka. Zgadzam się z tym, nie mógł. Jeżeli jednak nie zastrzegł sobie w umowie możliwości przewalutowania w takim przypadku, to świadomie podejmował ryzyko poniesienia większych obciążeń. Teraz frankowicze straszą, że jest ich dużo i nie zagłosują na tych, co nie chcą dać im pieniędzy za darmo. No i posłowie z partyjek mało znaczących w te pędy dali im przywileje.

Oprócz spłaty przez społeczeństwo długów jaśnie wielmożnych cwaniaków

frankowych z uchwaleniem Ustawy doszło do zburzenia sprawiedliwości społecznej! Dlaczego nikt nie pomaga kredytobiorcom, którzy nie chcieli cwaniakować i wzięli kredyt w złotówkach?! Co z ludźmi, którzy biorą kredyty na zapewnienie normalnego życia swoim rodzinom, bo zarabiają mało?!

Jest jeszcze i kolejne pytanie: jak można mieć zaufanie do Państwa, które nagle obciąża banki, nie za ich winy?! Która firma będzie chciała współpracować z Polską, budować tu zakłady?! Posłowie PSL, SLD, PiS postawili nas na równi z Rosją, którą tak krytykują. Tam jednym dekretem można doprowadzić do bankructwa firmy; W Polsce zaczyna się dziać to samo. Najpierw był zamach na trzeci filar, kiedy to Państwo ukradło prywatne pieniądze ludziom odkładającym na emerytury. Teraz Państwo żąda od prywatnych banków, a w zasadzie od społeczeństwa, aby zapłaciło za cwaniaków!

I to ma być Państwo prawa?! Jak dla mnie jest to jeden wielki burdel, gdzie cwaniaki p….pozostałych.

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.1 (głosów:5)

Komentarze

Trafiłam TU (do roku 2015) klikając na widoczny tytuł "cwaniaki frankowe".

 Anonymous? Czy po upływie dwóch lat zweryfikowałeś pogląd o Frankowiczach czy nadal tkwisz w zaścianku :-))? W 2015 r. być może Twoje "skomstwo", zawiść, zazdrość, niewiedza i pycha przesłaniały Ci zdroworozsądkowe podejście do tematu?
Po pierwsze - umowy o kredyty denominowane w obcej walucie były i są sprzeczne z polskim prawem bankowym i cywilnym i z mocy prawa są nieważne! Jak nie potrafisz czytać przepisów Prawa bankowego i Kodeksu cywilnego, to chociaż posłuchaj ludzi, którzy na tym zjedli przysłowiowe zęby. Poczytaj sobie chociażby wyroki sądów w Szczecinie i w Łodzi. Wysłuchaj Frankowiczów, m.in. prof. Modzelewskiego.
Po drugie i dużo poważniejsze. Sprawa "Frankowiczów" pokazała (już w 2015 r. czyli za PO_PSL), iż Polski Rząd i ten cały niby nadzór bankowy "chodzą na pasku zagranicznych banksterów". Pokłosiem tego są m.in. afery Amber Gold, ale nie tylko.
Dlatego też jeżeli banksterom uda się wygrać z Frankowiczami, to już żaden klient banku nie będzie mógł mieć pewności, że to co podpisuje z bankiem jest pewne, czy za jakiś czas bank go nie wyroluje. Tak czy siak BANKI jako instytucje zaufania publicznego zawiodły!
I wreszcie po trzecie.Wzrost kursu CHF względem PLN nie wynika z żadnych przesłanek gospodarczych - stanu polskiej gospodarki - to czysta spekulacja. Poczytaj trochę o zasadach ustalania tego kursu.

W nawiązaniu do cyt.: "W umowach nie zastrzegli sobie własnej ochrony w razie skokowej podwyżki kursu Franka, a teraz robią z siebie cierpiętników i żądają, abyśmy znaczną część ich kredytów spłacili za nich. Piszę „my”, bo do tego się to sprowadza.

Tym stwierdzeniem  okazałeś w 2015 r. swoje dyletanctwo w temacie dlatego zamiast dalszych wyjaśnień odsyłam Cię do:

https://www.bankowebezprawie.pl/

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
0

casium

#1547837

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika JSC został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Ponadto uważam, że trzeba zrobić śledztwo w sprawie układu minusującego.

Obrażliwe treści zgłaszam do prokuratury.

#1547849