W Poznaniu powstał Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego

Obrazek użytkownika Jerzy Zerbe
Kraj

Szanowni Państwo,

dnia 20 stycznia 2011 roku zawiązał się w Poznaniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego (AKO). W trakcie założycielskiego spotkania przyjęto deklarację ideowo-programową i statut.

Wybrano władze; Zarząd i Komisję Rewizyjną. Na czele Zarządu jako przewodniczący na trzyletnią kadencję został jednogłośnie wybrany prof. dr hab. Stanisław Mikołajczak, osoba ciesząca się wielkim uznaniem i autorytetem środowiska akademickiego, jak i grup społecznych. W skład Zarządu weszli: ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz UAM, prof. dr hab. Piotr Łukasiak PP, prof. dr hab. Grzegorz Musiał UAM, prof. dr hab. Elżbieta Nowicka UAM, prof. dr hab. Jan Paradysz UE, prof. dr hab. Stanisław Paszkowski UPrzyr., mgr Mikołaj Pietraszak-Dmowski, prof. dr hab. Wojciech Rypniewski PAN, prof. dr hab. Marek Sozański PP, prof. dr hab. Roman Szulc UMed., prof. dr hab. Stefan Zawadzki UAM, dr Tadeusz Zysk.

Przystąpienie do AKO zgłosiły już do tej chwili 132 osoby pośród których jest 75 profesorów i 28 doktorów, reprezentujących różne uczelnie i środowiska. W ramach przyjętej działalności statutowej Akademicki Klub będzie zauważalny na forum społecznym, naukowym, eksperckim i analitycznym. Pragniemy docierać oczywiście do szerokich grup społeczeństwa. Dlatego planujemy organizować spotkania i poruszać na nich zagadnienia z przeszłości ale i z otaczającej nas rzeczywistości, wymagające w sposób szczególny wyjaśnienia, tłumaczenia jak i analizy. Pragniemy wspierać ale i inicjować nowe działania, wzbogacające życie obywatelskie. W obszarze naszych zainteresowań jest cała sfera życia publicznego.

W najbliższym czasie uruchamiamy już stronę internetową, przez którą będzie można kontaktować się z nami i składać swoje propozycje współpracy, a także wnioski o analizy. AKO na wczorajszym założycielskim spotkaniu przyjęło trzy oświadczenia, które odnoszą się jednoznacznie do obecnych problemów życia społecznego, kulturalnego i politycznego kraju.

AKO

za: www.naszapolska.pl
naśladownictwo wskazane

Brak głosów

Komentarze

Doskonała wiadomość , kto następny .
Idę na spotkanie Klubu GP w Opolu popędzimy naszego posła do zawiązania takiej samej inicjatywy.

Zatem wspólnie ruszymy pod "Grunwald"..

pozdrawiam

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
" idź wyprostowany wśród tych co na kolanach.."
/Z.Herbert/

/Klub Gazety Polskiej w Opolu/
http://andruch.blogspot.com
http://ngo.opole.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0

-----------------------------------------
Andruch z Opola
]]>http://andruch.blogspot.com]]>

#129260

Dobry początek, coś zaczyna się ruszać w mgle niemożności - terka

Vote up!
0
Vote down!
0

 - terka

#129281

przedsięwziecie.Mam nadzieję, że uruchomiliście z Poznania reakcję łańcuszkową.   Szcęść Boże.

Polska tylko nasza

Vote up!
0
Vote down!
0
#129310

Świetnie, że o tym piszesz! Dodam tylko, że to zacne grono stanowiło trzon Komitetu Poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego w walce o fotel prezydencki. Pamiętam, jak na UAM zorganizowano spotkanie studentów z prof. Zybertowiczem. Sala pękała w szwach!
Vivat profesores!
:)

Vote up!
0
Vote down!
0
#129348

Oby więcej takich inicjatyw.

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#129370

Takie kluby powinny powstać w każdym mieście.Tylko jak później głosować,żeby nie mogli fałszować kart do głosowania. Może po postawieniu krzyżyka, skreślać innych kandydatów. Potrzebni prawnicy.

Vote up!
0
Vote down!
0
#129552

Brawo Poznaniacy zaczynają budzić się z letargu oby tak dalej,oby jak najwięcej!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

Szarko

#129797

Czy może Pan wskazać sposób na przystąpienie do AKO? Jestem profesorem UW, pisuję na nowym Ekranie pod poniższym pseudonimem.
Z poważaniem

Vote up!
0
Vote down!
0
#150075