"Gdybym miał ostatni nabój w lufie..."

Obrazek użytkownika hobo
Kraj

Zupełnie przypadkiem trafiłem w TV na audycję poświęconą emigracji po 68 roku. Ładną polszczyzną wypowiadali się w niej ludzie którzy przed laty opuścili Polskę i w tych wypowiedziach nie dało się odczuć jakiegoś szczególnego żalu a już tym bardziej nienawiści za to co się stało.

Tym bardziej zmroziła mnie wypowiedż jednej z pań która przywołała dyskusję w jakiej brała udział protestując m.innymi przeciwko określeniu "polskie obozy koncentracyjne". Otóż jej interlokutor powiedział; "gdybym miał ostatni nabój w lufie i przed sobą Polaka i Niemca, to zastrzelił bym Polaka"

Trudno chyba znależć lepszy wzorzec krystalicznej nienawiści. Można się tylko domyślać że tego pana spotkała niewyobrażalna tragedia i to ze strony Polaków. Ale czy istnieje taka krzywda która usprawiedliwia stosowanie kryterium odpowiedzialności zbiorowej? Znam wiele osób które doświadczyły strasznych nieszczęść ale nigdy od nich nie usłyszałem czegoś takiego w odniesieniu do Niemców, Rosjan, Ukraińców lub Żydów.

Dziwi to tym bardziej że naród który sam protestuje nawet wobec domniemaniu odpowiedzialności zbiorowej wobec nich, sam ją stosuje wobec innych.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Ten naród od tysięcy lat tak ma.Nie zna wdzięczności,nie ma przynależności i poczucia więzi z tymi,wśród których żyje.Nic.Bo wszyscy inni to "goje",a goj to mniej,niż parszywy pies.

"Nie lękajcie się!" J.P.II

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nie lękajcie się!" J.P.II

#242560

Witam! Wychowano mnie w miłości do bliźnich.Nauczono tolerancji i szacunku do drugiego człowiek,nie uczono nienawiści do żydów,Azjatów,Afrykańczyków,Eskimosów i Indian.Jedak znam z autopsji mściwość i obłudę żydowskich istot.Kamuflują się tak,że nawet najbliższe otoczenie nie jest w stanie tego się domyśleć z kim ma do czynienia.Powoli doprowadzają goja do parteru,nie przebierając w środkach.Nigdy nie chciałbym już mieć do czynienia z żydami,to jedyna nacja,która budzi we mnie strach.Dla nich dobry goj,to martwy goj.

                               Pozdrawiam!

                             

                            

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#242573