Powrót na manowce

Obrazek użytkownika kataryna
Kraj

Tydzień nie wystarczył Kaczyńskiemu na zregenerowanie sił po trudach kampanii wyborczej,

w jego przypadku szczególnej, bo prowadzonej w żałobie po bracie i najbliższych współpracownikach. Dzisiejszy wywiad dla Rzepy to strzał w kolano, a może nawet w oba. I wcale nie dlatego, że Kaczyński nie ma w nim racji, przeciwnie, gdy się ten wywiad rozbierze, okaże się, że merytorycznie nie można mu nic zarzucić, ale w polityce nie wystarczy mieć rację, trzeba jeszcze wygrać wybory.

Jarosław Kaczyński wykonał właśnie ogromny krok wstecz, choć przecież zmiana retoryki musiała go najwięcej kosztować, a wyborczy wynik powinien przekonać go, że była warta swojej ceny. Bo choć pewnie dziesiątki razy nie powiedział tego co chciał, i jak chciał, ale za to powiększył grono tych, którzy go posłuchali. A w polityce tylko to się liczy. Zachowanie Kaczyńskiego jest nawet po ludzku zrozumiałe, ale polityk na takie ludzkie odruchy nie może sobie pozwalać.

Dzisiejszy wywiad przypomniał mi ostatnie minuty dogrywki finału Mistrzostw Świata cztery lata temu, i zachowanie Zidane'a, który dał się sprowokować włoskiemu obrońcy i walnął go "z byka", za co zarobił czerwoną kartkę i upokorzony schodził z boiska, a był to jego ostatni mecz w reprezentacji. To też był ludzki odruch, nawet Materazzi potem przyznał, że obraził Zidane'a, ale w efekcie końcowym nie miało to żadnego znaczenia, bo dając się w taki sposób sprowokować, Zidane upokorzył się sam. Materazziego nawet niespecjalnie zabolało. Dzisiaj Kaczyński przypomniał mi - zachowując wszystkie proporcje - tamtą scenę, wyobrażam sobie jaką radość sprawił Palikotowi i grającej Palikotem Platformie, bo przecież od trzech miesięcy o nic innego nie chodziło, taka właśnie była misja Palikota - sprowokować Kaczyńskiego. Dzisiaj można zameldować wykonanie zadania.

I naprawdę nie ma znaczenia, że wszystko co Kaczyński powiedział w wywiadzie się broni, i że ma prawo do takich emocji. W świat idzie wynik, a ten można odczytać z reakcji obserwatorów - euforia wrogów Kaczyńskiego i zwątpienie tych, którzy są mu życzliwi, albo po prostu chcieliby mieć silną opozycję w kraju bez silnych mediów. Jeśli więc Kaczyński będzie się sam przed sobą usprawiedliwiał, że przecież powiedział prawdę, powinien sobie zadać pytanie, czy ta prawda na pewno była warta tych reakcji. Tym bardziej, że nie powiedział nic nowego, więc nie ma ona nawet żadnej wartości informacyjnej. Jest wyłącznie pożywką dla palikoterii. No i pozbawia nadziei tych, którzy po ostatnich wyborach uwierzyli, że Kaczyński znalazł wreszcie sposób na siebie, jakiś kompromis między własnym temperamentem, a trudną sztuką zdobywania poparcia. Jeśli ten wywiad nie jest tylko incydentem, efektem ogromnego zmęczenia i zrozumiałej frustracji spowodowanej tym co się dzieje wokół "wyjaśniania" tragedii smoleńskiej, to czarno widzę to wszystko. Z takim Kaczyńskim łatwo będzie wygrać.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Nie dziwię się Kaczyńskiemu. Przecież ostatnie zachowania „odnowionego duchowo” Palikota były obrzydliwe.
Dla Platformy jednak Janusz jest cennym człowiekiem – przecież poparcie elektoratu spod znaku Kuby Wojewódzkiego to łakomy kąsek!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71645

... bełkot.

Warto znać swoje możliwości i ograniczenia też - kataryna jako analityk treści podawanych w mediach jest WIELKA, kataryna jako analityk realnej polityki i subiektywny publicysta to o wiele, daruj, niższy poziom.

Szkoda Cię na tego typu teksty. (Choć mogę zrozumieć, że upał, plus może parę innych spraw, zniechęciło Cię chwilowo do żmudnych, drobiazgowych analiz. Oby tylko chwilowo!)

Pzdrwm
triarius
-----------------------------------------------------
http://bez-owijania.blogspot.com - mój prywatny blogasek
http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Pzdrwm

triarius

-----------------------------------------------------

http://bez-owijania.blogspot.com/ - mój prywatny blogasek

http://tygrys.niepoprawni.pl - Tygrysie Forum Młodych Spenglerystów

#71655

dla mnie ten wywiad był potrzebny, choćby mi, jako wyborcy PiS i JK. Więc pewnie nie tylko mi. Dziś ważne jest utrzymanie elektoratu, czasem trochę zdezorientowanego, na zbieranie kolejnych głosów przyjdzie pora.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71660

Nie czytalam calego wywiadu, tylko darmowy fragment i... też mi się nie podoba. Ale nie to, że JK mówi prawdę, tylko że jest to w sprzeczności z zachowaniem podczas kampanii.

Jak na tym tle wygląda wielokrotne podawanie reki Bronkowi i ówczesne zapewnienia o chęci do wspólpracy prawie ze wszystkimi?

Powinien być taki (choć trochę!)już w kampanii - wtedy pewnie też by nie wygral, ale podtrzymalby wizje siebie jako polityka silnego i, kurna, mialby szacunek wielu ludzi.

Stając w tak dużej opoozycji w stosunku do swojej wlasnej postawy sprzed zaledwie tygodnia JK traci wiarygodność.
:(

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71662

... nigdy nie był na "manowcach". Zawsze był wierny sobie (temu, w co wierzył i co głosił), a to dziś rzadkość.
Są takie rzeczy, które "zgniewałyby garbatego", jak mawia moja mama. Nie czytałam tego wywiadu, ale jeśli wypowiedział się w nim ostrzej niż w czasie kampanii prezydenckiej, to miał do tego pełne prawo, po tym co zdarzyło się w ostatnim czasie.

PS. W ogóle nie rozumiem tych nawoływań do przemiany Jarosława Kaczyńskiego. Nie zmienia się tego co dobre - bo lepsze jest wrogiem dobrego. Wiadomo, nikt nie jest doskonały. W każdym razie Jarosław Kaczyński nie jest pierwszym (ani nawet nie jest w pierwszej setce na tej liście) wśród tych, od których żądałabym przemiany.

444Polska.bloog.pl

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"Nasze miejsce po stronie odwagi bezbronnej" - Jan Pietrzak

#71693

Napiszę krótko: wkur.iają mnie nieustanne próby ustawiania JK jako poprawnego politycznie, tak jakby tylko jedna strona miała glejt na dobre zachowanie??? Kto decyduje o tym, że najprawdziwsza prawda ma być tym złym JK i PIS-em??? Dla mnie dla polskiego patrioty to elity PO, są najgorszym złem jakie spotkało Polskę. Kataryno, jeśli uważasz, że Kaczyński ma udawać kogoś kim nie jest, by na siłę zdobyć władzę to jesteś najlepszym dyżurnym cynglem PO, mimo twoich zasług jako śledczy. JK ma poparcie takie jakie ma, jeśli społeczeństwo uzna, że ma rację to wygra jeśli nie to będzie to czego społeczeństwo właśnie potrzebuje, to jest demokracja. Jest jeszcze PIS, który również może go nie chcieć wspierać. Tak więc twoje sugestie o strzałach w kolano jest gruntownie fałszywe... Pzdr.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71666

Jest kilku wyznaczonych do programów i wystarczy by nie brali udziału w dyskusjach z Niesiołowskim , Palikotem czy Wajdą. Sądzę że taka TVN ma problem jak zwiększyć oglądalność przy poleceniu służbowym by koniecznie występował swój polityk. Oni ostro główkują jak pokonać TVP info ,gdzie takich chamów po prostu nie pokazują. Sądzę również że  "stokrotka" wielokrotnie zabiegała o wywiady z Kaczyńskim, i nic nie wskórała. Niestety siła naszej opcji jest nikła, do wściekłości doprowadza mnie manipulacja polegająca na ośmieszaniu pisowskich projektów kolejno przez PO, SLD,PSL, przy braku  wypowiedzi inicjatora danej ustawy . Tu trzeba ciągłych autoryzacji, najwyższego skupienia, itd.Wszak i redaktorzy czują intuicyjnie że mogą ich wpuścić na minę jak Gembarowskiego co to miał pierwszy i ostatni wywiad z Krzaklewskim.Na marginesie chętnie poznałbym oglądalność Ziemkiewicza i Żakowskiego w autorskich programach TVP info. Jak będzie trzeba to TVP info też wciągnę na listę stacji nieoglądanych , oczywiście gdy już ją Wołek "odpolityczni".

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71667

Absolutnie się nie zgadzam. Jarosław Kaczyński jest człowiekiem honoru. Na czas kampanii było zawieszenie broni, wyłączenie z debaty tragedii smoleńskiej. I Pan Jarosław dotrzymywał słowa, choć naprawdę wielokrotnie się dziwiłam i uważałam, że jest za miękki. "Twardy" elektorat i tak by na niego zagłosował...
PO zakończonych wyborach to przeciwnicy ruszyli do boju. Pan Niesiołowski oświadczył, ze to już koniec zgody, a to, co wyczyniał Palikot przekracza chyba najśmielsze oczekiwania (nota bene uważam, że Palikot to nieodrodne dziecko swojego tatusia Donalda Tuska, nie wierzę w to, że ktokolwiek chce się go pozbyć. Dobrze mieć takiego, Pan Jarosław też sobie powinien kogoś w tym rodzaju sprawić albo sprowadzić :))
Dlatego teraz Jarosław Kaczyński nie ma już powodu, żeby milczeć i pozwolić się opluwać. Poza tym nie powiedział nic agresywnego, on nie atakuje, tylko się broni. I walczy o pamięć Brata. Moim zdaniem o 3 miesiące za późno, ale na to już nic nie poradzimy. Zapewne sądzono, że jest szansa, by w ten sposób wygrać wybory. Nie wiem, czy słusznie, ale tak, czy inaczej teraz nie wolno nam zapomnieć... Pan Jarosław musi walczyć. Cała w nim nadzieja. No i bardzo się cieszę, że odezwał się Pan Ziobro z Brukseli. A Zbigniew Romaszewski znów wstąpił do Pis-u. Partia zaczyna się konsolidować. Bądźmy dobrej myśli.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

june11

#71679

przeczytałem jakąś rozmowę
http://www.rp.pl/artykul/16,506304_Bez_przeprosin_z_PO_nie_bede_wspolpracowal.html
ale to chyba nie o ten tekst chodzi, bo tutaj nie było niczego, co przypominałoby uderzenie "z byka"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71685

o czym kataryna napisała? gdzie te agresywne wypowiedzi?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71739

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#71704

Głupota gorsza jest od upałów, bowiem upały mijają. Ale zapewniam Cię, że Katarynie nic nie zaszkodziło. Dziewczyna jest niemal bezbłędna.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71712

wczorajszy wpis!
Swe kompleksy staraj się leczyć poza NP!
Naprawdę jestem poza Twym zasięgiem!
Mimo iż ledwo dycham, gdyż zebrałem kilka ton siana/ połowa poszła na pomoc dla rolników powodzian/, to i tak nie masz szans z moimi szarymi komórkami!!!!
pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#71716

Moim zdaniem przegrał tylko dlatego, że był taki ugrzeczniony. Trzeba było krzyczeć o smoleńskim mordzie od początku do końca kampanii.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

________________________________________________________________ "Nie martwcie się, jeśli nie stanowimy większości. Wszystko czego potrzebujemy, to mniejszość zamiłowana w rozpalaniu ognia wolności w umysłach ludzi." - Samuel Adams

#71723

A może warto przestać słodko "pier....ć" ? Może warto po prostu mówić. Może nie ma szans na dodatkowy elektorat "przejmowany" po innych ? Nie wiem. Może po prostu zapytać J.K. dlaczego ten wywiad w takiej formie został udzielony ?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71725

Co sanhedyn ustalil u Batorego. Ten wygrał, co miał wygrać. Lechu nagrodę odebrał w formie prezydentury za hucpę w Jedwabnem. Sam naczelny Batorego wyprowadzał go na scene zza kulis w chwili "wyboru". Inne zadania inny prezydent. Nie frasujcie się wyborcy, to nie na "moją" głowę. Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71735

niż cofnięcie się J.K. To jest definitywne zerwanie z ideą związku PO i PiS. Trudno, zwolennicy tego rodzaju konglomeratu muszą się z tym faktem pogodzić i opowiedzieć się po jednej ze stron (wielu), czyli ablo PO, albo PiS, albo inne partie lub całkowte oderwanie się. Prezesowi się nie dziwię, po wybrykach pewnych gości ze świńskim ryjem i sztucznym penisem nie można nazwać inteligentem nikogo, kto popiera PO. Tak po prostu, nikt kto ma choć trochę, minimalną ilość inteligencji, taktu, rozumu nie może być zwolennikiem PO, bo będąc aprobuje, popiera i wspiera gości ze świńskimi ryjami. Już czas porzucić złudzenia, już czas przestać śnić że może tak, może będzie dobrze, to sen się skończył, czas się obudzić i niestety wybrać jedną ze stron. A dlamnie WSZYSCY popierający PO to są goście ze świńskimi ryjami i sztucznymi penisami wymachiwanymi w tłumie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71745

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

Za miękki - niedobrze! Wyciąga rękę do zgody - źle! Prosi tygodniami o zaprzestanie wojny polsko-polskiej i inny ton dyskursu - nadaremnie! Chyba - jako człowiek i polityk - ma prawo do reakcji na nienawistne i chamskie ataki PO-wskiej tłuszczy pod hasłem "zgoda buduje"! Panu Jarosławowi najmniej teraz potrzeba krytyki! Powinniśmy się skonsolidować i wspierać, a nie ciągle coś wytykać, bo "jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim [na prawicy] dogodził". Mają Państwo inną kandydaturę? To pytanie retoryczne, oczywiście.  i proszę, mi nie pisać, ze JK to żadna prawica, a socjalista. A niech sobie będzie kim chce, grunt, że prawdziwy polski patriota, opanowany aż do bólu polityk, mąż stanu jakiego nam i Polsce potrzeba, dość już aparatczyków, sprzedajnych zdrajców, Mirów, Rychów, prywatyzacji a' la Sawicka, itp..

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Sympatyczka p.p. Kaczyńskich

#71753

Mazurek zmarszczył brew i kataryna zmiękła?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#71842

wywiad dla Rzepy to strzał w kolano, a może nawet w oba. I wcale nie dlatego, że Kaczyński nie ma w nim racji...
euforia wrogów Kaczyńskiego i zwątpienie tych, którzy są mu życzliwi...

A spojrzmy na to z innej strony: JK jako wytrawny polityk z udokumentowanym 20 letnim stazem popelnia ,,fo pa"?
Nieee.
Sadze ze to wszystko przemyślał i hartuje swoich kojarzących fakty wyborców równolegle zdając sobie sprawę ze tylko z myślącym narodem da się przeprowadzić trudne reformy bo niestety takie trzeba będzie przeprowadzić po chlewie jaki zostawi PO.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#72261