Apel do Premiera i kilka wieści z polskiego wymiaru sprawiedliwości!

Obrazek użytkownika krzysztofjaw
Blog

Witam
 

Dzisiejszy dzień upłynął mi na podróżowaniu i jak to nieraz bywa podczas jazdy pociągiem współpodróżni (w tym ja) wymieniali się "czytadłami".
 

Ja udostępniłem "Gościa Niedzielnego", gdzie wreszcie znalazłem artykuł o pierwszoplanowej roli w upadku komunizmu i powstaniu Solidarności jaką odegrał nasz Wielki Polak, papież Jan Paweł II. Bez niego nie byłoby dzisiaj wolnego świata ani Solidarności czy upadku Muru Berlińskiego... albo czekalibyśmy jeszcze wiele lat na upadek zbrodniczego i antyludzkiego komunizmu! 
 

Mi przypadł w udziale "zaszczyt" przejrzenia dwóch tabloidów: "Gazety Wyborczej" i "Faktu". Treść pierwszego z tych tabloidów tylko utwierdziła mnie w przekonaniu o jego płytkości i manipulacyjnej jednostronności. Natomiast - pomimo mniejszej ilości słów i wielu zdjęć - w "Fakcie" zauważyłem coś na kształt pluralizmu poglądów i wypowiedzi (chociażby na jednej stronie artykuł A. Dudka o Annie Walentynowicz i wywiad z ministrem rządu D. Tuska, panem M. Dowgielewiczem, w którym to D. Tusk jest kreowany na europejskiego męża stanu).
 

Mało tego w Fakcie znalazłem też mały artykulik, który wzbudził we mnie chęć zaapelowania do naszego premiera o podjęcie odpowiednich działań a'la B. (k...). Otóż na stronie 8 dzisiejszego Faktu można przeczytać m.in."Robert Mechliński z Krasów (woj. wielkopolskie) przeżył szok, gdy archeolodzy wykopali na jego polu 28 ciał żołnierzy Wehrmachtu (...) W zbiorowej mogile znaleźli 28 bardzo dobrze zachowanych ciał niemieckich żołnierzy. Oprócz tego guziki, nieśmiertelniki (...) Odkopane zwłoki z pola gospodarza zostały już przeniesione na cmentarz w pobliżu Poznania"
 

Panie Premierze! Jak tak można! Dlaczego ciała żołnierzy niemieckich nazistów przeniesiono na cmentarz?! Nasz kochany B. (k...) zadbał przecież o swoich sowieckich, komunistycznych bohaterów stawiając im pomnik pod Ossowem a Pan Pan pozwala tak spokojnie przenosić ciała innych morderców narodu polskiego na zwykły cmentarz? Przecież w imię pojednania niemiecko-polskiego i kolejnych uścisków z A. Merkel winien Pan wykupić odpowiedni skrawek ziemi od jej gospodarza i postawić pomnik żołnierzom hitlerowskim! Dlaczego Pan nie bierze przykładu ze swojego prezydenta B. (k...)? Na pewno i jakiś symbol religijny (zamiast swastyki) można by postawić, bo zapewne przodkowie tych hitlerowców w coś wierzyli, nieprawdaż?
 

Oj Panie Premierze... Nieładnie to tak doprowadzać do niejednakowego traktowania poległych na ziemi polskiej jej zbrodniczych najeźdźców... nieładnie... a jak Niemcy i Pani A. Merkel lub Eryka S. się obrażą?
 

A teraz tylko kilka zdarzeń z frontu naszego wymiaru sprawiedliwości:
 

1. Również w dzisiejszym Fakcie (str. 6) dowiadujemy się, iż "(...) Według śledczych A. Lepper kłamał, gdy stwierdził, że o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa dowiedział się od ówczesnego szefa resortu sprawiedliwości Z. Ziobry. Lepper usłyszał zarzuty składania fałszywych zeznań. Liderowi Samoobronny grożą trzy lata więzienia...". Czy usłyszymy przeprosiny?

2. Dzisiejsza Rzeczpospolita pisze zaś: "Lech Wałęsa przegrał z Krzysztofem Wyszkowskim. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że Wyszkowski nie naruszył dóbr osobistych Lecha Wałęsy twierdząc, że były przewodniczący "Solidarności" był Tajnym Współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa" (o pseudonimie Bolek - dop.kj). Bolek ma zamiar składać odwołania... niemniej symptomatyczna zapewne jest data przegrania Bolka w sądzie...,

3. I jeszcze jeden wyrok. Gazeta Wyborcza informuje m.in.: "- Nie można znieważyć prezydenta, który już nie żyje - uznał we wtorek wrocławski sąd, uniewinniając od zarzutu zniewagi głowy państwa mieszkankę Oleśnicy. W czasie trwania żałoby narodowej na fladze narodowej umieściła napis "ch... w d... Kaczorowi. Wierni Polacy". Już J. Palikot swawolił sobie nazywając L. Kaczyńskiego chamem i sąd również nie dopatrzył się jego winy...
 

Reasumując... Niezbadane są działania i wyroki polskiego wymiaru sprawiedliwości....
 

Pozdrawiam
 

ZOSTAW ZA SOBĄ MĄDROŚCI ŚLAD... http://krzysztofjaw.blogspot.com/ kjahog@gmail.com

 

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

3 x tak! Zołnierzom Wehrmachtu pomnik się należy i basta. Panie Kunert - gratka dla pana i gratka dla p.Moderau'a, speca od szybkiej roboty. I koniecznie 28 bagnetów z ostrzami skierowanymi na zewnątrz. Uroczyste odsłonięcie pomnika przez tow.prezydenta i tow.premiera 22 lutego 2011 r. - w rocznicę wkroczenia wojsk 1 Frontu Białoruskiego pod dowództwem gen.Katukowa do Poznania.

Odnośnie "reszty" to... chyba fundnę wieniec rozgrzanej wrocławskiej palestrze, profanatorce barw narodowych, z napisem o podobnej aczkolwiek zmodyfikowanej odpowiednio treści. Oczywiście szarfa nie będzie w barwach flagi. Oczywiście wieniec spocznie na schodach wrocławskiego sądu, a kto go tam złoży - to już moja słodka tajemnica.
Pozdrawiam.
contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#82952

Witam
Chyba coś dostała w zawieszeniu za profanację flagi... ale... wedle wyroku możemy spokojnie wyzywać od najgorszych każdego umarłego... nawet jakby był nieżyjącym Królem Świata. Dziwne... a Wojewódzki za wkładanie polskiej flagi w kupę gówna też jeszcze nie był sądzony...

Pozdrawiam

krzysztofjaw
http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#82963

Na tle obecnej pracy polskich sądów to jakiś cud chyba, że pan Wyszkowski wygrał proces.
Pocieszam się myślą, że Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy, a przez ten czas wszystkie bezeceństwa, których jesteśmy świadkami się kumulują, aż w końcu przysłowiowe ucho dzbana się urwie. Oby szybko bo Polski żal.
Pozdrawiam.

contessa

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#82970

Popieram akcje z wiencem. Bardzo dobry pomysl. Dzisiejszym komuchom tak jak i w stanie wojennym zalezy na wizerunku. Do dzis pamietam jak z kumplami malowalismy hasla na plotach w stanie wojennym. A plot wzdluz torow sie ciagnal wiec bylo wiadomo ze chociaz polowa ludzi w pociagu przeczyta. Male uszczypliwe akcje sa potrzebne to komuchow zawsze wyprowadzalo z rownowagi.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#82994

Paweł106 Fakt, że do tej pory ma za sobą ponad połowę wyborców wskazuje na umiejętność oszukiwania, dzielenia i różnienia społeczeństwa. Doprowadzenie do spięć w
Kościele to również dla niego wielki sukces. Być może dzięki tym spięciom Kościół zostanie oczyszczony z zaprzedanych niektórych hierarchów; ale ile jeszcze musimy czekać na to oczyszczenie kościoła z esbeckich współpracowników i ile jeszcze musimy czekać na przebudzenie Narodu?
Zdaje się być kompletnym zjawiskiem paranoicznym fakt oskarżenia byłego szefa CBA tylko dlatego, że rzetelnie chciał wykonywać nałożone na jego obowiązki (a Naród śpi dalej)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Paweł106

#83516

pzdr

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

antysalon

#83523

ostatnio znalazłam cudny film, polecam wszystkim - uśmiałam się serdecznie.niestety dodawanie komentarzy do tego filmu wideo zostało wyłączone!!!! przy okazji chcę podziękować wszystkim niepoprawnym. ostatnio trafiłam na waszą stronę i nabrałam otuchy, że jeszcze są w tym kraju myślący ludzie.

pozdrawiam serdecznie!
vates

http://www.youtube.com/watch?v=Keff2roCQz4&feature=related

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

vates

#83534