Broń dla Ukrainy! Agresja Rosji na Ukrainę.

Obrazek użytkownika Mind Service
Świat
 
A więc wojna! Rosja rozpoczęła otwartą agresję na Ukrainę. Doniesienia mediów i agencji prasowych nie pozostawiają złudzeń. Komentarze są niepokojące i jednoznaczne: Putin rozzuchwalony biernością świata zdecydował się na rozwiązanie siłowe.Rosyjskie wojska rozpoczęły inwazję na Ukrainę. NATO publikuje zdjęcia.

Rosyjscy żołnierze działają obecnie na terytorium Ukrainy, zwłaszcza w okolicy Nowoazowska - oświadczył w kwaterze NATO w Mons wysoki rangą przedstawiciel Sojuszu. Dodał, że obecność tych wojskowych jest "bardzo niepokojąca". Przedstawiciel NATO pokazał dziennikarzom zdjęcie satelitarne, z datą 23 sierpnia, przedstawiające rosyjskie działa samobieżne zgrupowane na terytorium wschodniej Ukrainy. Wskazał, że "jest bardzo mało prawdopodobne, by takie jednostki były obsługiwane przez separatystów", a ten "zaawansowany technicznie" sprzęt wymaga "miesięcy szkolenia".

http://wiadomosci.wp.pl/gid,16845028,kat,1356,title,Rosyjskie-wojska-na-Ukrainie-NATO-publikuje-zdjecia,galeria.html?ticaid=11358c

 To otwarta wojna Rosji z Ukrainą.

Rosjanie przejęli kontrolę nad Nowoazowskiem i miastami na południu obwodu donieckiego. Siły rządowe zostały odcięte od reszty wojsk ukraińskich. Celem Rosji jest zdobycie Mariupola. Ukraina prosi o świat o pomoc.

http://kresy24.pl/55781/to-otwarta-wojna-rosji-z-ukraina-mapa-28-sierpnia/

 Koniec maskarady: powstrzymać Putina albo zginąć.

Na Ukrainie już nie mamy do czynienia z « zielonymi ludzikami » i tym podobnymi. Rosja bowiem już w otwarty sposób prowadzi militarne działania na wschodniej Ukrainie. Regularne wojska rosyjskie zajęły Nowoazowsk i okoliczne miejscowości. Rosyjskie czołgi i inne pojazdy pancerne należące do regularnych sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej, udzielają wsparcia tzw.  prorosyjskim separatystom, czyli żołnierzom rosyjskich sił specjalnych podległych GRU.

Władimir Putin i jego żołnierze otworzyli nowy front na Ukrainie. Można domniemywać, że Kremlowi chodzi o stworzenie i zabezpieczenie drogi lądowej, która miałaby połączyć Federację Rosyjską z zaanektowanym przez to państwo Krymem. Jednak być może to tylko pierwszy etap otwartej rosyjskiej inwazji na Ukrainę? Być może prawdziwym celem Władimira Putina, jego czołgów, jego piechoty i jego specnazowców jest Kijów?

http://zbigniewstefanik.salon24.pl/602721,koniec-maskarady-powstrzymac-putina-albo-zginac

 Rzecznik praw człowieka w Federacji Rosyjskiej Ełła Pamfiłowa oficjalnie zwróciła się do głównego prokuratora wojskowego FR Siergieja Fridinskiego o sprawdzenie informacji o przypadkach śmierci rosyjskich wojskowych na wschodzie Ukrainy.

Według służby prasowej Pamfiłowa wyraziła poważne zaniepokojenie z powodu tych doniesień.

Dwoje przedstawicieli Rady ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i praw człowieka przy prezydencie Rosji, Ełła Polakowa i Siergiej Kriwienko, poinformowało, że ponad 100 rosyjskich żołnierzy zginęło, a 300 zostało rannych 13 sierpnia na wschodzie Ukrainy.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16542864,NATO__1000_rosyjskich_zolnierzy_dziala_na_Ukrainie_,,,1234714.html#opform1234714

 Rosyjskie matki policzyły: na Ukrainę wysłano co najmniej 15 tys. żołnierzy.

To przypomina Afganistan. Na Ukrainę są posyłani nie tylko żołnierze kontraktowi, ale również ci, którzy w trybie pilnym zostali objęci obowiązkiem służby wojskowej.

Żadne oficjalne dane nie są publikowane, a media milczą na razie milczą. Chyba do końca nikt się w tym jeszcze dokładnie nie zorientował. Szacunkowe wyliczenia ekspertów mówią o 15 tysiącach. Wszystko to przypomina wojnę w Afganistanie – powiedziała podczas wczorajszej konferencji prasowej przewodnicząca związku kół matek żołnierzy rosyjskich Walentyna Melnikowa.

Rosyjskie matki tworzą już listy zabitych i rannych. Na liście ich organizacji w Stawropolu jest 400 nazwisk. Lista została opracowana na podstawie danych uzyskanych w źródłach w rosyjskich siłach zbrojnych i jest na bieżąco aktualizowana. Są na niej żołnierze z różnych regionów Rosji.

http://kresy24.pl/55787/rosyjskie-matki-policzyly-na-ukraine-wyslano-co-najmniej-15-tys-zolnierzy/

 Putin - demon rosyjskiej duszy

Agresja putinowskiej Rosji na Ukrainie nasila się od dawna i postępuje już zupełnie jawnie, na oczach całego świata. Wojska rosyjskie zajęły Nowoazowsk.

Tymczasem Fundusz Opini Społecznej w Moskwie (ФОМ) opublikował wyniki badań, z których wynika, że zaledwie 5% Rosjan proponuje i popiera wkroczenie rosyjskich wojsk na Ukrainę.

Lew Gudkow - dyrektor znanego ośrodka badawczego Lewada-Centrum  wyjaśnia dlaczego Kreml ma gdzieś opinie Rosjan  i dokonuje agresji na Ukrainę.

Oto jego opinia: Rządzący Rosją plują na opinie Rosjan. Manipulują społeczeństwem jak chcą.

http://zbigwie.salon24.pl/602704,putin-demon-rosyjskiej-duszy

 Gen. Roman Polko: „Działania Zachodu tylko rozzuchwaliły Putina”, dlatego trzeba sięgnąć głębiej.

Mamy teraz wojnę w Europie, którą rozpoczął Putin atakując niepodległe państwo” – mówi dla Fronda.pl gen. Roman Polko.

Zachód powinien wreszcie przejść od coraz mocniejszych słów oburzenia do konkretnych działań, czyli uderzenia ekonomicznego na Rosję. Brak działań czy te symboliczne działania rozzuchwaliły Rosję, dlatego trzeba sięgnąć głębiej. Ani atak na Gruzję, ani aneksja Krymu, ani otwarte wspieranie separatystów przez Rosję, nie spotkały się z odpowiednią reakcją. Za każdym razem udawaliśmy, że nie ma problemu. Teraz mamy otwartą inwazję, mamy wojnę w Europie, którą rozpoczął Putin atakując niepodległe państwo.

http://www.fronda.pl/a/dzialania-zachodu-tylko-rozzuchwalily-putina,41074.html

 Do szpitala Wojskowej Akademii Medycznej w Petersburgu przywieziono 12 rannych żołnierzy doborowej 106. gwardyjskiej dywizji powietrznodesantowej, stacjonującej na co dzień w Riazaniu, 180 km na południe od Moskwy. Poinformowała o tym niezależna telewizja Dożd, powołując się na źródło w kręgach medycznych Petersburga. Według stacji żołnierzy przywieziono samolotem transportowym An-72 z Rostowa nad Donem, w południowej Rosji.

Informator TV Dożd przekazał, że był to już 15. samolot z rannymi do WAM w tym tygodniu. Rozmówca stacji dodał, że dotychczas przywożono rannych rebeliantów, głównie z paszportami ukraińskimi. Podał on też, że w petersburskim szpitalu przebywa łącznie około 180 rannych przetransportowanych z Rostowa. Większość ma rany odłamkowe dolnej części ciała, tj. od wybuchów granatów i min.

Źródło TV Dożd również wyjaśniło, że ranni ze wschodniej Ukrainy są przewożeni do Petersburga, gdyż szpitale w Rostowie i Wołgogradzie są przepełnione.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16542864,Jaceniuk__Putin_rozpoczal_wojne_w_Europie__chcemy.html?entry=1232174#MT

 Do Kostromy przybył "Ładunek 200". Rosjanki: Gdzie są nasi mężowie? Ranni, w trumnach.

Kilkadziesiąt żon rosyjskich żołnierzy próbowało zorganizować w Kostromie manifestację, by domagać się wyjaśnień na temat losu ich bliskich wobec doniesień o wtargnięciu rosyjskich sił na Ukrainę. Władze nie pozwoliły na rozwinięcie transparentów.

Młode kobiety, w większości w wieku ok. 20 lat, niektóre z małymi dziećmi, zebrały się przed bazą 331. pułku 98. Dywizji Wojsk Powietrznodesantowych. Jedna z uczestniczek manifestacji Waleria Sokołowa powiedziała agencji AFP, że jej mąż, wraz z ok. 350 współtowarzyszami i 50 żołnierzami z pobliskiej bazy Iwanowo, został skierowany na ćwiczenia na rosyjsko-ukraińskiej granicy; od tamtego czasu nie dał znaku życia.

Na początku tygodnia do bazy wróciło ok. 15 żołnierzy - rannych lub w trumnach - twierdzi kobieta. Jej męża nie ma w żadnej z tych grup. - Wczoraj do Kostromy przybył Ładunek 200 - powiedziała Sokołowa, nawiązując do wojskowego terminu na opisanie transportu poległych.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,16542864,NATO__1000_rosyjskich_zolnierzy_dziala_na_Ukrainie_.html?entry=1234395

 Irina Dowhań z miejscowości Jasynuwata – tak według internautów nazywa się kobieta, nad którą znęcano się w centrum Doniecka.

„New York Times” opublikował w tym tygodniu zdjęcie kobiety owiniętej w ukraińską flagę, która była bita i opluwana przez przechodniów. Wszystko za przyzwoleniem i namową terrorystów. Kobieta oskarżona przez Rosjan o pomoc ukraińskiej armii, w dłoni trzymała napis  „ona zabija nasze dzieci”.

Wkrótce po tym na portalach społecznościowych pojawiła się informacja, kim jest kobieta, nad którą się znęcano – według internautów to Irina Dowhań z miejscowości Jasynuwata, położonej w obwodzie donieckim.

Terroryści mieli wejść do jej domu, ponieważ był oświetlony dzięki generatorowi prądu, a w miejscowości już od trzech tygodni nie ma energii elektrycznej. W momencie, kiedy terroryści do niej przyszli, miała również przeglądać ukraińskie strony internetowe. Bandyci znaleźli też w domu ukraińskie symbole – m.in. flagę i naklejki.

http://niezalezna.pl/58826-nad-nia-znecano-sie-w-centrum-doniecka-internauci-zidentyfikowali-kobiete

 Walka między Ukrainą o Rosją toczy się też w przestrzeni wirtualnej. Tym razem nie chodzi o propagandowe komentarze na forach internetowych.

Ukraina zwróciła się do firmy Google, by ta nie blokowała na terytorium Rosji ukraińskich stron i materiałów na YouTube. Google przychylił się do tej prośby, wbrew oczekiwaniom Federacji Rosyjskiej.

Mniej skłonny do współpracy okazał się Facebook, z którym nie udało się porozumieć w kwestii blokowania kont służących do antyukraińskiej propagandy. Jak zaznaczył szef SBU, w 18 specjalnym centrum Federalnej Służby Bezpieczeństwa całodobowo pracuje 1,5 tys. ludzi, którzy na forach i w sieciach społecznościowych umieszczają wpisy, jakich celem jest wywołanie paniki na Ukrainie.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16542864,NATO__1000_rosyjskich_zolnierzy_dziala_na_Ukrainie_,,,1234794.html#opform1234794

 ---------------------------------------------------------------

 

Broń dla Ukrainy

 Ukraina zwróciła się do Polski z prośbą o sprzedaż broni. 

Rząd polski odpowiedział, że zaczeka z decyzją do szczytu NATO. Innymi słowy uczynił coś, czego ani Francuzi, ani Niemcy nie uznawali za stosowne uczynić, sprzedając broń Rosji – uzależnił swoją decyzję o dostawach broni od zgody sojuszników.Nie dziwmy się zatem, kiedy następnym razem Ukraińcy nie uznają za stosowne domagać się włączenia Polski do rozmów na temat konfliktu z Rosją. Po co rozmawiać z krajem, który nie jest w stanie zająć samodzielnie żadnego stanowiska w najoczywistszym interesie własnym? Jeśli centrum decyzyjne polityki polskiej nie jest w Warszawie, która z ogłoszeniem swojej pozycji politycznej musi czekać na stanowisko innych, to akcję polityczną na rzecz osiągnięcia jakiegokolwiek celu należy adresować do tych innych, nie do Polski. Polska zrobi to, co jej każą. Taką informację przekazaliśmy Kijowowi.Zamiast broni Polska zadeklarowała gotowość wsparcia Ukrainy pieniędzmi – nie, nie na zbrojenia, lecz na wymianę młodzieży, leczenie rannych i obserwację wyborów parlamentarnych. Rzeczpospolita wyasygnuje na ten cel 20 mln zł! Na stabilizację strefy euro zadeklarowaliśmy w 2012 r. 6,27 mld euro! Najwyraźniej wypłacalność dłużników niemieckich banków jest dla rządu PO-PSL ważniejsza niż zatrzymanie ekspansji rosyjskiej na sąsiedniej Ukrainie.

 Imperatyw polityczny – dozbroić Ukrainę

Dozbrojenie Ukrainy jest politycznym nakazem chwili i Polska powinna przeznaczyć na ten cel wszystkie dostępne środki, nie pytając nikogo o zdanie. Ukraina jest naszym sąsiadem. Została napadnięta i się broni. Prosi nas o oręż, który będzie użyty przeciw wojskom państwa stanowiącego zagrożenie także dla naszej niepodległości. Tworzenie zwyczaju politycznego pytania Francuzów, Niemców, Greków, Włochów, Hiszpanów, Portugalczyków itd., a nawet Amerykanów, o to, czy możemy wspomóc Ukrainę, to jakieś groteskowe nieporozumienie. Zatrzymanie rosyjskiej ekspansji leży w najżywotniejszym polskim interesie. Jeśli nie zatrzymają jej dziś Ukraińcy, jutro być może będziemy musieli sami stawić jej czoła. Dając broń Ukrainie, nie tylko utrudniamy grożącą nam ekspansję rosyjską. Stawiamy także Polskę w centrum gry. Jeśli komuś w NATO nasz krok się nie spodoba, nich przedstawi wiarygodny i możliwy do szybkiego wdrożenia program działań powstrzymujących Rosję. Jeśli – niczym kanclerz Angela Merkel – nie chce baz natowskich w Polsce i w państwach bałtyckich, nie chce przesunięcia wojsk sojuszniczych do naszych krajów ani natychmiastowego i pełnego embarga na dostawy broni do agresora, ale wprost przeciwnie – jak Francja – zamierza nadal dostarczać mu swoją technologię wojenną (mistrale) – innymi słowy, jeśli lekceważy nasze najżywotniejsze interesy i ignoruje najoczywistsze postulaty, niech nie oczekuje, że będziemy z nim konsultowali nasze poczynania. Jeśli Niemcy z Rosją ustalają, gdzie mają być bazy NATO, a gdzie ma ich nie być, to Polska może dostarczać broń Ukrainie bez potrzeby pytania kogokolwiek o zgodę. Jeśli sami zostaniemy najechani przez Moskwę, też zwrócimy się o broń i w odpowiedzi będziemy oczekiwali jej dostaw, a nie konferencji międzysojuszniczych. Jesteśmy lekceważeni. Może to zmienić tylko polityka faktów dokonanych. Osobnym argumentem jest przyszłość stosunków polsko‑ukraińskich. Znaczenie polityczne polskiego wsparcia lub jego braku będzie dla tych relacji rozstrzygające na wiele dziesięcioleci.

 Imperatyw technologiczno-wojskowy – dozbroić Ukrainę

Wojsko polskie powinno być wyposażone w sprzęt i broń użyteczne do walki z Rosją – tak, z Rosją, nie z talibami czy kim tam jeszcze. Najlepiej, aby to był ekwipunek polskiej produkcji (oczywiście nie w stu procentach, ale nie o tym jest ten artykuł). Nic tak nie podniesie jakości polskiej broni jako użytecznego instrumentu zwalczania ewentualnej rosyjskiej inwazji na Polskę, jak sprawdzenie jej w warunkach realnej wojny z Rosją. Możemy tylko się cieszyć, że nie będą musieli jej sprawdzać ginący na tej wojnie polscy żołnierze, ale uczynią to ich ukraińscy koledzy. Jest też oczywiste, że skala i długotrwałość ukraińskiego oporu wobec rosyjskiej inwazji rozstrzygnie o skali zużycia rosyjskiej machiny wojennej. W interesie Polski leży, aby armia ukraińska była jak najtwardszym przeciwnikiem wojsk rosyjskich i jak najmocniej wyczerpała ich siły i zasoby. Każdy rosyjski żołnierz, czołg, samolot, śmigłowiec, wóz bojowy, zestaw artyleryjski wyeliminowany na trwałe z walki przez Ukraińców nigdy nie pojawi się na polskiej ziemi ani nad polskim niebem. Walka Ukraińców wzmacnia nasze bezpieczeństwo. Odmowa dozbrojenia Ukrainy zmniejsza je – jest ciężkim grzechem przeciw Rzeczypospolitej. Nadzieja, że Rosja z wdzięczności nas oszczędzi, gdy Ukraina padnie, albo że Niemcy i Francuzi, pamiętając o naszej wobec nich układności, przyjdą nam z pomocą, to dziecinada.

 Imperatyw ekonomiczny – dozbroić Ukrainę

Polska w ostatnich latach przeznaczała miliardy złotych na stadiony, orliki, pendolino i inne idiotyzmy, zamiast na zbrojenia, co należało czynić co najmniej od czasu rosyjskiego najazdu na Gruzję. Dziś, choćby za cenę obniżenia poziomu życia, musimy się zbroić. Polski przemysł zbrojeniowy powinien dostać potężny zastrzyk środków na produkcję zarówno na potrzeby Wojska Polskiego, jak i ukraińskiego. Armia ukraińska, nasycona polskim sprzętem, będzie w przyszłości wiernym klientem naszej zbrojeniówki. Wdrożone do służby polskie systemy uzbrojenia będą wymagały części zamiennych, modernizacji, włączania do służby kolejnych wersji rozwojowych naszego sprzętu kompatybilnych z pozostającą w niej polską techniką, a więc kontynuacji dostaw i zamówień. Ukraina chce kupić od nas broń. Powinniśmy dostarczyć jej tyle i takiej, ile jesteśmy w stanie i jakiej potrzebuje, a nie tylko tyle i takiej, za jaką jest w stanie zapłacić. Powinniśmy Ukrainie udostępnić broń na preferencyjnych warunkach kredytowych – stworzyć polski „lend and lease” – na dostępną nam skalę – niczym USA dla walczącej z Hitlerem Europy. To dobra inwestycja. Ukraina nie zawsze będzie biednym krajem oczekującym kredytowania czy wręcz darowizn. Stworzenie zintegrowanego polsko‑ukraińskiego przemysłu i rynku zbrojeniowego to cel wart wysiłku. Jego osiągnięcie zmieniałoby sytuację obu naszych państw, awansując je do wyższej ligi światowej w tej dziedzinie, i zapewniłoby tysiące miejsc pracy.

 Imperatyw moralny – dozbroić Ukrainę

Polska była pierwszym krajem, który uznał niepodległość Ukrainy w 1991 r. Nic z tego kapitału politycznego nie zostanie, jeśli teraz stchórzymy. Odmowa dostaw broni, zwlekanie z nimi lub dostarczenie jej w symbolicznej jedynie ilości będzie zapamiętane. Przyjaciół poznaje się w biedzie. Rosyjski najazd zaś jest straszliwą próbą dla każdego narodu, który jest nim dotknięty. Odmowa pomocy, o którą proszą Ukraińcy, będzie ciężkim ciosem moralnym dla stosunków polsko‑ukraińskich. Czechom do dziś wypominamy odcięcie dostaw uzbrojenia do Polski przez ich terytorium w 1920 r., a z wdzięcznością pamiętamy o wsparciu, jakie wówczas przyszło ze świeżo zdruzgotanych traktatem trianońskim małych i słabych Węgier, które właśnie przegrały I wojnę światową i straciły dwie trzecie terytorium i ludności.Jeśli odmówimy broni Ukrainie, słowa naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza zaczną odnosić się do nas. Co napiszemy naszym dzieciom w podręcznikach do historii Polski? Że czekaliśmy na pozwolenie Niemców i Francuzów? Że nie widzieliśmy, iż Ukraina walczy nie tylko o swoją wolność, ale i o naszą? Że nie wiedzieliśmy, nie przypuszczaliśmy, że Moskale, podbiwszy Ukrainę, zagrożą Polsce? A może ze wstydu nic nie napiszemy? By wstydu tego uniknąć, należy przekazać Ukrainie tyle broni, ile tylko możemy jej dać. Na pierwszym jej egzemplarzu, wręczonym uroczyście, winna zaś widnieć stara polska sentencja, wypisywana na szablach, które dawano w prezencie młodym szlachcicom: „W Twoją młodą silną dłoń wdzięczni bracia dają broń. Bij jak dotąd mężnie wroga, za Ojczyznę, w imię Boga”.

 źródło: http://niezalezna.pl/58814-bron-dla-ukrainy

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 2.9 (głosów:16)

Komentarze

...na sraczkę najlepszy jest stoperan...:))

widzę, że rebe Sakiewitz skutecznie opętuje swoją sektę ...

... tylko lekarstwa, środki opatrunkowe i żywność...nic ponadto !!!

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1436893

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Ja nie mam sraczki, bo nic mi nie grozi. Ale Ty powinieneś mieć.

Przemyśl to. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-9

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436895

...myślę samodzielnie i wolę myśleć samodzielnie niż "niezależnie", to widzę, że Żurawski vel Grajewski dostał sraczki...brrr zawsze mnie dziwiło to dziwne nazwisko...oni tak mają Darski vel Targalski, Żurawski vel Grajewski... i tak dalej ...Kwaśniewski vel Stolzman...Michnik vel Szechter...i tak dale i tak dalej...:)))...niepokoję się o Ciebie...he he ...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-7

http://trybeus.blogspot.com/

#1436896

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

dsknl wm, kt n tym frm jst płtnym gntm Krml, l c d Cb mm wątplwśc. 

Wytłmcz m dlczg?

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-10
#1436898

...bo jo jes podwójny agent, biere dutki w szeklach i rublach...eurym tys nie pogardze, a i dulary mi tyz nie śmierdzo...moja babinka mi zawse co rano godo, żem nojlepsy agent...i insego nie fce...:))

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1436899

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436903

..nie ogladam TV, nie czytam gazet, w internecie siedzę...mam wyrobiony pogląd na sytuację...racjonalne argumenty ???  w ostatnim moim poście nie zabrałeś głosu, dlaczego ?... przecież ten Butkiewicz jasno określił cel ...zabić 1,5 miliona niereformowalnych ukrainców...mało  ???

..taaak, jeśli chodzi o argumentacje tzw "niezależnych" mediów ...to ja już wolę być upośledzony :)) ...naprawdę...

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-6

http://trybeus.blogspot.com/

#1436907

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pł t rgmnt. Pz tym, t jk mżn przdstwć kntrrgmnty d mtrł, który przdstwłś w swjj sttnj ntc? N jk?

25 lt pszł ps w dpę. Krj pzbwny wszystkg włączn z rmą. Zr gspdrk, rdzmj bnkwśc, przmysł, mdów. Szklnctw n pzm rytr. Jż pnd 10 lt mnęł d czs zmrdwn gn. Ppły c? Jż pnd 4 lt d zmch w Smlńsk c? Kt sę str dcc prwdy? Psząc &qt;prwdy&qt;, mm n myśl dpwdź n pytn: kt dknł zbrdn n Swrnym? Mn n ntrsją brzzy, klny, czy bk, n tż trtyl n skrzydłch. Mn ntrsj, kt zbł dwóch plskch przydntów cłą, wdmą dlgcję?

Dwmy sę tg tk sm, jk wmy gdz sę pdzł mlzyjsk smlt psżrsk bynjmnj n tn zstrzlny nd krną, w którg sprw md nbrły wdy w swj knjck mrdy.

Tk wl prblmów, któr m Plsk, t trdn jst grnąć, bnd dtów chc słć brń n krnę.

Jszcz będą rzygć tą krną, któr tk będz rsk, b tk chc krpkrtyczn włdz tg śwt. Gdyby był nczj, n krn stłyby dywzj ntwsk w sl, z którą Ptn msłby sę lczyć. Nkt jdnk n chc brzyć stlng prządk. Kżdy db tylk wyłączn swój włsny ntrs, prócz dmóżdżnj ncj znd Vstl, przynjmnj dżj jj częśc

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1436910

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Jinks nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Czytam sobie swój znakomity komentarz:

 

"Pała to argument. Poza tym, to jakie można przedstawić kontrargumenty do materiału, który przedstawiłeś w swojej ostatniej notce? No jakie?

25 lat poszło psu w dupę. Kraj pozbawiony wszystkiego włącznie z armią. Zero gospodarki, rodzimej bankowości, przemysłu, mediów. Szkolnictwo na poziomie Erytrei. Już ponad 10 lat minęło od czasu zamordowania gen. Papały i co? Już ponad 4 lata od zamachu w Smoleńsku i co? Kto się stara dociec prawdy? Pisząc "prawdy", mam na myśli odpowiedź na pytanie: kto dokonał zbrodni na Siewiernym? Mnie nie interesują brzozy, klony, czy buki, ani też trotyl na skrzydłach. Mnie interesuje, kto zabił dwóch polskich prezydentów i całą, wiadomą delegację?

Dowiemy się tego tak samo, jak wiemy gdzie się podział malezyjski samolot pasażerski i bynajmniej nie ten zestrzelony nad Ukrainą, w którego sprawie media nabrały wody w swoje knajackie mordy.

Tak wiele problemów, które ma Polska, to trudno jest ogarnąć, a banda idiotów chce słać broń na Ukrainę.

Jeszcze będą rzygać tą Ukrainą, która i tak będzie ruska, bo tak chce korpokratyczna władza tego świata. Gdyby było inaczej, na Ukrainie stałyby dywizje natowskie w sile, z którą Putin musiałby się liczyć. Nikt jednak nie chce burzyć ustalonego porządku. Każdy dba tylko i wyłącznie o swój własny interes, oprócz odmóżdżonej nacji znad Vistuli, a przynajmniej dużej jej części"

 

 

i się zastanawiam, co się nie spodobało pokładowym ZOMOwcom, że go zapałowali na śmierć. 

Za prawdę, to oni zawsze pałowali. Taka ich natura. Do pałowania nawet rozkaz nie był potrzebny. ZOMO robiło to z własnej inicjatywy.

 

Do PAŁ panowie, "Wisła płomie"!!!

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5
#1436925

:))...właśnie, bo komentarz w oczy kole, dlatego nocni pałownicy pałują, jak już widzą, że żadnego użytkownika nie ma, to wtedy kontargumentują pałami :)))..żenada.pl...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1436926

ja tez w podobny sposob stracilem juz kilkaset punktow

ale dla punktow tu nie jestesmy

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1436928

Różnijmy się ale nie niszczmy sie

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1436931

Wpadles w samouwielbienie -

Pozdrawiam

 

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-3
#1436929

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

i pozbawiony oparcia o racjonalne przesłanki. 

I tak jak pisałem: olaleś Jazgdyni i nie potrafiłeś rzeczowo odpowiedzieć na jego oczywiste argumenty. Jakbyś był zaczadzony ruskimi wytycznymi. Powtarzasz brednie z NeOnu24.ru o jakimś 1,5 milionie do wymordowania, co nie nadaje się nawet do skomentowania. Tak jak napisałem, gdybyś był płatnym trollem jacy tu się pętają to mógłbym to sobie wytłumaczyć, a tak świadczy to o Tobie jak najgorzej. A wiedz, że zarówno ja jak i Jazgdyni zwracamy się do Ciebie z życzliwością.

---------------------------------

Jinks, wypad stąd. Przeszkadzasz swoim trollowaniem.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436912

...przecież podałem źródło ukrainskie, a Ty mi tu , że uprawiam ruską propagandę, no to jakie źródła mam podawać hę ? Z Demokratycznej Republiki Konga ????

Twoja retoryka jest taka, jak dobrego pijaka,który wydrze z gardła głodującym dzieciom, aby kupić bejsbole rumunom, aby powstrzymały kiboli, żeby nie przechodzili koło jego domu...a ja mogę stwierdzić, że uprawiasz żydowską propagandę...jesteśmy kwita :))...pozdrawiam niepoprawnie

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

http://trybeus.blogspot.com/

#1436927

Witaj!

 

Przestaję już przekonywać Trybeusa w sprawie Ukrainy. To nie ma sensu. Dlatego, że nie jest to dla niego sprawa rozumowa, tylko emocjonalna. On nienawidzi Ukraińców. Tak mocno, po chrześcijańsku. Może ma ku temu konkretne powody. W tych emocjach gotów jest, by ruskie, których też nie lubi, zgnietli pod butem całą ukraińską nację. Bez oglądania się na konsekwencje i skutki dla Polski. Z nienawiścią, z którą nie może się uporać, bo przecież jest zakazana przez naszego Ojca, trudno jest walczyć.

Nadal uważam, że Trybeus to dobry człowiek i modlę się do Pana, aby mu dał zrozumienie, To ważne, bo w tej chwili Polsce potrzebny jest każdy człowiek, by walczyć z agentami i głupcami.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1436930

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

o planach wymordowania 1,5 miliona Ukraińców.

Otóż pierwszy o tym napisał niejaki "Opolczyk" - znany z głoszenia prawdy i walki o wolność sumień...

Ale wtedy Trybeus o tym nie wiedział, bo tam tego nie przeczytał. Zatem gdzie przeczytał?

A od trzech dni trąbi o tym NeOn24.ru. - To tam Trybeus się o tym dowiedział i zaraz powtórzył na NP. 

Czy można się dziwić dlaczego Trybeus nie potrafi samodzielnie myśleć, skoro wiedzę o świecie czerpie z NeOnu24.ru ?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436943

...podałem linki skąd jest filmik, i cytat z portalu polskiportal.net, a źródło pierwotne, to ukraiński portal The Kiev Times http://thekievtimes.ua/society/391851-15-milliona-chelovek-v-donbasse-nuzhno-prosto-ubit-butkevich.html którego link podałem pod filmikiem...

...na Neonie napisała Lotna po mnie i jest to jej autonomiczny, autorski post, niczego nie powtarzałem z Neonu, przestań już robić głupie wrzutki bez sprawdzenia...

...poza tym masz filmik, o zamordowaniu 1,5 miliona ludzi wypowiada się Butkiewicz dziennikarz ukraiński, aktywista majdanu...co ci mam jeszcze tłumaczyć...że nie jestem qrwa wielbłądem ???

sprawdź jeszcze raz :

http://niepoprawni.pl/blog/2757/polska-bron-dla-ukrainy-aby-rozwalic-15-miliona-ukraincow-druga-dawka-dysonansu

..więcej się tłumaczył nie będę, bo to wygląda jakbym tłumaczył dzidziusiowi w kołysce ...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-4

http://trybeus.blogspot.com/

#1436956

Poza tym trzeba cały czas pamiętać o tym, że faktycznie jesteśmy członkiem NATO, czy to się komuś podoba, czy nie. I to ten pakt powinien podejmować decyzje militarne w porozumieniu ze wszystkimi swoimi członkami. Jak powoli działa NATO, każdy widzi, ale fakt pozostaje faktem do czego ten sojusz jest i do czego są zobowiązani jego członkowie. A Zachód jakoś dystansuje się od udzielenia pomocy militarnej Ukrainie i jak mantrę powtarza tylko polityczne rozwiązanie konfliktu.

Również proponowałabym wziąć pod uwagę jaka byłaby reakcja Kremla na  dozbrajanie Ukrainy przez Polskę. Car Putin siedziałby spokojnie w swoim gabinecie na Kremlu? To nie w jego stylu. Czy należałoby wykluczyć np. desant wojsk rosyjskich na naszym Wybrzeżu? Sądzę, że nie. Polska byłaby następna w kolejce po Ukrainie. Pytanie: czy NATO podążyłoby wówczas nam z odsieczą? Pewnie zwoływaliby przez pół roku posiedzenia jedne za drugim a Rosja obracałaby Polskę w perzynę. Tego nie wykluczam, chociaż bardzo chciałabym się mylić. Z pewnością najpierw rozwaliliby nasze fabryki produkujące broń i co wtedy?  Nie byłoby co Ukrainie sprzedawać.

Zgadzam się, że wojsko polskie powinno być wyposażone w sprzęt i broń użyteczne do walki z Rosją. Ale czy w chwili obecnej jest? Ja nie wiem, bo się na tym nie znam ale widząc na defiladzie paradę guadów, mam wątpliwości. Na armię ostatnimi laty nie było nigdy pieniędzy.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2

Szpilka

#1436904

//cały czas pamiętać o tym, że faktycznie jesteśmy członkiem NATO, czy to się komuś podoba, czy nie. I to ten pakt powinien podejmować decyzje militarne w porozumieniu ze wszystkimi swoimi członkami//

- czy Francja sprzedając Rosji swoje Mistrale pyta się o zgodę NATO? Podobnie Niemcy i Wielka Brytania sprzedając Rosji broń i technologie militarne? 

Dlaczego Polska nie miała by kierować się własnym interesem politycznym i strategicznym podejmując współpracę z Ukrainą w dziedzinie obronności?

Chciałem przypomnieć, że mamy swoje 5 minut na odpowiedź. Za parę dni Rosjanie mogą pokonać Ukraińców i wtedy będzie już za późno. Nam gnijący poradziecki sprzęt jest do niczego niepotrzebny, i nigdy go nie wykorzystamy; natomiast Ukraińcy takimi czołgami i wozami bojowymi walczą z Rosjanami. Moje zdanie jest takie: pomóżmy, póki możemy.

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437039

http://www.fronda.pl/a/biznesmeni-chca-ochronic-bialystok-przed-rosyjska-inwazja,41081.html

Policzmy najpierw, ile tej broni mamy, żeby się nie okazało, że wkrótce sami będziemy o nią żebrać?

 Ukraińcom nie broni potrzeba, ale woli walki. Tak myślę.

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1436902

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Jinks został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

krńców nlży przd wszystkm cywlzwć, t przdsęwzęc jst nmżlw d zrlzwn.

Ns rżnęl n Włyn, trz Btkwcz chc wymrdwć półtr mln swch rdków, tylk dltg, ż tmc n lbą dmkrcj z McDnld.

Grźng ps trzym sę n smyczy, n tk ps ms mć dpwdzlng pn, który w jk z tkm psm sę pstępj.

lmntm wychwwczym mż być trzymn tkg ps w ngrzwnj bdz np. Spkrnj, t sm przyjdz łgdn pd drzw, jk n t tylk btg.

 

Pzdrwm!

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8
#1436905

Jakbyś poczytała moje wcześniejsze artykuły i komentarze, to wiedziała byś jaki prezentuję pogląd w tym temacie. A jest on niezmienny od czasu napisania artykułów pt. "Nasza wojna z Rosją" kilka miesięcy temu. Także dzisiaj powtarzam, że powinniśmy się zbroić w myśl zasady, że kto chce pokoju musi przygotowywać się do wojny. Wg zgodnej opinii specjalistów Polska powinna zwiększyć wydatki na zbrojenia do 6 proc. PKB, bo zapóźnienia są ogromne. Potrzebujemy w pierwszej kolejności tarczy antyrakietowej (nie mylić z tą amerykańską) aby unieszkodliwić wystrzelone rakiety S-400 i Iskander z głowicami jądrowymi, które są wycelowane w większość polskich miast. W tej chwili jesteśmy zupełnie bezbronni. Polsce potrzeba też przynajmniej 50 samootów piątej generacji. To na dziś. Za kilka lat Rosjanie będą dysponować już samolotem T-50 PAK FA. Tymczasem Polska nawet nie ustawiła się w kolejce po zakup tego samolotu (F-35). W przypadku zaatakowania Polski przez Rosję plany NATO zakładają, że przez pierwsze 3 miesiące Polska ma się bronić sama. 
.
- To oznacza w praktyce, że Polska nie może liczyć na żadną pomoc, a takie państwa jak Niemcy i Francja będą gotowe poświęcić Polskę za cenę mżonek o pokoju i ułożenia się z Putinem. 
.
Zarówno Dugin jak i Żyrinowski są zgodni co do losów Polski: ten kraj po prostu ma przestać istnieć. Trzeba zapoznać się z rosyjską "strategią obronną", która zakłada użycie broni jądrowej w ataku wyprzedzającym. Zarówno Rosja jak i USA oraz NATO zakładają "ograniczoną wojnę jądrową" jako możliwą do wygrania. 
.
Mówiąc krótko w razie konfliktu Rosja-NATO Polska jest przewidziana do całkowitego zniszczenia. 80% ludności zginie w pierwszych dniach a kraj zamieni się w radioaktywną pustynię. To najważniejszy argument lansowany przez Niemcy aby nie rozmieszczać na terytorium Polski baz NATO i dywizji wojsk. Zresztą polskie plany obronne zakładają rozmieszczenie dywizji pancernych polskiego wojska na granicy z Niemcami. Dlatego jedynym możliwym miejscem stacjonowania wojsk sojuszu ma być Szczecin. Warto poszperać i samemu się przekonać dlaczego Polska nie zamierza rozmieszczać swoich czołgów na granicy z Rosją, Białorusią i Ukrainą...
.
Podbój Polski przez Rosję w celu podporządkowania jej swoim wpływom nie jest przewidywany i nie jest Kremlowi do niczego potrzebny. Rosja widzi obszar Polski jako strefę buforową między FR a NATO w Europie. Obszar radioaktywny nadaje się do tego lepiej niż wrogie Państwo u granić Rosji. 
.
- A tak jest postrzegana Polska. De facto dla nich jesteśmy największym wrogiem.
.
Jak możemy tym planom rosyjskim przeciwdziałać? - Walcząc teraz. Bo teraz mamy jeszcze czym i mamy z kim się zjednoczyć w celu pokonania Rosji - z Ukrainą. Teraz jest jeszcze wojna konwencjonalna. A to, że Rosja nie poprzestanie na Ukrainie jest dla wszystkich oczywiste. Polscy generałowie i analitycy są w tym zgodni.
.
Budowanie obrony terytorialnej i wyposażanie przyszłych partyzantów w ręczne wyrzutnie jest niepotrzebne. Czas pancernych zakonów i blitzkriegu stracił na aktualności kilkadziesiąt lat temu. Jedynie emerytowani generałowie po ruskich kursach nawołują nadal do zakupów czołgów i budowania OT. Wg mnie i wg wielu strategów to marnotrawienie sił i środków. Rosja nie przyśle do Polski "zielonych ludzików" aby bronić swoich obywateli bo takich w Polsce nie ma. Czołgów też nie przyśle, bo to co mają to złom i były by one unieszkodliwione w pierwszym starciu. 
.
Odnotować należy także gdzie jest najwiekszy opór po stronie Polskiej. - Właśnie tam, gdzie jesteśmy najbardziej odkryci i bezbronni: obrona przeciwlotnicza, samoloty piątej generacji, okręty podwodne ze strategiczną bronią na pokładzie zdolną do sięgnięcia Moskwy. Dziwnie cicho jest nt. francuskiej propozycji sprzedaży Polsce takich okrętów podwodnych, za to chodzą słuchy, że Polska kupi w to miejsce niemieckie nieuzbrojone u-boty.
.
Odnosząc się więc do wskazanego artykułu i pomysłów budowy w Białymstoku gwardii narodowej wyposażonej w wyrzutnie rakiet uważam za groteskowe i niepotrzebne sianie paniki.
.
Odpowiadając na Twoje pytanie. Nie mamy obecnie broni zdolnej przeciwstawić się Rosji w razie ataku na nas. Mamy natomiast czołgi i amunicję precyzyjną, której teraz potrzebuje Ukraina i którą możemy i powinniśmy przekazać jej natychmiast. Tylko tak możemy powstrzymać imperialne zapędy Rosji. Teraz jest jeszcze na to czas. Po podbiciu Ukrainy przez Rosję staniemy oko w oko z śmiertelnym wrogiem, który nie ukrywa jakie ma plany wobec nas. 
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436909

O tym czy Polska dostarcza broń na Ukrainę, czy też nie,

 to zdecyduje tak naprawdę ruska propaganda,

i to niezależnie od stanu faktycznego.

Gdy zaś chodzi o broń, to to czego mamy w nadmiarze, czyli posowieckiego złomu,

i Ukrainie nie brakuje. Natomiast nowoczesnej broni nie wystarczy nam

nawet do uzbrojenia naszych nielicznych oddziałów pospolitego ruszenia.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1436911

Broń dla Ukrainy

Ukraina zwróciła się do Polski z prośbą o sprzedaż broni. 
A czemu nie do Niemiec i Francji?  Przeciez byla konferencja pokojowa i ukrainski rzad chcial ich tam, to niech ich prosi o bron.

Czemu nie Lotwe, Litwe, Estonie, Finlandie, Wegry, Rumunie?  Mam wymieniac dalej?

Tym razem rząd polski odpowiedział, że zaczeka z decyzją do szczytu NATO - i slusznie.

Ukrainski rzad juz uznal za stosowne wykluczyc Polske do rozmów na temat konfliktu z Rosją.  Po co rozmawiać z krajem, który nie jest przyjazny w stosunkach z nami?  Jak ukrainskie sankcje na Polske?  Zniesione?

Pieniadze?  Tak na OT w kraju.

 Imperatyw polityczny – dozbroić POLSKE a potem to kto wie?  Moze i Ukrainę?
Dozbrojenie Polski jest politycznym nakazem chwili i Polska powinna przeznaczyć na ten cel wszystkie dostępne środki, nie pytając nikogo o zdanie. Ukraina jest naszym sąsiadem, ktory dalej ma Bandere za bohatera i Polacy ktorzy tam mieszkali zostali napadnieci i w duzej czesci wyrznieci.  Prosza nas o oręż, który będzie użyty przeciw komu?  Ma Pan szklanna kule i widzi przyszlosc?  Jesli historia czegos nauczyla to co my z tego i teraz bedziemy miec?  Brutalne ale proste? 

Tworzenie zwyczaju politycznego pytania Francuzów, Niemców, Greków, Włochów, Hiszpanów, Portugalczyków itd., a nawet Amerykanów, o to, czy możemy sie zbroic i w co i czy, to jakieś groteskowe nieporozumienie. Czolgi praktycznie bez amunicji to zlom, samoloty bez rakiet to zabawki na poziomie II Wojny Swiatowej - takie lepsze M-262. 

Jeśli – kanclerz Angela Merkel – nie chce baz natowskich w Polsce i w państwach bałtyckich, nie chce przesunięcia wojsk sojuszniczych do naszych krajów ani natychmiastowego i pełnego embarga na dostawy broni do agresora, ale wprost przeciwnie – jak Francja – zamierza nadal dostarczać mu swoją technologię wojenną (mistrale) to nalezy oba te kraje OLAC.

Nie mozna na nich liczyc, co mowie/pisze od dawna.  Nie pomogli nam w przeszlosci to i w przyszlosci cos tego nie widze.

Jeśli Niemcy z Rosją ustalają, gdzie mają być bazy NATO, a gdzie ma ich nie być, to znaczy ze juz sie zmawiaja - taki nowy Molotow- Ribentrop.  Polska powinna budowac te bazy dla US Army bez potrzeby pytania kogokolwiek o zgodę.  Sa jakies inne opcje?  Jesteśmy lekceważeni.  Może to zmienić tylko polityka faktów dokonanych. Osobnym argumentem jest przyszłość stosunków polsko‑ukraińskich.  Przykra sprawa, ale im slabszy kraj w stosunku do nas tym bardziej jest grzeczny.

Znaczenie polityczne polskiego wsparcia?  A czemu nie niemieckiego jesli byli przy rozmowach pokojowych?

 

Imperatyw technologiczno-wojskowy – dozbroić Ukrainę?
OT jako Wojsko polskie powinno być wyposażone w sprzęt i broń użyteczne do walki z Rosją – tak, z Rosją ale tez i z innymi.  Nie tak dawno temu przygotowywalismy sie tylko na kierunek rosyjski a potem byla II WS - Pan sprawdzi co bylo potem.  I musi to byc ekwipunek polskiej produkcji (oczywiście ze w stu procentach, ale nie o tym jest ten artykuł).  Nie ma co liczyc na Niemcy czy Francje.  Nic tak nie podniesie jakości polskiej broni jako użytecznego instrumentu zwalczania ewentualnej inwazji na Polskę, jak sprawdzenie jej w warunkach realnej wojny z Rosją.  I od tego sa obserwatorzy - ale jak Pan chce tam jechac jak obserwator czy tez walczyc to nikt Pana ani Pana ZetJot na sile nie trzyma.  Prawda?

Jedzcie razem i wescie z soba te dorosle Wasze dzieci ktore same tam chca jechac.  Od dzieci innych ludzi to sie "odstosunkujcie".

Ukraincy to nie moji koledzy - tak dlugo jak dlugo Bandera, SS Galicjen itp sa u nich za bohaterow.  "Jest też oczywiste, że skala i długotrwałość ukraińskiego oporu wobec rosyjskiej inwazji rozstrzygnie o skali zużycia rosyjskiej machiny wojennej" - a skad ta wiedza, z tej ze kuli krysztalowej?  W interesie Polski leży, aby armia ukraińska jak najmocniej wyczerpała siły i zasoby naszych wrogow.  Odmowa dozbrojenia Polski – jest ciężkim grzechem przeciw Rzeczypospolitej.

Jak uczy historia nadzieja, że Rosja z wdzięczności nas oszczędzi, albo że Niemcy i Francuzi, pamiętając o naszej wobec nich układności, przyjdą nam z pomocą, to dziecinada.

 

Imperatyw ekonomiczny – dozbroić Ukrainę?
Polska w ostatnich latach przeznaczała miliardy złotych na stadiony, orliki, pendolino i inne idiotyzmy, zamiast na zbrojenia, co należało czynić co najmniej od czasu rosyjskiego najazdu na Gruzję. Dziś, choćby za cenę obniżenia poziomu życia, musimy się zbroić. Polski przemysł zbrojeniowy powinien dostać potężny zastrzyk środków na produkcję zarówno na potrzeby Wojska Polskiego, a potem to kto wie?  Moze i ukraińskiego?  Ale co my jako kraj bedziemy z tego miec?

Armia ukraińska, w przyszłości?  Wierna?   Panie co Pan pali i pije - musi dobre, ja tez chce troche.Wdrożone do służby polskie systemy uzbrojenia będą wymagały części zamiennych, modernizacji, włączania do służby kolejnych wersji rozwojowych naszego sprzętu kompatybilnych z pozostającą w niej polską techniką, a więc kontynuacji dostaw i zamówień.

OT potrzebuje broń. Powinniśmy dostarczyć jej tyle i takiej, ile jesteśmy w stanie i jakiej potrzebujemy NAJPIERW MY.  A potem inni. 

Kredyt dla Ukrainy - jest bank EU w  Brussels, Frankfurt, Luxembourg i Strasbourgu.  Tam powinni sie zwrocic o kredyt - a nie do polskiego rencisty.  To dobra inwestycja.  Czy Ukraina nie zawsze będzie biednym krajem to Pan wie bo Pan ma ta kule krysztalowa - czy moge ta kule pozyczyc? 

Czy stworzenie zintegrowanego polsko przemysłu i rynku zbrojeniowego to cel wart wysiłku?  Tak i zapewniłoby tysiące miejsc pracy.

Jak dlugo Niemcy, Francja, Anglia itp kupuja tam surowce to bredzenie o sankcjach to bredzenie.

Imperatyw moralny – kogo imperatyw moralny? Ukrainy?
Tos Pan przygrzal - nie mam wyboru, wiec jeszcze raz - Panie co Pan pali i pije - musi dobre, ja tez chce troche.

Ukraincy nie maja najmniejszego prawa do mowienia nam o moralnosci.   Przyjaciół poznaje się w biedzie - niktorzy ci co przyzyli z Wolynia jeszcze zyja.  Pan pojdzie sie dowie. 

Czechom do dziś dzieje sie dobrze i maja oni gleboko gdzies jakies wypominanie z 1920 r.

Słowa naszego wieszcza narodowego Adama Mickiewicza?  Ktore?  Informuje, ze ja tez umiem czytac.

Co napiszemy naszym dzieciom w podręcznikach do historii Polski?  Że nie czekaliśmy na pozwolenie Niemców i Francuzów, Że widzieliśmy, iż trzeba walczyc o Poslke, ze walka wolność, wasza i o naszą zawsze konczyla sie narodowa zaloba.

Że wiedzieliśmy, że Moskale, podbiwszy Ukrainę, zagrożą Polsce.  I dlatego uzbroilismy sie sami.

A wstyd to nich francuzi i anglicy w swoich podrecznikach do historii opisuja. 

By nastepnej narodowej zaloby uniknąć, należy przekazać dla OT Polski tyle broni, ile tylko możemy jej dać. Na KAZDYM jej egzemplarzu, wręczonym uroczyście, winna zaś widnieć stara polska sentencja, wypisywana na szablach, które dawano w prezencie młodym szlachcicom: „W Twoją młodą silną dłoń wdzięczni bracia dają broń. Bij jak dotąd mężnie wroga, za Ojczyznę, w imię Boga”. 

ZA OJCZYZNE W IMIE BOGA - nie za Ukraine, gdzie czlonkowie SS Galicjen za bohaterow robia.

PS.  Ta bron, mundur i amunicje obywatel w domu powinien trzymac - tak jak szlachcic.

PSS. Ta szklanna kule do przewidywania przyszlosci z checia od Pana pozycze - nawet nie za darmo.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-4

Bogdan

#1436915

Obecnie tylko militarne wsparcie ze strony USA-NATO może zatrzymać Putina. 

Jeśli militarnej reakcji Zachodu nie będzie to historia przyspieszy jeszcze bardziej. Putin dojdzie do wniosku, że skoro nikt nie podjął walki o Ukrainę, to z pewnością nikt się nie ruszy, gdy pójdzie dalej. Spełnią się słowa L.Kaczyńskiego.Polityka ustępowania nic nie da, co wszyscy wiedzą przypominając rok 1938.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436916

czy Pan to taki ZetJot co to na pytania nie odpowiada?

Najpierw to bron a teraz ze NATO?  Panie najpierw pytania, a potem o tej zmianie - z broni dla Ukrainy na NATO i to TYLKO, Pan napisal.

Co sie stalo?  Bron dla Ukrainy - tak?  Bron dla Polski - nie?

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Bogdan

#1436917

I dla Polski i dla Ukrainy. 

Proszę przeczytać uważnie wszystkie moje komentarze pod tą notką, bo nie mam zamiaru się powtarzać. Zwłaszcza moją odpowiedź dla M3C.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436918

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

//Kredyt dla Ukrainy - jest bank EU w  BrusselsFrankfurtLuxembourg i Strasbourgu.  Tam powinni sie zwrocic o kredyt - a nie do polskiego rencisty.//

- kredytów nie daje się z rezerw budżetowych albo zabierając renty i emerytury Polakom jak Pan sugeruje. A jeżeli byłby to polski bank - to tym lepiej, bo to ten bank na tym by mógł zarobić. Ja wiem, że niektórzy myślą iż banki udzielają kredytów z depozytów ludzi, którzy oszczędzają, ale tak nie jest. 

Chociaż w przypadku broni dla Ukrainy - uważam, że Polska powinna ją przekazać za przysłowiową złotówkę. Kożyści polityczne i militarne dla Kraju są więcej warte od paru groszy które mógłby zarobić bank. 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436919

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

ani broń dla niej.

________________________

OT potrzebuje broń. Powinniśmy dostarczyć jej tyle i takiej, ile jesteśmy w stanie i jakiej potrzebujemy NAJPIERW MY.  A potem inni.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1436920

Dziecko, najpierw zapoznaj sie ze standartami NATO - ile zolnierzy do obrony OT potrzeba dla kraju wielkosci Polski i takiej a nie innej dlugosci granic (te wymagania to nie tajemnica).  Potem sprawdz ile jest WSZYSTKIEGO wojska w Polsce - a potem pisz.  Pisz tu ile chcesz - narazie to bredzisz.

Ja to mam dla takich jak ty tylko jedno pytanie - glupiec czy agent?  Obydwa?  Koniec dyskusji.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-2

Bogdan

#1436939