Pycha i buta, gdy słoma z butów...

Obrazek użytkownika jazgdyni
ŚwiatPan euro-poseł, prawa ręka Tuska, Jacek Protasiewicz, podobno nawet jakaś szycha w europejskim parlamencie, nie wiem dokładnie, bo nie śledzę karier tych farbowanych lisów, dał plamę. Dużą – na miarę całej Europy. I ten biedaczek, nie zdaje sobie z tego kompletnie sprawy. Albo rżnie, co gorsza, głupa. A nas ma za idiotów. 


Bardzo dużo podróżuję i chyba już zaliczyłem większość lotnisk w Europie. Jak wszędzie – raz jest lepiej, a raz gorzej. W Niemczech bywam często na lotniskach we Frankfurcie, w Monachium i w Hamburgu. Frankfurt to moloch, ale dobrze zorganizowany i profesjonalny. Nie odczuwa się tam takiego chaosu jak w Paryżu na CDG, czy na Heathrow w Londynie. Nie jest to łatwe, gdy codziennie przez obszar lotniska przewala się kilkadziesiąt tysięcy ludzi w podróżniczym amoku.

A między nimi jednostki dysfunkcyjne i podejrzane, jak właśnie nasz wybitny przedstawiciel ludowy euro-poseł Protasiewicz.

 

Protasiewicz ma jeden kłopot, który go trapi. Otóż nie jest celebrytą i nie jest powszechnie rozpoznawalny. A już szczególnie boli go to bardzo po wypiciu dwóch małych butelek wina w samolocie, w sumie 350 ml, 13% alkoholu. Przyznam, że ja po takiej konsumpcji w czasie lotu, bądź co bądź, w nietypowych warunkach, jestem lekko zawiany.

Musiał być też zawiany Protasiewicz, bo nagle pycha i buta wylała się mu uszami, a kompleksy z powodu nie bycia rozpoznawalnym celebrytą, zasnuły mu mgłą oczy, a na język podały słowa z wojennych filmów o okupacji – Hande hoch!, Hitler! Heil Hitler, Auschwitz! Wykrzykiwane zresztą gromkim głosem.

 

Czterdzieści lat latam po całej Europie i przyznam, nie miałem żadnego incydentu ze służbami na lotniskach. Może japo prostu jestem pokorny, słucham, co do mnie mówią i nie mam należycie wysokiego poziomu testosteronu, który, jak wiemy, oprócz agresji, wyzwala także u prymitywnych osobników, pychę i butę (patrz – postawa pawia).

 

Cóż, lekko podpity zaufany Tuska Protasiewicz, do tej pory głównie znany, jako wyborczy manipulant, zaczął się na lotnisku, w hali odbioru bagażu zachowywać podejrzanie, wzbudzając zainteresowanie personelu.

Zabrał innemu pasażerowi jego bagaż, a na koniec wdał się w niepotrzebną dyskusję z młodym funkcjonariuszem celnym. Po słowach sfrustrowanego, z powodu powszechnego nierozpoznania, euro-posła, celnik obrzucony nagle hitleryzmem, nazizmem i Oświęcimiem poczuł się urażony i wezwał na pomoc, zgodnie z procedurami, policję.

 

A dalej już było, jak zawsze, gdy ma się do czynienia z potencjalnym przestępcą, choćby tylko lekko podpitym, sprawiającym kłopoty pasażerem.

 

Cóż może być gorszego dla człowieka tak napompowanego pychą i butą?

Potraktowano go, jak zwykłego, sprawiającego kłopoty pasażera! I to kto? Niemcy!!! Jego – Polaka!!! Przecież – nie będzie Niemiec pluł nam w twarz!

Tego totumfacki Tuska, przypominam, jakaś szycha w euro- parlamencie, nie jest w stanie znieść, a jego podniecenie i nerwowość w czasie konferencji prasowej wskazują, ze najprawdopodobniej nabawił się syndromu stresu pourazowego i długo, nawet z pomocą medycyny, nie będzie mógł dojść do siebie.

 

Nagłe przekłucie, na obcym lotnisku, przez młodego celnika, dopiero co napompowanego balonu pychy i buty, u osobnika, który jeszcze nie całkiem dokładnie pozbył się gnoju z butów, jest traumatycznym przeżyciem.

 

Interesujące jest to, że to właśnie Platforma Obywatelska tak pompuje ego swoich członków, sugerując, że są jakąś super-elitą, iż w zetknięciu z rzeczywistością świata, robią z siebie błazna. To już drugi przypadek, po Janie Maria Rokicie, wojny Peowsko – Niemieckiej, ku wielkiej zgryzocie wielkich przyjaciół Niemiec, Donalda Tuska i Radka Sikorskiego.

Rokita za to poleciał. Teraz Protasiewicz poleci?

Ocena wpisu: 
3
Twoja ocena: Brak Średnio: 3 (głosów:15)

Komentarze

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika trutututu nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

"pozbył się gnoju z butów". Takie wyrażenie u gościa, który niedawno nie wiedział co to szambo ;)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-13
#418900

Dziwne, prawda?

 

Wiem co to gnój na butach, a nie wiem co to szambo...

Takie braki w edukacji.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-13

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418901

"Polski świadek potwierdza opinie Niemców: Protasiewicz był pijany i chamski!!! "Z pewnością był po wpływem alkoholu. Nie były to na pewno dwie buteleczki wina z pokładu. Człowiek po takiej ilości wina tak się nie zachowuje" - powiedział świadek zajścia na lotnisku we Frankfurcie w rozmowie z wrocławską "Gazetą Wyborczą".

Mariusz Zacharski to 49-letni robotnik z Wrocławia pracujący jako majster na budowie portu lotniczego w mieście Ad-Dauha, stolicy Kataru. W chwili, gdy Jacek Protasiewicz awanturował się na frankfurckim lotnisku, Zacharski był obok. Wszystko widział na własne oczy. Niestety, potwierdza wersję Niemców.

"Był pijany. I to mocno [...] Nie były to na pewno dwie buteleczki wina z pokładu. Człowiek po takiej ilości wina tak się nie zachowuje" - powiedział Zacharski wrocławskiej "Gazecie Wyborczej".

Co zdarzyło się na lotnisku? "Protasiewicz w bezczelny sposób podszedł do jakiegoś mężczyzny - nie wiem, czy był to pasażer, czy ktoś z obsługi lotniska, i wyrwał mu po chamsku wózek na bagaże [...] Nie wiem, kim był ten człowiek. Wózek jednak z pewnością miał tylko jeden. A poseł mu go odebrał, po prostu wyrwał" - relacjonuje Zacharski.

Następnie, według polskiego świadka, celnik zablokował Protasiewiczowi ten wózek, a wtedy europoseł podniesionym głosem zaczął tłumaczyć, że jest dyplomatą.

Zacharski opowiada: "Za chwilę zjawił się patrol mundurowych. Poseł próbował gdzieś dzwonić. Nie wiem gdzie. Nagle, nie zauważyłem nawet, jak do tego doszło, na jego rękach znalazły się kajdanki. Ale wcześniej nie było żadnej przepychanki. Nie było wielkiej awantury. Nikt nikogo nie ciągał po ziemi. Choć obie strony, owszem, mówiły do siebie podniesionym tonem. Poseł wciąż mówił podniesionym tonem, że jest dyplomatą. Zachowywał się, jakby wszystko było mu wolno. Taki sobiepan. Ale policjanci nie byli agresywni".

Kula Lis 62 28.02.2014 09:07:04"
Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-9

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418906

.... witaj Januszu.

Oczywiście, ten "bidny ełrooseł" , wyszedł na kompletnego cymbała... rykoszetem poszło to w opinie o Polakach...

Alle, jest jedno ala, jakoś dziwnie znajomo brzmi nazwisko tego robotnika z Wrocławia :-))))? czy to nie on głosował na tego ćwoka ?

ps.

.... pod tym wpisem, na innym portalu, czytałem dobry komentarz, IZY.

pps.

....a Donek , temu kretynowi nie daruje.... on próbował ośmieszyć brunatnych ziomali Płemieła.

pozdrawiam,

Marek

ppss.

.... "ludzi, Niemce mnie bijo "- zakrzyknęła  Nelli od Rokity :-))))

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-6
#418918

Witaj

 

Zawsze mnie bardzo wq...a, jak jakikolwiek butny i bezczelny Polak, zazwyczaj będący pod wpływem, stwarza pretekst do robienia negatywnych opinii o Polakach, jako całości. Wystarczy dzisiaj popatrzeć na strony tytułowe niemieckich szmatławców. Jaki wniosek? Nawet polski wice-prezydent europejskiego parlamentu to cham, pijak i burak. To poszło w świat i to przeczyta parę milionów Europejczyków.

 

Może nie kara śmierci, ale wytarzanie w smole i pierzu i przegnanie ze wsi by pomogło.

 

Serdeczności

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418921

On już wytarzany jest tylko tego jeszcze nie czuje. Pogoniony też. Bedzie obywatelem , bedzie szukał roboty, bedzie zgiety w pół stał w urzedzie I bedzie taki jak my wszyscy.Jeśli zmądrzeje to będzie powoli pozbywał się tej
"słomy z obuwia".Jeśli dochowa się wnuków to bedzie im opowiadał ,jak latał samalotami I jak wszyscy stali na baczność kiedy wysiadał ze samalottu.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-2
#418986

Panie Januszu.

Pewien rolnik, kiedyś bardzo dawno temu, powiedział mi, taką oto przypowieść:

...kóń Panie, to jest po to, żeby wóz z gnojem ciągnął prosto i na pole, a jak nie, to batem przez grzbiet dostanie i od razu wie co mo robić..."

Ale to było dawno, kiedy nie było na świecie "zielonych i obrońców zwierząt".

Pisownia oryginalna, pozdrawiam.

 

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-5

"Ar­mia ba­ranów, której prze­wodzi lew, jest sil­niej­sza od ar­mii lwów pro­wadzo­nej przez barana."

#418911

Witam

 

To prawda. Brykającego, nieposłusznego konia zwykle szybko się pozbywano.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418922

zademonstłuje i będzie po krzyku. Z ministrem tik tak ile miesięcy się pieścił zanim odstawił od korytka ?A jak się mu proces skończy to wymyśli posadkę ambasadorską... Wątpię by w tym przypadku było inaczej. Płemieł  w Brukselce ma przerypane i przełknie jakoś jeśli tam pozbawią Lolo Alkoholo immunitetu ale nie może w Polsce odstawiać na boczny tor swych najwierniejszych.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418913

Witaj

 

Nieee... no jasne, pan płemieł nic tak na prawdę nie zrobi kumplowi od wyborczych przekrętów. Może najwyżej dostanie małą opierdkę, z poleceniem, że ma chlać w domu i się wtedy nie wałęsać.

Cygarko, winko, jak w kancelarii premiera. A nie na lotniskach na widoku. To nie czasy Olka Kwaśniewskiego, kiedy zataczanie się było modne.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418923

Dlaczego nie dziwi mnie zachowanie Protasiewicza. Ano dlatego, że od kilku juz lat, jego pryncypał, reprezentuje tą samą arogancję i tupet w stosunku do ludzi.

Po pijaku postanowił więc być "równy wojewodzie" i pokazać kto tu rządzi. Zapomniał jednak, że miejsce w którym tę hecę urządził nie jest ani Polską, ani Wrocławiem, ani nawet Brzegiem skąd jego korzenie.

Okazało się, że tacy nabuzowani bezczelnością jak on - czyli Protasiewicz - mogą brylować jedynie w tefalenie czy na partyjnych konwentyklach, a nie na niemieckim lotnisku. I tak, z nadętego jak balon aparatczyka, uszło powietrze z domieszką alkoholu. Adieu polityczna kariero.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5
#418928

czelności. Poza tym sytuacja, że posła raz wybranego przez społeczeństwo to społeczeństwo trudno może pozbawić funkcji posła... Co z tego, że Konstytucja głosi, że poseł odpowiada przed wyborcami za swe czyny jak to jest tylko pustosłowie dla frajerów ?

Pozdrawiam.

PS. Protasiewicz powinien już wczoraj zrezygnować z pełnionych funkcji i przeprosić ale tak postępują tylko ludzie ze zdolnością honorową. Od buraków nie ma co jej oczekiwać.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418931

To jest poważny błąd systemowy, na który wielokrotnie zwracałem uwagę. W momencie wyboru polityka tracimy nad nim kontrolę. To nie może tak być w przyszłości. Musi być mechanizm odwoływania, nieudaczników, przestępców i krętaczy.

Ale widać jak to jest ciężko. Właśnie Janukowycz dowodzi, że on ciągle jest prezydentem Ukrainy.

Ja nie wiem... wieszać natychmiast po odwołaniu?

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418933

Niby mamy jakiś tam instrument - referendum, ale tylko "niby" bo waadza wszystko wie najlepiej.

Nioooo... wieszać owszem, proponuję najpierw za nogi, a jak rozum z d... do głowy nie spłynie no to dopiero wtedy odwrotnie czyli jak trza.

Wiesz co ? Pręgierz to by był dla polityków najlepszym instrumentem perswazji. Od dawna mi się takie coś marzy.

Pozdrawiam.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-1

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#418948

Witam

Arogancja ludzi platformy nie ma porównania z żadnym poprzednim ośrodkiem władzy. A to dlatego, że jeszcze nigdy dotąd nikt tyle władzy nie zawłaszczył, przez co wszystkie platfusy czują się bezkarne. Również dlatego, że do platformy lgną ludzie, którzy moralność i wartości mają za nic.

To są ludzie zdeprawowani i oderwani od rzeczywistości.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418932

Było kiedyś takie fajne przysłowie;Puść hama do biura to atrament wypije a sekretarki i tak nie dojrzy.Tak mozna określić tego jewroposełka reprezentującego naród Polski.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-3

Jeszcze zaświeci słoneczko

#418930

Pognać to całe tałatajstwo do Rostowa nad Donem. Niech sobie z Janukowyczem gadają.

Tam ich miejsce, a może jeszcze dalej.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418934

Krótko...czemu ma służyć ten zlepek okrągłych, znanych z mediów frazesów? Wytknąłem autorowi pewną frazę, dostałem od jego "kumpli" parę minusów, no i co zobaczyłem...Społeczność Niepoprawnych nie życzy sobie takich wpisów, a kto przeczyta może narazić się na uszczerbek w zdrowiu. Pytam, dla kogo jest ten portal, dla kółka wzajemnego poparcia dla swoich kiepskich wynurzeń? Nie wystarczy zrobić sobie "poważnego" awatara w gustownym bezrękawniku i pisać...no właśnie co pisać, ano wyjaśniłem w pierwszym zdaniu. Dalej usuwajcie sobie uwierające komentarze i słodźcie, jak najwięcej słodźcie. Wszak to "niepoprawni", tylko czy rzeczywiście?

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-10
#418938

Ach zapomniałem dodać...dowiedziałem się jedno, autor to globtroter. Znając jego przenikliwość znawcy ludzkich dusz, za chwilę przeczytam, że pewnie siedzę w jakimś grajdole i zazdroszczę juropejczykowi podróży. Takie twierdzenie jest błędne, bardzo dużo podróżuję;)

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-11
#418939

Nie zaatakuję grajdołkiem.

 

Problem z tobą jest taki, że nie uprawiasz merytorycznej krytyki tylko się czepiasz.

Wybitnie nie podoba ci się moje pisanie, jednak wpadasz i zostawiasz obraźliwe komentarze.

Może nie masz wyczucia? Bo ja wiem?

 

Czy jeszcze gdzieś komentujesz, bo jakoś ciebie nie spotkałem?

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-8

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418943

Niemcu dużo wytrzymują , więc ten prostaqczkiewicz musiał rzeczywiście mocno rzucać sie na lotnisku
skoro go nawet skuli. Naogół odprowadzają awanturującego się pasażera do pokoju "rozmów" I tam
albo się uspokoi , albo wkracza policja.Widocznie ten prostak /do tego spity/ nadużył ich cierpl-
wości

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1
#418984

Otóż to. Oni programowo muszą dużo wytrzymać. Nigdy nie czułem tam jakichś opresyjnych klimatów.

Rzeczywiscie ten euroosioł musiał im mocno zagrać na nerwach.

Ale już zdaje się pozamiatane. Pewnie Tusku otrzymał telefon od Andżeli, że ma chuligana okiełznać.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#418989

Ja tak lekko obok zasadniczego tematu. Czy nie zauważyliście państwo, że na portalu pojawił sie jakiś zakompleksiony komentator?

Czytam i usiłuje dostrzec w jego dzialalności jakiś sens, lecz bez efektów. Po prostu nie wiem za co jakiś komentarz otrzymuje punkty minusowe. Z treści komentarza nie wynika nic co mogloby naruszać "czyjeś dobro".

Jedyna mysl jaka mi przychodzi do glowy to taka, że jakieś dziecko dorwalo się do niedostępnej do tej pory zabawki i postanowilo zaszaleć.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2
#418991

Proszę to traktować jako swego rodzaju portalowy folklor i ignorować.

Pozdrawiam.

 

 

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

markiza

#418999

PS Np.  o 2.20, gdy jako kobieta pracująca smacznie śpię,ktoś negatywnie ocenia mnie. :)

Podoba mi się!
1
Nie podoba mi się!
-2

markiza

#419012