Czy szykowany był (jest) zamach stanu?

Obrazek użytkownika jazgdyni
Kraj- To skandal! – pienią się zagraniczni mocodawcy. PISu już od dawna miało nie być.

Ten wrzód na dupie światowego porządku miał już zniknąć w roku 2010.

Misternie przygotowany i przeprowadzony plan likwidacji prawicowej elity nie powiódł się do końca, bo, jak zwykle nieprzewidywalny Jarosław Kaczyński, mózg i operator opozycji, nie wsiadł do samolotu do Smoleńska.

Przez to zamach nie był pełnym sukcesem.

 

 

Jak pisze Jurgen Roth i o czym najprawdopodobniej wiedzą wszystkie poważne tajne służby świata, jako realizatora zamachu wybrano specjalną rosyjską jednostkę wojskową pod dowództwem generała Jurija Desinowa.

Zleceniodawcą miałby być bardzo wysoko postawiony polski polityk T (?!).

Nie sądzę, by on był zleceniodawcą. On tylko przekazał kontrakt swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi. [1]

 

Zleceniodawca, lub raczej zleceniodawcy stoją znacznie wyżej w hierarchii światowego porządku.

Myśląc strategicznie, co dzisiaj, po sześciu latach widzimy, mieli rację i zdecydowali, że trzeba skutecznie wyeliminować silną, polską partię konserwatywną, której polityka zagraża ustalonemu porządkowi w całej Europie.

Podczas gdy z węgierskim Fideszem, partią Orbana można sobie dać radę, to polski PIS, partia kraju znacznie większego i strategicznie ważniejszego, mogła poważnie narozrabiać. Dlatego właśnie zdecydowano się ją zniszczyć. I słusznie założono, że jak zabraknie braci Kaczyńskich, to Prawo i Sprawiedliwość umrze śmiercią naturalną. Niedobitki, jak np. Mariusza Kamińskiego, zamknie się w więzieniu (jak pamiętamy, otrzymał on już wyrok trzech lat bezwzględnego więzienia), a Antoniego Macierewicza będzie można, po silnej akcji medialnej, zamknąć w szpitalu psychiatrycznym.

Tylko, jak wspomniałem, głupi przypadek – chora matka – i Jarosław nie leci samolotem. Projekt "Smoleńsk" nie powiódł się do końca. Nie udało się PISu zlikwidować w roku 2010.

 

Wbrew licznym, popularnym opiniom o prawości i łagodności świata cywilizacji łacińskiej, załatwianie spraw przy pomocy mordu politycznego jest nie takie rzadkie.

Śmierci generała Sikorskiego, premiera polskiego rządu, do dzisiaj nie wyjaśniono. Lecz wiemy na pewno, że był solą w oku polityki Churchilla i Stalina.

John Kennedy też przeszkadzał wielu ośrodkom. Nawet własnemu FBI.

Zastrzelono go w biały dzień i jak to się zazwyczaj tłumaczy, zrobił to szaleniec.

Strzelano do prezydenta Francji  Charlesa de Gaula, bo nienawidzili go generałowie z OAS.

 

A na dodatek Rosjanie mieli już plan katastrofy smoleńskiej przetestowany.

W roku 1986 samolot TU134 z prezydentem Mozambiku Samora Machelem na pokładzie rozbił się w RPA. Oprócz tego, że wówczas 9 osób przeżyło. Analogii do Smoleńska jest aż zanadto... [3]

 

*****

 

Podobno były prezydent Bronisław Komorowski, znany m.in. z tego, ze czasem chlapnie jęzorem, po przegranych wyborach, w czasie wyprowadzki powiedział: - Ja tu jeszcze wrócę.

Znając jego profetyczne zdolności, które udowodnił grubo przed Zamachem Smoleńskim, gdy powiedział: - A może prezydent gdzieś poleci? – (to o śp. Lechu Kaczyńskim), trzeba te słowa buty i goryczy, mieć na uwadze.

 

*****

 

Dokładnie rok temu PIS przejął władzę. Najpierw zdobył fotel prezydencki dla Andrzeja Dudy, o którym jeszcze pół roku wcześniej nikt nie słyszał.

Następnie PIS ze sporym łutem szczęścia (SLD nie weszło do Sejmu) wygrał wybory w stopniu pozwalającym mu na samodzielne rządy.

Praktycznie natychmiast rozpoczęła się wojna podjazdowa z władzą. Opozycja ogłosiła się opozycją totalną, co oznacza całkowity sprzeciw na wszystkie działania władzy. Czyli, cokolwiek PIS robi, jest złe.

Niemalże natychmiast ogłoszono, że walka z władzą będzie się toczyć na ulicach i za granicą kraju, w instytucjach unijnych i międzynarodowych.

Ten jawnie ogłoszony scenariusz przemilczał, że najsilniejsza walka będzie się toczyć w zakresie informacji i propagandy. Chodzi w niej o to, by wśród obywateli wywołać odczucie tymczasowości obecnej władzy, jej nieudolności i najważniejsze – konieczności jej jak najszybciej zmiany.

W tą akcję zaangażowane silnie są tzw. media głównego nurtu, międzynarodowe instytucje w całości opanowene przez lewaków i neoliberałów (George Soros – miliarder, kryptokomunista, sfiksowany na Nowym Porządku Świata jest głównym sponsorem Fundacji Helsińskiej), opanowane przez dzisiejszą opozycję samorządy terytorialne, oraz ciągle liczne niedobitki komunistów, ubeków i ich rodzin, uprawiający propagandę szeptaną.

Silna armia, prawda?

A na przeciwko tylko legalnie wybrana władza i uczciwi, niezamieszani w korupcyjne układy obywatele.

 

Czy wszystko to jest przygotowaniem do zamachu stanu?

Można by takie supozycje uznać za śmieszne brednie, gdyby... no właśnie.

Oprócz przytoczonej uwagi ex-prezydenta, pewien pułkownik, Adam Mazguła, który twierdzi, że reprezentuje opinię żołnierzy tak to odpowiedział na pytanie dziennikarza antyrządowego portalu Tomasza Lisa:

 

""wielu przeciwników obecnej władzy marzy, by to wojsko stanęło w obronie konstytucji, na straży której stać przysięgał każdy żołnierz. To realny w Polsce scenariusz?".

Mazguła unikał odpowiedzi wprost, ale:

"To się może kiedyś zdarzyć... Jednak na pewno nie w tej chwili. Musimy pamiętać, że tzw. "dobra zmiana" jest niestety wyborem podjętym demokratycznie. I to całkiem niedawno. W związku z tym, wojsko nie może występować przeciwko demokratycznie wybranym władzom. Na razie pozostaje więc czekać".[2] (podkreślenia moje – jk)

 

Czyli czekać, knuć, przygotowywać się, aż przyjdzie odpowiedni moment.

 

Znamy już rozpracowywane na wypadek przejęcia władzy przez PIS scenariusze.

Jeden z nich zakładał, przy aktywnym udziale Trybunału Konstytucyjnego, uznanie prezydenta za niezdolnego do działania i usunięcie go ze stanowiska. Następnie unieważnienie wyborów parlamentarnych i automatyczne przywrócenie poprzedniej władzy z Ewą Kopacz, jako premier.

Te działania były szczegółowo przygotowywane przez prawników i nie ma najmniejszych wątpliwości, że ,jako zgodne z Konstytucją, byłyby zaklepane (i to z oklaskami) przez instytucje Unii Europejskiej, wyjaśnione i zaaprobowane przez Komisję Wenecką, a po tym nawet przez ONZ. Prezydent Barack Obama,  lub Hillary Clinton przygladaliby się temu z łagodnym pobłażaniem.

 

Jednakże, za przeciwników mamy niezbyt rozgarniętych nieudaczników, jak Petru, Schetyna, Kopacz, czy Dukaczewski, albo bufonów, jak Rzepliński i Wałęsa, więc więcej było krzyków, szeptania i kłótni, niż jakiegokolwiek efektu.

 

A wojsko?

Tutaj pewne zagrożenie niewątpliwie było. Praktycznie cała generalicja, w tym niewątpliwie ta, po moskiewskich akademiach, oraz lwia część służb specjalnych, to jawni i niejawni wrogowie Jarosława Kaczyńskiego, a przede wszystkim, Antoniego Macierewicza.

Zrozumiałe wówczas stają się działania ministra obrony narodowej w pierwszym roku rządów. To co wyglądało na chaos i miotanie się, dymisje i roszady personalne, były w rzeczywistości ciężką i bezwzględną walką na opanowanie armii, sztabu i niedopuszczenie do puczu. Należało się pozbyć natychmiast prawdopodobnych agentów obcych mocarstw. Zweryfikować lojalność młodych pułkowników i poobsadzać nimi newralgiczne stanowiska.

To był zapewne kawał ciężkiej roboty, o której może dowiemy się za jakiś czas, gdy będzie spokojniej i bezpieczniej. Dzisiaj tylko wiemy, że skala nieprawidłowości, nieudolności, korupcji i zwykłego złodziejstwa, w wojsku i jego otoczeniu (zakłady zbrojeniowe, akademie wojskowe, mienie wojskowe, itp) były ogromne. Może jeszce nie wszystko oczyszczono, ale Macierewiczowi udało się zatrzymać dalszą destrukcję.

Jednocześnie również wiadomo, że różne nastroje po przejęciu władzy były w policji, która też dysponuje skuteczną siłą. Na tym polu działał ostro minister Błaszczak i chyba w końcu, po wielu kłopotach, zdołał opanować sytuację.

 

*****

 

Taki zamach stanu, gdyby PIS byłby nieostrożny i lekkomyślny, mógłby być szybką, jednodniową imprezą, bez jednego wystrzału.

W dniu obrad sejmu i rządu, przygotowane wojskowo - policyjne jednostki specjalne pod dowództwem oficerów z grupy antypisu, błyskawicznie opanowałyby budynki rządowe i sejmowe, internując posłów, ministrów i rząd. Pewne doświadczenie w internowaniu już mamy od stanu wojennego.

W tym samym czasie inny oddział opanowuje siedziby TVP i Polskiego Radia i albo po prostu przerywa nadawanie, albo, co bardziej prawdopodobne, wymienia redakcje na swoich ludzi takich, jak Lis, Kraśko, Żakowski et consortes. Pracujący naród może dopiero wieczorem zorientowałby się, że coś jest nie tak.

 

Tymczasem w terenie, samorządy, jak wiemy, w większości opanowane przez ludzi PO i PSL, wszyscy wojewodowie, prezydenci miast, burmistrzowie, wójtowie, sołtysi, w oparciu o lokalne, powiązane z nimi siły, czy to policyjne, czy straży miejskiej, a nawet agencji ochroniarskiej, przejmują władzę.

 

Trudne? Nie wydaje mi się.

 

Kto powie, że takie plany są absurdem i nie rodzą się w rozpalonych głowach tych, którzy wraz z przejęciem władzy przez "dobrą zmianę" utracili olbrzymie korzyści?

Dlaczego dziennikarz Lisa rozmawia o tym z wybitnie antypisowskim pułkownikiem Wojska Polskiego?

Dlaczego nagle przywódca totalnej opozycji Grzegorz Schetyna jednoczy się z Lechem Wałęsą, który ma ciągle wielkie wpływy w tajnych służbach, nie tylko polskich, a dla patriotów jest symbolem hańby i zdrady?

 

 

 

Mądry człowiek gra tylko w te gry, w które wygrywa. Jarosław Kaczyński jest mądrym człowiekiem. W 2006 zablefował i przegrał. W rezultacie dostaliśmy dziesięć straconych lat. Wątpię, by ponownie popełnił duży błąd.

Odebranie władzy nie przyjdzie przeciwnikom już tak łatwo. Jeśli władza będzie natychmiast korygowała swoje błędy, dzisiaj głównie w komunikacji społecznej, to ma autentyczne szanse utrzymać się kilkanaście lat u władzy.

Nawet jeśli nie sam PIS, to jego następcy kontynuujący "dobrą zmianę".

 

 

 

 

 

 

[1] http://wpolityce.pl/smolensk/313092-zobacz-co-ujawnia-jurgen-roth-dziennikarz-prezentuje-tajny-raport-bnd-wysoce-prawdopodobny-zamach-przy-uzyciu-materialow-wybuchowych

[2] http://niezalezna.pl/88142-brzydko-sie-bawia-na-portalu-lisa-pulkownik-rezerwy-straszy-zamachem-stanu

[3] https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_mozambickiego_Tu-134_w_Po%C5%82udniowej_Afryce

 

 

.

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 4.1 (głosów:29)

Komentarze

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523718

Obawiam się, że zbierane są medialne podkładki pod ewentualną legalizację przewrotu, a jak słyszymy z ust wojskowego - nawet puczu. Te wszystkie nakłamane ilościowo marsze. Te bzdury żony Sikorskiego. Wszystko to dupokrytki dla zachodu, dla ewentualnego braku reakcji na pucz.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2


#1523719

Witaj

 

Brzydko mi to pachniało od dłuzszego czasu. Ta buta i arogancja władz terytorialnych, jakby chcielić oznajmić: - czekajcie, jeszcze trochę, a my wam pokażemy.

Chociaż, muszę przyznać, że dosłownie od paru dni coś się zmienia. Szczury już wyraźnie uciekają. Jak ten Nowak Pendolino na Ukrainę. Może coś im nie wyszło dużego?

 

Ale czujnym trzeba być.

 

Ps. Zauważ, że Tusk jednoznacznie zwalił brak eksterytorialności miejsca katastrofy na Sikorskiego. Czyli szczury też zaczęły się gryźć.

Podoba mi się!
13
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1523720

Chwilami wydaje mi się, że siedzę na widowni teatru. Na scenę wpada facet z berdyszem (robiący za całą armię) i krzyczy :wodzu prowadź ! Trzy setki kobiet dzieci i zniewieściałych facetów przed kamerami, na komendę robi "paryską komunę". Przewodnicząca zgromadzenia wie, że kręcą "setkę", a więc mikrofony włączone. "Jest na tu kilka tysięcy" - drze się do mikrofonu, widząc że kręcą bliskie plany, więc obraz nie zaprzeczy kłamstwu.

http://wpolityce.pl/polityka/313254-nasz-wywiad-gen-polko-o-slowach-plk-mazguly-zadnego-buntu-w-armii-nie-ma-ten-pan-zachowuje-sie-jak-kieszonkowy-puczysta

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1


#1523725

Znam ten wywiad. Gen. Polko jest szczerym patriotą. Jego zadaniem jest także uspokajać i tonować nastroje. A ja wolę być czujny i mieć oczy szeroko otwarte.

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1523728

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523721

Plajty nie będzie
bo was pozamykamy wszędzie
za zdrady,knowania i nędzę
A Naród za PIS-em będzie

Podoba mi się!
17
Nie podoba mi się!
-1
#1523731

Stare elity do władzy już nie wrócą. Ich kompromitacja jednak nie dotarła jeszcze do całego społeczeństwa. Czy nie ma chociaż garści przyzwoitych sędziów, prokuratorów, aby już mogły rozpocząć się procesy w najbardziej kompromitujących sprawach. Np. Adamowicz z Gdańska, który bezczelnie kreuje u siebie poltykę imigracyjną, który urządza wystawne przyjecię dla TK, korzystając przy tym z niemieckich pieniędzy. Jak długo jeszcze nie ruszy  przeciwko niemu machina sprawiedliwości, oczywiście z powodu zarzutó karnych?

Coś się dzieje w Warszawie z Hanną Gronkiewicz-Walc. Ale przecież telewizja powinnana okrągło tłuc wywiady z przedstawicielami 40 tys. mieszkańców wywalonych na bruk i do piwnic przy kamienicznych przekrętach. Może powinno się przybliżyc postać Jolanty Brzeskiej i jej niewyjaśnioną śmierć.

Do następnych wyborów tego rodzaju osoby powinny być już pozbawione praw publicznych (co najmniej).

Duża niewiadoma to nowe "elity", wydmuszki takie jak Kijowski czy Petru. Zawsze znajdzie się w kraju duża grupa osób, która czując się zawiedziona politykami zagłosuje na Tymińskiego, czy Grodzką (Bęgowskiego).

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
-2
#1523733

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Bombowy Szybowi... został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Bombowy Szybowiec Antka

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje - Mark Twain

#1523736

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

...siedzieć tam i nie pchać się między ludzi, dysponentka władzy, nie rozśmieszaj mnie, kim ty jesteś?

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-11

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1523740

A kim ty jesteś?

Podoba mi się!
12
Nie podoba mi się!
-3
#1523745

Komentarz niedostępny

Komentarz użytkownika Równa Babka został oceniony przez społeczność bardzo negatywnie i jest niedostępny. Nie można go już odkryć. Bardzo nam przykro.. :(

Wolność, godność, honor - tego nic nie zastąpi.

 

#1523746

 sensacyjnych wiadomosci podawanych przez Rotha... Oprocz zalozenia, ze mowi, to co wie (zupelnie co innego jest wiedziec o czyms, a wiedziec, ze to jest prawda - przeciez mogl zostac "podpuszczony" przez kogos, kto chce ostatecznie zniszczyc lub sklocic swoich wrogow), trzeba przyjac mozliwosc, ze po prostu klamie - po to aby zarobic "dobre" pieniadze na swojej kolejnej ksiazce wydawanej w Polsce - zdaje sie, ze pierwsza przyniosla mu dochod duzo wiekszy, niz publikacje wydawane w Niemczech...

Nie przesadzalbym tez z "umiejscawianiem" potencjalnych zleceniodawcow wsrod wlodarzy tego swiata: Polska mimo wszystko nie jest jego pepkiem, tylko srednim krajem lezacym na uboczu (gospodarczym). Poza tym PiS - jako partia polityczna zawsze byl nastawiony pro-amerykansko, a to juz zmienia optyke, bo- co by nie mowic- dzisiejsi "panowie swiata" wywodza sie z USA lub co najmniej- musza sie z USA liczyc.

Podobnie: nie wszyscy emerytowani ( a nawet w czynnej sluzbie) oficerowie musza byc zwolennikami aktualnej wladzy - nawet byloby to podejrzane. Wojskowi w sluzbie czynnej nie powinni wypowiadac sie na tematy polityczne - wolno to robic tym emerytowanym - i plk Mazgula to czyni... pewnie moznaby znalezc nawet kilku generalow w stanie spoczynku gotowych krytykowac obecny rzad - ale z tego niewiele wynika. Nie w kazdej krytyce musi kryc sie zamach stanu...

Z "miotaniem sie " Macierewicza - racja, ale wynika to chyba bardziej z... braku zaufania do potencjalnych (takich co wiedza, co to jest wojsko) wspolpracownikow, niz z "walki" z generalami grozacymi puczem... bo dzisiaj w WP wiecej generalow odbywalo szkolenia na Zachodzie ( w tym w West Point), niz w Moskwie - a z drugiej strony: trudno przypuscic, by Zachod (UE, USA) uznalu jakikolwiek polski rzad powolany w wyniku zamachu stanu.

W WP jest wiele zaleglosci - i wielu generalow i wyzszych oficerow jest "umoczonych" w roznych kombinacjach, ktorych glownym celem jest wyciagniecie z WP jak najwiekszych pieniedzy - wszystko jedno jakim sposobem. Wynika to z prostego przeliczenia: na wojsko wydaje sie okolo 30 mld zl rocznie ( z czego 10 mld ma isc na uzbrojenie). 20 mld podzielone na 100 tys zolnierzy - daje.... 200 tys zl na statystycznego "mundurowego" - z czego "srednio" zarabia on okolo 50 tys zl. Pozostale 150 tys - to umundurowanie, (rozumiem, ze nowe uzbrojenie jest wliczone w czesc idaca na uzbrojenie), amunicja, paliwo....wiec co najmniej 50 tys (na lebka) za duzo. Owe 50 tys pomnozone przez 100 tys daje kwote 5 mld zl, ktora (tak to oceniam- znajac realia WP) jest "wyprowadzana" co roku - i tu jest problem... wiekszy niz potencjalna mozliwosc puczu....

Podoba mi się!
8
Nie podoba mi się!
-1

mikolaj

#1523777

Dziekuje za prawidlowe ,,rozeznanie" planow tej cichej bardzo groznej posiadajacej wciaz OGROMNE MOZLIWOSC koalicji stojacej naprzeciwko ,,uszczesliwionych" wygrana batalia prezydencka i rzadowa osiadlych na laurach i liczacych na uspokojenie i wygaszenie oponentow nie zdajacych sobie kompletnie sprawy z zagrozenia jakim jest ten bezwzgledny
przeciwnik !!Po pierwsze dysponuja powiazaniami z zagranicznymi zydobankierami i polaczonymi silami zdecydowanego na wszystko lewactwa i od samego poczatku kiedy nie udalo im sie ,,przekrecic" wyborow krok po kroku ,,testuja " najrozniejsze warianty obalenia legalnie wybranego rzadu ! Skoro nie wypalily wszystkie dotychczasowe kombinacje tej szeroko zakrojonej operacji siegnieto do zwariowanych opentanych idiotek
a wszystko to tylko po to zeby wlasnie przygotowac opinie swiatowa do ewentualnego zaakceptowania silowego przewrotu,ktory ma byc wynikiem ,,wielomilionowego protestu" nie wazne kogo i przeciwko komu !!! Pierwszym zadaniem ,,koni trojanskich" bylo absolutne wyeliminowanie Antoniego Macierewicza i niech Polacy dziekuja,ze sie to nie powiodlo bo pewnie juz by bylo po wszystkim- sa dwa ,,filary" Antoni Macierewicz i Ziobro to jest glowna ,,ostoja " no i oczywiscie najwazniejszy Jaroslaw Kaczynski bez nich juz by bylo po ,,weselu " teraz nalezy ze zdwojona szybkoscia zaprowadzic ,,wyzerowanie" KASTY SEDZIOWSKO PROKURATORSKO ADWOKACKIEJ I RESZTY ZLODZIEJSKIEJ PALESTRY -wyczyscic do zera
policje wojsko i zarazone ,,tyfuskiem" samorzady i reszte biurwokratyzmu nie ogladajac sie na zadne pojekiwania tej wielkiej zgraji zaprzancow a jesli tego nie zrobicie to bedzie jak w 2008 roku ,,mleko sie po--wylewa i wszystko diabli wezma
Pozdrowienia i podziekowania za wspaniala ,,czytanke " zdrowia i wytrwalosci .C

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0

yrazec

#1523782

zamach dokonany polskimi rekami w gre nie wchodzi ale zorganizowany i opłacony przez obcyh juz tak...trzeba sie pilnowac bardzo...

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

Yagon 12

#1523791

Wszyscy

Fachowiec związany z armią powiedział mi:
- plany podobne do mojego były rozważane już w zeszłym roku, ale odrzucono je;
- odrzucono je przede wszystkim ze względu na brak siły bojowej. Oddziały specjalne, najbardziej predestynowany do tego, skłaniają się bardziej ku poglądom generała Polko:
- siły specjalne policji są za słabe do skoordynowanej akcji;
- wszystkim ciążyło widmo skutków, w przypadku nieudanego przewrotu. PIS wtedy na pewno zastosowałby metodę Erdogana.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Za zaproszeniem   https://klubdyletantow.blogspot.com

 

 

 

 

#1523811

Poki co - Polacy uzbrojeni w bron palna nie sa - a armia (mimo wszystko) ma chyba jeszcze tyle karabinow co zolnierzy...

Nie spodziewalbym sie tez jakiegos szczegolnego oporu ze strony policji czy nawet samych poslow i senatorow.

Mysle, ze zeby opanowac najistotniejsze punkty w Warszawie (TVP, TVN, Polsat, Sejm, Senat, Urzad Miasta, Centrale telekomunikacyjne)  - wystarczyloby ze dwa bataliony uzbrojonych w bron reczna zolnierzy.

Teoretyzujac: plany wojskowego zamachu stanu w Polsce sa (na 99,9%) nie do zrealizowania - z prostego powodu: dzisiejsze Wojsko Polskie - to nie odmozdzone i zastraszone wojsko z poboru dowodzone przez zindoktrynowanych "trepow" (jak w 1981). To jeden z niewielu sukcesow w polskiej armii: dzisiaj zolnierze zawodowi nizszych szczebli nie dadza soba kierowac w sposob nieodpowiedzialny (co nie znaczy, ze sa "aniolkami" i roznorakich "przekretow" nie robia).

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
0

mikolaj

#1523873