Ja wiem lepiej.

Obrazek użytkownika jazgdyni
Idee

 

 

Takie głupie refleksje mnie nachodzą...

 

 

<<<<<<<<<<<<<<.......................>>>>>>>>>>>>>>

 

 

 

Wiadomo... dobry Pan Bóg nie obdzielił wszystkich ludzi po równo. Niestety... A już szczególnie w zakresie inteligencji i, co się później integralnie z nią łączy, z szeroko pojętą mądrością.

Dotychczas istniała tradycyjna struktura, czy może hierarchia, związana ze swoim miejscem w społeczności. Powodowało to, że nawet w sposób naturalny istniały autorytety i elity, tutaj rozumiane, jako grupy opiniotwórcze. I nikt tego nie podważał. Było to samorodne i przez wszystkich akceptowane.

Chłop gospodarujący na pięciu hektarach nie wdawał się w dyskusję z księdzem na temat istoty dobra i zła, lub choćby, dlaczego dzieci należy wychowywać w szacunku do starszych.

Karczmarz nie dyskutował ze starostą o konieczności regulacji podatków, lub o niezbędnych inwestycjach w najbliższej okolicy.

Oczywiście... wszyscy cały czas narzekali. To też normalne. Ale było to tylko narzekanie, część codziennych rytuałów, nie niosących za sobą konieczności rewolucyjnych zmian.

Rolnik narzekał na ciężką dolę chłopa pańszczyźnianego, mieszczanin na niesprawiedliwe myto uchwalone przez rajców, a wszyscy razem na paskudne żony, swarliwe i wredne.

Jednakże z uwagą słuchano tego, co ksiądz powiedział na kazaniu. Ściśle kierowano się tym, co zalecił pan ordynat...

 

 

Wszystko to się przewaliło i upadło w całkiem nieodległych czasach. Kompletnych spustoszeń mentalnych i kulturowych dokonali komuniści i faszyści. Ich spuścizna pokutuje w umysłach do dzisiaj i będzie jeszcze pokutować przez długie lata.

 

 

Nagle wszyscy stali się mądrzy... A ci najmądrzejsi spośród nich, bardzo szybko przyswoili sobie klawiaturę "qwerty", nawet z polskimi znakami i dalejże hulać po internecie.

Zaraz... czy to znaczy, ze nastąpił przełom cywilizacyjny i nagle znienacka, w nowym stuleciu wszyscy zmądrzeli? Niestety – nie.

Nagle tylko wśród narodu zapanowało poczucie, że ma się coś mądrego do powiedzenia i że trzeba natychmiast się tym podzielić. Niestety więc... IQ narodu cudownie nie wzrósł (a nawet obawiam się, iż się obniżył). Wraz z pozorami wolności i obaleniem oficjalnej cenzury wzrosło osobiste, subiektywne poczucie własnej mądrości. Ba... żeby tylko... Wzrosło również poczucie nieustannego posiadania racji; brak wątpliwości, oraz potrzeba trwania przy swoim, choćby, jak to często bywa, było to horrendalną bzdurą i beznadziejną głupotą.

Nagle staliśmy się społeczeństwem nieomylnych mędrków, co to kiedyś byli głównie specami od medycyny i znali lekarstwo na wszystko, a teraz dodatkowo zostali fachowcami od polityki, kultury, historii i obyczajów.

Wolne fora, blogi i inne miejsca wymiany zdań wprost pęcznieją od mądrych tekstów, jedynie słusznych i prawdziwych.

Patrząc na to z dystansu widać, że to dosyć przykre... Ten ogłupiający brak skromności na przykład. Jakby pętak z podstawówki wzywał na pojedynek laureata Nobla co najmniej.

Bloger, który kiedyś dostał jakieś wyróżnienie, naigruje się ze zdolności i talentu Rafała Ziemkiewicza ... Nie, żebym ja osobiście miał bardzo wysokie zdanie o Ziemkiewiczu. Ale... "znaj proporcjum mocium panie".

Lub pewien domorosły trybun ludowy, wyjątkowo mierny internauta, popularny w pewnych koszarowych (i jeszcze gorzej...) kręgach, atakujący, serią paszkwili doktora Józefa Targalskiego.

Nagle ten, co ledwo odwinął onuce i wziął pierwszy prawdziwy prysznic czuje się z pańska i na równi z kimś, co nawet go nie zauważa. Co oczywiście jeszcze bardziej rozwściekla tych naszych domorosłych mędrków.

 

Jak się tak na prawdę głęboko zastanowić, to jedynym celem tego pseudo – kontrowersyjnego pisania, tych "obrazoburczych" bełkotów i co najbardziej przykre – tego totalnego braku szacunku dla czytelników, jak również do opisywanych postaci jest tylko i wyłącznie zwrócenie uwagi na siebie. Potrzeba zaistnienia: - To ja teraz mówię! Słuchajcie mnie! Powiem wam coś...

I jeszcze jedno, co charakteryzuje tych naszych nawiedzonych mędrków – nie warto z nimi dyskutować. Z banalnych przyczyn: oni nikogo nie słuchają. W tym specyficznym stanie w jakim się znajdują, czymś podobnym do samouwielbienia, oni są zamknięci na świat zewnętrzny. Nie mają potrzeby dialogu.

Co gorsza... nie mają też potrzeby uczenia się, zdobywania nowej wiedzy, doskonalenia. Nie potrzebują tego...

Bo oni już osiągnęli finał – granice nieskończoności i wiedzy absolutnej. Dalej już nic nie istnieje. Wszystko jest poniżej, malutkie i głupie.

 

Za największego głupca uważają Sokratesa, gdyż on powiedział: - wiem, że nic nie wiem.

Oni albowiem wiedzą wszystko.

Ocena wpisu: 
4
Twoja ocena: Brak Średnio: 3.9 (głosów:21)

Komentarze

Opisana powyżej "mundrala" już tu była.

I poczuła się osobiście obrażona.

Zamanifestowała to swoją pałą. Przecież napisałem, że nie dyskutuje...

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437851

jak ulał. Więc pozwoliłem sobie go tu przytoczyć.

 

Zauważ że wałkujemy ciągle to samo.

 

Podajemy racjonalne argumenty, ale to do nich nie trafia. Nie próbują nawet do nich się ustosunkować. Są tak zaczadzeni ruskimi schematami myślenia, że odrzucają z góry wszystko to co nie pasuje do zakodowanych w ich umysłach wzorców. Nie wykazują ani odrobiny dobrej woli. Te popłuczyny po narodowym komuniźmie, obłąkańcy z NeOnowego ścierwomedium, użyteczni idioci, zwykłe głupki bez wyobraźn i płatni agenci Kremla wolą za to powtarzać ruskie kłamstwa wymyślone na Łubiance, jak to o rzekomym "niezarejestrwaniu granic" przez Ukrainę.
 
Niektórzy z tych użytecznych idiotów (dla Putina) nie potrafią już myśleć samodzielnie ani wpisać w google prostego zapytania. No i jak za jakiś czas ruska "prawda" napisze, że Polska jest nielegalna bo też nie zarejestrowała granic w ONZ to będą powtarzać bez namysłu te ruskie manipulacje jako prawdę objawioną. Dlatego napisałem wczoraj, że nie powinniśmy sprawdzać metryk i przodków w poszukiwaniu azjatyckich przyczyn ograniczenia umysłowego u tych osobników, ale zwalczać każdy przejaw tego komunistyczno-turańskiego myślenia, a autorów tych bredni publicznie napiętnować.
 
A co do ruskiego konwoju, który tu się ciągle przewija to powtórzę, że Ukraińcy powinni nie tylko do niego strzelać, ale wysłać go do diabła, czyli tam skąd przybył. Bo przemalowanie samochodu czy czołgu na biało nie zmienia tego narzędzia do mordowania w pomoc humanitarną. - O czym przekonaliśmy się niedawno, kiedy ten ruski konwój bez kontroli, autoryzacji Czerwonego Krzyża, OBWE wtargnął siłą na Ukrainę przyczyniając się do śmierci niewinnych ludzi walczących z ruskimi terrorystami.
Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437852

Witaj!

 

To co piszesz, to szczera prawda. Więc tym bardziej powinniśmy walczyć na tym naszym poletku.

Partia "białej flagi" i równego dystansu wobec Moskwy i Kijowa, podbudowana nienawiścią do Ukrainy, nie może przejąć umysłów zagubionych i niezdecydowanych.

To zresztą nie jest tylko nasza lokalna sprawa...

Jutro proponuję znacznie szerszą dyskusję. Trzeba spokojnie i stanowczo wyjaśniać i tłumaczyć.

Na szczęście, bardzo mądrzy ludzie są po naszej stronie.

I całkiem porządna ekipa.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437856

- bo wiem, że prawda zawsze zwycięża. 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437857

Ciekaw jestem dlaczego wrzucasz do jednego worka zwolenników Putina i ludzi takich jak jak ja, którzy uważają, e NKWD i Służba Bezpecznosty to jedno i to samo. Wywózki i mordy na Polakach dokonywane przez Rosjan i ludobójstwo na Wołyniu, Podolu i w Rzeszowskim to jedno i to samo. Współpraca Ukraińców z Rosją i Niemcami w ludobójstwie Polaków nigdy nie powinna być zapomniana a jednocześnie powinna być przestrogą na przyszłość. Stawianie pomników ludobójcom z UPA w Polsce przez Ukraińców zamieszkujących Polskę jest nie akceptowalne.

Powtarzam pytanie. Dlaczego? Nie wierzę ani jednym, ani drugim, a podstawą jest około 600 lat historii. Czy mam te sześć wieków zignorować? W imię czego? Internacjonalistycznej przyjaźni? Nie jestem przeciwnikiem wspierania Ukrainy bronią. Mało tego uważam, że Polska powinna słać tam jak najwięcej broni, za sowitą zapłatą, ułatwiać ukraińcom chcącym walczyć z ruskimi wyjazd na Ukrainę, wspierać Ukrainę politycznie, za korzyści takie czy inne, a tymczasem.... ukraińskie embargo na wieprzowinę, kurczę, wdzięczność całą gębą. A ile jeszcze nie wiemy?

 

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1437888

Chyba nie wrzucam.

 

Odpowiem za godzinę.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437890

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dSEIFumQSFc

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1
#1437900

Jestem tego samego zdania , po prostu tak jak Ty , nie wierze ani jednym ani drugim . Ile jest nacji w Europie , ktore potrafilyby w tak okrutny sposob znecac sie nawet nad dziecmi , nadziewac na sztachety , rozrywac i rozbijac o sciany . Przez szacunek dla naszych rodakow , ktorzy zgineli na Wolyniu nie wolno nam w imie poprawnosci politycznej zapomniec o nich . Pewna Ukrainka widzac do czego sa zdolni jej rodacy , powiedziala mojej Matce , ze "tacy zbrodniarze nie zasluzyli na wlasna ojczyzne" . Po ich obecnym zachowaniu widac tez , ze po odzyskaniu Ukrainy , knuliby z innymi przeciwko Polsce . Ukraincy mordowali Polakow w jeszcze okrutniejszy sposob niz to robia skrajni islamisci mordujacy chrzescijan .

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1437975

Jestem i odpowiadam.

 

Oczywiście, że o Wołyniu nie można zapomnieć. Nikt do tego nie nawołuje.

Lecz trzeba być sprawiedliwym. Polacy byli mordowani przez wielu i to na różne sposoby.

Czy mniej okrutny był ten ruski oficer ubrany w skórzany fartuch z ubojni i gumowe rękawice, który precyzyjnie strzelał w punkt u podstawy czaszki, bo tam był najmniejszy rozbryzg krwi, specjalnie przerobionym pistoletem, gdzie, żeby nie marnować kul, wbijał w czaszkę zaostrzony gwóźdź?

A może lepsi byli Niemcy, jak w białych kitlach lekarzy rozbierali do naga świeży transport w Oświęcimiu, by sprawdzić, czy nie ma ukrytej biżuterii, zaglądali w usta w poszukiwaniu złotych zębów, a następnie kierowali całą gromadę do "łaźni", gdzie zamiast wody czekał ich trujący Cyklon B?

 

Co jest lepsze - zwierzęce okrucieństwo Ukraińców, czy zimne i wyrachowane mordowanie przez Rosjan i Niemców?

Wiem, wiem... do wyobraźni bardziej przemawiają potworne sceny z Wołynia, niż "cywilizowane" morderstwa tych drugich. Lecz jest tysiące dowodów, że i Niemcy i Rosjanie torturowali ludzi tysiąckrotnie bardziej niż Ukraińcy. Jakoś to jesteśmy w stanie znieść. Ale Ukraińcom nigdy nie wybaczymy. Mimo, że oni już dla nas nie stanowią żadnego zagrożenia. A Niemcy, czy Rosjanie ciągle tak.

Rosja ma w planach strategicznych, w przypadku konfliktu zbrojnego z Polską, atak atomowy i uczynienie z Polski nuklearnej pustyni. Czysto i higienicznie. Bez nabijania na pal, czy ćwiartowania.

Ludzie! Myślcie trochę, co nam może zagrażać, a nie co było 70 lat temu!

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-4

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437983

Zgadza się Polacy byli mordowani na różne sposoby i przez różnych morderców. Dlatego piszę, że nie widzę różnicy między rzeźnikami ludobójcami z NKWD, SS/Gestapo/Sonderkomando i Służba Bezpiecznosty czy rezunami z band OUN/UPA..

 

ŻADNEJ RÓŻNICY!!! Dlatego dopuki Ukraińcy nie rozliczą tych mordów niewinnych ludzi, nie są godni zaufania!!!!

 

Powtarzam raz jeszcze, co z pomnikami wystawianymi ludobójcom - rezunom, nie na Ukrainie, bo tam niech sobie robią co chcą, ale w Polsce, pomimo zakazów! Czy to nie jest prowokacja? Co z niszczeniem, polskich pamiątek narodowych na Ukrainie?  Co z pretensjami do zakierzonskoho kraja, oczywiście Kraków, Lublin to jest normalne, ale czytałem również o tym jak to Katowice i Warszawa są prastarymi ukraińskimi miastami. Czy to nie jest prowokacja? Rozumiałbym, że takie rzeczy robi jakaś tam mała, bezmózga grupka nacjonalistów. Głupków wszędzie znajdziesz, ale takie myślenie dominuje na całej tzw zachodniej Ukrainie, czyli inaczej Wschodniej Małopolsce.

 

Przypominam, że w puczu manachijskim w 1923 roku brało udział tylko kilka tysięcy bojówkarzy. W 1933 roku ci bojówkarze liczyli już setki tysięcy ludzi i byli u władzy, a w 1939 rozpoczęli Drugą wojnę światową napaścią na Polskę. A trzeba przyznać, że porównując Polskę z 1939 roku do Polski z 2014 roku, zdecydowanie silniejsza była Polska z 1939 roku.

 

Historia jest wielką nauczycielką, ale tylko dla tych, którzy zechcą się uczyć. Dla tych, którzy ją ignorują, może się powtórzyć. Może w nieco inny sposób, ale kto wie czy w nie o wiele gorszy sposób.

 

Powtarzam raz jeszcze. Warunkiem mojego i nie tylko mojego  postrzegania Ukraińców z zachodniej Ukrainy jest uczciwe rozliczenie się z niedalekiej przeszłości, wówczas, być może z dużą dozą ostrożności, ale być może uwierzę w dobre intencje Ukraińców. Moje serce jest po stronie Ukrainy, ale głowa doradza daleko posuniętą ostrożność.

 

PS. Do listy tych którym nie należy dowierzać dodałbym jeszcze Słowację, W. Brytanię, Francję oraz USA. Dlatego 200 tysięczna armia zawodowa plus Armia Krajowa z poboru jest w naszych warunkach koniecznością, jeżeli oczywiście chcemy się bronić w razie napaści. O ile nie, to proponuję zlikwidować armię do końca, zostawić tylko te kilkadziesią tysięcy generałów, i aby poczuć się bardzo bezpiecznym, wyjechać z Polski. Proponuję Polinezję, Nową Zelandię czy Australię.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1437986

Jednakże NIGDY nie powinniśmy zapominać, że to była NASZA Ukraina. Większość najszlachetniejszych i najstarszych polskich rodów mieszkała na terenie dzisiejszej Ukrainy. Ukraini byli tacy sami jak Kaszubi, czy Ślązacy. Tylko daleka Kozacczyzna była tatarska i islamska.

 

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1438000

Częścią Rzeczpospolitej była Ruś nie ukraina. Ukraina jako samodzielne państwo powstała dopiero 26 grudnia 1991 roku. Formowanie narodu ukraińskiego trwa w dalszym ciągu. Dominującą rolę odgrywają dwa niemalże zupełnie różne narody zamieszkujące dziesiejszą Ukrainę. Umownie nazwę je "moskale" i " okupanci". Moskale to Rosjanie lub zrusyfikowani Kozacy ze wschodniej części Ukrainy. Okupanci to Ukraina okupująca Wołyń, Podole, Polesie i  Małopolskę Wschodnią. Tak rzecz ma się historycznie i.... emocjonalnie.

 

Jak powstawało dzisiejsze państwo ukraińskie? Napewno nie w wyniku naturalnego połączenia ciążących ku sobie ziem, a w wyniku darowizn przez Rosję podbitych ziem. I znowu wymieniamy tu Wołyń, Podole, Polesie,  Małopolskę Wschodnią i ...Krym.

 

Tyle byłoby na temat Ukrainy. Ostanio w modzie jest "budowanie wielkich" czyli wielka Albania, wielka, Litwa, wielka ukraina, wielka Rosja, wielkie Niemcy itd, itd. A co z wielką Polską? aaaa,  to należy dodać jeszcze Pomorze Przednie, Meklemburgie, Miśnię, Orawę, Zaolzie oraz Wileńszczyznę. Oczywiście mówię tu conajmniej. Jak rozumiem do tego potrzebna jest wielka wojna, którą Polska przegra z kretesem i skończy się nie tylko "wielka Polska" ale jakakolwiek Polska.

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-1

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#1438109

Oczywiście, że Ruś. Użyłem Ukraina w celu określenia położenia geograficznego. A to, że Ruś - Rosja wywodzi się z Kijowa, najbardziej boli ruskich. Ale Kijów nie czuje się tożsamy z Moskwą. To zupełnie inni ludzie i, jak napisałeś, dopiero kształtują swoje poczucie narodowości. Czy oni chcą wielką Ukrainę? Może są tacy... Lecz ci, których znam chcą tylko i wyłącznie państwa suwerennego na prawdę. Niezależnego i od Rosji i od EU.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1438195

Slyszalem to dawno, dawno temu, ale nigdy sie nie zgodze z tym ze to Polacy podpalili swiat. Swiat podpalili ci co zaczeli wojne, a nie ci ktorzy sie bronili.
A tez opisalem jak naprawde dzisiaj wyglada armia ukrainska. Nawet jesli boli to nic to nie zmieni - taka ta armia jest.
Dla mnie zadziwiajaca jest logika pana Mind Service, ktora postuluje dawanie/sprzedawanie broni ukraincom, ale dawanie teze samej broni polakom to juz nie. Polska wg. Mind Service nie potrzebuje OT (obrony ter.), ale Ukraina potrzebuje tejze broni dla OT.
PSS. Co "Prawy Sektor" planuje na dluzsza mete, tez mozna znalesc.
W koncu Krakow to takie stare ukrainskie miasto - to nie moje to "Prawy Sektor".
Ukraincy (w wiekszosci) nie maja ochoty umierac za nastepnego oligarche.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-2

Bogdan

#1437859

Witaj!

 

To chyba jakieś nieporozumienie... Ja postawę Minda rozumię nieco inaczej.

 

No to sobie wytłumaczmy:

- pomoc wojskowa Ukrainie - TAK, jak najbardziej, ALE NIE kosztem naszej własnej obronności i ryzykiem bezpośredniego konfliktu. Ruski toczą wojnę z Ukrainą, lecz my nie. Więc naszych oddziałów tam być nie może. Jednakże, jeżeli jesteśmy politycznym, suwerennym podmiotem, to stać nas na własne zdanie. A ono wyraża poparcie dla Ukrainy i sprzeciw wobec imperialnej agresji Rosji. Broń możemy im sprzedawać, chyba tak?

Czy może to za dużo i to tylko głupia odwaga, bez rozwagi?

 

- OT powinna być JAK NAJBARDZIEJ tworzona. Jednakże w warunkach pokoju i przez długie lata. Musimy, jak w Szwajcarii, czy Finlandii wychować całe pokolenia obywateli - wojowników.

LECZ - jeżeli Rosja posunie się do konfliktu z Polską, bo nie zostanie na czas zatrzymana (Ukraina), to OT na nic się nie przyda, bo doktryna militarna Rosji przewiduje nuklearną pustynię na terenie Polski. Lokalne uderzenia atomowe są podstawą strategii odstraszania Putina.

Jak myślicie, co się stanie, jak Rosja wykona atomowy atak na Polskę?

Nic panowie, nic.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437864

ja caly czas o Szwajcarii (od lat), ten tam MIND SERVICE, ze Polsce OT jest nie potrzebne, ale slac bron na Ukraine to tak.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bogdan

#1437866

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Plsk pwnn njprw zbrć sę w tych bszrch, gdz jst njbrdzj bzbrnn. T n jst prryttm brnnśc Plsk - wdłg zgdnj pn spcjlstów.

n tk cągl pwtrz, ż Plsk pwnn njprw stwrzyć T. P c?

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1437869

Slyszalem to dawno, dawno temu, ale nigdy sie nie zgodze z tym ze to Polacy podpalili swiat. Swiat podpalili ci co zaczeli wojne, a nie ci ktorzy sie bronili.
A tez opisalem jak naprawde dzisiaj wyglada armia ukrainska. Nawet jesli boli to nic to nie zmieni - taka ta armia jest.
Dla mnie zadziwiajaca jest logika pana Mind Service, ktora postuluje dawanie/sprzedawanie broni ukraincom, ale dawanie teze samej broni polakom to juz nie. Polska wg. Mind Service nie potrzebuje OT (obrony ter.), ale Ukraina potrzebuje tejze broni dla OT.
PSS. Co "Prawy Sektor" planuje na dluzsza mete, tez mozna znalesc.
W koncu Krakow to takie stare ukrainskie miasto - to nie moje to "Prawy Sektor".
Ukraincy (w wiekszosci) nie maja ochoty umierac za nastepnego oligarche.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-1

Bogdan

#1437860

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Mind Service nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Naucz się szacunku do tego wspaniałego i dumnego Narodu, dla którego Bóg - Honor - Ojczyzna to nie są puste hasła, jak dla zakłamanego zapijaczonego kacapa, któego tu faworyzujesz.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-7

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437862

tudziez logiki - a gdzie ja Putina faworyzowalem?
Nie tylko zmien leki i lekarza, wyglada ze okulista tez bedzie mial robote.

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
-2

Bogdan

#1437865

Dajcie sobie spokój! O co się kłócicie? Obaj chcecie dobrze, tylko gadać dobrze nie wychodzi.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437868

<Bloger, który kiedyś dostał jakieś wyróżnienie, naigruje się ze zdolności i talentu Rafała Ziemkiewicza ... Nie, żebym ja osobiście miał bardzo wysokie zdanie o Ziemkiewiczu. Ale... "znaj proporcjum mocium panie".>

 

wprawdzie nie o Ziemkiewicza lecz o Targalskiego i Ukraine wielokrotnie dzis i wczoraj pytalem

"wyroznionych" lecz pomimo obecnosci na portalu nie dostalem zadnej odpowiedzi.

I raczej nie licze,bo niby co maja powiedziec, brak argumentow

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-3
#1437870

Witaj

 

To jest właśnie o tym braku szacunku. Nawet więcej - o pogardzie. Tylko dlatego, ze ma się odmienne poglądy, których się nawet nie potrafi merytorycznie uzasadnić.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437871

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika Mind Service został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

z nnwg ścrwmdm nż rztlnj dpwdz ttjszych tzw. żytcznych dtów.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-7
#1437872

Przez dwadzieścia kilka lat niby elyty o mentalności prylowskich trepów uczyniły

wszystko, dosłownie wszystko, żeby Polskę rozbroić. No i teraz, w sytuacji poważnego zagrożenia

agresją ze strony Rosji, jesteśmy po prostu bezbronni. Przecież OT z prawdziwego zdarzenia

nie da się zbudować z dnia na dzień! 

 

Podoba mi się!
5
Nie podoba mi się!
0

jan patmo

#1437873

Witaj!

 

Widocznie tak miało być. Tylko ta pieprzona Ukraina pokrzyżowała plany i zamiast spolegliwie oddać się w ręce Rosji, krnąbrna zaczęła walczyć.

Wtedy Tusk i Komorowski nadal by kochali Putina i pewnie by błagali, by Polskę wziął pod opiekę.

Coś jednak się popieprzyło i teraz trzeba fastrygować.

 

Pozdrawiam

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437884

Prezydent Bronisław Komorowski zadeklarował, że Polska jest gotowa spełnić oczekiwanie Ukrainy i po zakończeniu konfliktu może udzielić wsparcia w modernizacji ukraińskich sił zbrojnych.
 
Zaskoczone tym nieoczekiwanym oświadczeniem media podkreślają słowo "po" zakończeniu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Tymczasem Ukraina pomocy wojskowej potrzebuje teraz.
 
Prezydent był pytany w czwartek przez dziennikarzy podczas szczytu NATO w Newport o to, czy Polska rozważa sprzedaż broni Ukrainie.
 
Komorowski przypomniał, że spotkał się w czwartek z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. - W moim przekonaniu to strona ukraińska powinna określić zakres oczekiwanej i potrzebnej pomocy, i jej warunki. W czasie rozmowy prezydent Poroszenko mówił w bardzo zdecydowany sposób o potrzebie wsparcia armii ukraińskiej w jej procesie modernizacji, odbudowy i przebudowy, ale w warunkach już zakończonego konfliktu.
 
NATO jako sojusz nie może dostarczyć Ukrainie sprzętu wojskowego, ale mogą to uczynić poszczególne kraje członkowskie - powiedział sekretarz generalny Sojuszu Anders Fogh Rasmussen na konferencji prasowej podczas szczytu NATO w walijskim Newport.
 
Wstyd, panie Komorowski!
Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-5

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest rewolucyjnym czynem"

/G. Orwell

Mind Service - 1do10.blogspot.com

#1437874

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=eQJcKjKKQBM

 

 

 

widzac swojego nastepce "Zyrandola" pewnie sie w grobie przewraca

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-2
#1437887

.... tak drodzy Panowie.

Chyba nadszedł czas "nadmuchanych zer".

Tusk, Bieńkowska w naczelnych władzach UE.

Poszedł wyrażny sygnał w  "narodek" :  .... widzicie , warto być kanalią i psubratem .

A swoją drogą *Mindzie*..., ani przez moment nie wierzyłem Komorowskiemu.

Byłem pewny , że wcześniej czy póżniej , zrobi z gęby cholewę w sprawie Ukrainy.

Ta łajza nawet nie szanuje swoich, wcześniej  wypowiedzianych słów .

Wstyd, panie Komoruski !!

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-4
#1437889

sa obasadzeni na stolku preziowym przez obcych zaczynajac od Walesy.

Ten zdrajca Komoruski to ESIokowo kacapski agent ktory palcem nawet nie pogrozi Moskalom bo by sie zesral w gacie,toc to co wszytko posiada w zyciu zawdziecza

kacapom i ich agentom w Polsce z WSIom na czele.

Ten debil przeciez nie wie o czym mowia moze raczej wie tyle ze lemingi tego i tak nie zrozumieja z tad takie ma popracie ten zdrajca.

Komourski pomoze modernizowac armie ukrainska jak jej nie bedzie to jest przekaz tego tluka.

Podoba mi się!
10
Nie podoba mi się!
-2
#1437894

jaja sobie robisz???

 

Oni już sobie obsadzaają te stanowiska odnośnie koloru pawia, którego puścili ranem.

 

Bronek? Donek?

 

Weź się zastanów.

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-6

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437918

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=O3efQ8yXmFg

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-3
#1437878

Jozefie , niedawno zadalem Tobie pytanie , ktora dzicz uwazasz za bardziej "humanitarna" , nie odpowiedziales . Ja boje sie jednych i drugich , napisalem wczesniej , ze rezuny mordowaly Polakow w okrotniejszy sposob anizeli islamska dzicz morduje dzisiaj czhrzescijan . Czy mnie tez uwazasz za fana sowieckiej dziczy ? Gdy zamiescilem zdjecia zamordowanych chrzescijan , napisales , ze pojechalem po bandzie , ze wielu ludzi jest wrazliwych i takich zdjec nie powinni ogladac . Kolorowe zdjecia Polakow i ich dzieci , zamordowanych na Wolyniu , robilyby dzisiaj jeszcze wieksze wrazenie .

P.S. Zalaczony przez Ciebie film jest piekny i wzruszajacy .

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny , wobec rządu tylko wtedy , gdy na to zasługuje . Mark Twain

#1438042

Nie zgadzasz się z kimś to od razu musisz dowalić co?

Wiem, że czytasz ten wraży neon po którym jedziesz w co drugim wpisie...

Wychodzi na to, że Twój front walki, to obrona barykad i zagrzewanie do walki z przeciwnikami, jak na razie jedynie szefów niezależnej.

Co to, nie potrafią się sami obronić?

Tutaj masz odpowiedź od atakowanego blogera, po którym jedziesz nieodpowiedzialnie, z którą ja się akurat zgadzam, bo też zauważyłam, że stałeś się właśnie wazeliniarzem

//Wazeliniarz z Gdyni na posterunku :)
//Lub pewien domorosły trybun ludowy, wyjątkowo mierny internauta, popularny w pewnych koszarowych (i jeszcze gorzej...) kręgach, atakujący, serią paszkwili doktora Józefa Targalskiego.
Nagle ten, co ledwo odwinął onuce i wziął pierwszy prawdziwy prysznic czuje się z pańska i na równi z kimś, co nawet go nie zauważa. Co oczywiście jeszcze bardziej rozwściekla tych naszych domorosłych mędrków.//
http://niepoprawni.pl/blog/7787/ja-wiem-lepiej

Oj głupi marynarzyku...
Targalski zauważa, bądź spokojny.Tylko siedzi cicho bo może mi naskoczyć :))))))))))))))))

A ty liż tego rowa, może coś wyliżesz :)) Języka sobie nie zwichnij :))
nadużycie link skomentuj
Jarek Ruszkiewicz SL 05.09.2014 09:18:01

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

Astra - Anna Słupianek

#1437987

Przeczytałem... zadowolona?

Dotychczas nie myślałem, że jesteś kobietą z plebsu. Ale jesteś....

Podoba mi się!
4
Nie podoba mi się!
-5

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1437999

... Janusz, a Ty co chcesz od kobiet z plebsu ?

Kobieta z plebsu , to kobieta z ludu, często uboga ale z charakterem i dumą.

Ta wywłoka, która cytowała te paszkwilne słowa autorstwa największej kanalii w neosferze - nie zasługuje na miano Kobieta.

Już raz dała "show",  oczerniając * Contessę*, na Neonie.

A ja naiwny, myślałem, że poślesz ją w czarną dziurę kosmosu ?!!

Zastanawiam się, dlaczego to towarzycho z Neonu tak "cierpi", przychodząc na Niepoprawnych.

Czy nie można przyjąć konwencji Ruszczkiewicza i dawać im :.... kopa w dupę z biletem w jedną stronę ? !

pozdrawiam

Marek

ps.

.... liczę, że masz honor i odpowiesz szczerze na pytanie :

 - Czy Dixi nie miał racji ?

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-6
#1438006

Witaj!

 

Jak mnie znasz, szczerze bym ci odpowiedział. Tylko pewien nie jestem o co z tym Dixim chodzi. Czy o inwazję agentów z Neonu? To tak, miał sporo racji. Ale nie do końca. Wielu ludzi zaplątało się tam przypadkowo, a nie z miłości do rosji.

...........

Kobieta z plebsu, to nie kobieta z ludu. To takie określenie sumujące najgorsze cechy magla i przekupek.

 

Serdeczności.

Podoba mi się!
2
Nie podoba mi się!
-2

JanuszK

Trolle, agenci i wredni nie mają co liczyć na moją uwagę. Próżne ich wysiłki.

 

 

 

 

#1438194