Władza, która boi się już nawet Santany…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

Geniusz Kaszub jest już znany w całej Europie. I to bynajmniej nie z cudów, którymi omamił sporą część polskiego społeczeństwa, w tym zwłaszcza produkt III RP, czyli tzw. wykształciucha. Tuska znają z rozprawy z polskimi kibicami, przed którymi zamknął stadiony. Tusk, dla zwalczenia muchy wytoczył armaty, chociaż każdy przecież wie, że Tuskowi wcale nie chodzi o rozprawę z „kibolami”, lecz o zastraszenie uczestników imprez masowych, by nie wznosili okrzyków na cześć „matoła”.

Strach Tuska przed społeczeństwem przeniósł się na HGW, znaną bardziej, jako „bufetowa”. Właśnie dzisiaj, w przeddzień koncertu Carlosa Santany na stadionie Legii – impreza musiała być odwołana, w związku z brakiem zgody bufetowej na organizację imprezy masowej.

To miał być jedyny występ Carlosa Santany w Polsce podczas jego światowej trasy koncertowej, pt. "Santana Guitar Heaven 2011". Trasa koncertowa, którą muzyk odbywa po Europie w czerwcu i lipcu, promuje jego nową płytę "Guitar Heaven… The Greatest Guitar Classics Of All Times". W Polsce album ukazał się we wrześniu zeszłego roku. Zawiera on 13 nowych wersji klasycznych rockowych nagrań, pochodzących z repertuaru takich muzyków i zespołów jak Led Zeppelin, Cream, The Rolling Stones, Van Halen, The Beatles, Jimi Hendrix i The Doors. Do wspólnej pracy nad albumem Santana zaprosił kilkunastu znanych muzyków rockowej sceny, m.in.: Chrisa Cornella, Joe Cockera, Jonny'ego Langa i Roba Thomasa. Na płycie pojawiły się w nowym wydaniu takie nagrania, jak "Bang a Gong" T. Rex, "Back in Black" AC/DC, "Smoke on The Water" Deep Purple czy "Little Wing" Jimiego Hendriksa.

Europejska trasa koncertowa Santany obejmuje także m.in. Finlandię, Rosję, Niemcy, Luksemburg, Szwajcarię, Włochy, Francję, Austrię, Serbię, Węgry i Maltę. W Polsce, niemal dosłownie w przeddzień występu organizator musiał odwołać imprezę. Stołeczny ratusz, który doskonale wiedział o planowanym koncercie Santany w Warszawie - brak zgody na organizację imprezy masowej tłumaczy niedopełnieniem formalności przez organizatora - wniosek o imprezę masową przysłał na siedem dni przed koncertem, a powinien to uczynić co najmniej 30 dni przed występem Santany. "Zgodnie z ustawą Biuro Bezpieczeństwa ratusza nie mogło nawet rozpatrzyć pisma od organizatora" - powiedziała PAP Magdalena Łań ze stołecznego ratusza. Dodała, że miesięczny termin jest potrzebny m.in. na uzyskanie opinii policji i straży pożarnej.

Teraz wszystkie wykształciuchy mogą Warszawę skreślić z listy miast europejskich, w których będzie się organizować imprezy masowe, w tym zwłaszcza koncert takiej gwiazdy, jak Carlos Santana. Rząd Tuska nie może przecież dopuścić do umiędzynarodowienia „matoła”, a zwłaszcza przed nadchodzącą prezydencją Polski i wyborami.

Problem w tym, że w przeciwieństwie do Korei Północnej oraz bratniej Kuby – rząd Tuska, a za nim HGW – nie są w stanie zapełnić stadionu Legii – ani też innego stadionu - funkcjonariuszami PO, wykrzykującymi okrzyki na cześć Geniusza Kaszub i bufetowej. Na to potrzeba Tuskowi kolejnej kadencji, a po niej jeszcze dwóch kolejnych kadencji – gdy większość opuści ten tuskowy raj. Dlatego już teraz trwają gorączkowe dyskusje dotyczące tzw. bezpieczeństwa na Euro 2012, a w istocie problemu przemycania transparentów, godzących w dobre imię Geniusza Kaszub i jego pomazańca.

Czy uda się zaimportować przed Euro 2012 wykrywacze transparentów ? Na razie nie wiadomo, gdyż wykrywacze wykrywają jedynie hasła w języku rosyjskim. Ale co zrobić, by zamknąć usta „kibolom”? Niestety nie wchodzi w rachubę przydzielenie każdemu polskiemu kibicowi, funkcjonariusza PO - gdyż trybuny „narodowego” zawalą się pod nadmiernym obciążeniem. Nie dość, że trzeba tam wzmacniać schody, to dodatkowe wzmacnianie trybun odwlekło by Euro 2012 do ca. 2024 roku. Zatem pozostanie tradycyjna pała, gaz i areszt...

Szczęsliwie dla Tuska -  z budowy autostrady A2 chińczycy się wycofali, a reszta autostrad jest w takim proszku, że i tak nikt tu nie przyjedzie. Zwłaszcza z dalekiej Słowenii, w której imię Geniusza Kaszub też jest znane, co widać na załączonym obrazku. A oto treść transparentów na stadionie słoweńskiego Mariboru: „Tusk, gdy przyjedziemy na Euro, też zamkniesz (przed nami) stadiony ? Wolność dla polskich kibiców !” Jak widać, nawet w Słowenii liczą się z Tuskiem... Bo a nuż da po mordzie ?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Niewiarygodne.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165664

Panie kapitanie,to już bufetowa Hajka przegieła,Warszawie mogą się odbywać koncerty które organizuje tylko POlszewia,może to Mińsk a nie Warszawa, pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165668

Może on?
Bo Klossa mają wskrzesić, więc jeśli Muslim żyje, to czemu nie jego. On nie będzie musiał anonsować koncertu ani 30 dni przed, ani też 7. Przyjedzie jak do siebie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165674

Bilety na koncert Santany (najdroższe po 365 zł) będą ważne na występ grupy Hołdys and The Saloon !

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165683

szkoda,że nie ma kropek do zagłosowania, ale i tak daję Ci Kapitanie dychę.

Pozdrawiam Niepoprawnie

krisp

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165702

zamiast odwoływać, powinni zezwolić, a potem aresztować za propagowanie komunizmu

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165675

Jak z Bronka hrabia. Szczypułowicza mam na myśli…

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165684

Gawronski Rafzen
Geniuś z Kaszub może skończyć jak Geniusz z Karpat !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Gawronski Rafzen

Uwaga! Zawarte treści są zakazane dla wszelkich patriotów z okrągłego stołu.

#165679

Witam

Kapitanie, kapitanie... mnie już nic nie zdziwi... kompletnie nic... żyjemy w świecie orwellowskim, którym chyba nawet On sam by był zadziwiony... Tym bardziej, że bilety były w sprzedaży od 6 kwietnia 2011 roku...

http://screenup.pl/?l=KM8MMM2

 

 

krzysztofjaw

http://krzysztofjaw.blogspot.com/; kjahog@gmail.com)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

krzysztofjaw

#165681

warsiawa będzie mieć już tylko koncerty ni(e)jakiej rodowicz i ni(e)jakiego wojewuckiego. teraz to nawet bayerfull z kulawym syntezatorem sie nie pojawi w tym High-Grade-Wypizdów City (H-G-W City). kondolencje dla nadal mieszkających tam Niepoprawnych (jak Wy tam wytrzymujecie w tym POstburdelu?)

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165690

gość z drogi

do wprowadzenia dowmowych aresztów,nauczyli sie tego od towarzyszy

jenerałow,ciekawe 

kiedy ogłoszą Stan Wyjatkowy

pozdr z dychą

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#165705

Już mieliśmy zaplanowany wyjazd 16 osób. Oczywiscie mieliśmy niespodziankę dla tego ca ma Tole. Każdy z nas jest litera. Do zobaczenia!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Nasza Szkapa

#165709

paranoiczna seniorka kolonii varschovitz...
___________________________
jam... z tego, co mnie boli

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

___________________________
jam... z tego, co mnie boli

#165711

Jan Bogatko

...mamym w Polsce przecież festiwal piosenki radzieckiej (rosyjskiej). Polska to Europa wschodnia przecież, czym się zawsze chwali, po co jej jakaś Santana

Pozdrawiam,

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Jan Bogatko

#165713

i festiwal piosenki żołnierskiej ma wrócić.
Pięknie, q..a ich mać, pięknie.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165728

Prosba drogi Autorze nie pisz ze to Kaszub gdyz z niego taki kaszub jak z koziej...traba.Poniemieckie po...o to predzej ale nigdy Kaszub .Kaszub to brzmi dumnie i kazdy Kaszub wyznaje zasade ze Nie ma Kaszub bez Polski a Polski bez Kaszub.I jesli znasz choc jeden przyklad tego niemieckiego po....u chwalenia i przyznawania sie di polskosci to cofne swoje zdanie ale nie cofne wzgledem  pochodzenia.Kaszub wielopokoleniowy z dziada pradziada.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165730

Masz rację, że z Donka taki Kaszub, jak z koziej dupy trąba. Ale to nie ja, tylko S. Nowak nazwał Słońce Peru Geniuszem Kaszub. Ja cofnę Geniusza Kaszub, ale po wyborach. Zobaczymy, kogo Kaszubi wybiorą…

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165761

Zaplanowany na 23 lipca mecz towarzyski z Boca Juniors Buenos Aires, który miał uświetnić stulecie Czarnych Koszul także został odwołany „ze względów bezpieczeństwa”. Mecz miał się odbyć na stadionie Legii.

- Miasto poinformowało nas, że grupy kibiców Legii już zgłaszają zgromadzenia publiczne pod stadionem na ten dzień. Oficjalnie argumentują, że chodzi o 95-lecie klubu z Łazienkowskiej, ale jasne wydaje się być, o co tak naprawdę chodzi - powiedział rzecznik prasowy Polonii Jakub Krupa, cytowany na stronie internetowej klubu.

Czekamy kiedy przerażona władza PO wprowadzi w Warszawie godzinę policyjną...

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165766

Całkiem niedługo.
W końcu jak demokracja, to demokracja!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165780

 Wyglada na to, ze tymi odwolaniami imprez chca sprowokowac zamieszki, a pozniej to pewnie stan wojenny z godzina policyjna, dla bezpieczenstwa kibicow i reszty miasta.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165782

podejrzeń, że Tusk chce wprowadzić stan wyjątkowy i do tego prowadzi każdy jego krok.
Żeby się tylko nie nadział na jakieś tulipany czy znicze, bo się może pokaleczyć.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165783

Pod stadionem owszem można. Jednak chciałbym zobaczyć manifestację na Czerskiej

 __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ __ 
....pechowcom kamień z serca spada zawsze na odcisk

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#165881

gość z drogi

do POkrzykiwania na Tłum i drogo za nie zapłacila,mimo kryzysu

dycha

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

gość z drogi

#166608