Strach Tuska, czyli kompleks Heroda…

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Kraj

W dziejach świata, do największych zbrodni posuwali się nie zwyczajni ludzie – nawet ci, najbardziej zdeprawowani, czy też chorzy psychicznie –ale władcy i panujący nad narodami - ogarnięci panicznym strachem, że kiedyś utracą swą władzę. Chęć dominacji i panowania, pchała ich do zbrodni, do „kształtowania” rzeczywistości tak, by stali się nieusuwalni. Tak powstawały reżimy, okrutni królowie, sekretarze, Drodzy Przywódcy, czy Słońca Karpat….To oni, często w okrutny sposób pozbywali się przeciwników, nawet tych urojonych, jak nowo-narodzone dzieci za króla Heroda, czy też spiskujący lekarze za Stalina…

Nie porównuję Tuska do Heroda, jednak odczytuję w nim ów herodowski strach przed utratą władzy, który pchnął Tuska nie tylko do zawierzenia Rosji i oddania jej śledztwa w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, ale także do ukrycia dowodów niewinności tych – którzy przez blisko 9 miesięcy tzw. śledztwa Anodiny – byli tu w Polsce oskarżani za spowodowanie tej katastrofy.

Tusk mając w ręku dowody ich niewinności nie tylko nie pisnął słówkiem, ale umiejętnie te oskarżenia podsycał. Czy ktokolwiek słyszał, by Tusk – wiedząc, że ani ś.p. Lech Kaczyński, ani też ś.p. gen. Błasik nie nakłaniali pilotów do lądowania – zaprzeczył armii oszczerców, w tym (co prawdopodobne) agentów wpływu – którzy brylowali w mediach, ze swoimi teoriami na temat katastrofy pod Smoleńskiem ? Trudno wymienić całą listę „ekspertów” i polityków zrzucających winę na pilotów, gen. Błasika i Prezydenta Kaczyńskiego w okresie od 10 kwietnia 2010 r. do dnia ujawnienia rozmów z „wieży” lotniska Siewiernyj. Ale może warto taką listę zrobić tym bardziej, że do dzisiaj wzywani są do studiów telewizyjnych obrońcy panującego władcy, ogarniętego kompleksem Heroda ?

Przecież doradca Komorowskiego Nałęcz - właśnie  teraz zaczął lansować historyjkę o „zatrutych strzałach, które dobywa PIS z kołczana Anodiny”. Gdy jednak skonfrontujemy tę bajeczkę Nałęcza z faktem zdobycia przez polskie służby już 10 kwietnia 2010 r. nagrań rozmów z „wieży” okaże się, że wszystkie „strzały w kołczanie Anodiny” zostały zatrute przez Donalda Tuska, który w strachu przed utratą władzy – nie ujawnił dowodów niewinności pilotów, gen. Błasika i Prezydenta Kaczyńskiego ! 

To Tusk, natychmiast po katastrofie TU-154 nie był w ogóle zainteresowany śledztwem, lecz pospiesznym przejęciem władzy po wszystkich, którzy zginęli w tej katastrofie. Komorowski już w kilka godzin po śmierci Lecha Kaczyńskiego zawładnął Pałacem Namiestnikowskim, w pięć dni później wydano tajną instrukcję ws. powołania szefa IPN, wkrótce (nie będący jeszcze prezydentem) Komorowski powołał nowego szefa NBP, itd…. W międzyczasie trwała już kampania wyborcza, której rezultatem miał być wybór nowego prezydenta. Odbywała się ona pod narzuconym przez media, PO a także tzw. lewicę hasłem nie wspominania w kampanii wyborczej o katastrofie smoleńskiej. Nie było jednak zakazu plucia na PIS i Jarosława Kaczyńskiego - oczywiście, w ramach polityki miłości Donalda Tuska. Kandydat PO miał więc swobodną drogę do ogłoszenia cudów w stylu Tuska, a więc: darmowych obwodnic, 50% zniżek na bilety dla studentów, 30 procentowych podwyżek dla nauczycieli, darmowego in vitro, kontraktów na dalsze 1000 km autostrad, etc…

http://www.rmf24.pl/raport-wybory-2010/wyboryprezydenckie2010najnowszefakty/video,vId,199191

Widoczne dzisiaj oszustwo wyborcze odbyło się w cieniu ukrywanych – nie tylko przed polską opinią publiczną, ale i Rosjanami – dowodów na współudział rosyjskich kontrolerów w katastrofie TU-154. Te dowody ukrywano jednak i po wyborze Komorowskiego, choć były one w dyspozycji akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha ! Odbywała się bowiem kampania wyborcza, w związku z wyborami samorządowymi...

Dopiero teraz, gdy PO już wszystko wzięła, E.Klich przyznaje: - Ja mam te nagrania w swoim komputerze. I dalej:  - Rozmowy na wieży to jest taka kopalnia wiedzy, że można z tego bardzo wiele wywnioskować - dodaje... . Edmund Klich zaznaczył też, że rosyjscy kontrolerzy nie mieli żadnych uprawnień cywilnych, mieli tylko uprawnienie wojskowe. To kontrastuje ze stanowiskiem MAK-u, który lot Tu-154 ocenił nie jako jednoznacznie cywilny czy wojskowy, a "jednorazowy lot międzynarodowy". I zdanie najważniejsze akredytowanego przy MAK E.Klicha: - Gdyby decydentem w wieży był kierownik lotów, nie doszłoby do tragedii. Ktoś polecił kontrolerom, że należy sprowadzać samolot do lądowania – powiedział przed kamerami TVN - po publikacji nagrań z wieży przez szefa MSWiA, a  w tydzień po publikacji raportu MAK.

Jest więc ewidentne, że gdyby nie decyzje „wieży” – do katastrofy by nie doszło. Powiedział to nie polityk PIS, lecz akredytowany przy MAK E.Klich - przedstawiciel rządu !

Dlaczego więc wszyscy milczeli przez długie miesiące, dlaczego milczał sam E. Klich mając te nagrania w swoim komputerze? Odpowiedź jest prosta: to kompleks Heroda – lecz w skali urzędniczej. To strach przed utratą stanowisk… Wystarczy wspomnieć odwołanie Kamińskiego ze stanowiska szefa CBA, za ujawnienie afery hazardowej, by się nie bać reakcji przerażonego utratą władzy Tuska. Tak jak Tusk, postępowali przecież wszyscy przerażeni władcy, przenosząc swój strach na podległych im ministrów, urzędników, dziennikarzy, wreszcie – na zwykłego człowieka.

W okresie trzech lat rządów, ogarniętego strachem przed utratą władzy Tuska i straszącymi PIS-em mediami - ujawnili się wszyscy oportuniści, wszystkie tzw. „autorytety” zagrożone utratą swoich wpływów – a w istocie kanalie, bluzgające „miłością” na przeciwników wodza z kompleksem Heroda. To ze strachu przed Tuskiem, owładniętym kompleksem Heroda, ukrywano te dowody przed społeczeństwem i przed MAK-iem. Ukrywała je nawet prokuratura !

Rezultatem tego strachu jest kompromitacja Polski w oczach świata, pozbawienie honoru polskich oficerów i oczernienie polskiego Prezydenta przez Rosję, której Tusk zaufał. Bo to zaufanie Tuska do silniejszego od siebie też jest elementem jego kompleksu Heroda: Herod rządził Judeą z rzymskiego mandatu. Owładnięty strachem Tusk, po katastrofie pod Smoleńskiem – oddał swój mandat Moskwie. Rezultaty jego strachów będziemy leczyć przez dziesięciolecia.

Brak głosów

Komentarze

Przyjęłam że BLOGERSTWO to dziecko dziernikarstwa a ostani

zamach na blogerów do dzialanie HERODA.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128141

Jestem ciekawy czy "zacna"Rada Obalenia Narodowego została poinformowana o tych nagraniach z wierzy ?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#128142

Pozdrawiam.
contessa

Vote up!
0
Vote down!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#128149

Herod DBAŁ o swoje królestwo.

Nathanel

TO JEST MOJA OPINIA I JA JĄ W PEŁNI PODZIELAM.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128158

państwa które mają premierów i prezydentów ludzi mało inteligentnych i mało odważych,czyli sprzedawczyków i tchórzów.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128162

Teraz pojawił się nowy temat.Obchody smoleńskiej tragedii.Zajmie to mediom sporo czasu i odciągnie uwagę od rzeczy naprawdę istotnych.Co nie znaczy,że jestem przeciwniczką obchodów.Będziemy celebrować rocznicę w cieniu wielu niewiadomych związanych z tą katastrofą.

Vote up!
0
Vote down!
0

markiza

#128169

Media zrobią to za co im płaca a my pójdziemy tego dnia na demonstracje .

Vote up!
0
Vote down!
0
#128172

"Rezultaty jego strachu będziemy leczyć przez dziesięciolecia." - nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Ktoś stwierdził, że nie ma rewolucji bez przelewu krwi. Pierwsza krew Polaków za wolną Polskę właśnie została przelana z ręki zdrajców ojczyzny. Nie wydaje mi się, że da się to zatrzymać "prasą" i PR-em.
Tu ciekawy cytat, powiedzenie węgierskie znalezione w Tygodniku Powszechnym: "Tchórzliwy naród nie ma ojczyzny". My już nie jesteśmy tchórzliwi.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128185

Jak smiesz Tuska do Heroda rownac!
Herod podlym ale KROLEM byl!
Tusk... czy warto wysilac sie?

Vote up!
0
Vote down!
0
#128200

Zbrodnia juz byla

Kto jest MATKA ?

KIM BEDA DZIECI ?

Vote up!
0
Vote down!
0

Maciej61

#128229

"Większość ludzi woli raczej umrzeć niż pomyśleć. I tak zresztą robią" -
Bertrand Russell...

Praktyki sabotażowego spiskowania „lekarzy” wykryte za Stalina… do tej pory nie zostały wyjaśnione i ograniczone...

Margines POtwornych socjopatów (agentów dywersji medycznej) depcze sztandar nauki, kryjąc się - pod strojem szanowanego i szlachetnego zawodu lekarza i badacza chorób ...
Brak przeciwdziałania morderstwom medycznym ( przy wiedzy „ POrządu” o zbrodniczych praktykach) - wyczerpuje(PSYchikę "zaRządów")
wypełniając znamiona współuczestnictwa w przestępczych
czynach karanych dożywociem ( w stanie pokoju )...

"Gruba kreska"-ucieczka od wstydliwych wyjaśnień i makabrycznych faktów ... PRZESTĘPCZO blokuje właściwe działania kolejnych premierów, uniemożliwiając rozwój gospodarki państwa – dezorganizowanego urzędnikami unurzanymi w zbrodniczej nierozliczonej przeszłości,
którzy na trzeźwo nie są w stanie kontynuować nikczemnej
POlitycznej działalności anty obywatelskiej,
pod wyrzutkami sumienia ukrytymi pod przykryciem „Platformy Obywatelskiej” ( wielu „obywateli” zarabia na mordowaniu pacjentów (?) inie chce wyzwolenia z koszmarnych przestępczych uzależnień)

Semi działania „wymiaru sprawiedliwości” szybko przykryły przypadkowo ujawnioną aferę ”łowców skór” natomiast POrażające dowody dużo większego wymiaru szpitalnych
brodni medycznych, zamiatane są „pod POlityczny dywan” – przez POlitycznie zniewolonych prokuratorów i sędziów...
W totalitarnym bezprawiu – przestępczości i zbrodni nie ma , a „prokuratura” musi być niema ...

Prawdę POlitycznie przemilcza się, cenzuruje lub utajnia (?) tak jak doniosłe sPRAWOzdanie (1.09.2009r. na Westerplatte) Wł.Putina :

”” W STOSUNKACH MIĘDZYNARODOWYCH NIE POWINNIŚMY POSTĘPOWAĆ TAK JAK „lekarze” KTÓRZY ZAKAŻAJĄ PACJENTÓW CHOROBAMI, ABY NA „leczeniu” ZARABIAĆ”” ...

Spiski lekarskie – pod urzędowym przykrywkami umorzeń rozwijają społeczne patologie i szkodnictwa medyczne, demograficzne, lekomanii, narkomanii, toksykomanii - rujnującymi zdrowie - publiczny potencjał tworzenia państwa cywilizowanego etycznie...
Pasożytnicze spiski lekarskie nie nasilałyby agresji, gdyby nie były bezkarne, tak jak spiski innych zawodowców, społecznych zamachowców i politycznych terrorystów „prawnych” - deprawujących międzyludzkie zasady i normy państw, Obywateli cywilizowanych właściwymi prawami .

Vote up!
0
Vote down!
0
#128273

nie wie że życie jest krótkie i kiedyś trza zdechnąć.(zdychają niewierzący w Boga)Umierają ludzie którzy uznają prymat Boga.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128280

Alexola
oddał sledztwo Rosji bo sam jest w katastrofę uwikłany nie miał alternatywy! Very simple!

Vote up!
0
Vote down!
0

Alexola

#128284

POlityczna plastelina POmieszana z tuskopastewną POstaliną, lepiej (?) zalepia złodziejskie wyrwy budżetowe - niż POpularna tuskostalina, zbrojona obliczem statystycznego „samoRzadowego” nieroba ...

PO-siadającego na urzędniczych dowodach rządoZŁOdziejów= antypaństwowych praktyk ( przestępczych POtaktyk rządo-urzędUników - PO = ud/ręki Obywateli Polski.

„Umierają ludzie, którzy uznają prymat Boga” - Człowiek UMIE RAJ (intelektualny) materialnie przybliżyć do Państwa wyobraźni ( Rzeczypospolitej) - Obywateli państwa Polski.
Pzdr.

J.K.

Vote up!
0
Vote down!
0
#128352

Nie wiem skąd Pan wziął grafikę, ale Dobosz mógłby ją już łatwo przerobić na "Rasputina"...
Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#128285