Człowiek Anodiny w Warszawie

Obrazek użytkownika Kapitan Nemo
Blog

I znów mamy Laska we wszystkich telewizjach postkomunistycznej III RP. Znów człowiek Anodiny, wraz z powołaną przez Tuska „komisją Laska”, bronią rosyjskiego raportu w czwartą rocznicę katastrofy, której śledztwa” końca nie widać. Chociaż dla Laska, jego komisji i całej postkomunistycznej władzy – przyczyny katastrofy od dnia 10 kwietnia 2010r. były „arcyboleśnie proste” – jak to określił obecny rezydent Pałacu Namiestnika. Dodajmy, że rzecz się dzieje w III RP, w środku Europy, a nie w jakiejś marionetkowej guberni, której premier oddał Rosji „na gębę” śledztwo w sprawie katastrofy samolotu, w której katastrofie zginął prezydent guberni !

Przecież to całe śledztwo w sprawie katastrofy TU-154M, ten cały totalny ruski "bardak" – sprzeczny z elementarnymi zasadami prowadzenia śledztwa w sprawie katastrof samolotów ( i to dodatkowo w przypadku, gdy zginął prezydent, jego małżonka, dowódcy wojska i marynarki wojennej, szef IPN, Rzecznik Praw Obywatelskich, posłowie i senatorowie) – to totalna kompromitacja marionetkowego państwa, jego rządu, reżimowych mediów – bronionych dzisiaj przez wynajętego człowieka, reprezentującego w istocie generałową Anodinę i Putina ! Podczas gdy poseł Macierewicz – z którego wszyscy wymienieni wyżej zrobili debila - przedstawia dowody na wybuch w salonce prezydenta – do boju znów przystępuje człowiek Anodiny. To Lasek, który kolejny raz ordynarnie kłamie mówiąc, że „ włazy luków tupolewa były po katastrofie wepchnięte do wewnątrz, a gdyby doszło do eksplozji, to byłyby wypchnięte do zewnątrz. Nie zostały też wygięte podłużnice podłogi, a czujniki nie zarejestrowały zmiany ciśnienia, jaka nastąpiłaby w momencie wybuchu”...

Na podstawie jakich dowodów pułkownik Anodiny to mówi ? Czyżby na podstawie złożonego w całość wraku samolotu, jak to się robi zgodnie z procedurami cywilizowanych krajów ? Nie ! Bo przecież – przez oddanie śledztwa Rosji – nigdy tego wraku Rosja nam nie zwróci ! A może na przykładzie czarnych skrzynek ? Też nie, bo Rosja także nie zwróci nam czarnych skrzynek ! A skąd to wiadomo, że nie zwróci ? Wprost ze złotych ust szefa MSZ marionetkowej III RP, Sikorskiego. Ten – spokojnie sobie ćwierkając na twitterze pisze dwa dni temu: Rosja nie zwraca nam wraku, a Ukrainie Krymu, okrętów, etc. etc. Chyba będziemy musieli się przyzwyczaić, że taki to już kraj…

Tak więc - podczas gdy wszystkie najistotniejsze dowody zbrodni są nadal w Rosji i niczego nie można z Rosji wywieźć – ani 60 tysięcy fragmentów samolotu odnalezionych przez polskich archeologów, ani nawet próbek badań polskich ekspertów na obecność trotylu – Lasek stał się interpretatorem świętej księgi Anodiny. Bo próbki, na których stwierdzono obecność trotylu, polscy eksperci też musieli zostawić w Rosji na trzy miesiące ! Dlaczego ? Jak to dlaczego ?! Skoro Donald Tusk oddał śledztwo Putinowi, więc Polska nie ma tu nic do gadania ! Gadać może jej przedstawiciel Lasek….

Jako inżyniera nie dziwi mnie wcale, że po powrocie do Polski, próbki były wolne od czegokolwiek ! Zostały zapewne też pięknie „umyte”, jak zwalony na beton w przysłowiowej ruskiej budzie wrak samolotu. To na podstawie otrzymanych z Rosji próbek stwierdzono, że nie było wybuchu…. A przecież w cywilizowanym kraju czujniki natychmiast wykazują obecność trotylu w bagażu, gdyż w przeciwnym przypadku mielibyśmy co chwilę katastrofę typu „Lockerbee” ! Co by to było, gdyby próbki zebrane na przykład na lotnisku we Frakfurcie trzeba było wysyłać Putinowi do ekspertyzy ? Angelę Niemcy pogonili by w jeden dzień !

W tym rusko-polskim śledztwie skandal więc goni skandal, a nad wszystkim unoszą się duchy Putina i generałowej Anodiny. Te duchy kierują swoim człowiekiem w Warszawie. Gdzie tam w Warszawie – ulokowanym w samej kancelarii premiera marionetkowego państwa !…. To Lasek, który (bez dostępu do wraku i bez jego badania) odniósł się również do zdjęć przedstawionych przez Macierewicza: „Zdjęcia, o których mówił Macierewicz, trudno jest umiejscowić w materiale dowodowym. Według niego (Macierewicza), są to ramki okien. Jeżeli ma to być element salonki, to nie można sobie wyobrazić, by wybuch nie uszkodził pozostałych okien w salonce i ramy drzwi. Ciśnienie nie działa wybiórczo na jedno okno” – podkreślił pułkownik Anodiny.

To w jakim miejscu tekstu raportów Anodiny i Millera stwierdzono zlokalizowanie elementów salonki, skoro w ogóle nie badano katastrofy na okoliczność wybuchu w salonce ? Sam Lasek ten fakt potwierdza mówiąc, że „Zdjęcia, o których mówił Macierewicz, trudno jest umiejscowić w materiale dowodowym” ! Jednak Lasek – zatrudniony przez Tuska człowiek Putina i Anodiny - ma także zdolnych współpracowników, opłacanych również z podatków wydartych z chudych portfeli mieszkańców tego marionetkowego kraju. Niejaki mgr inż. Edward Łojek ( kierownik Działu Planowania i Nadzoru Operacji Lotniczych w PLL ), przytomnie pyta w trakcie dzisiejszej konferencji Laska: „Skąd Macierewicz ma te dowody? - Może jak w przypadku poprzednich, znalazł je na wycieraczce ?”

I tu Łojek ostatecznie dołoił i ośmieszył Macierewicza ! Bo przecież wiadomo, że jedyne i tylko prawdziwe dowody są w Moskwie - u generałowej Anodiny ! Tam są dowody na to, że gen. Błasik był pijany i że wydawał komendy pilotom, co Lasek wielokrotnie powtórzył za generałową w reżimowych telewizjach tego marionetkowego kraju ! Dlatego komisja Laska nie musi niczego szukać na wycieraczce. Ona wprost od generałowej Anodiny otrzymuje to, co trzeba, aby zgnoić, dołoić i ośmieszyć tych wszystkich, którzy podważają oficjalny raport przygotowany przez MAK i generałową Anodinę…

P.S. Czy podobny przypadek prowadzenia śledztwa mógłby dotyczyć Niemców, Francuzów, Szwedów, a nawet w Czechów, którzy są ponoć głupsi od nas ? My „musimy się przyzwyczaić, że taki to już kraj” – że zacytuję szefa MSZ tego marionetkowego kraju…

Ocena wpisu: 
5
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (głosów:11)

Komentarze

Ta komisja "człowieka Anodiny"-Laska to bardzo dziwna komisja, ta komisja nie jest od badania czegokolwiek tylko od tłumaczenia tego co sama ustaliła jako komisja Millera, czyli tego czego nie mogła ustalić bo nie miała /i w dalszym ciągu nie ma/ najmniejszych dowodów z miejsca katastrofy.

Komisja Millera opierała się na tym co Rosjanie łaskawie podrzucili, jakieś "ochłapy w sprawie" no i na ustaleniach Anodiny i nic dziwnego, że p.Lasek robiąc z siebie ignoranta próbuje tłumaczyć coś co się nie da wytłumaczyć.

Podoba mi się!
16
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1422487

Jak wiadomo język polski jest językiem żywym i ewoluującym. Mam taką myśl: czy można zaproponować, aby czynności jakie wykonywane są przez media i ich mocodawców względem pana Laska, określane były jako "robienie Laska"? Odzwierciedlałoby to ich istotę. Moim skromnym zdaniem, oczywiście.

Podoba mi się!
14
Nie podoba mi się!
0
#1422493

"Lasek tlumaczy gazecie wyborczej" ? Dlaczego Lasek nie tlumaczy na argumenty swiatu,tylko antypolskiej szmatlawej g(owno)azecie wyborczej ? Lasek boi sie stanac w cztery oczy z niezaleznymi ekspertami zeby wspolnie wyjasniac zamach. Czy tzw. komisja Milera czy Laska z komisja Anodiny rzeczywiscie badali zamach,czy tylko szczekaja klamstwami,bo wiedza ze zamachu dokonala rosyjska agentura Putina,a wsrod zleceniodawcow zbrodni jest Tuska,Komorowski. To przeciez Komorowski zostal POsadzony przez agenture WSI na stolek rezydenta,a jego doradcami sa agenci WSI oraz naczelny gazety wyborczej Szechter zwany  Michnikiem.Mozna to codziennie widziec przed wejsciem do Palacu namiestnikowskiego,nawet sluzby ich nie kontroluja,bo znaja na pamiec. Dzis w Palacu I rzadzie Tuska jest stala agentura WSI.Tusk i jego orkiestra nie wywiną się od odpowiedzialności za Smoleńsk! Niech nawet nie próbują kombinować ,bo wiele dowodów wskazuje że były eksplozje! Samo oddanie śledztwa Rosjanom to już kryminał, oraz rozgrywanie dwóch wizyt było karygodne!Całe działanie Platformy Obywatelskiej jest nastawione na to, żeby pozostawić wszystkie dowody, wszystkie możliwości w troskliwych rękach pułkownika KGB Władimira Putina.A mnie interesuje wyłącznie odpowiedź strony rządowej na dwa proste pytania: Co powodowało Radkiem S., ministrem spraw zagranicznych, ze wyrzucił do kosza skierowany do niego na miesiąc przed katastrofą szyfrogram polskiego ambasadora w Moskwie, Jerzego Bahra, w którym alarmował, że "lotnisko w Smoleńsku jest nieczynne i nie zapewnia bezpieczeństwa lotom VIP" ? oraz, co powodowało, albo może kto kazał ministrowi spraw zagranicznych, Radkowi S., wyciągnięcie z emerytury byłego (?) agenta sowieckich służb, Turskiego, i zatrudnienie go w MSZ a następnie wysłanie do Moskwy do przygotowania wizyty prezydenta na 2 miesiące przed katastrofą ? Turski, który przez kilkanaście lat był najwyżej usadowionym agentem SB/KGB w Watykanie był obecny na Placu Św. Piotra w dniu zamachu na Papieża JPII, był tez obecny na lotnisku w Smoleńsku w dniu katastrofy.

Podoba mi się!
9
Nie podoba mi się!
-1
#1422505

Może też być "robienie w Laska"

Podoba mi się!
3
Nie podoba mi się!
0

To ya.

#1422516

Tak. Uważam, że wszystkie programy w reżimowej telewizji na temat Smoleńska to „robienie nam Laska”. Nawet wtedy, gdy Laska nie ma aktualnie w telewizji. Bo dyżurni komentatorzy – a jest ich cała lista, w tym z tytułami profesorskimi, jak wyjątkowa menda prof. Krzemiński – „mówią Laskiem” . Czyli odrzucają samodzielne myślenie na rzecz niepodważalnych „prawd” zawartych w raporcie generałowej Anodiny – źródła raportu Millera, w którym swój udział miał człowiek Anodiny, Lasek.

„Robienie Laska” jest zatem wykluczeniem inteligencji – a wiec samodzielnego myślenia – na rzecz ruskich „ustaleń” - ustalonych bez badania czegokolwiek….

Pozdrawiam

Podoba mi się!
11
Nie podoba mi się!
-1
#1422498

Ten z lotniskowcem na glowie jest lepszy od "Jasia fasoli", ma tytul doktora.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1

Bądź zawsze lojalny wobec Ojczyzny, wobec rządu tylko wtedy, gdy na to zasługuje. Mark Twain

#1422503

Za kłamstwa wagi państwowej odpowiada się przed sądem. Grożą wysokie kary. I Tusk i Lasek o tym wiedzą a swego raportu nie mogą już podmienić. Oni się boją, bardzo się boją i rzeczywiście mają czego się bać. Stąd ich (Laska) rozpaczliwa próba obrony.

Podoba mi się!
7
Nie podoba mi się!
-1
#1422504

1.Absolutnym prawem państwa jest nadzorowanie kształtowania się opinii publicznej.
2.Ale kiedy będziemy ustępowali, ziemia się zatrzęsie
3.Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą.
4.Jeśli raz zdobędziemy władzę, nie oddamy jej już nigdy, chyba że zostaniemy wyniesieni z naszych gabinetów jako trupy.
5.Jestem przekonany, że za pięćdziesiąt lat ludzie nie będą już myśleli w kategoriach ojczyzn. Będą myśleli w kategoriach kontynentów i umysły europejczyków będą zajmowały całkiem inne, możliwe że znacznie większe zagadnienia.
6.Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
7.Kłamstwo jest lepkie, nie sposób się go pozbyć, brudzi wszystko wokół i brudzi twoje sumienie.
8.Jest już bardzo źle, jeśli dziś powiedzenie czegoś fałszywego przynosi tyle zaszczytu.
9.Kłamca ma zaletę – wyobraźnię.
10.Kłamstwo jest jak królik – rodzi mnóstwo małych kłamstw.

Podoba mi się!
6
Nie podoba mi się!
-1
#1422506