Sędzia Tuleya zniweczył plany

Obrazek użytkownika PolakoCzerwoni
Kraj

Propagandowa akcja wymierzona w działalność CBA w latach 2005-2007 przybiera coraz bardziej groteskową postać. Uznano najwidoczniej, że "afera" po wycieku zdjęć agenta Tomka bez koszulki, raczej średnio dyskredytuje Biuro, trzeba zatem wykorzystać kolejną nadarzającą się okazję. Choć po procesie słynnego doktora G. trudno było mimo wszystko spodziewać się wyroku uniewinniającego, niemniej przy odpowiedniej postawie mediów można było liczyć na oczekiwany wydźwięk sprawy.

Scenariusz wcale nie był zły. Chirurg dostaje nizutki wyrok, sędzia w uzasadnieniu dorzuca parę groszy o niedopuszczalnych metodach śledczych, a telewizja z takim materiałem już doskonale wie co robić dalej. Plan mógł wypalić. Niestety został doszczętnie zrujnowany przez sędziego Igora Tuleya.

Delikatnie rzecz ujmując - sędzia nie jest zbyt medialną postacią. Podczas odczytywania uzasadnienia wyroku na doktora G. naprawdę fatalne wrażenie robiło jego nerwowe zachowanie - wielokrotne poprawianie łańcucha sędziowskiego, kiwanie się na boki. Specjaliści od wizerunku musieli załamywać ręce oglądając ten występ. Ale to jeszcze pół biedy. Prawdziwy popis dał pan sędzia porównując przesłuchania G. przez CBA do przesłuchań z czasów stalinowskich - ponieważ odbywały się w nocy i trwały wiele godzin.

Nie wiem czy Tuleya został wybrany do tej roli, czy znalazł się w niej przypadkowo. Tak fatalnego wykonawcy można jednak tylko współczuć rządowym propagandystom. Najwyraźniej wyczerpuje się paliwo antypisowskie, skoro już nawet postać wręcz komediowa ma obciążać IVRP. Trudno się spodziewać, żeby kogokolwiek z widzów można przy pomocy specyficznego sędziego znów zarazić strachem i przypomnieć grozę tamtych strasznych czasów. Propaganda, miast straszyć zaczyna śmieszyć, a to nie wróży najlepiej jej głosicielom. Za to społeczeństwo ma ubaw po pachy.

Brak głosów

Komentarze

Płakać,czy śmiać się?Tylko w Polasce facet w tak mlodym wieku i do tego widać,że niezrównoważony emocjonalnie,może być sędzia w tak powažnej sprawie.Wypowiada się również ,jako rzecznik prasowy Sadu Okręgowego w Warszawie.Gdzie oni go wytrzasnéli?I jeszcze ten zapluty Kalisz,wychwalajacy tego LEMINGA w sędziowskiej todze.Matoł chyba mocno się czegoś boi.

Vote up!
0
Vote down!
0

<p>waldimeola</p>

#319900

Jak widać, Tuleya jest w okowach...

jwp - Ja też potrafię w mordę bić.

Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ?
Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

Vote up!
0
Vote down!
0

jwp - Ja też potrafię w mordę bić. Hr. Skrzyński - Panie Marszałku, a jaki program tej partii ? Marszałek Piłsudski - Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio.

#319904

 czyżbyś chciał pokazać,że ta tuleja została "obrobiona" na starej tokarce i dlatego wyszło jak wyszło? Mają możliwości skorzystania z tokarek cyfrowych a tu taki bubel. Ktoś nie przypilnował ,no i dobrze.

Vote up!
0
Vote down!
0

lupo

#319947

a przy okazji trochę narodu zobaczyło czym dysponuje na obecną chwilę tzw. wymiar sprawiedliwości,
Szczęść Boże Autorowi

Vote up!
0
Vote down!
0

panMarek

#319913

a wziąć mutrę i przyj-bąć tuleji prosto w ryj

Vote up!
0
Vote down!
0
#319935

zaraz będzie krzyk gazowni i lemingozy że zamyka się usta porządnemu człowiekowi. Następny Ks Boniecki kurde.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#319936

jak to jest z panem G.? Dalej będzie operował?

Vote up!
0
Vote down!
0

Bóg - Honor - Ojczyzna!

#319938

zatem pewnie będzie mógł operować tylko nie będzie mógł brać łapówek. Sory - dowodów wdzięczności.

Vote up!
0
Vote down!
0

Remek

#319943

ŚlisKość (śluzu kości) stylizowania - kreowania s tulei staliNOWOgumowej…

POsłużyć ma UKŁADOWI kierowniczemu - zawieszenia TRZYMAJĄCEGO elaStyczność „ niezawisłego wymiaru sprawiedliwości” władzy…społecznej ?

Pozdrawiam.

Vote up!
0
Vote down!
0
#319954