Wizyta u znajomych

Obrazek użytkownika Piana
Blog

Moi Drodzy, bardzo się cieszę, że Was wszystkich widzę. Naprawdę. Dziękuję też za zaproszenie. Miło Was wszystkich widzieć. Jak długo się nie widzieliśmy? Pół roku? Rok? Tak, to prawda. Czas bardzo szybko leci.

Cieszę się też, że wszyscy jesteście zdrowi i jakoś Wam się układa. To dobrze, że nie wyglądacie na zmęczonych życiem. Przysłuchiwałem się przez dłuższy czas Waszej ożywionej dyskusji. Nie przerywałem, bo nie chciałem niepotrzebnie się wtrącać i przerywać ciekawej konwersacji.

Dzięki temu dowiedziałem się o fantastycznych promocjach w Lidlu. Doceniam trafny i okazyjny zakup szklanego naczynia za 25 złotych z Tesco. Świetna cena. Bardzo interesujące było również powtarzanie przez Was wiadomości z telewizji. Tych sensacyjnych, bulwersujących i nic nie wnoszących. Zabrakło Waszych komentarzy, ale zrozumiałem, że chcieliście tylko sprawdzić u siebie wzajemnie stopień oburzenia.

Poświęciliście także sporo miejsca meczom piłkarskim i pojedynkom bokserskich o których za kilka dni nie będzie pamiętał nawet pies z kulawą nogą. Pamiętam, jak przeżywaliście nadchodzące Euro 2012. Czy dalej też tak myślicie? Nie musicie odpowiadać. Fascynujecie się nową Oktawią. Ja mogę tylko dodać, że z pewnością jest lepsza od poprzedniego modelu i gorsza od kolejnego. Usłyszałem też, że byliście w Egipcie na wakacjach ol-inkluziw. Super sprawa. Tak, w sumie macie racje – po co wychodzić gdzieś na daleko poza hotel, skoro wszystko jest na miejscu?

Nie mam oczywiście żadnych pretensji o serwowanie drinków w składzie: wódka plus napój wieloowocowy z Biedronki, który ponoć kosztuje 2 złote taniej niż odpowiednik Tymbarka. Nie wiem, nie sprawdzałem, ale jestem pełen uznania.

Skoro już jestem przy głosie, to chciałbym powiedzieć coś od siebie. Chciałbym zapytać się Was co naprawdę myślicie. Ale tak na serio, bez powtarzania ukutych schematów i kalek. Bez przechwałek gdzie byliście i co kupiliście. Jakie macie przemyślenia? Co Was niepokoi? Jakie macie marzenia, ale takie niematerialne? Co ostatnio przeczytaliście? Co Was zainspirowało, zaciekawiło, natchnęło nadzieją?

Nie chciałbym oczywiście narzekać na Waszą dyskusję, bo znowu pójdzie później fama jaki to ze mnie maruda i nic mnie nie cieszy. Jednakże zastanawia mnie Wasza ucieczka od rzeczywistości innej niż praca, dom i centrum handlowe. Dlaczego boicie się tematów trudnych, drażliwych? Przecież skończyliście wszyscy wyższe uczelnie. Powinniście być lepiej przygotowani do dyskusji na odpowiednim poziomie niż przysłowiowe panie z magla.

Ja nie boje się przyznać, że totalna degrengolada III RP budzi we mnie niepokój. Nadciągające czarne chmury wywołują dreszcz. Nie jestem pesymistą, ale wały przeciwpowodziowe buduje się w czasie suchym, nieprawdaż? Jak kolec w sercu tkwi we mnie sprawa katastrofy smoleńskiej i parodii śledztwa w wykonaniu władz III RP. Czuję się, jakby ktoś niewidzialny przywalił mi w szczękę. Widzę zagrożenia gospodarcze i demograficzne. Trochę zazdroszczę Wam, że nie myślicie o tym, że żyjecie dniem dzisiejszym, z pewnością dużo spokojniej…

Boicie się rozmawiać o polityce która ma ogromny wpływ na Wasze życie? Bo to brudne? Bo można się pokłócić? Bo media Wam wmówiły, że to rzecz śmierdząca i porządny człowiek się nią brzydzi? Nie martwcie się – Mirom, Rychom i Zbychom to nie przeszkadza i zrobią politykę po swojemu. Gdy w czasie ostatniego spotkania poruszyłem kilka mnie wygodnych tematów, to zapanowała dziwna atmosfera, jakbym „bąka” puścił. Czy tzw. „święty spokój” wymaga zamknięcia na świat zewnętrzny? Przecież macie prawo wyborcze, więc skąd macie wiedzieć kogo wybrać? Jeśli nie poprzez konfrontację opinii, to znaczy, że ślepo akceptujecie opinie mediów.

Kiedyś na pytanie dlaczego się wszystkim przejmuję, namawiam, rozmawiam, spotykam się, piszę, jeżdżę na manifestacje, zamiast zająć się życiem prywatnym odpowiedziałem: Polacy już raz zajęli się tylko i wyłącznie życiem prywatnym i dzięki temu upadła I Rzeczpospolita. Nastała cisza. Ciekawe dlaczego.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Albo źle zrozumiałem, albo odpowiedzi powinieneś szukać na Onecie.

germario

Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

germario

POLSKOŚĆ to NORMALNOŚĆ !!!

#330409

Autorze 10.

Jest takie powiedzenie: tylko głupi śpi spokojnie.

NA dokładnie ten sam typ ludzi wpadałem w swoim życiu. Z częścią już nie utrzymuję kontaktu, ale nie uważam, że to dobrze lub źle.

Miałem identyczną sytuację jak Pan z tym bąkiem. Powiedziałem raz o kryzysie i o upadających firmach.

Sukcesem liberalizmu i komunizmu a dla nas porażką jest kształcenie ludzi jednotorowo. Oni mogą być świetnymi menedżerami, kierownikami, informatykami itd. ale gówno wiedzą o Polsce.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330428

I objawił nam się - no właśnie KTO ?

Ktoś kto stąd ( czyli z NP ) dowiedział się o promocjach w Lidlu, o trafnych i okazyjnych zakupach w Tesco .

Ktoś kogo komentarze do informacji z mediów są właściwe . Ktoś kto uważa że na NP pisze się o tylko o Euro 2012, o Octavii o wakacjach w Egipcie . 

Ktoś bardzo wrażliwy - poruszyła go katastrofa smoleńska ( dla mnie to zbrodnia smoleńska ) i prowadzone śledztwo , a NP cholera to nie poruszyło

Ktoś wieszcz - widzi zagrożenie gospodarcze i demograficzne a NP żyją dniem dzisiejszym .

Ktoś kto dalej pisze bzdury w podobnym tonie co wyżej . 

Odpowiem tak - jeśli to prowokacja to głupia, jeśli to test na inteligencję to ten co go układał ma IQ podobne do Wałęsy , jeśli to chwila wielkich przemyśleń to źle skierowana , nie ten adres

Ten wpis tak skopiować i skierować do lemingów miałby sens ale do mnie nie trafia . Ten tekst skierować do niezdecydowanych także bym zrozumiał . 

Albo przez ten rok czytałeś (aś) nie ten portal a wpis robisz tutaj albo masz jakieś urojenia jak Pan Grodzka , facet a czuje się kobietą .  Chyba należy Ciebie mianować - no właśnie kim chciałbyś  być .

TY przez te pół roku , może rok komentowałeś ważne i bolące dla kraju wydarzenia, Twoje komentarze były pełne oburzenia , wzywały do czynów, wszak wały przeciwpowodziowe buduje się przed powodzią prawda . 

A gdzie te wały stawiałeś ? 

Możesz być nie wiem jak znanym blogierem , możesz nie wiem jak wielkie mieć rzesze fanów swoich przemyśleń ale dla mnie to jest NIEPOROZUMIENIE . 

Cieszy mnie natomiast że TY się wszystkim przejmujesz, namawiasz, rozmawiasz, spotykasz się, piszesz, jeździsz na manifestacje ale nie pieprz mi  że ja zyję tylko życiem prywatnym .

 

Polak 2013

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#330432

To prowokacja?

Człowieku rusz głową. Sam jesteś jednym wielkim nieporozumieniem. Cały ten tekst to przykładowa rozmowa ze znajomymi lemingami po powrocie do kraju.

Co za żenada. Tak samo jak z tym, że Tusk chce wyprowadzić ludzi na ulicę żeby ich pozabijać bo tylko opór przy klawiaturze od kompa ma sens i trzeba wierzyć itd,

no co za bzdury. Gdym mógł dać ocenę to byłoby 1.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330438

Taki wpis można zrozumieć tylko tak, bo tak jest napisany . Stąd napisałem jaki powinien być jego adres .
Jeśli skierowany był do lemingów a wpisany na NP to w jakim celu , co ona takiego mi daje, co podpowiada , do czego inspiruje .
Co ważnego się z niego dowiedziałem , co mądrego mi przekazał.
Adriano bez obrazy , sam rusz głową .
A jeśli chodzi o Tuska , ja nie napisałem nigdzie że on chce zabijać, tylko że to jest sposób na wprowadzenie stanu wyjątkowego , i że znowu mogą być ofiary , bo wtedy są zawsze.
Proszę skup się i nie obrażaj się na kogoś kogo nie rozumiesz
i nie obrażaj innych .
Ja nie napiszę że jesteś jednym wielkim nieporozumieniem , o oporze przy klawiaturze od kompa jako jedynym sensownym zajęciem . Nie napiszę bo Ciebie nie znam i mógłbym Ciebie skrzywdzić pochopną opinią , masz prawo do swojego głosu ja do swojego , obydwoje możemy różnie widzieć to samo ale obrażanie ? czy to Ci dodaje siły, powagi . Mi nie .

Podtrzymuję że ten tekst źle skierowany. Bo to tak jakby ktoś napisał że aby był urodzaj musi spaść deszcz, każdy o tym wie .Tutaj na tym portalu , na onecie już nie .
Tam powiedzą że musi być Tusk wtedy będzie urodzaj .Rozumiesz różnicę ?

Pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Polak nie pyta ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!

#330445

i kropek jak należy. Powstało nowe zjawisko- Prawicowe trollowanie a wynika ono z tego, że przy dobrych chęciach i szczerym sercu czasem brakuje zwyczajnie luzu.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330460

pamiętam jak napisałem o tym żeby zgłaszać zwykłych bohaterów. To było coś organizowane min. przez TVN.

I tam też były komentarze, że jak tak można itd.

Ludzie!

Ja chciałem żebyśmy im zaspamowali skrzynki zgłoszeniami np. takiego Starucha czy Frycza.

Opanuj się Pan. Proponuję tekst Pasierbiewicza o 10 grzechach partii Jarosława Kaczyńskiego.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330440

zastępującej autentyczną wymianę myśli

http://www.savoir-vivre.com.pl/?czym-jest-small-talk-,115

O takim stylu pisze Teresa Hołówka w uroczej książce "Delicje ciotki Dee"

 

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330486

pierwsze zdanie może i sprawia wrażenie zwracania się do czytelników, ale tytuł i późniejsze zdania jasno świadczą, że to opis spotkania (a właściwie monolog autora)

niestety zawsze się znajdą jacyś "posiadacze Toli", którzy zbyt serio lub opacznie rozumieją tekst (aż im Piana występuje na usta :-) ) i potem oceniają "jedynkami"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#330569