Unia Wolności a sprawa polska

Obrazek użytkownika Piana
Kraj

Nie moje małpy, nie mój cyrk. Tak można by podsumować to, co stało się z dawną „partią ludzi rozumnych”. Formacja, która niedawno była znana jako „Partia Demokratyczna demokraci.pl” (wcześniej ROAD, Unia Demokratyczna, Unia Wolności) dołączyła do nowej formacji o enigmatycznej nazwie „Twój Ruch”. Jakże znaczący dobór określeń zmieniający się w czasie. Zaczynamy od demokracji, obywatelskości i wolności, a kończymy na… (za przeproszeniem) ruchaniu. Czy trzeba coś więcej dopisać?

Partia, która aspirowała do przewodzenia polskiej inteligencji, dołącza teraz do miłośników homo-małżeństw, dziwnych płciowych eksperymentów, legalizacji narkotyków i zabijania dzieci nienarodzonych. Niedobitki dawnej chwały (12% w wyborach 1997) będą teraz szły
ramię w ramię z dziwnym zbiorem osobowości. Wśród nich między innymi znany pederasta Robert Biedroń („boląca pupa to znaczy, że było dobrze”), osoba legitymująca się papierami na nazwisko „Anna Grodzka”, „utrzymanka” koncernów farmaceutycznych Wanda Nowicka i reszta dość podejrzanego towarzystwa z samym Chamem z Biłgoraja na czele.

Ciekaw jestem, czy gdyby żyli dziś Geremek albo Kuroń to czy skoczyliby do góry z radości czy tez nakładliby Celińskiemu (szefuje obecnie PD) po ryju (za przeproszeniem)? Partia ta nigdy nie była mi bliska, ale upadek z tak wysoka mimo wszystko zasmuca i zmusza do zastanowienia.

Nie sposób porównać tak beznadziejnego końca ROAD/UD/UW/PD do krótkiej historii III RP. Początkowa atmosfera nadziei, wiary w przyszłość i ogólny entuzjazm skończyły się podziałem na dwa zwaśnione obozy, największą katastrofą od wielu lat, zepchnięciem Polski do rola lokaja i militarnej kaleki. Gospodarczo wyszło nie lepiej - likwidacja przemysłu ciężkiego, wyzbycie się za grosze strategicznych gałęzi przemysłu i zrobienie z Polski kraju pełnego montażowni a nie centrów badawczych. Jeśli dodamy do tego katastrofę demograficzną i budżet na 2014 (wówczas to będziemy pożyczać tylko po to aby spłacić odsetki), to mamy pełny obraz.

Cholera, co poszło nie tak? Dlaczego partia wysoko mierząca upada tak nisko? Dlaczego wielomilionowy kraj dobrowolnie daje się zagnać do czworaków? Dlaczego nie słyszę w słowach rządzących słów nadzieja, przyszłość, wielkość czy potęga? Czy piwo i kiełbasa w biedronkowej promocji to nasze maksimum? Czy już nic w nas nie zostało z dumnych Sarmatów, zwycięzców spod Kircholmu, dzielnych budowniczych II RP i niezłomnych żołnierzy wyklętych? Czy za wybór między Nokią i Samsungiem lub miedzy Sony i Panasonikiem oddaliśmy duszę? Wierzyć mi się nie chce. Mimo wszystko cały czas mam nadzieję, że jestem w błędzie.

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Cały Belweder pełen jest tych umnych WSIoków.

Obibok na własny koszt

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Obibok na własny koszt

#384289

i oszuści dodatkowo będący zadufanymi w sobie bufonami, jakby wysoko nie mierzyli i tak źle skończą. Prędzej czy później. Ci niestety trochę za późno skończyli.

Pozdrawiam

 

HdeS

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

HdeS

#384291

Czyli.
Kanalie dla kanalii,by żyło się lepiej,dla gadów.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384299

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika wilk na kacapy nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

cieszeli bardzo ze tak sparwy sie maja.
Zapominasz o tym ze Zydzi odrzucili wine za abocje i porzucenie niemowlat jako morderstwo czyli to co jest napisane w bibli gdzie sie traktuje czlowieka jako czlowiek juz od samego poczecia.
Przeciez palikociarnia to sodomoci ktorzy za pomoca kacapskich pieniedzy rozprzestrzeniaja demoralizacje gojow w Polsce co bylo tez jednyz z lini dzialania Geremka i Kuronia
zby zniszczyc Polakow.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
-1
#384303

A Polaków do niewolniczej pracy,dla nowej rasy panów, czytaj gudłajów pejsatych.

I wcale się z tym nie krył,przecież Unici to same gudłajstwo.

Michnik,Geremek,Kuroń,Mazowiecki,Suchocka,Frasyniuk,Bielecki,
Lityński,Wujec,i wielu innych.

pozdrawiam

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384306

Każdy powinien bawić się za swoje pieniądze. Odnoszę wrażenie, że na III RP trwa bal, ale my niejako jesteśmy poza lokalem. Płacimy za imprezę, ale możemy sobie tylko pooglądać "elity" zza firanek. To chyba nie tak miało być.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384336

dlatego pańskie pytania wydają mi się zbyt oczywiste. Ponad to zastanawiam się, czy pan upadającą PO żałuje,  jej współczuje ? Nie jest to jednoznaczne w pana wypowiedzi, choć zapewnia pan, iż sympatykiem partii nie jest. Jakoś tekst pana mnie w tej materii nie przekonuje! Ja, przeciwnie niż pan, cieszę się, iż w końcu Polacy się przebudzili i zobaczyli we właściwej optyce " elyty  rządzące ". To jedna z głównych przyczyn spadających notowań platfusów! Pańskie emocjonalne zaangażowanie , " cholera, co poszło nie tak " trudno mi brać za ironię czy obiektywne, socjologiczne spojrzenie! Oczekiwanie, że w słowach rządzących usłyszy pan słowa nadziei, otuchy czy gwarancji  bezpiecznej przyszłości upewniają mnie w tym, iż pan nie rozumie, bądź rozumieć nie chce, że to wspomniana przez pana formacja w sposób celowy, z premedytacją doprowadziła kraj i jego obywateli do upadku w każdej sferze i dziedzinie!

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

mika54

#384318

Dziękuję za ciekawy głos. Kłamstwo założycielskie jako przyczyna upadku środowiska "ludzi rozumnych" i III RP to interesująca koncepcja. UW i jej mutacje to nie moja bajka, natomiast nie można zamykać oczy na politykę jako całość, a ich przypadek to niejako III RP w pigułce - od górnolotnych haseł do "Twojego Ruchu" (UW) lub do motta "jest ch... ale stabilnie" (III RP). Patrząc z perspektywy 20 lat łatwiej zobaczyć skalę klęski.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#384335