PiSowcy uczcie się!

Obrazek użytkownika Moherowy Fighter
Kraj

(podkr. moje – MF)

Ileż to razy Was w najprzeróżniejszych programach lżono, obrażano, znieważano….? Nabijano się z Was, coś Wam insynuowano i imputowano…. Przekłamywano Wasze słowa, je nadinterpretowywano…. Itd. itd. A Wy, jak bezradne dzieci sobie na to pozwalaliście, dziarsko człapaliście do tych stacji, w których robiono takie rzeczy, dawaliście jeździć sobie po głowach, ustawiać w narożniku Was do młócki. I czuliście się z tym wspaniale, ba ten stopień zażyłości z tymi, którzy jakoby Was tak ostro atakowali i atakują, to też zastanawia. Parcie na szkło, brylowanie w redakcjach (telewizyjnych, radiowych i prasowych), ten narcyzm, by choć raz w tygodniu zobaczyć swoją twarz w telewizorze, usłyszeć swój głos w radio lub przeczytać swoje wywody w gazecie. I tak bezustannie od 4-5 lat dajecie sobą kręcić przez media, w których jesteście nieomal “zadomowieni”, i z którymi żyjecie w symbiozie. A później, jakiś taki faryzeizm, że nas media zwalczają, i “to wszystko przez nie”. Ale żeby choć zrobić to, co Pitera, to jakoś nie za bardzo wystarczało determinacji.

A wiecie, dlaczego Pitera może tak zrobić w państwowym TVP.Info? Ano dlatego, że ma w odwodzie alternatywę w postaci TVN’u i Polsat’u, gdzie ją na rękach będą nosić. Ona zresztą w odwrotny sposób korzysta z tego, co ja ująłem następująco:

Jeśli prawdą na elementarnym poziomie I roku studiów (a może nawet i ostatniej klasy liceum) politologicznych, socjologicznych, dziennikarskich i tym podobnych jest to, że w dzisiejszych czasach, by wygrywać wielkie bitwy socjotechniczne, to trzeba posiadać coś więcej niż salki katechetyczne bądź kluby przy jakichś remizach, to strategia Berlusconiego jest jak najbardziej jasna i oczywista. Tak, ów magnat medialny wpierw stworzył swoje medialne imperium, by dzięki temu móc się uniezależnić od wiszenia u klamki mainstreamu, zaś dopiero później, gdy jego imperium okrzepło, wszedł w wielką politykę. Będąc ciągle klientem u zlewaczałego mainstreamu nie byłby w stanie stworzyć alternatywnej broni w walce socjotechnicznej, przy pomocy której zapewnił potencjał swojemu ruchowi politycznemu. Gdy jakieś tam makaroniarskie Wojewódzkie, Majewskie, Miecugowy, Sekielskie, Morozowskie, Lisy et tutti quanti naparzałyby w Berlusconiego i jego partię, to onże na swoim gruncie i z własnej “flanki” się mógł tamtym ostrzeliwać. I nie musiał człapać do państwowego RAI, by mieć rachityczne poletko do kontrpropagandy. Toż w końcu każdy zrozumie, że gra się tak, jak przeciwnik na to pozwala, a trudno na jego terytorium narzucić jemu własne warunki.

Oczywiście, że tak, że Walter z Wejchertem, Michnik, Solorz i całe to środowisko stworzyli medialne “dywizje”, by m.in. z ich pozycji różne Pitery mogły się ostrzeliwać i rozwijać kontrofensywę. Stąd też może ona spokojnie wyjść w proteście ze studia TVP.Info. A Wy co macie? Ogryzek telewizyjnego okienka w państwowej telewizji, coś tam w państwowym radio, niszową stację telewizyjną i niszowe radio z niszowym dziennikiem, niszowe tygodniki…. Właściwie, niewiele. I co? Dalej nie chcecie robić ogólnopolskiej stacji telewizyjnej, ogólnopolskiej stacji radiowej, ogólnopolskiej prasy (bo pozycja “Rzeczpospolitej” jako gazety z Wami sympatyzującej, też jest niepewna) ….? Na co czekacie i liczycie? Na następną “Kampanię 21 października”? “Zmień kraj.”, “Idź na wybory.”, “Zabierz babci dowód.” Co? Na co liczycie?

Ocena wpisu: 
Brak głosów

Komentarze

Rok 2005, PiS wygrywa wszystko co było do wygrania, tworzy koalicję. Niepeweną, dziwną, ale koalicję. Przepowiadam, wówczas PiS-owi, że jeżeli nie stworzy niezależnych mediów skończy jak niesławnej pamięci AWS. Rozwałkowany właśnie przez media. Przez niemal dwa lata PiS nie był w stanie stworzyć niezależnych mediów, a do wzięcia była Rzeczpospolita. Oczywiście nikt tego nie wykorzystał. Dlaczego? Bo ktoś tam obawiał się co powie Prasa. Można go nazwać tylko idiotą, i niczym więcej. I właśnie owe media rozwałkowały PiS, i dalej go rozwałkowują, a co najśmieszniejsze, będą dalej rozwałkowywały! A dlaczego? Bo w PiS nie ma nikogo z jajami! Wszystkich wymiśkowali! A kto? A właśnie owe media!

Czyli, dopuki nie znajdzie się ktoś z jajami, UW z "zapleczem" i jej kolejne transformacje, będzie rozwałkowywała wszystkich jak leci. Hej ho, Hej ho, do lasu by się szło...........

___________________________________________________

"Strzeżcie się Wilki, strzeżcie się przynęty..."

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

"...dopomóż Boże i wytrwać daj..."

#45406

[quote=Jurand]

(...) Bo ktoś tam obawiał się co powie Prasa. (...)[/quote]

Nie chcę być złośliwy. Jednak może chodziło tam o jakieś "przyziemności". A że ktoś kogoś na imieniny nie zaprosi. A że ktoś do kogoś przestanie dzwonić. A że ktoś czyjegoś tam pociotka, kuzyna, krewnego zatrudni w takich mediach a nie innego. A że ktoś dostanie więcej minut w telewizyjnym okienku, przy radiowym mikrofonie lub więcej miejsca na kolumnie w gazecie. A że jakieś tam inne bzdety. Twoje, Jurandzie, wyjaśnienie też jest przekonywujące.

Do cholery, Mości Szanowna Prawico, jakim cudem w 2005 r. wygrałaś podwójnie, kiedy telewizją rządził (kojarzony z PO) Dworak? Możecie wytłumaczyć ten fenomen?

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45411

Pis serwował wtedy na wielkiej fali oburzenia i zmęczenia przepychankami i aferami na górze, no i było kilka innych czynników: niezadowolenie na rynku pracy, efekt moherowy, PiS jako ogólnie świerza, nie zurzyta jeszcze, mniej znana, alternatywa, rodził duże nadzieje na radzkalną zmianę klimatu w polityce, co po 15 latach takiej samej polityki pod różnymi etykietkami miała b. duże jeśli nie decydujące znaczenie

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45510

Mogło być nawet lepiej -
Zabrakło prostych ruchów -
Obecnie
Pozostała "biała magia" - modlitwa , woda święcona ,bicie w dzwony .:(((

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45522

Nie wiadomo, co tam wrze pod pokrywką.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#47524

"Oczywistą oczywistość"

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#45407

Dałeś pokaz tego jak należy "walić" po pysku te lalkowate pajacowate persony z obecnego PiS-u ..Wcale się nie dziwię że nawet taka Pitera pogrywa z nimi jak chce i kiedy chce ..

Doskonale to wychwyciłeś iż ma alternatywę .Kiedyś jak zabierali się do tworzenia jakiegoś biznesu ..prócz podstawowego źródła finansowania pomysłu tworzyło się dodatkowo kilka jak nie kilkanaście alternatywnych opcji kryzysowych ..To co PiS tworzy to ,,sam nie wiem jak to nazwać ..prowizora ..niedoróba ...partactwo ..

Czymś takim chcą zachęcić młodzież ? Czy oni do końca sami już zwariowali czy tylko rżną głupa ! Jak zwykle pewnie karmiąc się mrzonkami że to sam elektorat przyjdzie i ot tak sobie zagłosuje na nich ..bo przecież tak powinien ..! Nie ważne że nic nie zrobiono wcześniej poza ostatnim tygodniem tuż przed głosowaniem ..

I tak kolejny już raz byle do następnych wyborów .Mając jeszcze czelność po takiej pracy "u podstaw" przy pełnej pompie utyskiwać na wyborców , którzy nie chcieli łaskawie na nich zagłosować ..

Wykazałeś swoim tekstem a właściwie odkryłeś gołe "podbrzusze" owej prężącej cherlawe muskuły formacji jaką obecnie jest nadal PiS .

Właśnie brakuje takich iście kopniaków uzdrawiających , które być może dadzą do myślenia tym którzy odpowiadają za strategię i taktykę wyborczą . A panowie czas już chyba najwyższy by zabrać się do porządnej i ciężkiej pracy przede wszystkim w terenie ..

Na ten temat pisze Kisiel na BM24 w notatce pt: "To jest wojna!" ..pozwoliłem sobie i ja dodać pod notatką swoje "3 grosze"

Moherowy za tą notkę powinieneś dostać 10-kę z plusem ..

pozdrawiam
............................
http://andruch.blogspot.com/

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

-----------------------------------------

Andruch z Opola

http://andruch.blogspot.com

#45566