Obciach i tupeciarstwo.

Obrazek użytkownika Gadający Grzyb
Kraj

Wydarzenie w sumie błahe, lecz obrazujące pewien typ politycznych zachowań, który jest mi szczególnie wstrętny.

 
Krakowska prowokacyjka Róży Marii Gräfin von Thun und Hohenstein i Joanny Senyszyn, które postanowiły uświetnić swą obecnością spotkanie wyborcze Zbigniewa Ziobry, pokazuje, iż pewnym osobom kompletnie obce jest tzw. poczucie obciachu. Polityczne parcie na szkło powoduje, że niektórzy nie cofną się przed pospolitą chuliganerką, byle tylko wyrwać kilka minut czasu antenowego.
 
Na marginesie sprawy, warto zwrócić uwagę, iż obie panie formalnie startują z konkurencyjnych list wyborczych (Róża Thun z PO, Senyszyn z SLD). Osobiście interpretuję to jako kolejny przejaw zacierania się różnic między wspomnianymi ugrupowaniami (jednoczenie sił w obliczu wspólnego PiS – owskiego wroga).
 
Formalnym powodem wtargnięcia w młodzieżowej obstawie na spotkanie była niezgoda Ziobry na debatę do której był kilkakrotnie, przy klace mediodajni, wzywany. Cóż, postawę Ziobry każdy wyborca może ocenić sobie sam (moim skromnym, postąpił słusznie, gdyż przekaziory niechybnie zamieniłyby dyskusję w tendencyjny cyrk, na wzór „debaty” Tusk – Kaczyński). Natomiast, zagranie, którego dopuściły się obie kandydatki było rodem z obyczajowych okolic „szewców”, blokujących przejazd orszaku weselnego, by załapać się na pół litra.
 
Na usprawiedliwienie owej hucpy można przypomnieć, iż obie panie jedynie twórczo rozwinęły pomysł Donalda Tuska, który kilka miesięcy temu wpraszał się na kongres PiS – u (http://www.niepoprawni.pl/blog/287/gorzej-niz-dyzma), z tą różnicą, że Tusiowi nie starczyło jaj, by swój pomysł wcielić w życie, zaś kandydatkom – starczyło jak najbardziej.
 
Swoją drogą, warto podkreślić postawę mediodajni, które komentowały zajście w stylu: „popatrzcie, jaki niekonwencjonalny pomysł, jaki świetny dowcip i w ogóle”. Ciekawe, jaka byłaby reakcja, gdyby spotkanie pani von Thun und Hohenstein w podobnym stylu zakłócił, powiedzmy, Ryszard Bender… Chociaż nie, nie jestem ciekaw – w i e m, jaka byłaby reakcja…
 
Jeszcze mała refleksja na zakończenie:
 
Nienawidzę tupeciarstwa – zarówno w życiu publicznym, jak i prywatnym. Postawa życiowa typu „jak nie drzwiami, to oknem” budzi moje najgłębsze obrzydzenie, nie ma bowiem nic wspólnego ze zdrową ambicją – a obecnie obie postawy są nagminnie mylone. Wycieczka Róży Thun i Joanny Senyszyn na spotkanie Ziobry, była klinicznym przykładem postawy pierwszej – politycznego tupeciarstwa. Pozwolę sobie żywić nadzieję, że 7 czerwca obie panie solidarnie dostaną od wyborców za swą chuligańską rajzę po łapach.
 
Gadający Grzyb
 
P.S. O rocznicy 4 czerwca ’89 pisał nie będę. To, co miałem do powiedzenia, zamieściłem w czteroczęściowym elaboracie: „Rozrachunki z okrągłym stołem”. Kto ciekaw, niech czyta:
http://www.niepoprawni.pl/blog/287/rozrachunki-z-okraglym-stolem
http://www.niepoprawni.pl/blog/287/rozrachunki-z-okraglym-stolem-cz-ii
http://www.niepoprawni.pl/blog/287/rozrachunki-z-okraglym-stolem-cz-iii-i-iv-ostatnia
 
]P.S. II Niniejszym edytuję: nie wspomniałem o wpisie "gw" - http://www.niepoprawni.pl/blog/294/nieproszeni-goscie
Brak głosów

Komentarze

pzdr

Vote up!
0
Vote down!
0

antysalon

#21839

Najpierw nie na temat.)
Twoje obsmarowanie pszczółki Mai we wczorajszej audycji naszego radia było reeweelaacyjnee!!! ;))
To się słucha!

A teraz na temat. Co by było, gdyby tym samym tak odpłacić się? A swoją drogą kto Senyszyn dał tytuł naukowy i za co?!
Świadczy to tylko o tym, że Ziobro jest mocny. Jeśli przegra to tylko wskutek frekwencji.

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0

Katarzyna

#21844

Jestem przekonany, że Senyszyn i Thun przegrają koncertowo. A w Warszawie ja z rodziną (w sumie trzy osoby) zrobimy taką frekwencję, że aże ha. Pozdrawiam, ogarnięty gorączką przedwyborczą.

Piotr W.

Vote up!
0
Vote down!
0

Piotr W.

]]>Długa Rozmowa]]>

]]>Foto-NETART]]>

#21855

 Też sądzę, że obie przegrają. Ta akcja wygląda mi na akt rozpaczy...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#21900

Twój tekst też był świetny - wiele mądrych refleksji. Co do Senyszyn - jest profesorem nauk ekonomicznych, ale ekonomią w życiu publicznym raczej się nie zajmuje. Zresztą, tym lepiej - znając zycie, na uczelni parała się zapewne ekonomią polityczną socjalizmu albo czymś podobnym...

pozdrowienia

Gadający Grzyb

Vote up!
0
Vote down!
0

pozdrowienia

Gadający Grzyb

#21899

Mnie też niedobrze sie zrobiło, kiedy władowanie się na chama na spotkanie wyborcze Ziobry przedstawiono jako "oryginalny pomysł". Na dodatek kamery pasły się widokiem "rozwścieczonych i nienawistnych moherów". Błeeeee....!!!!

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21862

to naprawdę trzeba mieć tupet, żeby odwalić taki numer.

A z PO, to jak z Al Kwaskim. Choćby na Wawelu narzygał w wyniku "choroby filipińskiej", to i tak będą o nim dobrze mówić. Widać, że z PO sytuacja analogiczna.

pozdrawiam

Kirker prawicowy ekstremista

Vote up!
0
Vote down!
0

Kirker prawicowy ekstremista

#21864

Niestety działa ciągle "antypisizm". PO i media "wdrukowali" je na trwałe do umysłów lemingów.
PiS nie jest w stanie nic na to poradzić, nawet "ocieplanie wizerunku" nie działa. PO, jak krowa sołtysa z Poraża na wrotkach, musi się sama wypierdolić. Musi do tego dojść.

Vote up!
0
Vote down!
0

------------------------- "Dixi et salvavi animam meam"

#21871

one sa tak samo kulturalne jak media ktore je popieraja.Chamstwo zwycieza na bardzo krotkim dystansie.

Vote up!
0
Vote down!
0

pat

#21887