Tajne służby USA kontrolują internet. Pomaga Google, Microsoft

Obrazek użytkownika Kowalsky
Świat

The Washington Post opublikował artykuł w którym opisuje działanie tajnego programu o nazwie PRISM, który pozwala rządowi USA mieć dostęp do serwerów głównych firm z internetowej

branży.

http://www.washingtonpost.com/investigations/us-intelligence-mining-data-from-nine-us-internet-companies-in-broad-secret-program/2013/06/06/3a0c0da8-cebf-11e2-8845-d970ccb04497_story.html?hpid=z1

 

Rząd nasłuchuje serwery takich firm jak: Microsoft, Yahoo, Google, Facebooka, PalTalk, AOL, Skype, YouTube i Apple, mając dostęp do plików audio, wideo, fotografii, e-maili, dokumentów i logów połączeń, które umożliwiają śledzenie ruchów i kontaktów osoby.

 http://www.rp.pl/artykul/31,1017553-Wladze-bronia-programu-zbierania-danych-z-serwerow-firm-internetowych.html

Do informacji odniósł się oficjalnym oświadczeniu James R. Clapper, Director of National Intelligence.

 

Według niego informacje zebrane w tym programie są jednymi z najbardziej wartościowych informacji które zebrał wywiad i są one używane by chronić naród amerykański.

 

http://www.dni.gov/index.php/newsroom/press-releases/191-press-releases-2013/869-dni-statement-on-activities-authorized-under-section-702-of-fisa

 

W podobnym tonie wypowiadają się amerykańscy kongresmeni z komisji zajmujących się służbami specjalnymi.

 

Jakie elektroniczne informacje przepływają przez amerykańskie firmy współpracujące z wywiadem?

 

 

 

 

 

Warto dodać, że nie od dziś mówiło się o powiązaniach między pracownikami firm takich jak Google, Twitter z CIA jednak nic nie wskazywało na skalę zaangażowania firm we współpracę ze służbami specjalnymi.

 

 

Działania w sieci doskonale oponowali amerykanie, którzy wyznaczają na tym polu nowe trendy.

 

 

 

Oczywiste wydaje się wykorzystywanie możliwości współczesnej techniki do porozumiewania się organizacji przestępczych. Nic więc dziwnego, że systematycznie napływają informacje o wykorzystywaniu Internetu przez organizacje terrorystyczne. Eksperci z Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA - instytucji odpowiedzialnej m.in. za walkę z terroryzmem w Internecie - nazywają światową sieć "nową centralą Al-Kaidy". Po upadku terrorystycznego imperium w Afganistanie Internet stał się forum, na którym członkowie i sympatycy Al-Kaidy wymieniają się informacjami. W związku z tym hakerzy inspirowani przez amerykański rząd rozpoznają i rozpracowują strony terrorystów. Jest to opłacalna praca, gdyż przykładowo instytut badawczy norweskiego ministerstwa obrony w grudniu 2003 r. trafił na pakistańskiej stronie internetowej prowadzonej przez lokalnych zwolenników świętej wojny na dokument analizujący sytuację polityczną w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, we Włoszech i w Polsce. Dokument ten był przygotowany przez osoby z wyższym wykształceniem i olbrzymią wiedzą.- pisze Jerzy W. Wójcik, w książce „Przeciwdziałanie finansowaniu terroryzmu” (str 122.)

 

Według Hillary Clinton Departament Stanu prowadzi działania w sieci których celem jest zwalczanie Al-Kaidy. Eksperci podmieniają strony ekstremistów, publikują zdjęcia, przeszukują internet by udaremnić próby rekrutacji, starają się ośmieszać terrorystów w sieci.

Wspólnie pracują oni, by zapobiec czy zdyskredytować ekstremistyczną propagandę - mówiła Clinton na konferencji prasowej.

http://www.wprost.pl/ar/324365/USA-zwalcza-Al-Kaide-winternecie/

 

Amerykanie stale rozszerzają swój potencjał. W Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony USA (DARPA) powstaje program SMISC(Social Media in Strategic Communication).

http://www.wired.com/dangerroom/2011/07/darpa-wants-social-media-sensor-for-propaganda-ops

 

http://www.darpa.mil/Our_Work/I2O/Programs/Social_Media_in_Strategic_Communication_(SMISC).aspx

 

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/402259,agenci-kreuja-opinie-w-sieci.html

 

Program obecnie jest we wstępnej fazie i nie wiadomo jakie będzie miał ostatecznie możliwości. Nie mniej jednak za cel ma nie tylko pomóc zbierać informacje czy śledzić jak się rozprzestrzeniają w sieci. Dodatkowo ma pozwolić na prowadzenie operacji dezinformacyjnych i wpływania na internautów, kształtowania ich opinii.

 

Po metody kontroli internetu chętnie sięgają bliskowschodnie reżimy. Iran, Egipt, Syria, Libia i inne kraje wykorzystują technologie dostarczane im chętnie przez zachodnioeuropejskie firmy.

Urządzenia do kontrolowania zawartości komunikatów przesyłanych przez internet dostarczyło Iranowi konsorcjum Nokii i Siemensa. W Libii zaś odkryto sprzęt francuski z firmy Qosmos, firma zaopatrywała też Syrię.

http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/sieci-rzadzi-wojna

http://www.reuters.com/article/2012/07/26/syria-france-qosmos-idUSL6E8IQN9520120726

 

http://www.bloomberg.com/news/2011-11-03/syria-crackdown-gets-italy-firm-s-aid-with-u-s-europe-spy-gear.html

 

Służby w polskim internecie

 

Jakiś czas temu zdumienie wzbudził „nudny” projekt ustawy „o zmianie ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu”

druk 633

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/druk.xsp?documentId=B45EFC40CC943401C1257A48003F954E

 

Nowelizacja ustawy o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wygląda dość niewinnie, dopóki nie przyjrzy jej się prawnik. Wówczas z nic nie znaczących numerków wyłania się obraz przepisów, które mogą stanowić wstęp do wykorzystywania np. szkodliwego oprogramowania w ramach działań służb specjalnych” - pisze Dziennik Internautów.

http://di.com.pl/news/46160,0,ABW_podrzuci_obywatelowi_trojana_Coz_niewykluczone.html

 

Polskie władze organizują przetarg na szpiegowanie obywateli

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs 1/2011 na wykonanie projektów w zakresie badań naukowych lub prac rozwojowych na rzecz obronności i bezpieczeństwa państwa.

List do prokuratury w sprawie Autonomicznych narzędzi wspomagających zwalczanie cyberprzestępczości

http://blogmedia24.pl/node/53072 

 

http://prawo.vagla.pl/node/9539

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp?key=6EA1A29B

 

http://di.com.pl/news/42216,0,Kto_zajmie_sie_wlamywaniem_do_komputerow_obywateli_MSW_MAIC.html

O fakcie monitorowania przez służby internetu nie ma nawet potrzeby nikogo przekonywać.

Pytanie tylko co monitorują?

 

W raporcie z działalności ABW informuje iż sporządzono kilkadziesiąt raportów z monitoringu mediów oraz portali propagujących postawy ekstremistyczne.

 

Centrum Antyterrorystyczne prowadzi stały monitoring obcojęzycznych mediów ekstremistycznych, głównie pod kątem problematyki terrorystycznej

Raport z działalności Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2010 roku, str 23

 

 

"Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego monitoruje działalność grup i organizacji, które swoją aktywnością w przestrzeni publicznej:

- próbują propagować idee faszystowskie lub komunistyczne,

- znieważają inne osoby ze względu na ich przynależność narodową, etniczną, rasową, polityczną lub wyznaniową,

- nawołują do nienawiści, opierając się na powyższych kryteriach.”

 

Raport z działalności Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2011 roku, str 21

Jakiś czas temu prasa doniosła o zatrzymaniu przez ABW 21-letniego Artura Ł.

Zarzucono mu pochwalanie terroryzmu i rozpowszechnianie treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

http://www.wprost.pl/ar/333746/Dzihad-nad-Wisla/

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/618941,Podal-w-sieci-przepis-na-bombe-Zatrzymalo-go-ABW

 

Na trop młodzieńca trafiono w trakcie monitoringu internautów.

W artykule pt „To ABW ścigała Antykomora” czytamy - „w agencji istnieje komórka zajmująca się monitorowaniem przestępczości w Internecie”

 

http://www.rp.pl/artykul/669368.html

 

Oczywiście nie znamy szczegółów działalności wspomnianego zespołu do spraw monitorowania internetu. Nie wiemy także z jakich narzędzi korzysta.

Jak to wygląda w USA opisał Wired Magazine

http://www.wired.com/dangerroom/2010/07/exclusive-google-cia/

 

Sprawę monitoringu internetu przez ABW nakreślił Bogdan Święczkowski.

Korzystanie z sieci internetowej jest najszybszym sposobem pozyskiwania jawnych danych(...)Zdarza się też, że w sieci internetowej tworzone są przez służby specjalne czy organizacje ekstremistyczne strony zawierające informacje nieprawdziwe lub zamanipulowane.

 

(...)

Praktyką powszechnie obowiązującą w służbach specjalnych całego świata jest też stałe monitorowanie mediów elektronicznych(...)

Takie centra monitoringu mediów elektronicznych i Internetu funkcjonują także w ABW.(...)

W skazać trzeba,iż funkcjonariusze zajmujący się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i analizowaniem informacji oraz danych (także ze źródeł jawnych) muszą posiadać specyficzne predyspozycje psycho-socjologiczne i osobowościowe.

 

W tym celu przy naborze do służby oraz w jej toku oficerowie ABW poddawani są specjalnym badaniom psychologicznym oraz muszą odpowiadać na przygotowane przez polskich naukowców testy. Jednocześnie od 2007 r. rozpoczęto w Ośrodku Szkolenia ABW wdrażanie specjalnego programu szkoleniowego w zakresie pozyskiwania i analizowania informacji, w tym w zakresie analizy kryminalnej i wykorzystywania do tych celów wyspecjalizowanych zaawansowanych programów komputerowych.”

Bogdan Święczkowski, Wykorzystanie tzw. białego wywiadu w działalności analityczno-informacyjnej Agencji

 

Bezpieczeństwa wewnętrznego. w: Biały Wywiad Otwarte źródła informacji- wokół teorii i praktyki. CH Beck Warszawa 2012   

 

 

Przeglądając internet uważajmy. Wielki Brat czuwa.

 

Brak głosów

Komentarze

ile par oczu i uszu Wielkiego Brata skierowanych jest na Niepoprawnych???

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

Vote up!
2
Vote down!
-3

...............................................
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a Magyart Ps.33,5

#362349

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Kowalsky nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Zapewne nasza strona jest nie bardziej monitorowana niż inne. Pytanie tylko co uważają za niepożądane - czy krytyka PO, Kim Ir Tuska to już się łapie?
Nie wątpię jednak, że służy przeczesują sieć pod kątem niepożądanych treści.
Mają przecież swoje programy do tego. Jak wygląda taki program?Może tak:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ImhVpC-G_jg

Vote up!
1
Vote down!
-3
#362352

Ukryty komentarz

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność negatywnie. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 2. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność. Pamiętaj że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

W kwestii : Ile par uszu Wielkiego brata.

Niektórzy na niepoprawnych to nawet swojego własnego "Anioła Stróża" mają.
Przynajmniej w omamach tak im się wydaje.

NIEPOPRAWNY INACZEJ

Vote up!
1
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#362355

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Remo nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

Mam rozumieć że terroryści i bandyci nie czytają takich artykułów i dzięki temu można ich namierzyć?

Vote up!
0
Vote down!
-3

Remek

#362368

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lotna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 I wy, ogromna, szczurza armio,

"Wielkiego" "Brata" konfidenci

Denuncjatorzy, nie za darmo,

Krety, wtyczki oraz agenci,

Wy - syjonistow i lewakow

Gumowe uszy i kapusie

Dzien i noc na czatach - ze strachu

Calujcie wy mnie wszyscy w dupe !...

 

 

Vote up!
1
Vote down!
-2

Lotna

 

#362394

Komentarz ukryty i zaszyfrowany

Komentarz użytkownika tańczący z widłami został oceniony przez społeczność dość negatywnie. Został ukryty i zaszyfrowany poprzez usunięcie samogłosek. Jeśli chcesz go na chwilę odkryć kliknij mały przycisk z cyferką 3. Odkrywając komentarz działasz na własną odpowiedzialność jakkolwiek ciężko Ci będzie go odczytać. Pamiętaj, że nie chcieliśmy Ci pokazywać tego komentarza..

Pękn. Pzdrwm NPPRWNY NCZJ
Vote up!
0
Vote down!
-3

NIEPOPRAWNY INACZEJ

#362414

Źle oceniony komentarz

Komentarz użytkownika Lotna nie został doceniony przez społeczność niepoprawnych.. Odsuwamy go troszkę na dalszy plan.

 Dziekuje i rowniez pozdrawiam.

Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!

Vote up!
0
Vote down!
-3

Lotna

 

#362463