Ważne! Premiera "portret"... i z Kancelarii rodem.

Obrazek użytkownika prof Rycho
Idee

Kilka dni temu rozmawiałem z kolegą, znanym mi od studiów.

Mówiliśmy o stanie emocjonalnym premiera Tuska, o jego wypowiedziach i sprawowaniu przezeń ostatnio władzy. Ów człowiek znający kogoś z kręgów kancelarii premiera, powiedział parę pamiętanych zdań, ważnych, których - czy przytoczyć blogerom i czytelnikom, kilka dni zastanawiałem się.

   Lecz w związku z cynizmem Tuska i jego „makiaweliczną drogą” postępowań, przypomnę ich kilka i jego zapamiętane  wypowiedzi… rodem z własnej kancelarii zasłyszanych.

   Inspiracją tego stały się ostatnie fakty: Konwencja Krajowa PO nie przez przypadek odbędzie się 29 czerwca, w dniu, w którym będzie się też odbywał kongres PiS - powiedział premier Tusk.

   Zależało nam na tym, żeby to było możliwie szybko, a ten dzień szczególnie jest trafną datą - dlatego, że nasza największa konkurencja PiS, właśnie tego dnia ma własny zjazd - także wypowiedź Tuska.

Tusk koncepcje tak przyspieszonej daty i dokładnie tej daty wziął od… Leszka Millera! Tak mówią tam. 

   On bowiem jak pamiętamy rok temu, taki manewr zastosował. Wzmocnił się, utrącił konkurentów, a że jeszcze PIS-owi „rozmydli” propagandowo zjazd… to dodatkowe założenia tej operacji!

   Miał powiedzieć - „Platforma nam się rozlatuje, kto miałby ją ratować? Schetyna, Gowin? Jak wygram jest już po nich…”

   Wypowiedział też - „Jak nie wygram to Bruksela na mnie czeka, ja to pierd…   skończą was ” - to szczególnie zauważono, to było wobec delegacji kilku posłów PO!

   Zaiście z Tuskiem coś niedobrego się dzieje – opinie z kancelarii. Tusk ucieka od problemów, czwartek lub piątek wieczorem – samolot i do domu, a najczęściej w poniedziałek rano wraca. Żadnymi reformami, czy rządzeniem się nie zajmuję, tylko rozgrywkami w PO i aferami… a właściwie ich gaszeniem .

   To nie te czasy gdy falanga gości na dyskusje, jadło i wino  w URM gościła. Dziś zamknięty z wybranymi, do tego stopnia, że Cichocki godzinę czeka z dokumentami i informacjami, by go przyjął. Gdzie Tuskobus, gdzie propagandowe wyjazdy.Co z jego gabinetem dla ustaw w Sejmie. To zapowiadał!  Czyż rozdwojenie jaźni?

   Najczęstszymi gośćmi to ludzie służb w tym Sienkiewicz. Pojedynczo, sprawdzani bez telefonów. Radzą, rozmawiają, planują…

   To przecież widać, ucieka od problemów rządzenia dnia codziennego, od wiedzy potrzebnej premierowaniu - co sam kwitował przy różnych okazjach i na konferencjach – „ja nic nie wiem”!

   Tusk bowiem ma już niechęć do czytania raportów. Zauważają wszyscy współpracownicy także, że stał się nerwowy, drażliwy nie odbiera telefonów i arogancki. Pisałem o tym też i tu „Tusk, maklawelizm, schizofrenia” co w świetle tej rozmowy, coraz bardziej zawarte tam spostrzeżenia się potwierdzają.

   Jedyna osoba, która bez zapowiedzi wpada nadal to… Arabski - jak jest.

    Ma listę już ponoć gotową sześciu ministrów, których pozbyć się chce w tym Boniego - uważanego tam za „bałaganiarza i nieroba”, który sam deklaruje ucieczkę na… europosła.

    Koncentracja na służbach to cel wymowny, tu sam domniemuje, że konferencja Laska to tego też i owoc. Słowa tam padające ”nie mogę powiedzieć”, czy „tajemnica” - to przecież zaprzeczenie konwencji chicagowskiej, konwencji dodam, której istotą jest pełna jawność dochodzeń! Cel to skłócić, wywołać burzę - myślę, że to się im nie udało, ta niewątpliwie prowokacja!

    Tusk „klnie jak szewc”, często używa niecenzuralne słowa. Miał powiedzieć słowa „ jak k... mnie nie będzie to PIS was rozliczy” - powiedział tak żegnając… Piechocińskiego.

Albo do Glapińskiego - mniej więcej „PO się rozlatuje, a wy k… pode mną dołki kopiecie”. Po jakimś telefonie z kancelarii prezydenta do sekretarek – „nie łączyć, nie łączyć z tymi skurw….” Słowa te bez komentarza zostawiam. Lecz pracownicy URM pamiętają…

    A co na to oponenci, co giełda wypowiedzi tych co mienią się politykami III RP… ?

   „W sprawach światopoglądowych byliśmy partią złotego środka, a jesteśmy partią, która co chwila podejmuje oderwane od wartości Polaków nowinki zagraniczne” - mówi Jarosław Gowin. Były minister sprawiedliwości przyznaje, że Donald Tusk umie zdobyć władzę. – „Trzeba to przyznać, że potrafi to robić jak nikt. Ale jest jeszcze sprawa, co z tą władzą dalej robić. I tu już się różnimy „.

   "Jestem przekonany, że Rafał Grupiński odda głos na Grzegorza Schetynę, a ja, mimo że bliżej mi do Jarosława Gowina, poprę Donalda Tuska". "Będą kandydaci, będę się zastanawiał." "Dzięki Donaldowi Tuskowi jestem w polityce, więc wybór jest prosty". "Jarosław Gowin jest godny poparcia" – członek zarządu PO Tomasz Tomczykiewicz.

   „Schetyna na pewno nadaje się lepiej do zarządzania partią i rządem niż Donald Tusk. Tusk jest w tym sensie nieudolnym człowiekiem” - to z kolei zdanie Polikota.

    "Donald Tusk zagwarantował sobie zwycięstwo w wyborach na szefa PO, ale nie znaczy to, że wzrośnie poparcie dla Platformy" - powiedział szef SLD Leszek Miller.

    "Tusk dziecinnie wyglądającym pragnieniem dominacji osiągnął swoje polityczne cele. W sposób bezceremonialny stosuje makiaweliczne intrygi, aby zdobyć władzę i jest w tym skuteczny"-Jan Rokita.

    Ruszyła na całego giełda spekulacji, wątpliwości i przewidywań przed wewnętrznymi wyborami w PO. Grzegorz Schetyna swoją decyzję ma ogłosić pod koniec czerwca. Jarosław Gowin nie powiedział, kiedy poinformuje o swoim ewentualnym starcie w wewnątrzpartyjnych wyborach.

    Niedawny „żart” na konferencji, że obniżka stawek podatku VAT, byłaby możliwa przy odwołaniu ministra Rostowskiego, ale ponieważ miał on we wtorek urodziny to w takie święto, premier ” nie będzie mu robił takiej przykrości” - rozdwojenie jaźni? Były to wymowne słowa Tuska z uśmiechem na ustach, a przecież to cynizm wobec narodu i brak skrupułów w dążeniu do celu!

   "Jak wygram, to sam sobie wybiorę otoczenie w partii. Kto krytykuje, ten wylatuje" - tak można streścić słowa, które miał powiedzieć Donald Tusk podczas czwartkowego zarządu partii.

   Brzmią one groźnie dla jego wielu „towarzyszy” z PO, ale i w tym dla nas nadzieja, że to się „rozwali”. Jak w wielu historycznych przykładach, jak w mafii, że nikt nie był w stanie jej wykończyć – wykończyli ją sami - jej niesubordynowani członkowie! No a jak jeszcze naród się przebudzi...

    Bowiem starorzymska zasada - „władza równa się pieniądze” - obowiązuje!  Syndrom tonącego okrętu to znane wilcze  prawa...

    Panie Premierze -nic Pan nie robi dla Polski i nic nie zrobi!  Przytoczę tu słowa prof Staniszkis:"Trudno oczekiwać takiego zastrzyku, wizji, woli i optymizmu w rządzonej przez Tuska Polsce".  Tylko17% Polaków widzi Pana premierem, 70% zle ocenia pana rządy, a połowa chce przedterminowych wyborów!

    Na razie stan psychiczny premiera, makiaweliczne zapędy, chęć trwania - prowadzą do operacji  - WALKIRIA wzorem,  konsekwencjach i jakiejś  formy dyktatury - ponoć w demokracji? Ostrzeżenie dla losów Polski jest tu wyrazne!

    Wykończyć oponentów, by trwać - to już jasny cel, los reform, los Polski, stał się drugorzędny! Premier Tusk jest innym  człowiekiem, niż z czasów "zielonej wyspy", czy "najlepszego premiera" - to podkreślają. Znamy ten syndrom przecież doskonale. Wszystko to już było w historii, pełnej takich przykładów ... Pozdrawiam.

Ocena wpisu: 
Twoja ocena: Brak Średnio: 5 (1 głos)

Komentarze

Bardzo dziękuję za poprawienie mi humoru :)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, aldd meg a magyart

#359683

jakie cymbaly sa na najwyzszych stolkach w panstwie- żenua.
Mnie sie scyzoryk w kieszeni otwiera....

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359767

Walkira jest 4 dni w cyklu na 28, Tusk jest w cyklu 28/28.
Pozdrawiam.
contessa

PS. Tusk wciąż mi się kojarzy z Don Jusstasem z "Manii wielkości". Tylko... pompony ma w innym miejscu !

_________________
Dupom pobłażam, dupków nie cierpię !
contessa
_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#359775

Od początku nie miałam wątpliwości, że rządzenie Polską , dla Tuska, to zamierzony zakus na wyższe sczeble w europejskich władzach. Wypowiadał się wszak na ten temat ; co myśli o Polsce, jakim dla niego jest ciężarem i gdzie , najchętniej, stamtąd by nawiał... Raz mu się zdarzyło być szczerym. Reszta - to obłuda, tumiwisizm. Od początku też swych rządów wymigiwał się z różnych niewygodnych dla siebie sytuacji, obowiązków, stając , z piersią wypiętą, przy byle okazji, gdzie działy się pozytywniejsze efekty działań innych autorów. Wyjątkowo wredna, zakłamana postać na naszej scenie politycznej. Nie wróżę mu kariery zagranicznej. Ci, od których ona by zależała nie są tak głupi, by go nie prześwietlono już i nie stwierdzono kim zacz jest - jedynie wyszczekanym lizusem, chorym na zaszczyty, a nie ambitnym politykiem, służącym swoją wiedzą i aktywnością na rzecz ogółu, podporządkowanym wyższym celom. Nie mogłam i nie mogę pojąć, w jaki sposób "oczarował" tyle ludzi ?! Jacy jesteśmy naiwni i powierzchowni !

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0
#359782

prof Rycho:

Tak w pełni się zgadzam. O tym rozmawiałem właśnie z prof Staniszkis..Cóż oczekiwać jak ELITY wybito-właśnie w tym celu, by masą manipulować. Genów NARODU nam brakuje. Nie ma wątpliwości, że w tym jest przyczyna. Wiedza, dociekanie, znawstwo historii, potrzeba kultury to przywilej elit. Owocem tego mi jest to,że 60% Polaków nic nie czyta!W tym jest metoda i obecnych czasów-likwidacja bibliotek i czytelni, dramatyczny spadek poziomu nauczania i narybku. To wszystko czkawką się odbija i odbije...Żaden naród w tym stanie rzeczy nie może prawidłowo funkcjonować! Ta średnia nieodporna na kłamstwa i propagande sukcesu /wystarczy expose Tuska 3h przeczytać/, a przy tym spragniona stołków jak za czasów PZPRu, oddaje to na co "dojrzałe" społeczeństwo nigdy by sobie nie pozwoliło! Są narody wpływowe o wielkich tradycjach pokoleniowych , mające geny-decydują o losach świata, a my? Do tego dochodzą sprzedawczyki i agentura, której Piłsudski tak kazał się strzec! Tusk któremu służby dały szansę po 1989r to marny menager i wątpliwej kultury. Cynizm to jego cecha. Mysle, że za 2-3 pokolenia być może, jeśli Polska bedzie wolna to będą owoce...Pozdr Panią

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

prof Rycho

#359797

niezwykle pracowity i w ogóle cała odwrotność tego, którego znamy z pracy dla Polski.
Tusk po prostu wciąż i tylko pracuje dla siebie. Tylko to się dla niego liczy.
Jak powiedział kiedyś "pieprzę te stocznie", tak samo myśli o Platformie. Ona jest dla niego tylko odskocznią.

Pozdrawiam.
contessa

_______________
"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być".
Lech Kaczyński
_______________
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten aldd meg a Magyart

"Urodziłem się w Polsce" - Złe Psy :
http://www.youtube.com

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

contessa

___________

"Żeby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być". L.Kaczyński

 

 

#359827

i pragnę Państwu przekazać, że Anielcia M. namaściła na człowieka w Brukseli p.Dalię Grzybowską i nic już tego nie zmieni. Ani Tusk ani Sikorski nie mają żadnych szans na brukselskie stanowiska, chyba ryży dowiedział się o tym, stąd do jego matołowatości doszła schizofrenia.

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

Joanna K.

#359911

Powiedziała niedawno:

"Zderzyliśmy się z bardzo skomplikowaną sytuacją w przestrzeni publicznej. Niektórzy politycy w Polsce zdecydowali, że to Rosja ma być przyjacielem Polski, zaś mniejsze państwa, takie jak Litwa, tymczasowo mogłyby zostać kozłami ofiarnymi” – mówiła Grybauskaite.

Odnosząc się do zarzutów polskich władz dotyczących sytuacji polskiej mniejszości na Litwie, Dalia Grybauskaite wyraziła opinię, że Litwa stworzyła najlepsze poza granicami Polski warunki do nauki w języku polskim. Jej zdaniem napięcie w relacjach polsko-litewskich negatywnie rzutuje natomiast na sytuację Litwinów w Polsce.

Prezydent Grybauskaite uważa, że relacje obu państw nie poprawią się w najbliższym czasie. Według niej władze w Polsce czekają na jesienne wybory parlamentarne na Litwie i liczą, że będą one korzystne dla mieszkających tam Polaków. “Ale jak będzie naprawdę, to dopiero się okaże” – dodała Grybauskaite."

**********************************
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Podoba mi się!
0
Nie podoba mi się!
0

********************************** Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

#359917