Marsz Niepodległości – na spokojnie

Obrazek użytkownika reign_77
Kraj

Po opadnięciu emocji można powiedzieć o Marszu na spokojnie. A jest o czym.

Pierwszą kwestią jest policja. Ci, którzy mieli pilnować porządku, sami zaczęli ten porządek burzyć. W internecie jest tego pełno – mnóstwo osób, którzy przed nosem policji przechodzili, przedtem z nimi rozmawiali, a potem wszczynają burdy. W normalnym kraju osoby na wyższych stanowiskach poleciałyby z wilczym biletem z pracy, może nawet i ze sprawą w sądzie. Niestety, u nas media wydały osąd – ‚hołota’ nie potrafi się zachować. Jednak ludzie coraz częściej zwracają uwagę na informacje spoza mainstreamowego obiegu, więc PRopaganda władzy słabnie.

Druga kwestia – zarzuty wobec maszerujących. Ponoć ‚nieodpowiedzialnym rodzicem’ jest ten, który zabiera dziecko na ‚taką imprezę, bo wiadomo jak to się skończy’. Rozbijmy to na dwie części.

Na początek przypomnijmy, że w zeszłym roku nie było awantur na samym marszu (poza przekazem TVP i TVN), ale między miejscem zbiórki i blokadą lewacką. Marsz szedł spokojnie od początku do samego końca. Dlatego też rodzice, którzy wzięli dzieci na pochód, nie są nieodpowiedzialni. Mało tego – szli na przedzie, koło grup rekonstrukcyjnych i wozu, gdzie powinno być najbezpieczniej. Spodziewaliśmy się prowokacji bądź zamieszek na tyłach Marszu, ale zaskoczył nas atak na samym jego czele. Tego nie można było przewidzieć.

Druga część dotyczy samego podejścia ‚nie idźmy, bo biją’. Jeśli kogoś to urazi, to mi przykro, ale rzeczy trzeba nazywać po imieniu – jest to tchórzostwo w najczystszej postaci. Jeśli marsz był legalny, to policja powinna spacyfikować tą grupkę awanturników – którzy zamknięci szybko w kotle policyjnym – w ciągu maksymalnie dziesięciu minut. Zamiast tego były strzały do tłumu bez ostrzeżenia, który – na polecenie organizatorów przecież, co było oznaką wysokiego zdyscyplinowania – śpiewał hymn narodowy. A jeśli nawet byłoby wiadomo, że policja tak to rozegra, to mamy siedzieć w domu i nic nie robić? Nic nie działać? Nie pokazywać się? Takie rzeczy tylko w WSI24.

Trzeba także zwrócić uwagę na co najmniej prowokacyjne zachowanie Klubów Gazety Polskiej, które było jednak lżejsze niż początkowo słyszałem. Jak pisałem wcześniej tutaj: http://reign77.pl/2012/11/04/marsz-niepodleglosci-skromny-poradnik/. Otóż okazało się, iż KGP rzeczywiście powołały swoje własne służby porządkowe z emblematami partyjnymi. Jednocześnie sami mówią, iż ‚nie jest to miejsce na agitację polityczną’ odnośnie powołania Ruchu Narodowego.

I ostatnia sprawa – Republika Postokrągłostołowa. Doskonałe określenie na układ pięciu partii składającej się z elit, ówcześnie obradujących razem w Magdalence i przy okrągłym stole, a teraz rywalizujących ze sobą w sejmie. Trzeba ją obalić i ukarać najważniejsze figury, bez tego powtórzy się scenariusz ‚upadek – transformacja – początek lepszych zmian – przejęcie wszystkiego przez grupy wpływów – syf jak obecnie’. Żadnych układów ze starą władzą – rozliczenie i osądzenie. Sprawiedliwe, ale bez ulg i wyjątków.

Podsumowując, pojawia się nowa siła. Nie wygra wyborów, tego jestem pewien, sukcesem wielkim będzie, jeśli w ogóle wejdzie do sejmu. Pewne jest, że zwycięży PiS, ku mojemu ubolewaniu.. ale jeśli zrobią część z tego, co przewiduję, utorują drogę dla normalnego państwa, które potem zajmie się resztkami Republiki Postokrągłostołowej. Osobiście żałuję, że nie potrafi w taki sposób sformować się jakaś partia wolnorynkowa, niemniej jednak dobre i to. Teraz zaś trwa wyławianie prowokatorów z Marszu i obserwowanie co będzie się działo dalej.

bloger jest dziennikarzem Nowego Ekranu

Brak głosów

Komentarze

Taki młody, a już się obsesji nabawił? Obsesji Gapola? Może to obsesja wywołana środowiskiem pracy?

Vote up!
0
Vote down!
0
#306178

reign77 nie lubi GP, ale jak GP napędza ludzi na ten marsz, to jest cacy. Do momentu, gdy na marszu nie pojawi się Sakiewicz, bo ten cacy nie jest. Lepiej niech siedzi w redakcji i dalej napędza ludzi ;-)

alchymista
===
Obywatel, który wybiera królów i obala tyranów
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

Vote up!
0
Vote down!
0
#306241

Terminu "obsesja" użyłem w znaczeniu potocznym. Pacjent owładnięty obsesją (w znaczeniu chorobowym) ma bowiem świadomość niedorzeczności swoich lęków i obaw i pragnie się od nich uwolnić... ;-).

Vote up!
0
Vote down!
0
#306243

zgadza się jak mi to jeden sanitariusz wyjaśnił że wariata od symulanta jest łatwo odróżnić. Osoba chora psychicznie próbuje udawać że jest normalna, symulant próbuje udawać że jest chory psychicznie... ;-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#306248

:-)))

Pozdrawiam :-)

Vote up!
0
Vote down!
0
#306250

[quote]Taki młody, a już się obsesji nabawił? Obsesji Gapola? Może to obsesja wywołana środowiskiem pracy?[/quote]

Wystarczy ich czytać, taka retoryka (tj. stronnicza i przywłaszczająca sobie monopol na wartości i osądy, niczym zapewne i przez Was i przeze mnie znienawidzone GWno) mi nie odpowiada. Ponadto czego by nie mówić, punkty regulaminu złamane przez nich były najczęściej przypominanymi przez organizatorów. Gdy w zeszłym roku JKM przyniósł swoje emblematy (wtedy nie prowadziłem jeszcze bloga a samego JKMa lubiłem), to też wśród znajomych go za to zjechałem. To zdaje się też jest wystarczająca odpowiedź na ten 'zarzut':

[quote]reign77 nie lubi GP, ale jak GP napędza ludzi na ten marsz, to jest cacy. Do momentu, gdy na marszu nie pojawi się Sakiewicz, bo ten cacy nie jest.[/quote]

także ostrożnie z tymi osądami o stronniczość. Jeśli będziecie każdemu, kto nie zgadza się z jakąś gazetą bądź partią zarzucali obsesję, stronniczość, chorobę umysłową (trochę to Niesiołowską taktykę przypomina), to wiele nie zdziałacie;)

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#306417

Nie czytam. Ciebie czytam. I co widzę? Widzę:taka retoryka (tj. stronnicza i przywłaszczająca sobie monopol na wartości i osądy, niczym zapewne i przez Was i przeze mnie znienawidzone GWno)... Mi nie odpowiada ;-).

Bo przecież "prowokacyjne zachowanie" to nie informacja, ale osąd, prawda?

Pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#306420

złamanie najczęściej powtarzanych przez organizatorów punktów regulaminu to nie przypadek, prawda?

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#306549

"Trzeba także zwrócić uwagę na co najmniej prowokacyjne zachowanie Klubów Gazety Polskiej..."

??
Czy mógłbym prosić o bliższe informacje na ten temat?
Również w kwestii czy były te prowokacyjne zachowania "lżejsze" niż... domniemane? zakładane?

pozdrawiam

Vote up!
0
Vote down!
0
#306265

zachowuje się ten bloger podający się za dziennikarza Nowego Ekranu (NE), prawda?

No dla mnie, nieuka, może by i to uszło - ale dziennikarzowi?
Ja nawet mógłbym być Łżącym Łgarzem, ale żeby ŁUN?

Pozdrawiam,
Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#306275

[quote]"Trzeba także zwrócić uwagę na co najmniej prowokacyjne zachowanie Klubów Gazety Polskiej..."

??
Czy mógłbym prosić o bliższe informacje na ten temat?
Również w kwestii czy były te prowokacyjne zachowania "lżejsze" niż... domniemane? zakładane?[/quote]

jak napisałem wcześniej, było o wiele lżejsze. Słyszałem różne wersje, z tych najbardziej prawdopodobnych słyszałem, iż mają mieć własne hasła, pieśni, emblematy partyjne, nagłośnienie i porządkowych. Skończyło się na emblematach i porządkowych

@Obiboknawłasnykoszt: Stricte dziennikarzem nie jestem, proszę się nie martwić :) Po prostu stażuję u nich, a zgodnie z ustaleniami, jeśli informacje do tematu zdobyłem dzięki legitce dziennikarskiej, to powinienem umieścić informację.

Jeśli zachowuję się nieetycznie, proszę pokazać gdzie?

Dominik C

Vote up!
0
Vote down!
0

Dominik Cwikła

#306415

dla mnie nieetycznym i niehigieniczne zachowaniem Polaka.
Sama wcześniejsza przynależność tych ptasich kolesi z tego środowiska jest jak dla mnie nie do zaakceptowania, choćby był tam tylko mały ProMil.
W pewnych towarzystwach po prostu nie bywałem i nie bywam, bo nie tylko etykieta ale i obowiązek oraz powinność każdego Polaka tam nakazuje.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#308069

Chyba,że ktoś jest Wallenrodem.To zupełnie co innego.

 http://jwp-ne.nowyekran.pl/

Vote up!
0
Vote down!
0
#308087

do mnie.
Ani nie bywam ani tam nie pisałem i nie piszę.
Chociaż nie zaprzeczam też jaki jeden z pierwszych konto tam założyłem, i tak zostało ono dziewicze do dziś.

http://obiboknawlasnykoszt.nowyekran.pl/

Za to wiem, że na NE ktoś bezprawnie dokonał przedruku mojej notki z Niepoprawnych, pomimo wyraźnego mojego zastrzeżenia widocznego na moim blogu, a doniósł o tym turysta @roko, który LOTO toto LOTO jak sputnik z lajką po WSIem saŁonach.

Bo widzisz, nie można i zjeść ciacha i mieć ciacha, prawda?

Nie można walczyć o Wolną, Niepodległa, Suwerenną Ojczyznę, Moją Polskę razem z byłą agenturą Rosji sowieckiej i byłymi moimi prześladowcami, a nawet niedoszłymi swoimi zabójcami.

Obibok na własny koszt

Vote up!
0
Vote down!
0

Obibok na własny koszt

#308144

Z oglądanych filmów na YouTobe można śmiało wyciągnąć wnioski że podczas Marszu Niepodległości 11.11.2012 w Warszawie nie było policji która by ochraniała Marsz, tylko była ochrona prowokatorów. Na potwierdzenie tego wniosku jest film.

http://www.youtube.com/watch?v=NPXCMpo04i8&playnext=1&list=PL1D90384BE8BE0A7A&feature=results_main

Jeżeli na prośbę uczestników aby policja wylegitymowała osobników w kominiarkach którzy rzucali kostką brukową. Policja odmówiła co potwierdza tezę że policja miała postawione inne zadanie. Bo nie dopuszczam myśli że policjant na służbie nie przestrzega ustawy z dnia 6 kwietnia 1990r. o policji, stan prawny: 19.11.2012

Rozdział 7.

Obowiązki i prawa policjanta

Art. 58 Obowiązki policjanta

  1. Policjant jest obowiązany dochować obowiązków wynikających z roty złożonego ślubowania.
  2. Policjant obowiązany jest odmówić wykonania rozkazu lub polecenia przełożonego, a także polecenia prokuratora, organu administracji państwowej lub samorządu terytorialnego, jeśli wykonanie rozkazu lub polecenia łączyłoby się z popełnieniem przestępstwa.
  3. O odmowie wykonania rozkazu lub polecenia, o których mowa w ust. 2, policjant powinien zameldować Komendantowi Głównemu Policji z pominięciem drogi służbowej.

Art. 59 Nieusprawiedliwione niewykonanie polecenia

  1. Przełożony policjanta nie będącego w stanie wykonać polecenia sądu lub prokuratora w wyznaczonym terminie lub zakresie, o którym mowa w art. 14, czynności wykonywane przez Policję, ust. 2, jest obowiązany wystąpić z wnioskiem o przedłużenie terminu, zmianę lub uchylenie polecenia.
  2. W przypadku nie usprawiedliwionego niewykonania polecenia w wyznaczonym terminie lub zakresie, na żądanie sądu lub prokuratora przełożony policjanta wszczyna przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. O wyniku tego postępowania zawiadamia się odpowiednio sąd lub prokuratora.

Art. 60 Obowiązek noszenia munduru przez Policjanta

  1. Policjant w czasie służby jest obowiązany do noszenia przepisowego munduru i wyposażenia.
  2. Komendant Główny Policji określa przypadki, w których policjant w czasie wykonywania obowiązków służbowych nie ma obowiązku noszenia munduru.

Art. 61 Obowiązek okazania legitymacji

  1. W przypadkach przewidzianych w art. 60, obowiązek noszenia munduru przez Policjanta, ust. 2 policjant, wykonując czynności dochodzeniowośledcze, a także czynności określone w art. 14, czynności wykonywane przez Policję, ust. 2 i art. 15, uprawnienia Policji w trakcie wykonywania czynności, ust. 1 pkt 2-4,

obowiązany jest okazać legitymację służbową w taki sposób, aby zainteresowany miał możliwość odczytać i zanotować numer i organ, który wydał legitymację, oraz nazwisko policjanta.

2.Przy wykonywaniu innych czynności administracyjnoporządkowych nie umundurowany policjant obowiązany jest na żądanie obywatela okazać legitymację służbową lub znak identyfikacyjny w sposób określony w ust. 1.

 

 

Vote up!
0
Vote down!
0
#308067