Inauguracja roku akademickiego mimo braku promocji ?!

Obrazek użytkownika Józef Wieczorek
Kraj

]]>http://blogjw.wordpress.com/]]>

Na stronach najstarszej, i wzorcowej dla innych, uczelni czytamy o planowanej inauguracji 651. roku akademickiego w Uniwersytecie Jagiellońskim ]]>http://www.uj.edu.pl/uniwersytet/aktualnosci/kalendarz/-/journal_content/56_INSTANCE_dPA0/10172/66717348]]>zgodnie z tradycją,  ale mimo braku promocji dla władz UJ na kolejny rok, a to z powodu niezdolności intelektualnych/moralnych do odpowiedzi na pytania postawione na początku roku 650-tego. ( 10 pytań do władz Uniwersytetu Jagiellońskiego (]]>http://blogjw.wordpress.com/2013/09/27/10-pytan-do-wladz-uniwersytetu-jagiellonskiego/]]>).

Na te pytania nie było odpowiedzi do końca 650 roku akademickiego, więc pisałem(]]>http://blogjw.wordpress.com/2014/06/29/jubileuszowy-rok-akademicki-na-uj-dobiegl-konca-ale-promocji-dla-jego-wladz-byc-nie-moze/]]> Jubileuszowy rok akademicki na UJ dobiegł końca,ale promocji dla jego władz być nie może ) ‚ Brak zdolności do odpowiedzi na merytoryczne pytania może tylko skutkować brakiem promocji na następny rok akademicki.’ i dalej ‚ Pozostaje jeszcze sesja poprawkowa. Każdy winien mieć szanse na poprawę,…’ ….’Kierując się chrześcijańskim miłosierdziem należy dać mimo wszystko czas władzom UJ na znalezienie odpowiedzi na obywatelskie pytania o prawdę, poszukiwanie której stanowi obowiązek (finansowany z kieszeni podatnika) wszystkich nauczycieli akademickich, a tych w togach i gronostajach w szczególności.

Jeśli jednak nadal nie będą w stanie – czy to z powodu słabości intelektualnej, czy moralnej – na nie odpowiedzieć, w trosce o los uczelni i polskich elit na uczelni formowanych, konieczne będzie wyznaczenie obywatelskiej drogi do ulżenia władzom UJ w wykonywaniu obowiązków, którym jak do tej pory nie są w stanie podołać.,..’

Sesja poprawkowa już za nami,  a odpowiedzi jak nie było, tak nie ma – więc promocji nadal być nie może.  Czy zatem wyznaczenie, przez władze UJ -bez promocji, inauguracji nowego roku akademickiego jest uprawnione ? Moim zdaniem nie. Na żadne z 10 pytań odpowiedzi nie było, ani nawet próby odpowiedzi !

Ja za taką znajomość rzeczy i postawę żadnego studenta na UJ nie promowałem ! Tym bardziej nie może być promocji dla jego władz.

Z satysfakcją i uznaniem podkreślę, że ministra nauki po nieudzieleniu jej promocji i moim wezwaniu do dymisji – taką dymisję złożyła. Zachowała się jak trzeba. Ale władze UJ trzymają się mocno ! Zachować się jak trzeba nie potrafią, od lat, a nawet wieków. Arogancja/ignorancja/stołków się trzymanie/jak największej kasy się domaganie !

Za nic sobie mają opinię społeczną/ społeczny kapitał intelektualny i moralny (ten przeszkadza im wielce)/dobro Polski pogrążanej także naukowo ( to ich nie obchodzi, bo ich horyzont kończy się na końcówkach ich nosów ).

Tak, tak. taki mam obraz tej ‚wszechnicy cnót wszelakich’ bynajmniej jednak nie cnotliwej, a upadłej nisko. I nie jest to obraz anomalny, lecz normalny, potwierdzany przez tych co widzą sprawy szerzej i dogłębnie.

Mimo troski o poprawę poziomu intelektualnego i moralnego i oferowanej pomocy w obecnej sytuacji niewiele dla UJ mogę zrobić i boleję wielce nad obojętnością środowiska, wręcz przyzwoleniem na upadek a nawet jego apoteozą , także przez obóz patriotyczny, który dla ratowania UJ i Polski całej coś jednak winien konkretnie robić. Ja się staram, co dokumentuję w przestrzeni publicznej ( głównie tej przez siebie zbudowanej) , ale to zadanie ponad siły nawet Herculesa, a ja wsparcia nie mam.

Zwis kompletny ! Zniewolenie. Żenada.

Bez postawienia na nogi systemu akademickiego Polska na nogi nie zostanie postawiona, a nie ma woli politycznej, ani społecznej, aby system akademicki stojący na głowie postawić na nogi. Tych co by taki kierunek chcieli wytyczać – wyklucza się z chorego, zamkniętego systemu.

Nie ma żadnych nadziei, żeby wraz z otwarciem nowego roku akademickiego system został otwarty na zmiany pozytywne, ale opozycji to nie uwiera i sama nie ma ochoty się otworzyć nawet na dyskusje o zmianach systemu akademickiego.]]>http://blogjw.wordpress.com/2014/04/02/nauka-i-szkolnictwo-wyzsze-w-programie-pis-pod-niezalezna-lupa/]]>

Marzę jeno aby to co piszę nie było uprawnione. Chętnie zamieszczę opinie merytoryczne druzgocące moje teksty.

Twoja ocena: Brak Średnia: 4.6 (11 głosów)

Komentarze

Ilu profesorów mielismy w roku 1980 a ilu naprodkowano stosując modyfikacje genetyczne jak  przy hodowli kukurydzy od tego czasu. Wyglada bowiem jakby świat nauki dostał syfiastej wysypki. Jesli porównano by także przyrost "naukowców" z ilością nagród Nobla we wszelakich dziedzinach to okazaloby się że te nauki psu na budę sie nawet nie zdają. Jaką wartość na np. profesura niejakiej Senyszyn  albo Środziny (  to są tylko profesury kurtuazyjno - polityczne)

Vote up!
8
Vote down!
-1
#1442872

Skoro jesteśmy potegą tytularną ale jednoczesnie mizerią naukową,  to widać , co te tytuły znaczą. Wprowadzają w błąd i są kosztowne. .

Vote up!
8
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1442873

Tylko dlaczego kosztem cięzko pracujacych Polaków?

Vote up!
6
Vote down!
-1
#1442881

A dlaczego cięzko pracujący Polacy sie na to zgadzają a nawet takich/tak utytułowanych gloryfikują ?

Vote up!
4
Vote down!
0

Józef Wieczorek

#1442884

To "elita etosów" i ściekomedia im to wmawiają.

Vote up!
6
Vote down!
-2
#1442888